Punkt zwrotny w Gazie?

Podczas operacji w Gazie w zeszłym tygodniu Izraelskie Siły Obronne zaatakowały kompleks tuneli Hamasu 12 szwadronami 160 samolotów bojowych, które uderzyły w niespełna godzinę w 150 celów setkami rozbijających bunkry pociskami JDAM [Joint Direct Attack Munitions]. Chociaż ocena wyrządzonych szkód nadal trwa, ten rajd zniszczył najważniejszy, być może, element infrastruktury Hamasu, likwidując olbrzymie zapasy broni i prawdopodobnie zabijając dziesiątki, jeśli nie setki wojowników. Był to potężny cios dla Hamasu i może okazać się punktem zwrotnym w konflikcie. Jest to także donośne przesłanie dla Iranu i Hezbollahu, mówiące im o konsekwencjach ataku na Izrael z ich arsenałem dziesiątków tysięcy pocisków w południowym Libanie.
Operacja IDF była starannie skoordynowanym połączeniem wywiadu, inwigilacji, znajomości taktyki wroga, podstępu, zaskoczenia i celnej, przeważającej siły. Z tego wszystkiego kluczowe były podstęp i zaskoczenie. Zaskoczenie jest zasadą wojny w amerykańskiej, brytyjskiej i wielu innych armiach, definiowaną w US Army Field Manual jako "uderzenie wroga w czasie i miejscu lub w sposób, na jaki nie jest przygotowany". I dalej: "Podstęp może podnieść prawdopodobieństwo osiągnięcia zaskoczenia". Przez całą historię wojen zaskoczenie osiągnięte przez podstęp prowadziło do zdumiewających zwycięstw militarnych – często wbrew oczekiwaniom.
Podstęp IDF-u przypominał słynny fortel biblijnego przywódcy Izraelitów, Gideona, przeciwko Medianitom. Kazał swoim ludziom dąć w trąby, zapalić pochodnie i wykrzykiwać hasła wojenne, symulując znacznie większą siłę i powodując, że armia wroga, o niezmiernie przeważającej sile, uciekła z pola bitwy.

