I wszystko było by ok, gdyby nie pojawiła się GW

Czy antysemityzm w Polsce przybiera na sile?

Do 1990 r nie wiedziałem, co to antysemityzm.Jedynym przejawem "antysemityzmu" w moim domu, było to, że gdy siadałem do posiłku w czapce, to babcia zwracała mi uwagę bym ją zdjął, gdyż nie jestem Żydem.I wszystko było by ok, gdyby nie pojawiła się GW
 Antysemityzm podsycają sami Żydzi. Oni się tym żywią. Bez antysemityzmu byliby niczym.. Wywoływanie niechęci wywołuje "syndrom oblężonej twierdzy" jednoczy  i umacnia mniejszość, która inaczej roztopiłaby się w społeczeństwie. W PRL-u również  znałem Żydów i antysemityzm jedynie z historii.

Okazuje się, że to właśnie sami lewicowi żydowscy "ideologowie" potrafią zręcznie manipulować żydowską traumą holocaustu i mitem polskiej ziemi przeklętej.

Piotr Gursztyn: Nikt nie robi więcej dla rozbudzania antysemityzmu niż „Gazeta Wyborcza” i Centrum Badań nad Zagładą Żydów

„Nikt nie robi więcej dla rozbudzania antysemityzmu niż „Gazeta Wyborcza” i ludzie z kręgu Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Jeśli to paskudne zjawisko, czyli antysemityzm, rozszerzy się w Polsce poza wstydliwy margines, będzie to przede wszystkim zasługa wyżej wymienionych środowisk” – pisze Piotr Gursztyn na łamach portalu tvp.info
Gursztyn przypomina działania „Gazety Wyborczej”, która miała wmawiać antysemityzm i wzbudzać w Polakach poczucie winy za rzekome zbrodnie popełnione w czasie wojny.
Opatrzyła się, znudziła, budzi częściej politowanie niż oburzenie. Nie tylko wśród ludzi o prawicowych poglądach, ale także po lewej i liberalnej stronie. W dorosłość weszło już pokolenie ludzi, których dziadkowie urodzili się już po wojnie, a i tak wmawia im się „współodpowiedzialność Polaków za Holokaust”

— przekonuje autor.
  

Szantaż antysemityzmu przestał działać. Zaczęło być bardziej śmieszne – jak już wspomnieliśmy – niż straszne. Zwłaszcza, że jednocześnie pouczano współczesnych Polaków, aby nie rozliczali dzisiejszych Niemców za zbrodnie popełniane przez ich przodków. Budziło to i budzi poczucie, że są ofiary ważniejsze i mniej ważne
– czytamy.
Szantaż emocjonalny wobec Polaków
Niestety nowym paliwem w machinerii musztrowania Polaków za pomocą szantażu emocjonalnego stała się aktywność grupy osób z Centrum Badania nad Zagładą Żydów. W Polsce to grupa marginalna, ale silna przez swoje wpływy zagraniczne. I jest to niebezpieczne, bowiem misją tej grupy jest systematyczne szkalowanie Polski, co przenosi się na nasze doraźne sprawy i interesy. Robione jest to w sposób otwarcie brutalny, połączony z fałszowaniem historii, upokarzaniem Polaków, odzierającym ich z poczucia godności i własnej wartości
– pisze Gursztyn.
Następnie historyk przypomina historię relacji Magdaleny Gawin z izraelską pisarką Mikhal Dekel, która po latach odwróciła się od polskiej wiceminister kultury. Gursztyn przywołuje też działania Jana Grabowskiego.
Nadal odpowiedzią na dobrą polską wolę i otwartość na dialog będzie kampania prawdziwej nienawiści i kłamstw. I to pod hasłem walki z nienawiścią oraz kłamstwami. Trzeba być na to gotowym, a jeszcze bardziej nie wolno odpowiadać tymi samymi metodami
– ostrzega historyk.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/551701-gursztyn-gazeta-wyborcza-rozbudza-antysemityzm

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2021 [10:31] - sake3 | Link:

Pandemia powoli ustępuje temat szczepionek tez się wypala,więc czas na sztandarowy i dyżurny temat antysemityzmu w Polsce.To się nazywa trzymać rękę na pulsie -nie dać ani chwili wytchnienia Polsce na własne(a jest ich dużo) problemy i powrócić na stare tory zawstydzania, bicia się w piersi i przepraszania.Delikatna krytyka publicystyki GW,jeszcze delikatniejsza krytyka grupy ziejących nienawiścia do Polski ,,naukowców'' ma na celu chyba tylko pokazanie,że problem antypolonizmu jest wprawdzie dostrzegany,ale przecież to nic strasznego i Polacy powinni to jakoś przełknąć,zrozumieć i przyjąć do wiadomości,że w czasie wojny byli agresorami zabijającym 300000 Żydów.Jeszcze trochę a pani Engelking,Grabowski czy Gross podwyższą tę liczbę do miliona,znów rozpoczną się dyskusje na temat antysemityzmu Polaków i ich milcząca zgodaCzyżby zbrodniczy czyn jakim było nie wywieszenie izraelskiej flagi w geście solidarności jest powodem przypominania polskiego antysemityzmu?

Obrazek użytkownika u2

21-05-2021 [10:48] - u2 | Link:

To nieprzypadkowa polityka :

Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym.

Uwaga: Przetłumaczony przez Iwo C. Pogonowskiego fragment depeszy agencji Reuter z Buenos Aires, nadanej w piątek 19 kwietnia 1996, poświęconej Światowemu Kongresowi Żydów (The World Jews Congress).

https://pl.wikiquote.org/wiki/...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-05-2021 [16:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

Antysemityzm to małe miki, w porównaniu z propagandą pisowską. Wmawianie polskiemu społeczeństwo, że nie głosowanie na PiS równoznaczne jest z byciem opcją niemiecką, kremlowską, ;lewacką, zdradziecką mordą, wszą i mendą..... etc co sobie tam obecni władcy Polski uroją, skończy się wcześniej lub później rozbiórka Polski.

Samo skrytykowanie publiczne zaśpiewajły pisowskiego kończy się oskarżeniami o bycie wrogiem ludu.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-05-2021 [17:22] - Niezalogowany | Link:

Taki jest fakt: nie głosowanie na PiS równoznaczne jest z byciem opcją niemiecką, kremlowską, lewacką, zdradziecką mordą, wszą i mendą. Wszystkie inne niż PiS opcje polityczne to agentura lub pożyteczni idioci. Łatwo można to zobaczyć po skali ruskich i niemieckich ataków na obecne władze. Także po skali zaangażowania wrogich Polsce trolli i pismaków.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-05-2021 [19:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ciekawa sprawa. Patrzenie na łapy władzy i wskazywanie obszarów gdzie władza robi w balona tych którzy tą władzę utrzymują, dla niezalogowanego jest agenturalnością oraz ruskoniemieckim atakiem. 
Znaczy się obowiązkiem Polaka jest albo lizanie rowa Pisowcom, albo siedzenie cicho jak mysz pod miotłą.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-05-2021 [21:01] - Niezalogowany | Link:

"Patrzenie na łapy władzy i wskazywanie obszarów gdzie władza robi w balona".
W sytuacji kiedy jedyną polską partią jest PiS skłania raczej do patrzenia na łapy wszystkim pozostałym zdalnie sterowanym graczom naszej sceny politycznej. PiS akurat nie ma nic na sumieniu.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-05-2021 [22:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "PiS akurat nie ma nic na sumieniu."
Przewalone miliardy w Ostródzie, robienie prywaty na pandemii z jednoczesną próbą zapewnienia bezkarności.
Milionowe wałki na działalności PFN.
Próby obsadzenia pionu dochodzeniowego i sędziowskiego ludźmi na posyłki.
Zasilanie prywatnych biznesów pozornymi zleceniami bez przetargów.
Funkcjonowanie  komisji Macierewicza która od wielu lat jest dojną krowa dla jego przydupasów.
To niby co?
W normalnym państwie Kaczyński, Ziobro  wraz z Gowinem byliby pozbawieni immunitetu.

Polska jest z tego powodu kiepskim państwem bez możliwości oddziaływania na zewnątrz ponieważ wielu jej obywateli chodzi na postronku władzy. Vide wpis niezalogowanego. nie stać go na samodzielne myślenie cała wiedza pochodzi z żółtych pasków z TVPInfo i zawodzenia Martyniuka.
Trzeba być ciężko walniętym na umyśle, aby z powodu iluzorycznej polskości obecnej kliki, domagać się jej bezkarności i prawa do tępienia tych, którzy jej przewały odsłaniają. 

