PIS już witał się z gąską?- czyli kabaret z trybunałem w tle

Wczorajsze rozgrywki w Sejmie, związane z przepychankami dotyczącymi obsady Trybunału Konstytucyjnego, u wielu obserwatorów tych wydarzeń wywołały konsternację, przeradzającą się nawet w osłupienie. A niektórzy z nadwornych przydupasów – czyli tzw. "autorytetów" - uświadamiających nas z okienek telewizyjnych przez lata, jak powinniśmy postrzegać rzeczywistość, teraz sami nie byli pewni, czy ich zmysły nie płatają im figla.
Ko(s)miczna sytuacja! I "ubaw po pachy"!!! 

Co więcej, wczorajsze błazenady były jedynie kolejnym odcinkiem kabaretowej telenoweli, której nowa seria została zapoczątkowana wyborami 25 października. Oto bowiem sitwa, która była przekonana, że "koryto jej się należy, jak psu miska", w obronie tego koryta zaczęła nawet tworzyć... "komitety obrony demokracji".
Jakby ktokolwiek z tego grona miał jakiekolwiek pojęcie, co to jest "demokracja"!
(Więcej np. w:

 1. "Tak zwana 'demokracja' – największy przekręt współczesności" http://naszeblogi.pl/47072-tak-zwana-demokracja-najwiekszy-przekret-wspolczesnosci
 2. "Polska łamie prawa człowieka" http://grudziecki.salon24.pl/526184,polska-lamie-prawa-czlowieka )

Ba, zaczęli się nawet stroić w "oporniki"! Kabaret na całego! Zawodowi kabareciarze przy takiej konkurencji są bez szans!

W odniesieniu do działań dotyczących Trybunału Konstytucyjnego strony przeciwnej, czyli do PIS-u, najbardziej bawi mnie uzasadnianie ich działań jako "przywracanie normalności".
Nieuchronnie w wypowiedziach przedstawicieli tego ugrupowania pobrzmiewa mi echo filozofii jednego z bohaterów powieści "W pustyni i w puszczy" wyrażonej, mniej więcej, tak: "Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle".
Chociaż być może bardziej adekwatne jest "swojskie" skojarzenie z jednego z "kultowych" (modne słowo!) filmów: "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie!". Co w połączeniu z "załącznikiem" do tej tezy, przekazanym przez matkę Pawlakowi, może być symbolicznym skrótem oddającym "ducha" nadchodzących czasów.

Ktoś mi może zarzuci, że jestem złośliwy wobec PIS-u. Nic z "tych rzeczy"! To na pewno nie jest złośliwość. Mogę zapewnić, że będę sekundował każdemu działaniu tego ugrupowania, choćby tylko pośrednio przywracającemu w Polsce normalność.
Tyle tylko, że dla mnie "normalność" w państwie, to "rządy jego właścicieli". Właścicielami w Polsce są Polacy! I to my – Polacy POWINNIŚMY rządzić! Bezpośrednio – np. poprzez referenda. I pośrednio – poprzez FAKTYCZNIE naszych posłańców.
A kto teraz rządzi? Partie polityczne, oligarchie, zagraniczne koncerny, banki itd.
Ale nie MY!
MY obywatele – MY Polacy, jesteśmy w ogromnej części pozbawieni możliwości wykonywania swoich praw!
(Więcej np. w:

 1. "25 (70) lat bandytyzmu pod szyldem i w majestacie państwa polskiego" http://naszeblogi.pl/50847-25-70-lat-bandytyzmu-pod-szyldem-i-w-majestacie-panstwa
 2. "Czy w Polsce rządzi mafia?" http://naszeblogi.pl/47571-czy-w-polsce-rzadzi-mafia
 3. "Postmonarchia – obalmy w końcu, kuźwa, ten ustrój!" http://naszeblogi.pl/55315-postmonarchia-obalmy-w-koncu-kuzwa-ten-ustroj)
 4. "Obalmy w końcu, kuźwa, ten ustrój! (cz.2) Posłów powołuję – odwołuję" http://naszeblogi.pl/55380-obalmy-kuzwa-ten-ustroj-cz2-poslow-powoluje-odwoluje
   

PIS odbijając Trybunał Konstytucyjny z "rąk" poprzedniego układu partyjnego, w żaden sposób nie przywraca normalności w tym organie o charakterze sądowniczym.
Zmieni się jedynie partyjna obsada tego organu.
W expose wygłoszonym ostatnio w sejmie przez Jarosława Kaczyńskiego pojawiła się zapowiedź wprowadzenia "pakietu demokratycznego". Moim marzeniem byłoby zaproponowanie przez PIS rozwiązań przywracających Polskę Polakom.
Na przykład takich, jak opisywane przeze mnie w artykule: «Ordynacja wyborcza "Ja decyduję" » http://naszeblogi.pl/55495-ordynacja-wyborcza-ja-decyduje.
I takich, jak zapisane w programie KWW Ruch Społeczny RP, dostępnym pod adresem: http://www.zrzeszeniepolskie.pl/program.html

Obawiam się jednak, że ten "demokratyczny pakiet" poznajemy właśnie na przykładzie działań PIS-u w stosunku do Trybunału Konstytucyjnego.

