Czy Polska jest skazana na zagładę?

  Tekst o takim tytule - "Is Poland Doomed?", napisany po angielsku, opublikowal dzisiaj [7.06.2021] wicenaczelny "Tygodnika Solidarność" Cezary Krysztopa w portalu Rmx.news {TUTAJ}.  Co ciekawe, nie znalazłam polskiej wersji tego artykułu ani na stronie "Tygodnika Solidarność" ani na Twitterze.  Warto go jednak przeczytać.  Krysztopa pisze m.in:

  "GRZEGORZ ADAMCZYK
author:CEZARY KRYSZTOPA
via:TYSOL.PL
First came Donald Trump’s defeat in the US presidential elections, followed by a longer period of lying to ourselves that Polish-American relations are based on common interests and are bipartisan. Then sanctions on Nord Stream 2 were waived, and our delusions have now given way to reality. Now, we have the news that Denmark is intending to suspend the construction of the land section of the Baltic Pipe gas pipeline over its territory.
I do not want to fall into fatalist “everything is lost, we’re doomed” tones, as the situation may still develop in different directions, but if it will continue to develop in the way that it has, then Poland is not in a good situation.
Other issues, seemingly unconnected, are taking place simultaneously to the geopolitical movements which melt our energy security concepts.
An example is the attack on the Turów lignite mine (supposedly carried out by the Czechs, but I believe they may be surprised with their own “success”, and I see German hands behind the scenes in this affair).
Another is the impudent kidnapping of a Belarusian oppositionist in Minsk from the Ryanair aircraft which was registered in Poland, as was the kidnapping of a Russian oppositionist from a Polish Airlines LOT plane in St. Petersburg. (...) Some of these issues are connected with each other, while others are simply coincidences. Nevertheless, it is difficult to not feel like the atmosphere is tightening around Poland. It is as if all of this is happening because Joe Biden in Washington wants to reinvigorate the Cold War division (perhaps in fear of China) but in a caricature form. (...)
   So where is Poland in all of this?
I believe that the poor geopolitical decision to put all of our geopolitical eggs into the American basket has went to hell, unless something happens that we cannot yet see. Moreover, Poland’s absolute turn to Washington has made it so we have been deprived of any umbrella, and we do not possess any military independence because we are used to relying on American military support.
After six years of Law and Justice (PiS) governing we still do not have an anti-aircraft and anti-missile defense system and have not modernized our navy, military helicopters and tanks. Given all the “technical dialogues” and cancelled tenders, I’m afraid that Poland’s time may be running out.".

  Krysztopa wspomina potem o wizycie prezydenta  Dudy w Turcji, jako o próbie szukania wyjścia z tego impasu.  Inny pomysl zaprezentowal Tomasz Pernak w ostatnim numerze "Warszawskiej Gazety" [nr 23/2021].  Zaproponował:

  "Jeśli nie wiemy co robić, kiedy geopolityka nas przerasta, róbmy coś, czego się nikt nie spodziewa.  Zadeklarujmy szybką ścieżkę do uzyskania polskiego obywatelstwa tym z obywateli Biało rusi, którzy o to wystapią.  Bez fanfaronady drogą jakiegoś rozporzadzenia anonimowego urzednika trzeciej rangi, wspartego potężną akcją propagandową kolejnych anonimów w mediach społecznośściowych, zaprośmy Białorusinów, ponad okopami jajogłowych, do indywidualnego "wstąpienia" do Unii Europejskiej.".

  To dobry pomysł - zwłaszcza z uwagi na nasz kryzys demograficzny.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

07-06-2021 [14:09] - Pers | Link:

//I believe that the poor geopolitical decision to put all of our geopolitical eggs into the American basket has went to hell, unless something happens that we cannot yet see. Moreover, Poland’s absolute turn to Washington has made it so we have been deprived of any umbrella, and we do not possess any military independence because we are used to relying on American military support.
After six years of Law and Justice (PiS) governing we still do not have an anti-aircraft and anti-missile defense system and have not modernized our navy, military helicopters and tanks. Given all the “technical dialogues” and cancelled tenders, I’m afraid that Poland’s time may be running out.//

Ten Krysztopa to dość niegłupi chłopak.
Od dawna piszę, że nie wolno bezwarunkowo ufać nikomu a zwłaszcza USA i WB, które znane są z wiarołomstwa.
No ale Polak głupi przed szkodą i po szkodzie...

