Izraelski sekret wojenny?

 Żelazna Kopuła jest błogosławieństwem i wielu Izraelczyków zawdzięcza jej swoje życie.

Ale prawdziwym źródłem siły Izraela - jego „tajną bronią” jest czynnik ludzki. Obywatele Izraela to coś więcej niż ludzka żelazna kopuła.
Rezerwiści sami z siebie zgłaszają się do koszar, ale nikt ich nie powołuje, każą im wracać do domu, te 7 tysięcy powołanych rezerwistów starczy. Z USA i innych państw świata jest gotowych przybyć do Izraela wielu przeszkolonych rezerwistów.
Wielu młodych ludzi po szkole, pracy jako wolontariusze pracują nad renowacją schronów w całym Izraelu. To jest coś, czego nie robią tylko w czasie wojny, ale teraz jest to bardzo potrzebne.
Ludzie pomagają sobie jak mogą.
Determinację Izraelczyków w czasie wojny potęguje głębokie poczucie solidarności.
Właścicielka kwiaciarni była wzruszona, widząc szeregi Izraelczyków, którzy przyszli do jej zbombardowanego sklepiku, aby kupić kwiaty na Szawuot.
Wnuk właścicielki opublikował na Facebooku zdjęcia z rozbitego rakietą Hamasu sklepu i zaprosił Izraelczyków do kupowania kwiatów, a ludzie zaczęli przyjeżdżać z całego Izraela niektórzy przejechali prawie 200 km.
Izrael przeżywa straszne i niebezpieczne dni. Miliony Izraelczyków słucha syren ostrzegających ich przed rakietami ze Strefy Gazy.
 Jak dotąd terroryści z Hamasu wystrzelili prawie 3500 rakiet w centra cywilne w Izraelu, których jedynym celem jest zabicie, zranienie i okaleczenie jak największej liczby ludzi.
 Można sobie tylko wyobrazić rozmiary zniszczeń i ofiar, gdyby Izraelczycy zostali pozbawieni ochrony. Ataki na Izrael ewoluowały z biegiem czasu. Po wojnach na dużą skalę nadeszła era zamachowców-samobójców wymierzonych w niewinnych pijących kawę, kupujących i pasażerów autobusów. Kiedy wszystko to zawiodło był ruch bojkotu i dezinwestycji, robiono wszystko, co było w ich mocy, by rzucić państwo żydowskie na kolana.
 Ale ogromna energia Izraela, kreatywności, pomysłowości i wkład w rozwój świata, była zbyt ważna. W ten sposób ponieśli porażkę, pomimo ciągłych wysiłków do dnia dzisiejszego.
A teraz nadeszła era tuneli, rakiet i pocisków. Pierwsza rakieta wystrzelona przez Hamas miała miejsce w kwietniu 2001 roku, ponad 20 lat temu. Przez ponad dwie dekady i podczas kilku operacji wojskowych Izraela Hamas wystrzelił w kierunku Izraela ponad 20 000 rakiet.
Wszyscy Izraelczycy Dziękuję Bogu Ojcu za Żelazną Kopułę. Rozwój Iron Dome, izraelskiego mobilnego systemu obrony powietrznej na każdą wojenną pogodę, rozpoczął się w 2006 roku. Został on zainicjowany przez ówczesnego izraelskiego ministra obrony Amira Pereca, który zrobił to wbrew odrębnemu poglądowi wielu polityków. Perec mieszka w południowym mieście Sderot, które przez lata ogromnie ucierpiało z powodu rakietowego terroru Hamasu. Izraelczycy są mu winni ogromny dług wdzięczności. 