Obserwując błazenadę odstawianą za nasze pieniądze w sejmie, zastanawiam się nad jeszcze jednym zagadnieniem: dlaczego żaden z "szołmenów" nie zauważył, że cały ten spektakl toczy się bez ostatecznego umocowania "prawnego". Nie słyszałem bowiem, aby Sąd Najwyższy przyjął uchwałę o ważności wyborów, których kulminacją było głosowanie w dniu 25 października 2015 roku.

Jest to o tyle zabawne, że wyżej wskazane wybory były:

 1. bezprawne
 2. nielegalne

To, dlaczego te wybory były nielegalne, a więc niezgodne z podstawowymi normami obowiązującymi w naszej "przestrzeni wspólnej", czyli w Polsce, wpisanymi w konstytucję i w określone pakty i konwencje, opisałem w proteście wyborczym, który - jako Pełnomocnik Wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej – złożyłem w Sądzie Najwyższym. Protest ten został w całości zacytowany w artykule: "Żądamy prawdziwych, uczciwych, swobodnych wyborów" (http://naszeblogi.pl/58269-zadamy-prawdziwych-swobodnych-uczciwych-wyborow)

Bezprawność tych wyborów także została w tym proteście opisana. Ujmując rzecz w największym skrócie – każde wybory są bezprawne, jeśli nie służą one, tylko i wyłącznie, do wyłonienia NASZYCH posłańców.
Bo to MY - obywatele, bo to MY – Polacy jesteśmy suwerenami w NASZYM kraju: w Polsce!

O ile wiem, do Sądu Najwyższego wpłynęło kilkadziesiąt protestów wyborczych.
Niezły kabaret będzie, jeśli Sąd Najwyższy zauważy, że konstytucja nie jest tylko świstkiem papieru.

Byłoby to pierwszym zwiastunem przywracania normalności w naszym kraju.
.......................................................................
Inne artykuły autora na:

 1. http://grudziecki.salon24.pl/
 2. http://naszeblogi.pl/blog/5461
 3. http://niepoprawni.pl/blogi/dariusz-grudziecki
 4. http://www.mpolska24.pl/blog/demokracja-czy-postmonarchia

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

26-11-2015 [14:16] - smieciu | Link:

Ta cała wiara w prawo prowadzi donikąd albo i w gorsze miejsca.

Spójrzmy:
Podobno Polską rządzi naród. Bezpośrednim sposobem sprawowania tej władzy są referenda. Jak to wygląda w praktyce?
W praktyce mieliśmy jedno referendum za pomocą którego naród odebrał sobie to prawo uchwalając Konstytucję w której Sejm i Prezydent otrzymali przywilej olewania referendów. Czyli Polacy zostali pozbawieni prawa do bezpośredniego rządzenia cedując je na pośredników czyli posłów.
Ale to nie wszystko. Bo działalność posłów podlega kolejnym instytucjom takim jak TK czy Sąd Najwyższy. Czyli swoistej elicie, które podlega... komu?
Czyżby prawu? Które uchwala kto? Posłowie kontrolowani przez prawników czy prawnicy nie kontrolowani przez nikogo?

A jeśli Sąd Najwyższy uchwali że wybory są nie ważne, to kto stwierdzi że jego decyzja jest bezprawna?

System Prawa czy się to komuś podoba czy nie MUSI zakładać istnienie jakiejś elity. Która czuwa nad procesem tworzenia i przestrzegania prawa. A w takiej sytuacji gadanie o demokracji jest czystym pieprzeniem.

Zabawne jest też to że jeszcze niedawno System ów był tu postrzegany jako zły bo podatny na manipulacje i właśnie rządy elity. Dzisiaj już tak postrzegany nie jest bo rządy objęła inna elita, która się tu podoba.

Ok niech będzie i tak. Tylko doprawdy darujmy sobie gadki o demokracji i jasno uznajmy obecny System Prawa jako rządy niewielkiej elity nad pozbawionym większości praw narodem.

Obrazek użytkownika gorylisko

26-11-2015 [15:59] - gorylisko | Link:

panie... czy pan nie pomyliłes adresów ? z tą gadka to do najbliższego oddziału terenowego kod albo odrazu do kalisza z opornikiem w klapie

Obrazek użytkownika smieciu

26-11-2015 [17:20] - smieciu | Link:

Mam tu nie komentować bo to miejsce dla lemingów?