W czwartek IDF zgromadziła czołgi, artylerię i bojowe pojazdy piechoty na granicy Gazy, z silnikami ryczącymi jak trąby Gideona. Tę koncentrację wojska obserwował Hamas i szeroko informowały o niej międzynarodowe media jako o przygotowaniu do natychmiastowej inwazji lądowej. Podobnie jak Medianici, setki wojowników Hamasu popędziło, by skryć się z sieci tuneli zwanych "metrem". Te zbudowane przez Hamas po 2014 roku tunele dla pomieszczenia stanowisk dowodzenia, składowania broni i ułatwiania skrytego przemieszczania się ciągną się setkami kilometrów pod Strefą Gazy. Byli tam więc w środku wojownicy, kiedy jeden JDAM za drugim spadał z góry. W wyłaniające się do walki z inwazją, która nie nastąpiła, zespoły przeciwczołgowe i moździerzowe, które przetrwały to bombardowanie podziemi, także były wówczas uderzane z powietrza.
Ten majstersztyk taktycznej synchronizacji, z wszystkimi jego złożonymi elementami, symbolizuje precyzję ataków IDF podczas tej kampanii, Operacji Strażników Murów, która już zadała szkody Hamasowi nie do odrobienia przez lata. IDF wyciągnęła wiele nauk z poprzednich walk z Gazą i od 2014 roku energicznie zbierała dane wywiadowcze i pracowała nad stworzeniem planów bitew i technologicznych rozwiązań, by rozprawić się z Hamasem i jego towarzyszem, Palestyńskim Islamskim Dżihadem.
Hamas nie może równać się z IDF i można by go szybko i znacznie mniejszym kosztem pokonać zdecydowaną i miażdżącą siłą, gdyby nie jedna rzecz – Izraelczycy chcą minimalizować straty wśród cywilów. Hamas wie o tym. Wie, że nie może zwyciężyć IDF i nie ma nawet zamiaru próbować. Ich całą strategią jest atakowanie izraelskich centrów populacyjnych rakietami, samobójczymi dronami i przez tunele w celu wywołania kontrataku IDF, który zabije cywilów w Gazie, a wszystko to, by oczerniać i izolować Izrael na całym świecie i zdobyć międzynarodowe poparcie swojej sprawy. Z ludzką tarczą jako fundamentalnym elementem każdej operacji Hamas jest pierwszą "armią" w historii, która używa życia własnej, cywilnej populacji jako broni wojennej.
Ta strategia, niestety, odnosi sukcesy. Przez wiele lat konfliktu z Gazą większość mediów świata entuzjastycznie donosiła o śmierci palestyńskich cywilów, jak gdyby byli oni umyślnym celem bezlitosnego i morderczego sposobu prowadzenia wojny przez Izrael. Tę jawnie fałszywą propagandę podjęli zwolennicy Hamasu i "użyteczni idioci" na Zachodzie. W USA, Wielkiej Brytanii i w Europie w zeszłym tygodniu widzieliśmy setki antyizraelskich demonstracji, z wymachiwaniem palestyńskimi flagami, paleniem izraelskich flag, wylewaniem nienawiści do państwa żydowskiego i wrzaskami o IDF jako mordercach dzieci. Kalumnie Hamasu stanowią główną motywację nieznoszących Izraela ludzi na zachodnich uniwersytetach i w szkołach, którzy czerpią z tych fałszywych oskarżeń, jak z bogatej kopalni materiału, by indoktrynować pokolenia uczniów i studentów.
Grupy praw człowieka na całym świecie robią to samo. Były dziesiątki antyizraelskich rezolucji w ONZ, często w oparciu o narrację Hamasu, które wypaczają każdy aspekt konfliktu w Gazie. Nagrodą była tegoroczna decyzja Międzynarodowego Trybunału Karnego, by rozpocząć pełne dochodzenie w nadziei na zaciągnięcie izraelskich żołnierzy, urzędników i polityków na ławę oskarżonych w Hadze.
Uczestniczyłem we wszystkich sesjach dowodowych i nadzwyczajnych posiedzeniach Rady Praw Człowieka ONZ w sprawie konfliktu w Gazie w ostatnich 15 latach. Umyślna ignorancja w połączeniu ze złą wolą zawsze zatyka dech w piersiach. Każda komisja dochodzeniowa decydowała o winie Izraela jeszcze zanim spotykała się po raz pierwszy Każda debata i głosowanie przeważającą liczbą głosów i oczywiście, całkowicie fałszywie, zatwierdzała rzekome zbrodnie wojenne i zbrodnie wobec ludzkości Izraela. Tymczasem rzeczywiste, wielokrotne zbrodnie wojenne Hamasu ignorowano.
