Korwin-Mikke porównuje Kaczyńskiego do Hitlera

Janusz Korwin-Mikke widzi podobieństwa w poczynaniach PiS-u na początku swoich rządów do działań Adolfa Hitlera.

W Polsce panuje gorąca atmosfera. Elity III RP grzmią, że wraz z dojściem PiS do władzy skończyły się rządy prawa i ostrzegają przed nadchodzącą dyktaturą. W ten schemat myśli wpisał się Janusz Korwin-Mikke, które porównał działania PiS do Hitlera i NSDAP: "PiS bardzo energicznie działa, ale niestety chcę powiedzieć, że Hitler po dojściu do władzy też energicznie działał. Republika Weimarska była złymi rządami i Hitler obalił złe rządy, ale jak Piłsudski zrobił zamach majowy to wtedy Leopold Staff powiedział: "kupa bandytów napadła na szpital wariatów". Teraz jest inaczej: "kupa szaleńców napadła na gniazdo złodziei"".

Według Korwin-Mikkego ideałem Jarosława Kaczyńskiego oraz PiS jest II RP: "Dla PiS-u ideałem jest II Rzeczpospolita. Za komuny wydawała się ona ludziom ideałem. Ona była okropnym państwem biednym, państwem przemocy; państwem, które rozwaliło się w ciągu 2 tygodni jak domek z kart, państwem, które prowadziło złą politykę zagraniczną - ale dla PiS-u to jest ideał i oni chcą zbudować coś na wzór II Rzeczpospolitej, państwo o korupcji straszliwej- tzw. IV RP będzie II RP"- powiedział w Polsacie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kwintesencja

28-11-2015 [22:02] - kwintesencja | Link:

Oriana Fallaci pisała: "... ale dyplom, to nie wszystko: poznałam w życiu więcej idiotów z dyplomami, niż bez." JKM nie wyciąga wniosków, pisze, dyskutuje, komentuje i zwodzi ludzi na manowce. Czas na starość zmądrzeć i przestać wygadywać swoje poglądy, które nic nie wnoszą w nasze życie społeczne, a tylko mącą ludziom w głowach. Polakom i Polsce należy się szacunek, i dbajmy o to ze wszystkich swoich sił.

Obrazek użytkownika Janko Walski

29-11-2015 [00:12] - Janko Walski | Link:

K. jest ważnym elementem rosyjskiej wojny hybrydowej, nie wiem tylko czy z wyboru czy z przymusu. Nie lekceważyłbym go. Od 25 lat robi dla UBekistanu wszystko to na co zajmowana pozycja na prawej flance pozwala. Regularnie odciąga od środowisk zagrażających UBekistanowi wyborców, torpeduje dekomunizację dzięki udanej prowokacji w Sejmie, uczestniczy w rosyjskiej dezinformacji, generuje podziały po prawej stronie, wszczyna absurdalne spory maskujące rzeczywiste problemy, buduje pozytywny wizerunek Putinowi itd.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

29-11-2015 [04:41] - Kazimierz Kozio... | Link:

wyglada na to ze megalomania w wydaniu JKM jest umiejetnie rozgrywana przez sluzby w tym Putina. geniusz we wlasnym mniemaniu nie ma szans w rozgrywce ze sztabem profesjonalistow od broni psychologicznej.

Jego populizm jest chwytliwy i zarazliwy jak pratki gruzlicy. Dla nieodpornych, szczegolnie mlodych osobnikow prawdopodobienstwo zarazenia jest(albo bylo dotychczas) wysokie ale prawdopodobienstwo wyleczenia po przechoworowaniu jest bliskie 100%.
Ostatnio wydaje sie, ze wystepuje w populacji Polakow naturalna odpornosc na te przypadlosc, juz nie warunkowana koniecznoscia przechorowania.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

29-11-2015 [06:48] - ExWroclawianin | Link:

Mysle ze Minister Sprawiedliwosci Z.Ziobro bedzie sie mogl wykazac gdy wysle prokuratora do ruskiego agenta komunisty Janusza Qurwin-Bzikkego i spowoduje zapuszkowanie tego szkodnika. Dobrze by bylo tez wyslac jakiegos prokuratora do tego cwiercinteligenta z Bilgoraja ktory swego czasu publicznie nawolywal do zabicia Kaczynskiego i wypatroszenia mu flakow. Takie przestepstwa NIGDY NIE POWINNY SIE PRZEDAWNIC......mowiac krotko i dyplomatycznie najwyzszy czas wziasc za morde tych dwoch osobnikow, wtedy moze i Stefan Niesiolowski "pojdzie po rozum do glowy" i sie ustatkuje.....

Obrazek użytkownika Jabe

29-11-2015 [08:20] - Jabe | Link:

Kto wie, może Stefan Niesiołowski by się „ustatkował”, gdyby go dobrze nastraszyć... A teraz proszę uważnie przestudiować notkę, pod którą Pan komentuje.

Obrazek użytkownika Jabe

29-11-2015 [06:51] - Jabe | Link:

Tytuł mógłby też brzmieć „Korwin-Mikke porównuje Kaczyńskiego do Piłsudskiego”. Podobnie jak on wolałbym, żeby nie budowano państwa na sprawdzonych wzorcach, o których wiadomo, że zawiodły.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-11-2015 [12:28] - NASZ_HENRY | Link:

Porównanie do Hitlera kończy dyskusję z agentem Korwinem ;-)

Obrazek użytkownika 3rdOf9

29-11-2015 [22:29] - 3rdOf9 | Link:

Oj ten Korwin... Uprawia on zawzięcie pajacowanie w służbie Kremla. Ciekawe, kiedy go zwerbowali i czym...