Obrazek użytkownika sake3

21-05-2021 [17:40] - sake3 | Link:

@Wielkopolskizdzichu......A nie ma tych opcji?I jak pracują zawzięcie nad Polakami,nawet przy pomocy gwiazdek.No ,ale im wolno,prawda?

Obrazek użytkownika u2

21-05-2021 [17:41] - u2 | Link:

nie głosowanie na PiS równoznaczne jest z byciem opcją niemiecką, kremlowską, ;lewacką, zdradziecką mordą, wszą i mendą.....

Zmyślasz, czyli masz projekcję :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-05-2021 [20:58] - Imć Waszeć | Link:

Ależ skąd taka skromność ;)
Profesor Ewa Kurek wyróżniła w swojej pracy o żydach osobników, którzy przedkładają wygodę i dobro żydów nad życie Polaków i dobro Polski. Andrzej Niemojewski stworzył dla takich pojęcie „dwużydzian Polaka” na określenie efektu asymilacji. W sławnym artykule pt. „Dwużydzian Polaka" deliberował nad porażką programu asymilacji: „Na gruncie drwin wytworzyło się duchowe współżycie Żydów i Polaków, Żyd powiedział Polakowi: Nie mogę z tobą nic wspólnie kochać, czcić, uwielbiać, nad niczym wspólnie cierpieć i do niczego wspólnie dążyć — ale możemy wspólnie drwić ze wszystkiego. Wydrwię ci twego Boga, twą Ojczyznę, twą tradycję i twe Ideały, twe pragnienia i twe wysiłki i obaj będziemy wyżsi ponad to wszystko. Zeszedł się żydowski kpiarz z polskim kpem i zaczęli ze wszystkiego kpić. I wytworzyło się środowisko, w którym żadna wielka idea, żaden wielki czyn nie mógł dojrzeć. Albowiem żydowski ’odczynnik' rozkładał skutecznie na drwiny wszelkie przejawy woli. (...) Tak sformułowała rzecz sfera, myśląca kategoriami politycznymi. Przypatrzmy się z kolei jak rzecz ujęto w sferze myślenia kategoriami przyrodniczymi. (...) W pewnym kółku ludzi, należących do polskiego świata naukowego, zastanawiano się nad wpływami destrukcyjnymi żydostwa. I oto jeden z nich, sięgając po porównanie do chemii, powiedział, że filosemitę można by określić jako ’dwużydzian Polaka'. Na wzór 'dwusiarczanu potasu'. (...) Połączenie czadu psychiki żydowskiej z kruszcem i duszy polskiej, zwłaszcza kruchym, sprawia , że w owym smutnym typie Polaka, Żydom oddanego — na jedną cząsteczkę polską przypadają dwie cząsteczki żydowskie. Asymilacja nie wytworzyła typu, w którym dałoby się powiedzieć, że to jest ’dwupolan żyda', to znaczy, by w Żydzie asymilowanym dwie cząsteczki przypadały na jedną cząsteczkę żydowską. Polskość nie jest kwasem rozkładającym kruszec żydowski; natomiast takim kwasem jest żydowskość i polski kruszec rozkłada. Dlatego Żyd asymilowany będzie w ostateczności brał zawsze stronę żydostwa. I dlatego filosemita przestanie być czułym na sprawy polskie, lecz będzie zawsze nadwrażliwy na sprawy, żydowskie." (za: F. Koneczny, Cywilizacja żydowska, Wydawnictwo Antyk - Marcin Dybowski, Warszawa 1995, reprint z 1934.)
Na te słowa oburzyła się Hanna Lis: "'Dwużydzian Polaka, czyli czemu się Polacy tak skundlili', oto dr. Ewa Kurek, nowa gwiazda narodowych mediów. Niezwykłe: zbudować karierę naukową na niechęci (eufemizm) wobec obiektu badań, w tym przypadku Żydów polskich." Odwracanie kota ogonem u POlszewików i - jak się niechybnie okazuje - u PISowików przyjmuje już formę kultu obcej nacji, co tym bardziej potwierdza słowa Ewy Kurek.
Lukasz Wrzesinski: "Nie ma słów na to co robi ta kobieta."
Marek Parzych: "Bełkot."
Wiesław Ciesielski: "Nie to, żebym był homofobem, ale to jest ona, czy on?"
A co na to miejscowi "copywriterzy"? Oczekując na reakcję z kwasem jeszcze jeden cytat...

... i Teodor: "Nie do pomyślenia. Stanąć po stronie Polaków..."