Rzeczywistość jest bardzo inna niż kłamstwa, jakie wydobywają się z tych nowoczesnych Wież Babel. Atak IDF na tunele "metra" w tym tygodniu zależał od błyskawicznej akcji i koordynacji 160 samolotów atakujących w bardzo krótkim czasie małą przestrzeń. Wraz z tymi ogromnymi problemami IDF zrobiła wszystko, co mogła, by zapewnić minimalne straty wśród ludności cywilnej przez wybieranie celów, gdzie uderzenie dotknęłoby najmniejszą liczbę niewinnych osób, takich jak puste drogi, pod którymi przebiegały tunele, i zachowując ścisłą obserwację terenu, by zapewnić, że nie pojawi się nagle autobus pełen cywilów. Jak dotąd IDF zniszczyła kilka wieżowców zawierających niezmiernie ważną militarną infrastrukturę Hamasu, jak również cywilne biura i mieszkania. Co niezwykłe, wszystkie one zostały rozbite bez żadnych ofiar cywilnych.
Podobnie jak przy poprzednich konfliktach z Gazą, IDF przygotowała radiowe programy po arabsku, wysyłała SMS-y, a także dzwoniła do cywilów w Strefie Gazy, by ostrzec ich przed nadchodzącymi uderzeniami, powiedzieć, dokąd mają pójść dla własnego bezpieczeństwa i jaką wybrać trasę. Gazańczycy w udzielanych wywiadach potwierdzali to.
Kiedy cywile nie opuszczają wytypowanego budynku, IDF czasami spuszcza specjalną, nisko-wybuchową amunicję ("stukanie w dach"), by zachęcić ich do wyjścia. Przy starannej obserwacji celów Izraelczycy często odwołują planowane wypady, jeśli istnieje zagrożenie, że będą cywilne ofiary.
W konflikcie zaprojektowanym przez Hamas do maksymalizowania śmiertelnych ofiar cywilnych, pewne ofiary są nieuniknione. Jest zbyt wcześnie, by dokładnie oszacować dane o ofiarach i proporcje cywilnych ofiar do kombatantów, ale obecne oszacowania sugerują, że IDF jeszcze bardziej udało się zminimalizować liczbę cywilnych ofiar podczas tej kampanii niż podczas poprzednich starć z Gazą. Wielu ludzi w mediach, grupy praw człowieka i międzynarodowe organizacje pospieszyły z określeniem wszystkich cywilnych ofiar (oczywiście poza tymi, którzy zginęli od rakiet Hamasu) jako zbrodni wojennych. Konwencje Genewskie nie zgadzają się jednak. Powodowanie cywilnych ofiar nie jest nielegalne, pod warunkiem, że militarna akcja jest niezbędna do prowadzenia wojny, nie są one nieproporcjonalne w stosunku do planowanych militarnych korzyści i że dowódca walczącej strony nie celuje umyślnie w cywilów, ale robi wszystko co możliwe, by uniknąć trafienia ich.
Media traktują raporty z ministerstwa zdrowia w Gazie jako autorytatywne i obiektywne. To jest jednak obłuda i dziennikarze doskonale o tym wiedzą. Ministerstwo zdrowia jest kontrolowane przez Hamas i wykonuje jego wszystkie rozkazy. Na przykład, z około 2000 rakiet (do poniedziałku 17 maja terroryści wystrzelili na Izrael od 10 maja ponad 3500 rakiet - M.K.) wystrzelonych jak dotąd przez Hamas w czasie tego konfliktu, około 400 spadło przedwcześnie, lądując na terenie Gazy. Kilka z nich zabiły cywilów, a ministerstwo zdrowia przypisało wszystkie ofiary działaniom IDF.
Sprzecznie z intuicją najskuteczniejszym środkiem ratowania życia gazańskich cywilów jest izraelski system przeciwrakietowy, Żelazna Kopuła. Mimo starań Hamasu, by ją przytłoczyć, Żelazna Kopuła ma 90% sukcesów w niedopuszczeniu, by pociski z Gazy trafiały w ich cel. To nie tylko uratowało życie niezliczonych Izraelczyków, ale także znaczy, że kampania IDF może być ostrożniejsza, bardziej wybiórcza i bardziej precyzyjna. Gdyby setki Izraelczyków ginęło pod rakietami Hamasu, IDF nie miałaby wyboru i musiała uderzyć w Gazę ze znacznie większą ostrością, a siły lądowe już weszłyby do Strefy Gazy w nieunikniony sposób powodując więcej ofiar cywilnych niż widzieliśmy dotąd.
Mimo tego wszystkiego, jak nieustannie pokazują nam media, prawdziwymi ofiarami w tej kampanii są istotnie cywile w Gazie. Media jednak zazwyczaj mylą się co do przyczyny. Wszystkie te ofiary bez wyjątku są wynikiem niesprowokowanej agresji Hamasu na Izrael. Bez tej agresji nie byłoby ani jednej ofiary. Kiedy zakończy się ta runda walk, Hamas zacznie działać, by lepiej przygotować się do następnej – to jest, by odtworzyć swój potencjał militarny zamiast odbudować cywilną infrastrukturę. Jeśli zachodnie rządy, międzynarodowe organizacje i grupy praw człowieka autentycznie chcą uniknąć cierpienia w Gazie, powinny zacząć teraz, dążyć do zakończenia rządów terroru Hamasu w Gazie zamiast popierać je przez papugowanie jego zgubnej narracji.

