Palestyński terroryzm

Terroryzm palestyński w kontekście konfliktu bliskowschodniego na przykładzie Hamasu i Hezbollahu

                              

Terroryzm – zjawisko napawające nas strachem, kojarzone często z bestialskimi aktami terroru, którego ofiarami padają niewinni ludzie. Siła terroryzmu jako pewnego aspektu w życiu politycznym uwidoczniła się znacznie dopiero w XIX i XX wieku, jednakże jego niebezpieczeństwo znane było już w starożytności i średniowieczu. Już w starożytności, niektóre jednostki, aby osiągnąć zamierzony cel stosowały terroryzm jako skuteczne narzędzie wywierania wpływu. Mylne wyobrażenie terroru jako formy walki o niepodległość towarzyszyło ludziom przez wieki. Większość terrorystów często próbowało zrzucić swoje nikczemne działania na bark walki w imię pewnych fundamentalnych zasad, takich jak walka z okupantem czy próba odzyskania niepodległości. Nie ulega tutaj absolutnie żadnej wątpliwości, że każdy przejaw stosowania terroru jest niedopuszczalny i nie powinien być akceptowany przez żadne społeczeństwo, albowiem przyczynia się do śmierci niewinnych ludzi, często nie mających nic wspólnego z ideami, w imię których walczą terroryści. Niestety niektóre grupy etniczne czy społeczne jak Kurdowie, Baskowie czy Palestyńczycy, nie potrafią wyobrazić sobie egzystencji swojego narodu bez aktywnego wspierania terrorystów. Niewątpliwie najbardziej zapalnym regionem świata jest Bliski Wschód. To właśnie tutaj zrodził się ruch syjonistyczny, który w dużej mierze przyczynił się do powstania, a następnie silnej ewolucji terroryzmu palestyńskiego.
https://um.pabianice.pl/artyku...

Jaser Arafat ojciec chrzestny współczesnego terroryzmu palestyńskiego
     

Polecam ten wpis wyjaśniający istotę obecnego konfliktu

Czy rozumiesz, za czym się opowiadasz w konflikcie bliskowschodnim?

Celem rakiet Hamasu wystrzeliwanych z Gazy nie są obiekty militarne, ale ludność cywilna. Tak właśnie działa terroryzm.
Izrael ma prawo do obrony swoich obywateli, jednak przez znaczną część mediów i - za mediami - opinii publicznej konflikt ten nigdy nie był i nie jest obecnie postrzegany obiektywnie.

Terrorystyczne działania Hamasu, skierowane wobec ludności cywilnej (żydowskiej i arabskiej) Izraela nie spotykają się z jednoznacznym potępieniem, natomiast Izrael - broniący swoich obywateli - traktowany jest nierzadko jak terrorysta. Szczególnie przez lewicę: np. terroryzm zarzuciła Izraelowi w Kongresie USA reprezentująca partię demokratyczną lewicowa Ilhan Omar.
A przecież konflikt izraelsko-palestyński na Bliskim Wschodzie jest niezmienny od momentu narodzin Izraela w 1948 roku. Sprawa jest wręcz porażająco prosta: strona arabska nie zaakceptowała powstania państwa Izrael, od ponad 70 lat nie chce pogodzić się z jego istnieniem, zawsze chciała i chce nadal jego zniszczenia. Odrzuca wszelkie inicjatywy pokojowe i świadomie marnuje wszystkie okazje do stworzenia własnej państwowości. Począwszy od sprzeciwu strony arabskiej wobec rezolucji ONZ z 1947 roku wzywającej do powstania na terenach tzw. Mandatu Palestyny dwóch państw - żydowskiego i arabskiego.
Kolejne wojny krajów arabskich z Izraelem stawiały sobie ten sam cel: zniszczenie Izraela.
O wielu lat jest to dążeniem organizacji terrorystycznych.