Oprócz pomysłowości Żelaznej Kopuły kluczem do odporności i przetrwania Izraela był czynnik ludzki. Hassan Nasrallah,  przywódca libańskiej szyickiej organizacji terrorystycznej Hezbollah, kolejny irański pełnomocnik - kiedyś scharakteryzował izraelskie społeczeństwo jako „słabsze niż pajęczyna”.
Na podstawie tego poszedł na wojnę z Izraelem w 2006 roku i otrzymał trudną lekcję. Determinacja Izraelczyków jest niezmierzona.
 Od tamtej pory nie zaatakował Izraela.
Żelazna Kopuła jest błogosławieństwem i wielu Izraelczyków zawdzięcza jej swoje życie. Ale prawdziwym źródłem władzy Izraela - jego „tajną bronią” są jego ludzie. To ich pomysłowość, kreatywność i determinacja, by wygrać wbrew wszelkim przeciwnościom, niezależnie od potępień, jakie otrzymuje od obłudnego świata, który często stawia go przed niesprawiedliwym podwójnym standardem. Ten czynnik ludzki jest ostatecznym środkiem odstraszającym  wrogów. To właśnie spełnia marzenia i uczyniło Izrael tym, czym jest dzisiaj: światłem, nadzieją i postępem, nie tylko dla Izraelczyków, ale nawet dla świata, który jeszcze tego nie docenił.
Kawał dobrej roboty wykonał Mossad, którego informacje wykorzystał Premier Beniamin Netanjahu. Sama tarcza nie wystarczy, żeby pokonać wroga potrzebny jest także miecz.
W Gazie przez lata Hamas wybudował sieć korytarzy podziemnych łączących samowystarczalne schrony, to prawdziwe mrowisko. Skorzystano z doświadczeń żołnierzy Wietkongu w budowie tuneli Cu Chi.

Te wybudowane w Gazie są lepsze są żelbetowe. Pomoc ONZ nie szła na odbudowę domów, szkół i szpitali, ale na tunele i broń.
Doradcy z Iranu doradzali Hamasowi żeby wciągnął do Gazy IDF.
Ostrzał rakietowy Izraela z Gazy miał wciągnąć IDF (Izraelskie Siły Obronne) w walkę miejską na trudnym terenie, do „mrowiska”…
Na każdą strategię jest kontrstrategia. Zamiast wejść do „mrowiska” Bibi Netanjahu przygotował IDF na zrycie mrowiska i likwidację „inżynierów rakietowych” Hamasu.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b...
https://www.salon24.pl/u/r8w8b...
Koncern Rafael dostał zadanie opracowania bomb nowej generacji szybujących i burzących typu Spice 1000. Opracowana przez koncern Rafael, bomba osiągnęła wstępną gotowość operacyjną na przełomie 2019/2020 roku. W 2020 roku zakończyły się prace integracyjne i certyfikacja uzbrojenia z myśliwcami F-16C/D Barak, znajdującymi się na wyposażeniu Izraela.

Zdążono na czas.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1136285,izraelski-sekret-wojenny

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2021 [21:31] - Tezeusz | Link:

Zaraz tutaj się zleci niejaki Pers  szperaczkowy taki wstrętny  sowiecki troll,  zagorzały antysemita wróg USA. Czuć od niego onucami na kilometr. Poczujesz smród jak się zjawi.
Hamas to organizacja terrorystyczna wsławiła się w zamachach bombowych w  tym w Europie, morderstwach , porwaniach ludzi.
https://encyklopedia.pwn.pl/ha...

Pers to takie WSIowe indywidum.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-05-2021 [21:27] - RinoCeronte | Link:

Spoko! Bibi wszystko i wszystkich załatwi.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-05-2021 [21:36] - Tomaszek | Link:

Coś mi tu czosnkiem zajechało . Zgodnie z tą filozofia to AK i NSZ były pierwowzorem Hamasu . Czyżby  sie wam panowie wzorce pop...rdoliły ? A może by tak nie otwierać gęby jak nie pytają ? Potem Persa o trollizm politruki posądzają . Kocioł garnkowi to pikuś .

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2021 [22:08] - Tezeusz | Link:

Kolejny Persowato - szperaczkowy jak widzę ze Scierwoneonka tym razem Tomaszek vel Persik.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-05-2021 [19:25] - Tomaszek | Link:

Gówno widzisz i pie...dolisz głupoty . Jednak milczenie wyszłoby ci najmądrzej . 

Obrazek użytkownika J z L

19-05-2021 [21:31] - J z L | Link:

 Czy gdyby to zobaczyli hamasowcy, i wiedzieli co jest na tym kartonie, to ucieszyliby się?

https://pieklomezczyzn.files.w...

Obrazek użytkownika angol

19-05-2021 [23:32] - angol | Link:

Popros swojego pana  zeby ci nie  skracal tak lancucha bo strsznie sie szarpiesz

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2021 [21:32] - Pers | Link:

Były pilot izraelskich sił powietrznych, Yonatan Shapira, opisał izraelski rząd i wojsko jako „organizacje terrorystyczne” kierowane przez „zbrodniarzy wojennych”.
Kapitan Shapira, który zrezygnował z izraelskiej armii w 2003 r. u szczytu drugiej intifady palestyńskiej, wyjaśnił w ekskluzywnym wywiadzie dla agencji informacyjnej Anadolu, że po wstąpieniu do wojska zdał sobie sprawę, że jest „częścią organizacji terrorystycznej”.
„Podczas drugiej intifady zdałem sobie sprawę, że to, co robią izraelskie siły powietrzne i wojsko, terroryzując populację milionów Palestyńczyków, jest zbrodnią wojenną. Kiedy zdałem sobie z tego sprawę, postanowiłem nie tylko odejść, ale także zorganizować innych pilotów, którzy publicznie odmówią brania udziału w tych zbrodniach ”.
powiedział.
„Jako dziecko w Izraelu wychowałeś się  silnego syjonistę w wyniku militarystycznego wychowania. Prawie nic nie wiesz o Palestynie, nie wiesz o Nakbie z 1948 roku, nie wiesz o trwającym ucisku” - powiedział Shapira.
Od czasu opuszczenia armii izraelskiej Shapira rozpoczął kampanię, która zachęciła innych członków armii do nieposłuszeństwa rozkazom ataku na Palestyńczyków.
Od 2003 roku kampania zaowocowała zwolnieniem się ze stanowisk w izraelskich siłach powietrznych 27 innych pilotów wojskowych.
W ubiegłym tygodniu izraelskie samoloty bojowe przeprowadziły setki nalotów na palestyńskich cywilów w oblężonej Strefie Gazy, zabijając co najmniej 188 Palestyńczyków, w tym 55 dzieci i 33 kobiety, oraz raniąc 1230 osób.

Obrazek użytkownika J z L

19-05-2021 [21:56] - J z L | Link:

Sluchaj czerwony leszczu.Portal NB to nie Toy-Toy czyli www.spedalony.pl czy www.upodlony.pl tak jakos

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2021 [17:51] - Tezeusz | Link:

@ Persie vel Ruszkiewicz pytam poważne czytając twój powyższy komentarz czy ty piszac taki komentarz cytuję :"
".... syjoniści dostaną od Palestyńczyków łomot (już dostają) i będą mieli tyle tam do powiedzenia co w gettcie za okupacji :))"
Popierasz holokaust i.mordowanie ludzi, popierasz getta które stworzyli Niemcy by mordować ludzi komory gazowe. Persie POPIERASZ !!!
Antysemito, ale żeby być aż tak głupim i nadętym antysemitą to już coś !
Nie ma słów by skomentować twój wywód Ruszkiewicz każde słowo w twoim kierunku było by obrażliwe . Ale takim wrednym....... jesteś jak ciebie nazywają w internecie
https://naszeblogi.pl/comment/...
 
Piszesz tak :
"Po kilku miesiącach "narodowego programu wyszczepienia" polskiego bydełka można już poczynić pewne obserwacje. Pierwsza to taka, że "szczepionki", które miały być przepustką do "nieśmiertelności" wcale takim cudem nie są..."
"To wszystko pokazuje jedno - w stadzie bydła do wyszczepienia chętnych zaczyna dramatycznie brakować..."
https://spiritolibero.neon24.p...(link is external)
 
Nazywasz Polaków BYDŁEM jakim prawem ? A kim ty jesteś Panie Jarosławie Ruszkiewicz ! kim ! Manipulantem NA PEWNO kłamcą i kim jeszcze !
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-05-2021 [21:05] - Tomaszek | Link:

Wpadło tu dwóch pajaców i politruków uprawiają jakąś czosnkową propagandę i rozstawiają wszystkich po kątach . Dobrze że jeszcze nikogo nie zbanowali . I jeszcze jedno , nie twój problem pajacu jak Ruszkiewicz nazywa Polaków . To między nami Polakami , nawet jeżeli jest trollem ruskim . Tobie nic do tego i temu pajacowi w czerwonym surducie  JzL .

Obrazek użytkownika J z L

20-05-2021 [21:24] - J z L | Link:

Wpadł tu trzeci pajac

Obrazek użytkownika Jan1797

20-05-2021 [21:30] - Jan1797 | Link:

Ależ dlaczego, doskonała przeciwwaga.
Byłbym zapomniał, kawowy bloger omijał informacje PO wyprawie bliskowschodniej
czyżby też zalatywał? A taki prawy........

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-05-2021 [19:00] - Kaczysta | Link:

ruszkiewicz

Jedź Ruszkiewicz do Palestyny.Powiedz tym z Hamasu że jesteś Polskim katolikiem.
A potem pomysł dlaczego ten twój pusty łeb leży obok ciebie o jakieś 2 metry dalej

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2021 [21:42] - Pers | Link:

11 zasad dezinformacji w mediach zachodnich

Zasada nr 1: na Bliskim Wschodzie to Arabowie zawsze atakują pierwsi, a Izrael zawsze się broni. Nazywa się to odwetem.
 Zasada nr 2: Palestyńczycy nie mają prawa zabijać żołnierzy i osadników po drugiej stronie. Nazywa się to terroryzmem.
 Zasada nr 3: Izrael ma prawo zabijać arabskich cywilów. Nazywa się to samoobroną.
 Zasada nr 4: kiedy Izrael zabija zbyt wielu cywilów, zachodnie mocarstwa żądają powściągliwości . Nazywa się to reakcją społeczności międzynarodowej.
 Zasada nr 5: Palestyńczycy nie mają prawa pojmać izraelskich żołnierzy, nawet jeśli ich liczba jest bardzo ograniczona i nie przekracza trzech żołnierzy
 Zasada nr 6 : Izraelczycy mają prawo porwać tylu Palestyńczyków, ilu zechcą ( do tej pory około 20 000 więźniów, w tym prawie 800 dzieci). Nie ma żadnych ograniczeń i nie jest konieczne przedstawianie jakichkolwiek dowodów winy uprowadzonych. Po prostu powiedz magiczne słowo „terrorysta”.
 Zasada nr 7: kiedy mówisz „Hezbollah”, zawsze musisz dodać wyrażenie „wspierane przez Syrię i Iran”.
 Zasada nr 8: kiedy mówisz „Izrael”, ważne jest, aby nie dodawać po słowach „wspieranych przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Francję i Unię Europejską”, ponieważ można by pomyśleć, że jest to konflikt niezrównoważony.
 Zasada nr 9: nigdy nie wspominaj o „terytoriach okupowanych”, ani o rezolucjach Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani o naruszeniach prawa międzynarodowego ani Konwencji Genewskich. Może to przeszkadzać widzowi i słuchaczowi zachodnich kanałów.
 Zasada nr 10: Izraelczycy mówią lepiej po francusku i angielsku niż Arabowie. To wyjaśnia, dlaczego im i ich zwolennikom udziela się głosu tak często, jak to możliwe. Następnie mogą wyjaśnić nam poprzednie zasady (od 1 do 9). Nazywa się to neutralnością dziennikarską.
 Zasada nr 11: Jeśli nie zgadzasz się z tymi zasadami lub stwierdzisz, że faworyzują jedną stronę konfliktu przeciwko drugiej, to jesteś niebezpiecznym „antysemitą”.