https://pl.gatestoneinstitute.org/17397/punkt-zwrotny-gazie

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2021 [20:42] - Pers | Link:

Podobnie jak w 2006 roku, kiedy zarówno Ehud Olmert, jak i George Bush oświadczyli, że „niezwyciężona IDF” po raz kolejny odniosła „chwalebne zwycięstwo” i cały Bliski Wschód prawie umarł ze śmiechu słysząc to absurdalne twierdzenie, dziś zarówno Stany Zjednoczone, jak i Izraelczycy oraz ich maszyna propagandowa ogłosiły kolejne „chwalebne” zwycięstwo „państwa żydowskiego Izraela” czyli „jedynej demokracji na Bliskim Wschodzie”. I tak jak w 2006 roku wszyscy w regionie wiedzą, że prawda jest taka, że ​​twór syjonistyczny poniosł ogromną, upokarzającą klęskę. (...)

Widząc swoją porażkę w Syrii, syjoniści zrobili to, co zawsze: użyli swojej machiny propagandowej aby wymienić najwyraźniej niekończące się zwycięskie uderzenia na rzekome „irańskie cele” w Syrii. Podczas gdy kilku cywilnych prostaków z zerowym doświadczeniem wojskowym kupiło ten nonsens, prawda o izraelskich operacjach w Syrii jest prosta: syryjska obrona powietrzna skutecznie powstrzymała Izraelczyków przed uderzeniem w ważne, wrażliwe cele. Ogłosić jako wielkie zwycięstwo zniszczenie pustych stodół jako „zniszczenie ważnej siedziby IRGC”, tym samym „udowadniając” to kilku naiwnym ludziom i sobie samym, że IDF jest nadal tak samo „niezwyciężony”, jak „zawsze był”.
Co do neokonów, podwoili to i oświadczyli, że 1) rosyjska obrona przeciwlotnicza jest bezużyteczna, 2) że Rosja i Izrael pracują ramię w ramię i 3) że Izraelczycy są nadal niezwyciężeni. (...)
To, w czym IDF ma duże doświadczenie, to terroryzowanie palestyńskich cywilów i przeprowadzanie tego, co można by nazwać ludobójstwem narodu palestyńskiego w zwolnionym tempie. Problem z Gazą jest teraz taki sam, jaki ujawniła nieudana inwazja na Liban w 2006 roku: podobnie jak Libańczycy w 2006 roku, Palestyńczycy z 2021 roku nie boją się już syjonistów. Ponadto, dzięki dużej pomocy Iranu i innych krajów, Hamas w Gazie jest teraz dużo, dużo lepiej uzbrojony niż w przeszłości. (...)

Obecnie wydaje się, że w najlepszym przypadku Izraelczycy przechwycili około 30-40% pocisków Hamasu. Izraelczycy ukryli to, twierdząc, że ich fantazyjny, sztuczny Żelazny Dron nawet nie próbował strącać rakiet, które nie zostały uznane za niebezpieczne. Ale w dobie wszechobecnego smartfona ten rodzaj głupich bzdur można łatwo obalić (w tym pokazując całkowity chaos na izraelskim niebie lub, jeśli o to chodzi, pociski uderzające w izraelskie cele wojskowe). 
swojej całkowitej rozpaczy twór syjonistyczny zrobił to, co anglo-syjoniści zawsze robią, gdy nie udaje im się pokonać sił zbrojnych: kierują swój gniew na infrastrukturę cywilną i mordują tak wielu, jak tylko mogą. Izraelczycy są przede wszystkim narcyzami i nie mają możliwości wyobrazić sobie, jak myślą lub czują normalni ludzie. (...) http://xn--niepodlegy-i0b.pl/#...