Obrazek użytkownika gorylisko

26-11-2015 [18:23] - gorylisko | Link:

ależ proszę się nie krępować i wprost powiedzieć, że pis i pełooo to jeden cyrk...
a skad pan jesteś i dokąd pan zdążasz to mnie wali, że tak powiem

Obrazek użytkownika smieciu

26-11-2015 [19:31] - smieciu | Link:

Cóż napiszę może bardziej wprost.
Nie pisałem że PiS i PO to jeden cyrk. Po drugie chyba jasne jest z mojego wpisu że instytucje typu TK czy Konstytucja są dla mnie chybione. Jeśli tworzenie prawa ma leżeć faktycznie w rękach 'ludu' a nie kasty to oznacza że przedstawiciele 'ludu' mają pełne 'prawo' kreować prawo po swojemu nie podlegając ograniczeniom elity (prawniczej).
Czyli teoretycznie PiS może sobie ustalać co tam chce.
Z drugiej jednak strony obecny System sprawia że 'lud' w istocie nie ma praktycznie żadnego wpływu na mechanizm tworzenia prawa a zatem nie możemy mówić o 'demo'kracji.
Mamy rządy elit i tak jakoś powinien być nazwany ustrój Polski.
By jasne było po prostu kto i na jakiej zasadzie rządzi - stanowi prawo.

Obrazek użytkownika gorylisko

26-11-2015 [20:58] - gorylisko | Link:

i dlatego, że wg pana lud (pracujący i niepracujący, czy za wiecej czy za mniej jak sześć tys. miesięcznie przyp.goryl) niema nic do powiedzenia postanowił pan walczyć albo "walczyć"... widzi pan, pojęcia nie mam ale kojarzy mi się pan z jakobinami... a z kolei kiedy pościnano jakobinów to znowu należy zapytac dlaczego ludzie tańczyli z radości na ulicach...

Obrazek użytkownika smieciu

27-11-2015 [10:35] - smieciu | Link:

Przykład z jakobinami jest całkiem niezły.
Niech Pan powie kogo według Pana oni naprawdę reprezentowali. Lud? Czy może pewną elitę, która doprowadziła do rewolucji? Czy to lud drukował te wszystkie paszkwile antykrólewskie? Ośmieszające Marię Antoninę czy Kościół?
Czy to lud wydał Voltaira i jemu podobnych?
Lud stworzył nową ideologię równości, w której jak zwykle nie miał żadnych praw?

Moje wypowiedzi mogą się zdawać dla kogoś 'lewackie' ale to tylko wynika z dialektyki dzisiejszego świata:
Prawica jest obrońcą starych tradycji w których lud był rządzony przez pewną oficjalną elitę natomiast 'lewica' kontestuje ten porządek twierdząc że władzę trzeba oddać 'ludowi' podczas gdy w istocie chodzi oddanie władzy innej 'oświeconej' elicie, rządzącej z cienia zza parawanu chwytliwych haseł. Dzięki czemu ta nowoczesna lewacka elita jest pozbawiona wszelkiej odpowiedzialności. Gdyż oficjalnie nie istnieje. Mogą zrobić wszystko w imię dobra obywateli obciążając jednocześnie tychże obywateli wszelkimi kosztami swych działań.
Jak np. Jakobini i ich następcy.

Natomiast ja jestem zwolennikiem autentycznej władzy ludu, co póki co chyba nigdzie nie miało miejsca pomijając jakieś proste kultury prymitywne.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

26-11-2015 [14:49] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Rozumiem, że PIS to wg Pana taka PO tylko z przeciwnym znakiem (przeciwną polaryzacją jak powiedziałby fizyk). Nie chce mi się odnosić do przytoczonych w Pańskim tekście tez ale czy nie myślał Pan by zostać np. Naczelnikiem Państwa? Byłaby to forma najbardziej "bezpośrednich rządów" Polaków w Polsce. Mógłby Pan jednym aktem swej woli rozwiązać rząd i parlament, rozgonić tych pośredników sypiących piasek w tryby...

Obrazek użytkownika gorylisko

26-11-2015 [16:02] - gorylisko | Link:

a ja już miałem nadzieję, że prawda czasu i prawda ekranu na tyle dotarły do pana i pańskich kumpli, że dał pan sobie spokój...ale widzę, że zadaniowanie wsparcia petru i resztek pełoooo nadal nie wygasło...
no cóż, ja nadal będę pokazywał kto zacz i dlaczego

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

26-11-2015 [16:46] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Obsikiwanie nogawek PISu to dla niektórych nadrzędna konieczność dziejowa. Towarzysze z bezpieczeństwa muszą być jednak zażenowani poziomem argumentacji naszego postmonarchisty.