Już niebawem sequel, druga część "1939". Scenariusz

Kilka kolejnych scen projektu political - fiction 

 

  1. Symboliczne miejsca zgromadzeń USA – stadiony, skwery, kampusy, ulice. Ujęcia parosekundowe. Karne, zorganizowane na sposób wojskowy, różnokolorowe (rasa), nieprzeliczone grupy, głownie młodzieży w granatowych spodniach, białych koszulach i czerwonych krawatach, maszerują do dźwięków Międzynarodówki, z podniesionym czołem i ogniem w oczach. Widać niesione czerwone flagi, wizerunki Che Guevary, Fidela Castro i najwięcej Karola Marksa.
  2. Gabinety europejskich przywódców. Kremlowski pełen przepychu. Berliński skromniejszy, lecz też z klasą. Kanclerz Niemiec, Angela Merkel rozmawia z przywódcą Rosji Putinem, za pomocą specjalnej linii szyfrującej. - To w końcu dokąd ma Heiko (Heiko Maas – minister spraw zagranicznych RFN) przylecieć by wreszcie zamknąć ten dokument? - pyta pani kanclerz. - Siergiej (Siergiej Ławrow – min. Spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej) już czeka na was u mnie, niedaleko Soczi. Krótka wymiana grzeczności.
  3. Pałac Putina nad Morzem Czarnym. Panorama pokazuje, że jest to obiekt najwyższej rangi, strzeżony przez elitarne wojska rosyjskie. W olbrzymim, luksusowym gabinecie Ławrow i Maas, właśnie podpisują się na ostatniej stronie. Obaj uśmiechnięci i zadowoleni. Wznoszą toast lokalnym koniakiem. Maas pyta: - Słuchaj, a z Polen wszystko gra? - Da, toczno – odpowiada Ławrow po rosyjsku. - Wszystko jest na tym pendrivie. Ja mam drugi identyczny. Są nie do złamania. Tam jest cały plan. Możecie zaczynać zabawę.
  4. Wiedeń, Austria. Gabinet. Kanclerz Sebastian Kurtz jest przygotowywany przez telewizyjną ekipę do ważnego wystąpienia do narodu. (przygotować krótki tekst wystąpienia). Kurtz oznajmia narodowi, że wobec niebezpiecznej sytuacji – burdy uliczne, akty dywersji, zamachy terrorystyczne, władze Austrii jednogłośnie, po konsultacjach i długim namawianiu Berlina, zdecydowały się do zawarcia federacyjnej unii z Republiką Federalną Niemiec i odtąd, wspólne gremium wyłonione z austriackiego parlamentu i niemieckiego Bundestagu, będzie razem rządziło obu krajami. Kanclerz Niemiec z troską i zrozumieniem zaakceptowała to połączenie (przypominam Anschluss to przyłączenie).
  5. Praktycznie niedługo potem przenosimy się do czeskiej Pragi. Po burzliwej debacie (połowa gabinetu opuszcza zgromadzenie) premier Andrej Babiš deklaruje narodowi, że Czechy nie chcą stać na przeszkodzie połączonym Niemcom i Austrii i w związku z tym władza decyduje, że Republika Czeska również przystępuje do nowej federacji. Zamieszki uliczne i starcia z policją we wielu miastach.
  6. Zdjęcia robione z powietrza pokazują piękny zadbany krajobraz niemieckiego Zittau (kiedyś polska Żytawa) i lecąc na północny-wschód aż do Bogatyni i dalej, do Turoszowa, pokazują potężne dewastacje przyrody dokonane przez polską kopalnię węgla brunatnego i elektrownię Turów. Delegacja zjednoczonych Niemiec, Austrii i Czech składa w Unii Europejskiej wniosek, że w skutek zagrożenia środowiskowego i klimatycznego, spowodowanego przez rabunkową gospodarkę Polski, cały obszar tak zwanego Worka Żytawskiego ma zostać przekazany nowej europejskiej Federacji NAC, w celu zminimalizowania szkód i objęcia złoża i wydobycia wspólnym niemiecko – czeskim zarządem. Protesty Polski zostają odrzucone.
  7. Pejzaż nowoczesnego Gdańska. Podkreślono i uwypuklono niemieckie ślady w mieście – słup graniczny z Polską, niemieckie tramwaje, sławny Postamt i pomnik Güntera Grassa i Oskara Matzeratha. Końcowe ujęcie pokazuje pomnik oblany czerwoną farbą. Rada miasta Gdańska na uroczystym posiedzeniu, przekształca Radę Miasta w Senat Gdański, radnych w senatorów, a nazwa miasta teraz brzmi, nadal po polsku, Wolne Miasto Gdańsk. Powszechny entuzjazm w mieście. Ludzie tańczą i wiwatują na ulicach. Pierwszą ustawą Senat Gdański przywraca granice z roku 1939 roku (historyczne, czarnobiałe migawki z ówczesnego Danzig w rozkwicie). To automatycznie wchłania w obszar WMG Oliwę, Sopot, Żuławy aż po Zalew Wiślany. Polska nie uznaje uchwał Senatu WMG i zapowiada poważne reperkusje, łącznie z użyciem wojska
  8. Senat Gdańska czując się zagrożony, a uznany już został przez wiele państw Unii Europejskiej, wnioskuje o stworzenie szybkiego połączenia z Berlinem, które nie będzie pod polską kontrolą, W rezultacie RP rozpoczyna blokadę miasta.
  9. Nadzwyczajne posiedzenie parlamentu, rady i komisji europejskiej wyklucza Polskę z Unii, z wszelkimi konsekwencjami – wykluczenia z Strefy Schengen, natychmiastowego zamrożenia funduszy i zamknięcia granic unijnych.