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2021 [20:45] - Pers | Link:

Można powiedzieć, że w tej wojnie Palestyńczycy pokonali zarówno zaawansowaną technologię wojskową, jak i prawdziwie średniowieczną ludobójczą nienawiść.
Innymi słowy, ta ostatnia wojna przeciwko Palestyńczykom, daleka jest od pokazania, jak „niezwyciężony” jest twór syjonistyczny, pokazała ponad wszelką wątpliwość, że IDF nie może poradzić sobie z żadnym ze swoich wrogów. Oprócz pocisków i bomb, Izraelczycy uwielbiają używać terroru, ponieważ ich ideologia przekonała ich o dwóch rzeczach: Arabowie rozumieją tylko siłę a my, Izraelczycy, jesteśmy niezwyciężeni. Ale to nasuwa pytanie, dlaczego Izraelczycy nie odważyli się wejść do Gazy, nawet symbolicznie? Tak, wiem, oficjalna wersja jest taka, że ​​"Biden zadzwonił do Netanjahu i kazał mu przestać". Tak jakby „Biden” mógł wydawać rozkazy Izraelczykom!

Prawda jest taka, że ​​nawet przy współczynniku strat 10: 1 w przewadze IDF i bez lotnictwa ani artylerii, Palestyńczycy są znacznie bardziej skłonni do angażowania się w bitwy uliczne niż IDF. Czy IDF ostatecznie wygra bitwę naziemną z Hamasem i palestyńskim Islamskim Dżihadem? Może, prawdopodobnie, obiektywne korzyści we wszystkim (z wyjątkiem odwagi!) dla Izraelczyków są tak ogromne, że żadna ilość umiejętności i odwagi nie może zaprzeczyć ogromnej przewagi Izraelczyków w zakresie środków.
Jednak, jak zapomina większość ludzi na Zachodzie, wojny są tylko środkiem do osiągnięcia celu politycznego. Gdyby IDF zdecydowało się w zasadzie rozjechać Gazę i zabić wiele tysięcy Palestyńczyków kosztem prawdopodobnie setek ofiar, byłoby to politycznie samobójcze dla reżimu syjonistycznego. Dlatego przedstawiam ten bardzo podstawowy wniosek:
Podczas ostatniej wojny w Gazie odstraszanie zadziałało. Ale tylko w tym sensie, że Palestyńczycy skutecznie powstrzymali Izraelczyków przed atakiem naziemnym na Gazę.
Jest jeszcze jeden ważny krok polityczny, na który należy zwrócić uwagę: podczas gdy zarówno Iran, jak i Hezbollah udzieliły pełnego poparcia politycznego Hamasowi i Palestyńskiemu Islamskiemu Dżihadowi, ten ostatni nie zwrócił się o żadną pomoc. Innymi słowy, Palestyńczycy nie tylko pokonali Izraelczyków, ale zrobili to całkowicie sami, bez pomocy innych członków ruchu oporu.

Należy również wziąć pod uwagę czynnik polityczny. Chociaż Palestyńczycy w Izraelu podejmowali działania koordynacyjne (właściwe, zgodnie z definicją ONZ), jest to pierwszy raz, kiedy Palestyńczycy ze Strefy Gazy, ci z terytoriów okupowanych i ci z „Izraela” naprawdę walczyli, jeśli nie obok siebie (jeszcze!), to przynajmniej w tym samym czasie i we wspólnej sprawie. To jest wielkie polityczne zwycięstwo Hamasu + Palestyński Islamski Dżihad i poważny problem dla Fatahu i syjonistów.