Izrael wielokrotnie udowadniał, że jego najważniejszym dążeniem jest życie w pokoju. Jednym z tych dowodów było jednostronne wycofanie się Izraela ze Strefy Gazy.
Strona przeciwna wielokrotnie udowadniała, że pokoju nie chce. To przecież właśnie ze Strefy Gazy lecą na izraelskie miasta rakiety Hamasu.
To jest esencja tego konfliktu, to jest sedno tragedii rozgrywającej się od wielu dziesięcioleci na Bliskim Wschodzie i także sedno wydarzeń ostatnich dni.
Prawda jest taka, że od 1948 roku to właśnie strona arabska (palestyńska) trzyma w rękach wszystkie karty. Ona, a wcale nie militarnie przeważający Izrael.

Dlatego dopóki Palestyńczycy nie zaakceptują prawa Izraela do istnienia, nie zdecydują się na własną państwowość i za cel nie uznają pokoju, stawanie po ich stronie jest de facto opowiadaniem się za zniszczeniem Izraela.

https://www.salon24.pl/u/jedrzejewski/1135294,czy-rozumiesz-za-czym-sie-opowiadasz-w-konflikcie-bliskowschodnim

https://youtu.be/U_LM-h-x91I

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angol

16-05-2021 [19:21] - angol | Link:

Judasz z Londynka, madrych nie sieja a wszedzie  ich pelno

Obrazek użytkownika J z L

16-05-2021 [20:52] - J z L | Link:

ach te angole

Obrazek użytkownika Pers

16-05-2021 [20:20] - Pers | Link:

husky
To Jędrzejewski jest twoim drużynowym w hasbarze?
Fajnie spamujesz NB tekstami z Shalom24.

Obrazek użytkownika J z L

16-05-2021 [20:53] - J z L | Link:

a co
mam tu wklejac gowna z upodlonego.pl czy Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika Ryan

16-05-2021 [20:22] - Ryan | Link:

Co na to wszysto Napoleon z Kremla
Coś cicho siedzi

Obrazek użytkownika J z L

16-05-2021 [20:54] - J z L | Link:

Bo to pionek jest

Obrazek użytkownika Pers

16-05-2021 [20:25] - Pers | Link:

husky
//Nie ulega tutaj absolutnie żadnej wątpliwości, że każdy przejaw stosowania terroru jest niedopuszczalny i nie powinien być akceptowany przez żadne społeczeństwo, albowiem przyczynia się do śmierci niewinnych ludzi//
Niemcy nazywali żołnierzy AK "polnische banditen" bo termin "terror" pojawił się dopiero po wojnie jak syjoniści w Palestynie zaczęli wysadzać Angoli w powietrze.
Zobacz husky jaki zbieg okoliczności...

Obrazek użytkownika J z L

16-05-2021 [20:56] - J z L | Link:

Nie pij wiecej tego wynalazku,bo już dostałeś biegunki! 

Obrazek użytkownika Ryan

16-05-2021 [20:36] - Ryan | Link:

Hamas został wypromowany przez Rosje 
To ich sponsor

Obrazek użytkownika u2

16-05-2021 [20:47] - u2 | Link:

Prawda jest taka, że od 1948 roku to właśnie strona arabska (palestyńska) trzyma w rękach wszystkie karty. Ona, a wcale nie militarnie przeważający Izrael.

Z tego co pisze w Wiki, to do Strefy Gazy w 1948 uciekli Arabowie po przegranej wojnie z Żydami, którzy utworzyli Izrael.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Po I wojnie izraelsko-arabskiej w 1948 roku do Strefy Gazy napłynęło wielu uchodźców palestyńskich z terenów zajętych przez Izrael. Spowodowało to znaczny wzrost populacji Strefy. Palestyńscy uchodźcy nigdy nie otrzymali oferty uzyskania obywatelstwa egipskiego.

Obrazek użytkownika J z L

16-05-2021 [21:50] - J z L | Link:

Kara Boska?