To be continued.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-06-2021 [16:03] - NASZ_HENRY | Link:

Podstępny ten cowid ☺☻

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2021 [18:06] - jazgdyni | Link:

I wredny...
Też to widzisz?

Obrazek użytkownika tricolour

04-06-2021 [16:16] - tricolour | Link:

@JzG

No to będziesz Niemcem. Będziesz jeździł Mercedesem i palił Ernte23.

Es wird in Ordnung sein.

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-06-2021 [17:45] - Tomaszek | Link:

@Tricolour
To niemiaszki będą mieli problem bo dymanie w trójmieście już dawno przekroczyło granice demokracji czyli funfzig ojro . Port gdański upadnie na rzecz Gdyni a zyski z Lotosu pójdą do Płocka i Czaskoski zasra im plaże . I jak tam będzie żyć ? Tylko bumsen Krokodilen im zostanie jako specialite de la maison , bo miejscowe co lepsze panienki lekkich obyczajów też  przeniosą się do Gdyni . Bida panie , będą płakali za 500 plus i trzynastą emeryturą . Bo nie wiem czy wiesz Gdynia zostaje . A Janusz to se czerwony samochód kupi , bo czerwone są najlepsze .

Obrazek użytkownika tricolour

04-06-2021 [19:29] - tricolour | Link:

@Tomaszek

Wiem, że czerwone najlepsze. Żona chce wyłącznie czerwone...

Grunt, że Gdynia zostaje.

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-06-2021 [20:49] - Tomaszek | Link:

I bzykanie po siebzig ojro . Wiesz , za rządów PIS drożyzna i brak demokracji . A czerwonym samochodem to można nawet po mostkach na przekopie pojeździć . I Motorówki kupować nie trzeba .

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2021 [22:24] - jazgdyni | Link:

Mamy Gdynię zabezpieczoną, jako twierdzę. Ponad to, mieszka tu Powiatowy (dawnie Wojewódzki) i jeśli weźmiemy go za zakładnika, to Discovery wymięka, a Frankfurter Allgemeine Zeitung poddaje niemiecką federację bez ale.

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-06-2021 [23:47] - Tomaszek | Link:

A po co nam ten syf ? Niech se popracują za dwa ojro na godzinę i pobzykają za dwie dychy . Docenią Prezesa i na kolanach sami wrócą . Jeszcze odprawę zrobią w stylu Księstwa Warszawskiego , nie jakieś danzigersko pruskie ofleje . 

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2021 [18:05] - jazgdyni | Link:

Już się uczę.

Ich weiß nicht, was soll es bedeuten,   
daß ich so traurig bin;

Lolo, lolo, lolarai...