Obrazek użytkownika Pers

29-05-2021 [06:14] - Pers | Link:

Nie wszyscy kochają Izrael tak ja husky.
Ponad 600 muzyków z całego świata zaapelowało w przesłaniu, aby unikać organizowania występów muzycznych w „Izraelu” w odpowiedzi na 11-dniową ofensywę przeciwko Strefie Gazy.
Podpisane przez nich przesłanie wzywa do „sprawiedliwości, godności i przyznania prawa do samostanowienia Palestyńczykom walczącym z wywłaszczaniem kolonialnym i stosowaniem przemocy wobec ludności cywilnej w Palestynie i na świecie”.
„Prosimy was o przyłączenie się do nas w odmowie grania w izraelskich instytucjach kulturalnych i trwać stanowczo w waszym poparciu dla narodu palestyńskiego i jego prawa człowieka do suwerenności i wolności. Wierzymy, że jest to kluczowe, jeśli chcemy żyć w świecie bez apartheidu. "

 Milczenie nie wchodzi w grę, ponieważ izraelskie bombardowania oblężonej Gazy zabiły w ostatnich tygodniach ponad 245 osób (w tym 70 dzieci). Milczenie nie wchodzi w grę, ponieważ mieszkańcy dzielnicy Sheikh Jarrah w Jerozolimie są nieustannie zmuszeni do opuszczenia swoich domów ”.

To w sumie dobra wiadomość dla Izraelczyków, nie będą musieli już męczyć się na koncertach gojów skupiając się na, czystej rasowo, żydowskiej muzyce.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-05-2021 [08:40] - Niezalogowany | Link:

"Ponad 600 muzyków z całego świata zaapelowało w przesłaniu, aby unikać organizowania występów muzycznych w „Izraelu” w odpowiedzi na 11-dniową ofensywę przeciwko Strefie Gazy."
W czasie zimnej wojny różne bezmózgie typy w kolorowych gaciach z cekinami, czyli zachodni artyści, nie mając pojęcia czym jest sowieckie imperium zła, też podpisywali różne podsuwane im przez kremlowską agenturę wpływu świstki, i też protestowali przeciwko na przykład gromadzeniu przez USA broni nuklearnej (bo ma się rozumieć, że taką broń może gromadzić, oczywiście w celach pokojowych, tylko Związek Radziecki). Czyli mamy nudną powtórkę z rozrywki w postaci odmóżdżonych propagandą zachodnich obywateli poprawiających sobie samopoczucie protestowaniem przeciwko rzeczom podsuwanym im przez Kreml.

Obrazek użytkownika Pers

29-05-2021 [11:06] - Pers | Link:

niezalogowany
Podoba ci się zabijanie dziesiątków dzieci w Gazie?
Na kremlinozwidy już podobno są tabletki.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-05-2021 [11:48] - Niezalogowany | Link:

Nie podobają mi się dzieci w Gazie używane jako żywe tarcze i mięso armatnie przez "pragnący pokoju" Hamas.

Obrazek użytkownika J z L

29-05-2021 [19:55] - J z L | Link:

Olej Pan tego sowieckiego spamera
To mniej niz zero

Obrazek użytkownika J z L

29-05-2021 [16:38] - J z L | Link:

Jak powiedzieć komuś delikatnie, żeby się odpierdolił i zachował swe mądrości i fejki na www. szambo24r.u lub www.spedalony.pl

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2021 [17:45] - sake3 | Link:

Chciałabym spytać się autora dlaczego zwraca się z apelem o bezwarunkowe poparcie Izraela akurat do Polaków?Przecież wszyscy widzimy,słyszymy jak środowisko żydowskie odnosi się do Polaków,jak pogardza Polakami ,jak nienawidzi.Ile to już lat musimy się tłumaczyć z rzekomego antysemityzmu,przepraszać,bić w piersi i samobiczować?Ile jeszcze musimy znieść?Niejaka Engelking nawet nie uważa nas za ludzi,bo wg niej brak metafizyki w każdym człowieku który nie jest Żydem.Ile szkalujących książek zakłamujących historię Polski przedwojennej,tej z czasów II-iej WŚ i obecnie?Bezwstydnie Żydzi fałszują tę historię ,kłamliwie oskarżają Polaków,nie ma dnia bez pokazania nam bezmiaru swojej pogardy dla Polski i nawoływań do nieustannego upokarzania?Pan o tym nie wie,nie słyszał o rosnącej jak w postępie geometrycznym liczbie Żydów,których rzekomo zamordowali Polacy a którą z roku na rok prezentują tak wstrętne postaci jak Gross czy Grabowski?Nie słyszał Pan o tym jak utrzymują,że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy?Że niejaka Engelking nawet nie uważa za stosowne przeprosić rodzinę Polaka  ukrywającego u siebie żydowskich sasiadów i bezczelnie go oskarża? Za co mamy ich wspierać,przecież oni i tak naplują nam w twarz.Wojnę wywołał skorumpowany Netanyahu żeby nabić punkty do wyborów i nic nam do tego. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-05-2021 [18:55] - Niezalogowany | Link:

Brzydka kremlowska manipulacja. "Żydzi" to nie jest jakaś homogeniczna masa. To są - tak samo jak wszędzie na świecie - różne grupy ze swoimi sentymentami, resentymentami, interesami i przekonaniami. Rzucanie propagandowych haseł typu "Żydzi nienawidzą Polski" jest taką samą manipulacją, jak klasyczne gazetowyborcze powoływanie się na "zagranico napisali" tworzone przez redakcyjnych kolegów z GW w mediach zagranicznych. Więc jakieś krzykliwe grupki pochodzenia żydowskiego nie stanowią wcale o tym, że "Żydzi nas nienawidzą".

Obrazek użytkownika Pers

29-05-2021 [19:15] - Pers | Link:

niezalogowany
//różne grupy ze swoimi sentymentami, resentymentami, interesami i przekonaniami.//

Możesz wskazać jakąś żydowską grupę kochającą i szanującą Polskę?
O wdzięczności już nie wspomnę...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-05-2021 [19:51] - Niezalogowany | Link:

Oczywiście. Wyrazem wdzięczności i szacunku są drzewka Sprawiedliwych polskiej większości sadzone przes Yad Vashem.

Obrazek użytkownika Pers

29-05-2021 [21:09] - Pers | Link:

niezalogowany
//Wyrazem wdzięczności i szacunku są drzewka Sprawiedliwych polskiej większości sadzone przes Yad Vashem.//
No... Tam już druga Puszcza Białowieska powinna rosnąć.

"Córka gen. Fieldorfa “Nila”: Posadźmy drzewka Żydom ratującym Polaków z rąk UB na wzór Jad Waszem"
(...) – Może wzorem Izraela zrobimy w Warszawie takie miejsce, w którym będziemy sadzili drzewka na cześć Żydów, którzy postąpili szlachetnie i uratowali jakiegoś Polaka z rąk UB i NKWD? Pani dr Cała drwi z 8 tys. drzewek upamiętniających Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Ile drzewek przewidywałaby w przypadku powodzenia mojej inicjatywy? Teren, by uczcić tych ludzi, na pewno by się znalazł – napisała córka polskiego oficera."  https://dzienniknarodowy.pl/co...

To ile wg ciebie niezalogowany rosło by tych drzewek w Warszawie?
No chyba, że wg ciebie córka gen. Fieldorfa - Nila to agentka Kremla... :)))))))

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-05-2021 [21:53] - Niezalogowany | Link:

"No chyba, że wg ciebie córka gen. Fieldorfa - Nila to agentka Kremla"
Nie. To po prostu biedna starsza pani zatruta kremlowską propagandą. Prawica ma w swoich szeregach nieco ofiar takich manipulacji Moskwy. Dzięki Bogu Polacy udoparniają się na to coraz lepiej.