Obrazek użytkownika J z L

19-05-2021 [21:51] - J z L | Link:

Zasada nr 12

Walić w mordę sowieckiego gada, taka to naturalna zasada

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2021 [22:06] - Tezeusz | Link:

Zleciała się jednak sowiecka śmierdzaca onucka szperaczkowa . Nie pomyliłem się. Smród wali i czosnkiem śmierdzi od Persa.
A ten wyraz jego twarzyczki i nosek czerwony hahahahahhahahahah
https://niepoprawni.pl/blog/mi...

Obrazek użytkownika J z L

19-05-2021 [22:07] - J z L | Link:

Stiopa jest niezawodny niczym rakiety Hamasu

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2021 [22:10] - Pers | Link:

Izraelscy żołnierze strzelają do dzieci. Czasami je ranią, a czasami zabijają. Czasami dzieci pozostają klinicznie martwe, czasami niepełnosprawne. Czasami dzieci rzucały kamieniami w żołnierzy lub koktajlem Mołotowa. Czasami przypadkowo kończą w środku walki. Rzadko kiedy zagrażają życiu żołnierzy.
Czasami żołnierze strzelają do dzieci celowo, czasem przez pomyłkę. Czasami celują w głowę lub górną część ciała, czasami strzelają w powietrze i uderzają niemowlęta w głowę. Tak się dzieje, gdy ciało jest małe.

Czasami żołnierze strzelają z zamiarem zabicia, czasem ukarania. Czasami używają zwykłych pocisków, a czasem pocisków pokrytych gumą, czasami strzelają z dużej odległości, czasami w zasadzce, czasami z bliskiej odległości. Czasami strzelają ze strachu, złości, frustracji i poczucia braku innej opcji, czasami utraty kontroli, czasami z zimną krwią. Żołnierze nigdy nie widzą swoich ofiar po uderzeniu. Gdyby zobaczyli, co spowodowali, mogli przestać strzelać.

Izraelskim żołnierzom wolno strzelać do dzieci. Nikt ich nie karze za strzelanie do dzieci. Kiedy ginie palestyńskie dziecko, to nie jest nowość. Nie ma różnicy między krwią palestyńskiego dziecka a krwią palestyńskiego dorosłego. Obie mają niewielką wartość. Kiedy dziecko żydowskie zostaje zranione, cały Izrael drży, kiedy ranne jest dziecko palestyńskie, Izrael ziewa. I zawsze, zawsze znajdzie uzasadnienie dla żołnierzy strzelających do palestyńskich dzieci. Nigdy, przenigdy nie znajdzie usprawiedliwienia dla dzieci rzucających kamieniami w żołnierzy, którzy włamują się do ich wioski. (...)

Biuro Rzecznika IDF dobrze wykonuje swoją pracę. Jego wypowiedzi odzwierciedlają ducha czasu i miejsca. Nie ma miejsca na wyrażanie żalu za strzelanie dzieciom w głowę, nie ma miejsca na litość, przeprosiny, śledztwo czy karę, a już na pewno nie na żadne odszkodowanie. Zastrzelenie palestyńskiego dziecka jest uważane za mniej poważne niż strzelanie do bezpańskiego psa, w przypadku którego wciąż istnieje szansa, że ​​ktoś to zbadał.

Rzecznik IDF ogłasza: proszę kontynuować strzelanie do dzieci palestyńskich.

Gideon Levy - 9 lutego 2020 r:
https://www.haaretz.com/opinio...

Obrazek użytkownika Ryan

20-05-2021 [06:39] - Ryan | Link:

a co bylo w 9 lutego 2019r czy w 2018

Obrazek użytkownika Niezalogowany

20-05-2021 [07:24] - Niezalogowany | Link:

Informacja której brakuje w tym łzawym kawałku: hamasowcy obkładają dzieci materiałami wybuchowymi, wysyłają je w pobliże izraelskich patroli i stanowisk obserwacyjnych i zdalnie detonują. Hamasowską klasyką jest też używanie dzieci jako żywych tarcz oraz jako "żołnierzy" do ataków na armię Izraela.
A na koniec warto pochylić się nad losem izraelskich dzieci, zabitych lub na całe życie okaleczonych przez hamasowskie rakiety.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2021 [17:51] - Tezeusz | Link:

@ Persie vel Ruszkiewicz pytam poważne czytając twój powyższy komentarz czy ty piszac taki komentarz cytuję :"
".... syjoniści dostaną od Palestyńczyków łomot (już dostają) i będą mieli tyle tam do powiedzenia co w gettcie za okupacji :))"
Popierasz holokaust i.mordowanie ludzi, popierasz getta które stworzyli Niemcy by mordować ludzi komory gazowe. Persie POPIERASZ !!!
Antysemito, ale żeby być aż tak głupim i nadętym antysemitą to już coś !
Nie ma słów by skomentować twój wywód Ruszkiewicz każde słowo w twoim kierunku było by obrażliwe . Ale takim wrednym....... jesteś jak ciebie nazywają w internecie
https://naszeblogi.pl/comment/...
 
Piszesz tak :
"Po kilku miesiącach "narodowego programu wyszczepienia" polskiego bydełka można już poczynić pewne obserwacje. Pierwsza to taka, że "szczepionki", które miały być przepustką do "nieśmiertelności" wcale takim cudem nie są..."
"To wszystko pokazuje jedno - w stadzie bydła do wyszczepienia chętnych zaczyna dramatycznie brakować..."
https://spiritolibero.neon24.p...(link is external)
 
Nazywasz Polaków BYDŁEM jakim prawem ? A kim ty jesteś Panie Jarosławie Ruszkiewicz ! kim ! Manipulantem NA PEWNO kłamcą i kim jeszcze !
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-05-2021 [19:42] - Kaczysta | Link:

ruszkiewicz

Jak tam Palestyńczycy z Hamasu ? Trzymają się jeszcze ?

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2021 [07:21] - Pers | Link:

husky
Zobacz na szalom24 jak twoi koledzy z hasbary wyją :)
Takie wycie to miód na moje serce :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2021 [17:53] - Tezeusz | Link:

Persiku vel Ruszczyński Jareczku o tobie ludzie piszą :

"Na portalu SpiritoLibero swój blog prowadzi Jarosłąw Ruszkiewicz. (…) należy do skrajnych antysemitów, wrogów Ukrainy i USA. (…) pisał również na zamkniętej już witrynie „Stop syjonizmowi”, negującej Holocaust i rozpowszechniającej „Protokoły Mędrców Syjonu”.

Czyli Pers ma żydowskie korzenie. Brawo ! to duma twoja !

 

Obrazek użytkownika J z L

20-05-2021 [20:10] - J z L | Link:

 Słuchaj stary kocie!
Wczoraj jak jechałem z twoją b. żoną samochodem, to opowiedziała mi taki dowcip, że spadłem z łóżka.

Obrazek użytkownika J z L

21-05-2021 [20:06] - J z L | Link:

Spiryto
No zobaczyłem.
I co zobaczyłem?
Ano zobaczyłem że jakiś debil z www.upodlony.pl wyleciał po raz 27 w kosmos.Orbituje w poszukiwaniu dziewic.Na Salonie zostały po nim tylko uszy
Znasz go?
Wystarczył tylko jeden mój telefon do Sławka

Obrazek użytkownika Ryan

21-05-2021 [22:27] - Ryan | Link:

Idzie na rekord
Dobry jest

Obrazek użytkownika sake3

20-05-2021 [10:00] - sake3 | Link:

Może autor łaskawie odpowie jakie macie plany wobec Palestyny i jej mieszkańców-rdzennych mieszkańców tej ziemi? Niestety z tekstu czy komentarzy wyziera tylko uielbienie dla terroryzmu izraelskiego i zasłanianie się Hamasem.Autor ani jednym slowem nie odnosi się do treści komentarzy ani nie odpowiada na nie inaczej niż obelgami czy powtarzaną mantrą o dobrodziejstwach Żelaznej Kopuły.Ani słowa na wzmiankę komentatora o zabijaniu bezbronnych palestyńskich dzieci przez uzbrojone wojsko a jedynie lament po śmierci żydowskiego chłopca.Czym te śmierci różnią się od siebie i czy palestyńskie dzieci są gorszym rodzajem człowieka,a może w ogóle nie są człowiekiem?Co autor proponuje zrobić z wyrzucanymi z własnych domów Palestyńczykami?Zabić ich,wysłać na Marsa,zmusić do zbiorowego samobójstwa żeby swobodnie zająć ich ziemię i domy?I jeszcze w geście solidarności inne narody mają wywiesić izraelską flagę?

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2021 [18:51] - Pers | Link:

Izrael został oskarżony przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym (MTK) w Hadze o zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne przeciwko Palestynie . Prokurator MTK Fatou Bensouda poinformowała 3 marca 2021 r., że wszczęła dochodzenie w sprawie domniemanych zbrodni na terytoriach palestyńskich. Dodała, że ​​dochodzenie zajmie się „przestępstwami podlegającymi jurysdykcji sądu, które zostały rzekomo popełnione” od 13 czerwca 2014 r., oraz że dochodzenie będzie prowadzone „niezależnie, bezstronnie i obiektywnie, bez strachu i korzyści”. W szybkiej odpowiedzi premier Netanjahu oskarżył Trybunał o hipokryzję i antysemityzm. Oczywiście najszybszą i często najskuteczniejszą obroną i kontratakiem jest nazywanie każdego oskarżenia, bez względu na to, jak bardzo jest to słuszne, antysemityzmem.
Izraelskie zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości, zawsze mają miejsce przy niezłomnym wsparciu Stanów Zjednoczonych. Żaden amerykański kandydat na prezydenta nie ma szans na „wybranie” na najwyższy fotel imperium bez udowodnienia swojego niekwestionowanego poparcia dla syjonistycznego Izraela.
Jak można nazwać ludzi, którzy popełniają tak niewyobrażalne zbrodnie? Jak można nazwać ten styl agresji? - Dosłownie zabijanie setek, tysięcy bezbronnych ludzi, w największym na świecie otwartym więzieniu - Gazie - domu dla ponad 2 milionów ludzi, żyjącym w nędzy, mieszkania i infrastruktura stale niszczone, boleśnie częściowo odbudowywane - tylko po to, by zostać zniszczone i zbombardowane jeszcze raz. Ci, którzy nie umrą w wyniku izraelskiej bezpośredniej agresji, mogą umrzeć z powodu pośrednich skutków - głodu, nędzy, chorób i samobójstw - tej ciągłej, skrajnej wrogości utrwalonej wobec tego, co według planu podziału ONZ miało być autonomiczną Palestyną. Dom narodu palestyńskiego.
 

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2021 [18:52] - Pers | Link:

Za tymi nielegalnymi, ale wciąż rosnącą liczbą izraelskich osad na terytoriach palestyńskich kryje się cel: kontrola nad wodą. Osady znajdują się zwykle nad lub w pobliżu podziemnych zasobów wodnych. To jeden ze sposobów kontrolowania wody w Palestynie. Dzieje się tak nie tylko na tak zwanym Zachodnim Brzegu, ale także w Strefie Gazy, gdzie zasoby wodne są naprawdę ograniczone. Gaza to najbardziej ubogi w wodę obszar na mieszkańca na świecie . Na nieliczne poziomy wód w Strefie Gazy nakładają się izraelskie osady. Ta całkowicie nielegalna i często potępiana przez ONZ strategia osadnictwa izraelskiego - również całkowicie ignorowana przez Izrael - stopniowo zmniejsza obszar Palestyny ​​i zwiększa kontrolę Izraela nad kluczowymi palestyńskimi zasobami wodnymi. Przeszkoda w zarządzaniu własnymi zasobami wodnymi, a tym samym zwiększaniu ich samowystarczalności żywieniowej poprzez własne rolnictwo, czyni z Palestyny ​​izraelskie państwo niewolnicze. To, co jest prawie tak samo zbrodnicze jak agresje IDF, to prawie całkowite milczenie Zachodu i całego świata wobec okrucieństw Izraela popełnionych na ludności palestyńskiej. http://xn--niepodlegy-i0b.pl/#...

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-05-2021 [18:55] - Kaczysta | Link:

Te zdjęcia i filmy wyglądały jak kadry z filmów science-fiction. Niestety nimi nie były.
Jak działa izraelska tarcza Żelazna Kopuła?

Jak działa tarcza Izraela?

https://www.salon24.pl/u/tomasz-rozek/1136544,jak-dziala-tarcza-izraela

Obrazek użytkownika J z L

21-05-2021 [20:15] - J z L | Link:

Palestyńczyk wyjaśnia konflikt izraelsko – palestyński…

Prawdą w oczy: Hamas widzi szanse na przyjęcie kontroli…To nie ma nic wspólnego z Sheikh Jarrah. Chodzi o to, że Hamas widzi szansę na przejęcie narracji i zwiększenie swoich wpływów i kontroli nad Palestyńczykami w Jerozolimie.
W chwili, gdy to piszę, na Izrael spadają rakiety ze Strefy Gazy, a w miastach całego kraju wybuchają protesty. W wyniku tej bezsensownej przemocy zginęli już ludzie, a w ciągu najbliższych kilku dni z pewnością dojdzie do kolejnych. Jako Palestyńczyk mieszkający w Jerozolimie jestem sfrustrowany i zły - i mogę winić jedynie Hamas. Fanatycy, którzy rządzą Gazą żelazną ręką, nie mogą oprzeć się okazji do wzniecenia antyżydowskiej przemocy dla własnych korzyści politycznych. Jeśli w tym procesie giną niewinni Żydzi i muzułmanie, tym lepiej dla nich.
Pretekstem do ostatniej zapory rakietowej i podżegania w mediach społecznościowych jest Szeik Dżarrah, gdzie zaplanowano rozprawę sądową w sprawie toczącego się od dawna sporu prawnego. Była to prywatna sprawa między Żydami, którzy posiadają stary akt własności z 1800 roku, a mieszkańcami czterech domów, którzy mieszkają tam od dziesięcioleci i nie chcą płacić czynszu. Jest to sytuacja, która powinna być rozpatrywana przez lokalny sąd miejski. Taka sytuacja mogłaby się zdarzyć w każdym innym kraju i nie byłoby w tym żadnego interesu publicznego. Ale to jest Jerozolima, więc trzeba patrzeć na wszystko w kontekście sytuacji politycznej. Trzeba też zadać sobie pytanie: kto teraz może zyskać na przemocy politycznej?
Po tym, jak palestyński premier Mahmud Abbas odwołał bardzo oczekiwane wybory, Hamas po prostu zobaczył okazję, której nie mógł przepuścić, wykorzystując sytuację w Szeik Jarrah i już napiętą atmosferę podczas świętego dnia Leylat Al Qadr i Dnia Jerozolimy. Hamas prowadzi obecnie w mediach społecznościowych kampanię wzywającą Palestyńczyków do podżegania do przemocy podczas demonstracji w Jerozolimie i innych miejscach. Zachęca palestyńską młodzież do pozbawienia się życia poprzez rzucanie kamieniami i prowizorycznymi bombami w policję.
Zamieszki pod przywództwem Hamasu przed meczetem Al-Aksa dowodzą, że izraelska policja nie ponosi winy za niebezpieczeństwa uniemożliwiające muzułmanom modlitwę. Hamas podburza tłumy i prowokuje przemoc z zamiarem wrabiania Izraela w czystki etniczne. Właśnie dzisiaj prowokatorzy wypełnili kilka autobusów, aby udać się do Jerozolimy w celu wzięcia udziału w "historycznych" zamieszkach i odpowiedzieć na wezwanie Hamasu do podżegania do przemocy.
https://www.salon24.pl/u/eternity/1136847,palestynczyk-wyjasnia-konflikt-izraelsko-palestynski