Ciekawe co na to miejscowe syjonki? :))))

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2021 [14:33] - tricolour | Link:

Zatem jedyna nadzieja w tym, że może Niemcy nie będą chcieli oddać ruskim swych montowni, które tu pobudowali.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

07-06-2021 [14:39] - Zbyszek_S | Link:

Zaprośmy, zróbmy, my to, my tamto. Pytanie czy tego typu wypowiedzi i myślenie ma kontakt z rzeczywistością. Czy "My" działa i istnieje, czy też nam się wydaje, że "My" działa i istnieje, a tymczasem jedyne, co istnieje, to realnie my i realnie ONI. Nie chodzi tu o identyfikację z konkretną siłą polityczną: ONI z PiS, ONI z PO czy ONI od Hołowni. To nieistotne. Istotne jest to, że to ONI podejmują decyzje, a my sobie dyskutować możemy, bo to fajne i daje poczucie. Zaś owe decyzje podejmują ONI, znów nie ważne z jakiej firmy politycznej, w oparciu o wektor wpływu jaki mają na nich pewne inne podmioty. Oczywiście, taką myśl odrzucamy i niezmiennie identyfikujemy się z ONYMI, zwłaszcza w oparciu o pełną nienawiści, umożliwiającej oślepienie myślenia, wojnę polityczną, lokalnie prowadzoną ku satysfakcji ONYCH, znów niezależnie od firmy.

Zetknąłem się z takim komentarzem, osoby, której nie darzę, ale komentarz przytoczę, aby przytoczony został, tak dla zastanowienia dla jednych i dania odporu dla drugich:

*** początek komentarza ***

Wiele osób komentuje, tu i gdzie indziej, odmieniając przez wszystkie przypadki rzeczownik 'naród'. Naród, narodu, narodowi, naród, z narodem, o narodzie, o! narodzie, narodzie coś jest über alles. Ale to tylko rytualna mantra, polski ekwiwalent buddystów cierpliwie powtarzających "bądź pozdrowiony, kwiecie lotosu". Narodu już od dłuższego czasu nie ma i coraz mniej osób pamięta jak wyglądał, kiedy był. 

Jest luźna wspólnota Chojraków, Cwaniaków, Mądrali i Durniów, działająca pod marką 'My Polacy Złote Ptacy', niosąca na sztandarach hasło "U Nas Taki Mądry Nie Będziesz" na awersie, "Śmierć Frajerom" na rewersie, bacząca żeby pod polskim kotłem nie zgasło.

Najpilniejszymi zajęciami, jakie znaleźli sobie Polacy w niepewnych czasach, jest eskalacja polskiej wersji konfliktu Tutsi-Hutu, czyli wojny 'pisiorów' z 'platfonsami' o to, że jedni nie są drugimi, oraz pilnowanie, żeby ktoś czasem za dużo nie zarobił i nie było mu z tego za dobrze.  Bardzo przepraszam, jeśli razi to czyjeś uczucia patriotyczne, ale obserwowana z zewnątrz Polska wygląda jak ogarnięta obłędem. Nie ma w niej już ani żadnego wyartykułowanego powodu, ani potrzeby posiadania własnego państwa. Ziemia drży od tętentu czterech polskich Jeźdźców Apokalipsy: Bezczelność, Bezkarność, Bezradność i Bezmyślność.

*** koniec komentarza ***

 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

07-06-2021 [15:21] - AŁTORYDET | Link:

@Zbyszek:
Nie wiem, kto jest autorem zacytowanej opinii, ale moim zdaniem trafia w samo sedno. Codziennie, przekonujemy się, jak kretyńsko, bezmyślnie, po knajacku, tracimy swoją szansę. Dziś banda idiotów, rozpoczyna wojnę o odwołanie Terleckiego, uzasadniając tym, że utrudnia wsparcie białoruskiej opozycji. Czyli odwołanie v-ce marszałka z koalicji rządowej, za kilka ostrych zdań, ułatwi Cichanauskiej zdobycie poparcia w polskim społeczeństwie? To może przełknąć tylko idiota.W ciągu ostatnich 250 lat, Polska była niepodległa 21 lat, reszta to status kolonii, lub w najlepszym razie mocno ograniczonej suwerenności. Przerażenie ogarnia na myśl, że dla nas, jedynym trwałym modelem społecznym, to życie pod czyimś butem. Takie myślenie o Polsce i takie prowadzenie spraw Polski, znowu doprowadzi do dramatu.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-06-2021 [15:40] - Czesław2 | Link:

Połowa polaków odda wolność za 1000pln chwilowo więcej.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-06-2021 [21:19] - Jan1797 | Link:

Nie sądzę. Krzysztopa też się myli.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2021 [14:42] - NASZ_HENRY | Link:

Bida z tym Bidenem ☺☻
 

Obrazek użytkownika u2

07-06-2021 [15:45] - u2 | Link:

@ NASZ_HENRY

Ale to Amerykanie mają "biedę", bo zastopował rurociąg z Kanady, praktycznie ukończony jak Nord Stream 2, i chce zastopować wydobycie oil i gas w USA.

Oczywiście rodzi się pytanie dlaczego tak robi. Za durnia Bidena nie uważam. Więc robi to celowo, aby wzmocnić Rosję i ewentualnie osłabić Chiny. To nie Rosja jest głównym rywalem dla USA, tylko Chiny,

Oczywiście skończy się to wielką wojną, co przewidział Czesław F. Klimuszko (1905-1980).

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-06-2021 [15:55] - jazgdyni | Link:

Że też nie przetłumaczyłem swojego analogicznego tekstu sprzed 2 tygodni.
Też ładnie by wyglądało.

Obrazek użytkownika Pers

07-06-2021 [16:26] - Pers | Link:

tenzgdyni
No... Mogliby się śmiać na całym świecie a nie tylko w Polsce.

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2021 [16:15] - sake3 | Link:

Niestety skazana..Wg portalu Bisiness Insider KE zamierza odciąć Polskę od środków UE.Przekonuje o tym dziennikarz R.Hirsch,że procedura warunkowości jest już pewna kwestią jestylko kiedy to nastąpi.Tak wynika z wypowiedzi wiceprzewodniczącej KE Very Jourovej nienawidzacej Polski w obecnym kształcie.Pod jej naciskiem i bez czekania na orzeczenie TSUE w tej sprawie procedura zostanie uruchomiona do końca roku.Przekonanie by wykluczyć Polske z UE jest tak silne bo wiele tak wiele sił politycznych na to pracuje.Polska suwerenna nie jest na rękę Niemcom,którzy uważają nasz kraj jako dojną krowę.Unijne gnidy -Tusk,Thun,Hubner,Miller robią co mogą aby zniszczyć demokratyczny rząd na rzecz unijnej kolonii na każde skinienie.Wszystkie ambitne polskie plany zostaną zaniechane.W kraju też trwa nieustanna nienawistna nagonka na rząd.Jak więc widać Polska ma wrogów zewnątrz i wewnątrz.Szkoda,że tak krótko byliśmy Polakami.Nie wiem nawet czy tak zajęci krytyką zbrodniczych maseczek i szczepionek,strasznymi oczami ministra Szumowskiego,zmyślonym złodziejstwem i bandytyzmem PiS-u niektórzy nawet zauważą że Polski już nie ma i będą nadal pieprzyć jak nakręceni.No ale za to jaka będzie ich radosc z dobrze wykonanej roboty.

Obrazek użytkownika Pers

07-06-2021 [17:37] - Pers | Link:

sake3
//procedura warunkowości jest już pewna kwestią jestylko kiedy to nastąpi.//

No ale jak to?!
Przecież pan premier załatwił dla nas kupę kasy i suwerenność...
Czyżby Rachoń w TVP Info kłamał?

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2021 [18:46] - sake3 | Link:

@Pers......Nie, Rachoń nie kłamał po prostu mrówcza praca naszych antyPOlaków w Brukseli wsparta nienawiścią zezowatej Jourovej powoduje,że UE za nic ma własne traktaty i ustalenia które bezwstydnie łamie.No ale możesz już otworzyć szampana i napić się za upadek rządu którego i TY z równą mocą nienawidzisz.Jak Tusk przyjedzie na koniu Giertychu może z pomocą kolejnej terapii szokowej nieocenionego,genialnego ekonomisty Balcerowicza nie będzie Cię już stać na szampana więc zrób to teraz.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-06-2021 [19:41] - Niezalogowany | Link:

"Czyżby Rachoń w TVP Info kłamał?"

Nie. Kłamie R. Hirsch.

Obrazek użytkownika Pers

07-06-2021 [19:49] - Pers | Link:

niezalogowany
A co ma dr hab Hirsch do Rachonia?...
Nie bardzo rozumiem :)

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-06-2021 [20:22] - Niezalogowany | Link:

"Nie bardzo rozumiem :)"

Tak, zauważyłem.

Obrazek użytkownika Centrystka

08-06-2021 [02:17] - Centrystka | Link:

@Sake,
a ty zauważyłaś,że  znowu powtarzasz jak bezmyślna papuga słowo w słowo z kolejnej wysłuchanej lekcji Kurwizji czy innej tuby propagandowej i że to już nawet nie jest śmieszne,a tylko bardzo żałosne,zwłaszcza te zezowate oczy Jourovej,.Ten twój potężny kompleks na punkcie urody można tłumaczyć tylko żalem do Pana Boga, że tobie urody poskąpił,a może nawet i czymś  mało przyjemnym cię obdarzył...

Obrazek użytkownika sake3

08-06-2021 [08:23] - sake3 | Link:

@Centrystka....Ulżyło ci śmieszna paniusiu po napisaniu tej epokowej satyry pod moim adresem?Szkoda pieniędzy które centrala zainwestowała w ciebie i tae ubożuchne i nic nie wnoszące do dyskusji teksty.Staraj się więcej,wszystko przed tobą,może z czasem się wyrobisz.

Obrazek użytkownika Centrystka

09-06-2021 [02:24] - Centrystka | Link:

Sake
znowu wniosła niezwykle wartościowe merytoryczne treści do dyskusji i znowu użyła niezwykle oryginalnej tezy,że jestem płatna agentką - brawo,to się nazywa ynteigiencja bezobjawowa.

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2021 [16:34] - tricolour | Link:

W kontekście wątku wrzucam temat wakacyjny:

"Grecja, Hiszpania, Portugalia, Włochy - Niemcy mogą przebierać w ofertach na lato. Do hotelu Mitsis Rinela na Krecie mogą pojechać już za 300 euro na tydzień (według poniedziałkowego kursu to ok. 1340 zł). W cenie pobyt, przelot oraz transfery z i na lotnisko. Polskie biuro w tym czasie nie organizuje nawet pobytów w tym hotelu - trzeba czekać do listopada. Cena - 2392 zł".

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-06-2021 [16:47] - Imć Waszeć | Link:

Typowa propaganda proniemiecka. Skutkiem będzie upodmiotowienie, a potem likwidacja Polski. Dlaczego? Bo znów nie myślimy o sobie tylko o walczenie za wolność waszą, a jak starczy czasu i krwi, to może skromnie i naszą. Z naciskiem na to, że na pewno (to jest pewnik w sytuacji zwarcia) zabraknie środków i sił. Żeby to sobie uzmysłowić, należy poczytać nie rysowników, tylko specjalistów. Wojny niestety nie polegają na tym, że się strajkuje i rzuca się kamieniami "w czołgi komunie", która za tym parawanem spokojnie może robić "przemiany własnościowe":
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2021 [17:12] - sake3 | Link:

Owszem,stwarzamy sobie sami problemy usiłując ratować świat z wyjątkiem siebie.Szczytem wszystkiego jest angażowanie się w popieranie opozycji białoruskiej.Cóż nam to przyniosło? Polska opozycja żąda dymisji Terleckiego...bo rzekomo obraził opozycjonistkę białoruską,nie udzieliła azylu Polska na pobyt Protasewicza i nie zachwyciła się wrzaskiem Jany Shostak ani dekoltem pozbawionym stanika.Tak ,to powinno być powodem upadku rządu.Czemu jeszcze się winnym PiS?I czy kogoś obchodzi Polska?Widać bowiem że Polaków nie bardzo.