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-06-2021 [16:34] - Tomaszek | Link:

Na początku było strasznowato , później piwo w Czechach podrożało i na sam koniec powiało optymizmem . Pewnie Lewandowski , Bieńkowska i cała reszta chłostry i obwiesi straciła stołki . A Tusk podpisał oficjalnie volkslistę , ale gówno to dało bo już był niepotrzebny . Na szatniarza był za ryży to został dziadem klozetowym bo mu Angela za unijną kasę załatwiła kurs kwalifikacyjny .
C.D.N.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2021 [18:01] - jazgdyni | Link:

Oczywiście ;)))) 
Musi być hollwoodzkie, szczęśliwe zakończenie.
Albo nasze swojskie - na ławeczce, ściskając w dłoniach sikacze po 4,5, w gumiakach, zamgleni i zapuszczeni, siędzą Budka, Trzaskowski i Tusk. Na hulajnodze podjeżdża miejscowy filozof, długowłosy Palikot.
- Chłopaki! Chcecie usłyszeć najnowszy kawał'
- Spier**laj! - Słyszy chóralną odpowiedź.

A w tle kobiety pracujące, Lempart i Kidawa-Błońska, w plastikowej wanience, wynoszą odpady do chlewika.

>

Obrazek użytkownika tricolour

04-06-2021 [20:04] - tricolour | Link:

A Krycha? Co z Krychą?

Bo ostatnio do niej dotarło, że bez kopalń, węgla i gazu nie będzie prądu i że - cytuję - "leżymy".

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-06-2021 [20:44] - Tomaszek | Link:

Jeżeli chodzi o Jandę to może na występy do Bogatyni . Publika murowana .

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-06-2021 [22:18] - jazgdyni | Link:

Janda szykuje się na grecką tragedię. Zagra umierającą Europę. Pocieszenia będzie miała w ramionach młodego Sthura, grającego Satyra, a Wałęsa będzie gromowładnym Zeusem.

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-06-2021 [23:36] - Tomaszek | Link:

Ona zagra Śmiszka w nowej wersji Romea i Julii . 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-06-2021 [08:38] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Deutschland, Deutschland über alles,Niemcy, Niemcy ponad wszystko,
über alles in der Welt,Ponad wszystko na świecie,
Wenn es stets zu Schutz und TrutzeJeśli zawsze dla obrony
brüderlich zusammenhältPo bratersku są złączone
Von der Maas bis an die Memel,Od Mozy aż po Kłajpedę
von der Etsch bis an den Belt.Od Adygi aż po Bełt
Deutschland, Deutschland über alles,Niemcy, Niemcy ponad wszystko,
über alles in der Welt!Ponad wszystko na świecie!

Deutsche Frauen, deutsche Treue,Niemieckie kobiety, niemiecka wierność
deutscher Wein und deutscher SangNiemieckie wino i niemiecka pieśń
Sollen in der Welt behaltenNiech na świecie utrzymują
ihren alten schönen Klang,Swe dawne piękne brzmienie,
Uns zu edler Tat begeisternNiech nas natchną do szlachetnych czynów
unser ganzes Leben lang.Przez całe nasze życie.
Deutsche Frauen, deutsche Treue,Niemieckie kobiety, niemiecka wierność
deutscher Wein und deutscher Sang!Niemieckie wino i niemiecka pieśń!

Einigkeit und Recht und FreiheitJedność i prawo i wolność
Für das deutsche Vaterland!Dla niemieckiej ojczyzny,
Danach lasst uns alle streben,Do tego wszyscy dążmy
Brüderlich mit Herz und Hand!Po bratersku, sercem i czynem.
Einigkeit und Recht und FreiheitJedność i prawo i wolność
Sind des Glückes Unterpfand.Są gwarancją szczęścia.
Blüh im Glanze dieses Glückes,Kwitnij w blasku tego szczęścia
Blühe, deutsches Vaterland!Kwitnij, niemiecka ojczyzno.

Już wiesz po co powstała UE i € przeliczone 1:1 Kto ich zatrzyma...?

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2021 [10:32] - jazgdyni | Link:

Ja ich zatrzymam. Przyłączysz się?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-06-2021 [14:17] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

@JZG 10.32
Tu masz odpowiedź,na pytanie kto ich zatrzyma...dziś nie będzie czołgów...tylko srebrnik €...Judasze juz czekają..

https://youtu.be/_tUctFu46_c

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-06-2021 [14:47] - jazgdyni | Link:

@Trot
Ja tym straszę już od 20 lat. Aż dreszcze przechodzą. Patrz na te gęby szkopów. Czy to jeszcze ludzie?

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-06-2021 [14:20] - Tomaszek | Link:

To nie Judasze , to świnie pchające się do koryta . Szmaty sprzedajne w Polsce szmaty kupione w Euroreichu . A to tomorrow to nie ich , tylko ich kupców . Po to się szmaty kupuje .