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2021 [22:57] - sake3 | Link:

@Niezalogowany.......,,Biedna starsza pani'' to polska patriotka całe życie walcząca o dobre imię swojego ojca.Pan bezwstydnie nazywa ją agentką Kremla?Może i gen.Fieldorf wg pana też był kremlowskim agentem ?.Czy to aby nie żydowski aparat bezpieczeństwa torturował go ,skazał na śmierć i zabił?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

30-05-2021 [10:42] - Niezalogowany | Link:

"Pan bezwstydnie nazywa ją agentką Kremla".
Kłamiesz. Nie nazywam jej agentką Kremla. Stwierdziłem jedynie jej podatność na manipulacje.

"gen.Fieldorf wg pana też był kremlowskim agentem?"
Manipulujesz. Nie zabierałem głosu na jego temat.

"Czy to aby nie żydowski aparat bezpieczeństwa"
Nie istniało coś takiego jak "żydowski aparat bezpieczeństwa". Był to aparat sowiecki, rosyjski, stalinowski,
obsadzony ludźmi różnych nacji.

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2021 [19:47] - sake3 | Link:

@Niezalogowany........,,Krzykliwe grupki''? Nie dalej niż wczoraj kongresmen z Tennessee Cohen oskarżył Polskę o zabijanie Żydów w Auschwitz.Cóż znaczą późniejsze przeprosiny zdawkowe i pod wpływem reakcji ambasady RP w Stanach?To ile takich manipulacji będziemy w stanie jeszcze udźwignąć i co nas obchodzi,że są to grupy ze swoimi przekonaniami?W jaki to niepropagandowy sposób chce Pan tę kwestię rozwiązać,zapewne najlepiej milczeć prawda?Już widzę jak za to milczenie będą nas szanować. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-05-2021 [20:32] - Niezalogowany | Link:

"Nie dalej niż wczoraj kongresmen z Tennessee Cohen oskarżył Polskę o zabijanie Żydów w Auschwitz".
Kłamstwo mające na celu uderzyć w postrzeganie przez polskich odbiorców tego kłamstwa relacji Polski z USA. Żadna wypowiedź Cohena nie zawierała twierdzenia o zabijaniu Żydów przez Polaków.

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2021 [22:46] - sake3 | Link:

@NIezalogowany..........Kongresmen Cohen wystąpił w autorskim programie dziennikarza CNN Andersona Coopera sugerując,że Polacy brali udział w prześladowaniu i zabijaniu Żydów.Przeprosiny wystosował jedynie do polskiego ambasadora Wilczka po jego interwencji,ale ich nie opublikował.Stara śpiewka oszczerców Polski-oskarżyć ale nie odszczekać.Pan to uważa za wystarczające?Nic dziwnego,że takich chamskich oszczerstw będzie coraz więcej.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

30-05-2021 [10:44] - Niezalogowany | Link:

"sugerując,że Polacy brali udział w prześladowaniu i zabijaniu Żydów".
Kłamstwo. Stwierdził jedynie fakt o lokalizacji obozów koncentracyjnych w Polsce. Cytuję jego wypowiedź, którą zakłamujesz: "Nie chodzi tylko o nazistowskie Niemcy, była też Polska, gdzie znajdowały się niektóre spośród tych najcięższych, najgorszych obozów koncentracyjnych jak Auschwitz i Birkenau"

Obrazek użytkownika sake3

30-05-2021 [11:36] - sake3 | Link:

@Niezalogowany.......Dopiero w liście do polskiego ambasadora zaczął się pokrętnie i głupio tłumaczyć i odwracać kota ogonem.Czuję,że jego aktywność w stosunku do Polski bierze się z przygotowań konferencji d/s mienia bezspadkowego i trzeba podkreślić,że Polacy byli agresorami.Obrzydliwa postać.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

30-05-2021 [13:07] - Niezalogowany | Link:

A ja niczego nie czuję, bo polegam na faktach, nie tworzę swoich przekonań z powietrza.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

29-05-2021 [18:58] - Niezalogowany | Link: