Rafał Ziemkiewicz wiąże nadzieje z prawicą wolnorynkową

Rafał Ziemkiewicz wiąże nadzieje z PiS, ale uważa, że przyszłość Polski należy do innych.

Funkcjonuje taka opinia o Rafale Ziemkiewiczu, że jest obłudny i nie chce opowiedzieć się jednoznacznie po określonej stronie. Jakiś czas temu Janusz Korwin-Mikke zarzucał mu, że sprzedał się za pisowskie srebrniki. Z drugiej strony zwolennicy PiS nie mogą mu wybaczyć mu krytyki prezesa PiS snując domysły o agenturalności. Wydaje się jednak, że Ziemkiewicz jest stały w swoich poglądach. Nie tak dawno nazwał się nowoczesnym endekiem i trzyma się tej linii. Jego marzeniem jest to, żeby w Polsce rządy objęła prawica niepisowska- wolnorynkowa.

Zdradza się z tym w swoim najnowszym [a]http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl... "Dlatego, przyznam, za ważniejsze od tego, co robi PiS, uważam to, co dzieje się na prawo od niego. To ze środowiska narodowców i wolnościowców, wzbogaconych tradycją „Solidarności Walczącej” wyrosnąć musi nowa polska elita, która za kilka lat stoczyć będzie musiała bój o Polskę nowoczesną, i wolnorynkową, opartą na klasie średniej, własnej przedsiębiorczości i pragmatycznie realizującą w zbałkanizowanej Europie i świecie swój interes narodowy, bez oglądania się na mrzonki"- czytamy.

Kto jest tą prawicą? Na pewno Ruch Narodowy, którego Ziemkiewicz był doradcą i który mu proponował start w wyborach prezydenckich. Pasuje tu również partia Korwin, tym bardziej, że Korwin-Mikke był jego szefem w UPR.

To nie znaczy, że Ziemkiewicz nie wiąże nadziei z PiS. Wierzy, że partia Kaczyńskiego zaprowadzi porządek w państwie po rządach establishmentu III RP: "To te środowiska muszą stworzyć siłę, która po wypaleniu się PiS (przewiduję, że historyczna rolą tej partii będzie skuteczne rozpirzenie okrągłostołowej zgnilizny, ale jej zdolność do budowania widzę słabiej)"- pisze. Ponadto uważa, że PiS może wzmocnić suwerenność Polski i odbudować ducha narodu.

Dlaczego zatem nie popiera PiS? Jak już wspominałem Ziemkiewicz jest endekiem a Jarosława Kaczyńskiego postrzega jako wroga endecji, nowego Józefa Piłsudskiego: "Porządzi między innymi dlatego, że już teraz zyskał sobie bezkarność, przypominającą – znowu ta karuzela polskiej historii – sanację i Piłsudskiego. Zresztą PiS i w wielu swych odruchach, i w deklarowanych programach bardzo Sanację przypomina. Przypomina ją nawet w układzie władzy, chorym w gruncie rzeczy, ale będącym skutkiem okoliczności i odpowiedzią na jeszcze bardziej chory układ poprzedni – układzie, w którym faktyczne rządy sprawuje Komendant, choć formalnie nie piastuje żądnego ważnego stanowiska, bo ci, którzy te stanowiska piastują, słuchają go."- porównuje.

Z tych różnic wynika cała filozofia: endecy przykładają dużą rolę to inicjatyw oddolnych, pracy u podstaw, budowaniu klasy średniej.; piłsudczycy uważają, że to państwo jest motorem napędowym modernizacji i opierają całą swoją nadzieję w swoim przywódcy. Jest to uproszczony przekaz, bo sam na własne uszy słyszałem, jak Kaczyński mówił, że trzeba odbudować klasę średnią i stworzyć warunki do eksplozji gospodarczej, takiej jaka miała miejsce na początku lat 90, czyli tego o czym marzą liberałowie z Ziemkiewiczem włącznie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-11-2015 [17:10] - NASZ_HENRY | Link:

RAZ jest niepoprawnie niepoprawny ;-)

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

21-11-2015 [18:15] - ExWroclawianin | Link:

Dla mnie redaktor Ziemniakiewicz jest niewiarygodny i ze swoimi pogladami stoi jakby w "rozkroku". Najwyzszy czas zdeklarowac sie panie Z. po ktorej jest pan stronie.......

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

21-11-2015 [19:36] - Marcus Polonus | Link:

On jakby stał każdą nogą na innej łódce - narazie płynacych mniej więcej w jednym kierunku, a on po prostu czeka na dogodny moment przeskoczenia na "lepszą" z nich. Tyle tylko, że jak uczy historia, czasami te łódki potrafią gwałtownie skręcić, każda w inną stronę. Wtedy ekwilibrysta wpada do wody.

Obrazek użytkownika cassiodorus

21-11-2015 [19:44] - cassiodorus | Link:

"Dlatego, przyznam, za ważniejsze od tego, co robi PiS, uważam to, co dzieje się na prawo od niego. To ze środowiska narodowców i wolnościowców, ''

środowisko prawicowych wolnościowców od petru, Millera, palikota i Zandberga wygląda nieco le[piej niż folnościofcy z autorytarnej KORWINY, nie są aż tak komiczni, a i po ewentualnym zjednoczeniu mają zdecydowanie większą siłę

''realizującą w zbałkanizowanej Europie i świecie swój interes narodowy, bez oglądania się na mrzonki"

zgadza sie, ''swój'' interes narodowy, interes narodowy moherowo-rydzykowych [polaków jest całkowicie odmienny od liberalistycznych mrzonek Ziemkiewicza, Korwina i innych satyrów-celebrytów

''wzbogaconych tradycją „Solidarności Walczącej” wyrosnąć musi nowa polska elita''

Uuu, znaczy to, że zwykła ''solidarność'' ta nie ''walcząca'', nie jest żadnym ubogaceniem? A od kiedy to rewolucjoniści są dla liberałów wzorem? Wtedy gdy nie popierają pisu? To chyba liberałowie i naziolki, jak ich nazywa pan lis, wytykają brudnymi paluchami bezsens ''solidarnościowego;; oporu, wszak i tak decyzje zapadły ponad ich głowami.? Absurd za absurdem w tej ziemkiewiczyżnie

Ziemkiewicz, Michalkiewicz czy Mikke to nie są pozyteczni idioci w sensie leninowskim, na ich antypisowską propagandę w tak straszliwym wydaniu decydujacy wpływ ma zwykła zawiść..Tyle lat głoszą te swoje banialuki i spoza gimbazy wydostać się nie mogą..Tak mi się wydaje

Obrazek użytkownika V for Vendetta

21-11-2015 [20:58] - V for Vendetta | Link:

Ziemniactwo, korwinozę i michałkizmy trzeba tępić jak ruską zarazę.
Albo też : jako ruską zarazę. Co tam kto uważa za stosowne.

Obrazek użytkownika Dorota M

21-11-2015 [21:42] - Dorota M | Link:

Jak na topornego chłopa przystało, pan Ziemkiewicz nie uznaje powagi i etosu. Niech PIS zrobi porządek, żeby później petru podobni i inni "narodowcy", jak pan Winnicki zawładnęli już posprzątaną Polską i w komitywie z przyjaciółmi ze wschodu, wprowadzili narodową komunę. Nie tylko pan Ziemkiewicz ma takie ciągoty. Jest kilku tzw. prawicowych publicystów, którzy z jakąś niezrozumiałą dla mnie, aczkolwiek niestarannie ukrywaną nienawiścią, piszą lub mówią o JK i ludziach PIS. Co w nich wzbudza takie złe emocje. Nie mogę tego zrozumieć. Takim bajorkiem rzucania róznych zarzutów, jest Salonik Polityczny Ziemkiewicza w TV Republika, gdzie ciagle coś mają za złe Prezydentowi, JK i innym mocnym ososbowosciom z tej formacji politycznej. Że robią to w mainstreamie, nie dziwię się, ale nasza TV? Uważam, że nalezy skończyć z obrzucaniem błotem PIS. Po prostu dość.

Obrazek użytkownika Jabe

22-11-2015 [01:42] - Jabe | Link:

W zasadzie marzenia Rafała Ziemkiewicza podzielam. Obecnie jednak wygląda, że gdy PiS się zakopie w bagienku biurokratycznej przedsiębiorczości, przyjdzie partia Petru i wszystko zacznie się od nowa. Oni są tacy mądrzy, gładcy i rozsądni, jak początkująca PO. Niestety.

Obrazek użytkownika Ewa G

22-11-2015 [22:09] - Ewa G | Link:

Ataki Ziemkiewicza na PIS i JK (0d dawna już prowadzone) są obrzydliwe. Wydaje się, że to faktycznie zwykła, a raczej nie zwykła, lecz paranoiczna zawiść. A może i coś więcej (jeszcze brzydszego, bo przecież facet nie jest idiotą). Ziemkiewicz (i paru jemu podobnych) robi bardzo złą robotę. Nie kupiłam abonamentu na Repu blikę właśnie dlatego, że ten pan ma tam tak wiele do powiedzenia. I nie kupię.