Obrazek użytkownika Pers

07-06-2021 [17:30] - Pers | Link:

sake3
//nie udzieliła azylu Polska na pobyt Protasewicza//

I całe szczęście. Widać nie wszyscy w Polsce jeszcze ocipieli.
Gdyby dali azyl naziolowi z Azowa to długo musieliby się tłumaczyć.

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2021 [18:52] - sake3 | Link:

@Pers......No tak,ale nasza opozycja i za to atakuje rząd.Czy widzisz dziwną sytuację? UE tak wstrzemięźliwie i z dystansem traktuje Białorusinów i ich walkę ale jednocześnie obarcza Polskę pomówieniem o zbyt małe zaangażowanie

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-06-2021 [21:09] - Imć Waszeć | Link:

Proszę nie zadawać naiwnych pytań, tylko przeczytać to:
https://naszeblogi.pl/58950-mi...
"Agresor, który głośno manifestuje swoje nastawienie, nie musi być groźniejszy od tego, który udaje przyjaciela, ale chce nas po prostu zlikwidować jako samodzielne państwo i już bez sięgania do fizycznej przemocy ma w tym względzie znaczne osiągnięcia."

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2021 [21:19] - sake3 | Link:

@Imć Waszec......Jakoś nie widzę tych którzy udają przyjaciół Polski,widzę tylko same złowrogie warcząc mordy 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-06-2021 [18:23] - Imć Waszeć | Link:

To są wszystko plewy. Naszym problemem nie jest to, czy Tutsi wyrżną politycznie Hutu, ale jak i za co odeprzeć atak tysięcy czołgów albo rakiet. Takimi bzdurami jak "pasek od pończoch", czyli mniej więcej co znaczy to co powiedział Terlecki, nikt z rozumem w głowie dziś na świecie się nie zajmuje. A wojna się zbliża szybkimi krokami.

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2021 [18:37] - sake3 | Link:

@Imc Waszeć.....A jednak świat cos za bardzo się nami zajmuje.Począwszy od Watykanu ,poprzez mocarstwa i małe kraje i kraiki które nie mają większych możliwości atakowania to chociaż obszczekują.Sprawa marszałka Terleckiego to kolejny pretekst do wciągania nas w problemy świata.

Obrazek użytkownika Centrystka

09-06-2021 [02:31] - Centrystka | Link:

@Sake
Równie głupkowatego niby komentarza,to nawet u Sake dotychczas nie można było uświadczyć - żenada do kwadratu.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

07-06-2021 [16:52] - Niezalogowany | Link:

Sponsorem artykuliku jest Fundacja Konrada Adenauera, w ramach cyklicznej akcji propagandowej "Polacy są zbyt głupi by rządzili sobą sami".

Obrazek użytkownika tricolour

07-06-2021 [17:42] - tricolour | Link:

@nielog

Nic - poza lenistwem oraz piwem w ręce - nie stoi na przeszkodzie, by napisac kontrartykuł sponsorowany przez fundację Konrada Norwida, w ramach akcji propagandowej: "Nie kupujemy w obcych sieciach handlowych czyli jak zamieszkać głodnym w jaskini".

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-06-2021 [00:33] - Imć Waszeć | Link:

Bardzo prawdopodobne.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-06-2021 [19:06] - rolnik z mazur | Link:

@
never put all Your eggs in one basket. When you put you must control them. - co się wykłada, że na pochyłe drzewo każda koza skacze. Już tak leżymy, że takie "potęgi" jak Czechy i Dania mają nas głęboko w du... Do czego to doszło. pzdr

 

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2021 [20:21] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur...Pan przecież chyba zadowolony no nie?Upadnie znienawidzony przez Pana rząd,nad czym i Pan tak solidnie pracował.Przyjedzie Tusk,geniusze Hołownia i Trzaskowski będą posłusznie wykonywać niemieckie żądania jako co najwyżej gubernatorzy albo namiestnicy.Przemysłu iw ogóle nic nie bedzie po co skoro są zakłady w Niemczech.I telewizję za mordę wezmą i internet.Gdzie Pan będzie tak aktywnie opluwał rząd jak geraz.Wiadomo,nie będzie Pan opluwał bo nie będzie wolno,no może truchę pogwarzyć o maseczkach,czipach,szczepionkach i obrożach .

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-06-2021 [07:02] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
jak zwykle piszesz bzdury. Przecież mamy najlepszy rząd na świecie, ba może nawet we wszechświecie. Ten system jest do d....
Ani Tusk ani tym bardziej Hołownia nie, są z mojej bajki. Widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie było nauczane w twojej szkole. Pzdr

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

07-06-2021 [21:07] - Władysław Ludendorf | Link:

jakieś propozycje, żeby to zmienić? Wysłać skrytobójców czy wypowiedzieć wojnę? Czy przykleić się do Niemców? Chociaż nie, Niemcy już sobie kupili fornali, których chcieliby widzieć w roli zarządu tutejszą masą (każdemu Niemcowi nową, własną polkę). Czy można ich przekupić? Chyba tylko wtedy, gdyby pozbawić ich wyboru. Ale znów, jak to zrobić?

Gdybym był cyniczny, to radziłbym władować forsę w polską Cambridge Analyticę. Poznać tych 10mln głosujących na Szambolana, znaleźć te wszystkie ukryte korelacje i być może użyć coś z teorii gier do znalezienia optymalnej strategii... marzenia

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-06-2021 [00:35] - Imć Waszeć | Link:

Słusznie. Czas na zmianę reguł gry z fałszerzem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2021 [20:46] - Marek1taki | Link:

W interesie obcych mocarstw jest aby Polska rządzili durnie i zdrajcy. I udaje im się tego dopilnować. Dzięki temu mogą nami grać i nas eksploatować cały okres IIIRP. Skoro idzie tak dobrze to trudno oczekiwać, że coś zmienią skoro sami Polacy nie są zainteresowani zmianami w kierunku własnej suwerenności a jeszcze rywalizują w tym co trafnie określił u Sowy jeden z polityków świetnie zresztą w swojej roli zorientowany. Chodzi o ła... i mu...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-06-2021 [00:45] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli nie zmienią, to oczami wyobraźni widzę, kiedy wraz z wejściem jakiegokolwiek obcego wojska dokonuje się kolejne przegięcie pały, jak to po II WŚ. Znów gnębieni i byli wyzyskiwani biorą się do wyrywania paznokci poprzednim panom i zabawa nie ma końca. Na miejscu obecnych władz zwróciłbym na to baczną uwagę, bo z propagandą oczerniającą również można przesadzić, konsolidując w ten sposób różne bandy, a przyszłe partie. Tak stało się w 1945. Smaczku temu dodaje fakt, że dzieleniem zainteresowani są głównie ci, którzy tym razem pierwsi zbiorą w du..., bo uważają, że w ten sposób chronią się przed rozliczeniem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-06-2021 [06:33] - Marek1taki | Link:

PiS może się pofatyguje na Zaleszczyki a kandydaci do niezrealizowanego programu cela+ będą na swoim miejscu.

Obrazek użytkownika u2

08-06-2021 [00:32] - u2 | Link:

"radziłbym władować forsę w polską Cambridge Analyticę"

I tak rządzi w Polsce naród handlowy. Skoro nie mogę ich pokonać to do nich przystępuję, i Wam to dobrze radzę :)

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

08-06-2021 [08:02] - Władysław Ludendorf | Link:

żeby przystąpić, to trzeba mieć odpowiednią metrykę

Obrazek użytkownika Centrystka

08-06-2021 [02:25] - Centrystka | Link:

A skoro już wspomniano o nieszczęsnej Białorusi, to mam pytanie: czy rządowe tuby propagandowe i szmatławce typu Kurwizja raczyły poinformować swoich odbiorców o haniebnej,skandalicznej,niewybaczalnej wypowiedzi niejakiego Terleckiego Ryszarda o opozycji białoruskiej  goszczącej właśnie w Polsce (i przyjętej m.in. także przez rezydenta),jak to v-marszałek polskiego Sejmu odsyła ich po pomoc do Moskwy?

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-06-2021 [07:18] - Kaczysta | Link:

Pani Elig jak żywo przypomina mi Staniszkis
W poniedziałek jest w PIS-ie
Wtorek to w PSL
Środa to Holownia
Czwartek w PO
Piątek -jest u Czarzastego
Sobota to Braun
Gdzie będzie w Niedzielę? 

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-06-2021 [12:31] - Marek1taki | Link:

To zwykłe pomówienie.