Izrael. W synagodze zawaliła się trybuna. Dziesiątki rannych

https://tvp.info/53840807/izrael-dziesiatki-rannych-po-zawaleniu-sie-trybuny-w-synagodze-na-zachodnim-brzegu

Obrazek użytkownika Adam66

17-05-2021 [03:20] - Adam66 | Link:

"Izrael ma prawo do obrony swoich obywateli" - a Palestyńczycy takiego prawa nie mają?  Jest dużo filosemickich pojeb....w na tym forum ale ty jesteś w zdecydowanej czołówce.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [08:56] - Pers | Link:

Według lokalnych mediów w Gazie armia izraelska przeprowadziła intensywne bombardowanie od niedzieli do poniedziałku, które uderzyło w obszary mieszkalne i budynki w Gazie.
Równolegle z bombardowaniami z powietrza siły izraelskie przeprowadziły ataki artyleryjskie na obszary mieszkalne, budynki, a nawet drogę prowadzącą do głównego szpitala w Gazie, w wyniku czego zginęły dziesiątki osób, w tym kobiety i dzieci.
Izrael zbombardował również słynną wieżę mieszkalną Al-Andalus w Gazie, aby zaatakować agencje medialne relacjonujące wydarzenia. Ukrywanie zbrodni popełnionych przez Izrael jest priorytetem reżimu Netanjahu.

Liczba ofiar śmiertelnych jest szokująca: 42 osoby zginęły w Strefie Gazy w ciągu jednego dnia.
Co najmniej 42 palestyńskich cywilów, w tym kobiety i dzieci, zginęło podczas sobotnich ataków reżimu izraelskiego na oblężoną Strefę Gazy. Kryminalna determinacja izraelskiego reżimu w atakowaniu ludności cywilnej jest ewidentna przed całym światem.
Ponadto strefa Gazy pozostawała w całkowitej ciemności w niedzielną noc po tym, jak siły izraelskie zniszczyły sieci energetyczne w zachodniej części regionu, podały media. Ciemność i terror dla rodzin pozostawionych bez dachu nad głową i bez schronienia pod bombami syjonistów.

Od poniedziałku ubiegłego tygodnia siły izraelskich agresorów przeprowadziły niezliczone ataki na ludność cywilną w różnych miejscach okupowanych terytoriów palestyńskich. Celem jest osłabienie oporu Palestyńczyków.
Międzynarodowe apele o zawieszenie agresji i zezwolenie na rozejm są bezskuteczne: zbrodniczy reżim Netanjahu nie pozwala na żaden rozejm.

Organizacja pozarządowa Lekarze bez Granic donosi o śmierci dwóch jej członków w izraelskich atakach na Gazę i krytykuje bombardowanie przez reżim centrów medycznych.
Hellen Ottens-Patterson, szef misji Médecins Sans Frontières (MSF) w Palestynie, powiedziała katarskiej sieci telewizyjnej  Al-Jazeera, że zabicie dwóch lekarzy, członków organizacji humanitarnej, podczas izraelskich ataków w niedzielę „jest poważnym ciosem dla sektora medycznego w Gazie ”.
Ponadto wyraziła ubolewanie, że oblężenie Strefy Gazy przez reżim izraelski spowodowało „ogromny niedobór leków, a następnie pandemię koronawirusa”, która powoduje COVID-19, i zapewniła, że największe wyzwanie jakie czai się nad palestyńską enklawą to niemożność zapewnienia pomocy z powodu izraelskiej blokady i bombardowań.

Obrazek użytkownika J z L

17-05-2021 [09:27] - J z L | Link:

Po ile dzisiaj miska ryżu na neonie 24r.u

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [09:37] - Pers | Link:

Ilekroć ktoś próbuje skonfrontować i potępić politykę eksterminacji przyjętą przez Izrael wobec narodu palestyńskiego, prawdziwą czystkę etniczną w Palestynie, by użyć tytułu książki izraelskiego historyka i naukowca Ilana Pappe, jest ktoś, kto odpowiada argumentem Holokaustu i prześladowania Żydów przez nazistów w celu usprawiedliwienia tego, co dzieje się w Palestynie od niepamiętnych czasów. 
Norman Finkelstein, amerykański politolog wyznania mojżeszowego, autor Holocaust Industry zdecydowanie sprzeciwia się temu szantażowi. 
Przy okazji jego przemówienia na Uniwersytecie Waterloo żydowska dziewczyna zagrała kartą Holokaustu aby go skrytykować. Ale Finkelstein odpowiedział: „Nie będę milczeć, gdy Izrael popełnia zbrodnie na Palestyńczykach! I uważam, że nie istnieje nic bardziej nikczemnego niż wykorzystywanie Holokaustu do próby usprawiedliwienia tortur, brutalności, burzenia domów, których Izrael codziennie dopuszcza się wobec Palestyńczyków! Dlatego nie chcę więcej być zniewalonym przez krokodyle łzy"

Filmik z tego wystąpienia N.Finkelsteina już został usunięty z YT.

Obrazek użytkownika Ryan

17-05-2021 [16:10] - Ryan | Link:

Spiryto
Ty  za rzecznika prasowego Hamasu tu robisz

Obrazek użytkownika J z L

17-05-2021 [17:07] - J z L | Link:

ryan
On jak zawsze robi za pożytecznego
Idiotę oczywiście

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2021 [19:27] - Kaczysta | Link:

Premier Izraela Benjamin Netanjahu potwierdził zaangażowanie swojego rządu w operacje przeciwko palestyńskim bojownikom w Gazie. Przemawiając niedawno w bazie lotniczej, Netanjahu powiedział, że Izrael będzie kontynuował uderzanie tam na cele „tak długo, jak będzie to konieczne, aby przywrócić spokój obywatelom Izraela”. Powiedział, że Hamas, bojowa grupa rządząca Gazą, „otrzymała ciosy, których się nie spodziewał”, cofając się o „lata”. „Nasi wrogowie wokół nas mogą zobaczyć, jaką cenę żądamy za ataki na nas” - powiedział Netanjahu.

CNN

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [20:18] - Pers | Link:

kaczysta
Nie wstyd ci popierać morderców kobiet i dzieci?
To fakt, pan prezes uważa, że "Izrael to cud" ale w tej kwestii bardzo się myli.
Przecież nawet on nie może się na wszystkim znać.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [16:28] - Pers | Link:

Chiński minister spraw zagranicznych skrytykował Stany Zjednoczone za stłumienie wszelkiej krytyki barbarzyństwa izraelskiego reżimu wobec Palestyńczyków w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.
Niestety, po prostu z powodu obstrukcji tylko jednego kraju (USA), Rada Bezpieczeństwa nie była w stanie mówić jednym głosem” - powiedział Wang Yi na posiedzeniu rady nadzwyczajnej w niedzielę.
Według ministerstwa zdrowia w Gazie od poniedziałku do 192 Palestyńczyków, w tym 58 dzieci i 34 kobiety, zginęło podczas znacznej eskalacji ataków armii izraelskiej na Gazę.
Jeden atak zabił niedawno dziesięcioosobową rodzinę, w tym ośmioro dzieci.
Do tej pory rannych zostało również 1200 innych osób.
Dziesiątki innych osób zginęło na sąsiednim, okupowanym przez Izrael, palestyńskim terytorium na Zachodnim Brzegu, w tym w świętym mieście al-Quds, w atakach reżimu na palestyńskich wiernych i protestujących.
Do tej pory rannych zostało również 1200 innych osób.
Dziesiątki innych osób zginęło na sąsiednim, okupowanym przez Izrael, palestyńskim terytorium na Zachodnim Brzegu, w tym w świętym mieście al-Quds, w atakach reżimu na palestyńskich wiernych i protestujących.
Według organizacji pozarządowej Palestinian Prisoners Club, Izrael od początku kwietnia aresztował 1500 Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.
Stany Zjednoczone, które w całej historii Rady Bezpieczeństwa chroniły reżim przed wszelką odpowiedzialnością na arenie międzynarodowej, do tej pory uniemożliwiły tej samej Radzie wydanie choćby prostego komunikatu prasowego wzywającego Tel Awiw do zaprzestania agresji.

Kilka irackich grup oporu ogłosiło gotowość przyłączenia się do współpracy w zakresie bezpieczeństwa i współpracy wojskowej z ruchami w Gazie w obliczu izraelskich ataków.
Kwestia izraelskiego barbarzyństwa pojawiła się również w rozmowie telefonicznej między premierem Pakistanu Imranem Khanem a byłym premierem Malezji Mahathirem Mohamadem, którzy zarówno potępili izraelską przemoc, jak i wezwali do podjęcia międzynarodowych działań przeciwko okrucieństwom reżimu.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-05-2021 [16:40] - Niezalogowany | Link:

Pадио Москва nadaje :)

Obrazek użytkownika J z L

17-05-2021 [17:05] - J z L | Link:

A czy ten skośnooki konus coś wspomniał o  palestyńskim barbarzyństwie
A tak po prawdzie ten apel to może on sobie w odbyt wsadzić i zaśpiewać Aaauuuu

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2021 [17:13] - Imć Waszeć | Link:

Problemem Stanów Zjednoczonych jest huba syjonistyczno-protestancka, która narastała przez stulecia. Jeszcze sto parędziesiąt lat temu w USA rolę miejscowych "Palestyńczyków" pełnili katolicy. Nie mieli oni większych szans na zajęcie bardziej prestiżowych stołków w USA. Byli tylko do roboty i jako kozły do oskarżania o wszelkie zło. Warto posłuchać czasem Karonia a do tego uzupełnić historię o wykłady Przybyła, żeby przestać majaczyć o "chrześcijańskich korzeniach Ameryki". To są korzenie masońskie i dlatego żydom tak łatwo udało się to całe towarzystwo zdominować. To był podbój bez jednego wystrzału. W latach 30-tych w Stanach wisiały jeszcze na przybytkach tabliczki "żydom, murzynom i psom wstęp wzbroniony", a dziś można by było na nich umieścić treść całkiem odwrotną "jeśli krzywo spojrzysz na żyda, murzyna lub psa, to wypad, bo dla takich nie ma demokracji ani tolerancji". Jak działa ogłupianie społeczeństw za pomocą samoogłupiania i poprawności najlepiej ilustruje przykład Biblii i wyobrażeń Aniołów. Dziś jaki jest Anioł każdy widzi. Dawniej był taki: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [17:18] - Pers | Link:

Imć Waszeć
Ta huba syjonistyczna oblazła jak robactwo prawie cały świat. Tutaj na NB też mamy przedstawicieli tej huby. Jeden z nich to gospodarz tego bloga. Można poznać po braku argumentów i plugawym języku. Robią im "łaskę" i jeszcze są z tego dumni.
Użyłbym innego, bardziej właściwego określenia ale Admin czuły jest :)

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2021 [20:28] - Kaczysta | Link:

PERS
Ta hubą soviecka oblazła jak robactwo prawie cały świat. Tutaj na NB też mamy przedstawiciela tej sovieckiej jaczejki. Jeden z nich to bloger Xsawery, bardzo częsty gość tego bloga. Można poznać go po braku argumentów i plugawym języku. 
Całe swoje plugawe życie robi im "laskę" i jeszcze jest z tego dumny.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2021 [22:14] - Imć Waszeć | Link:

Te huby są ze sobą nierozerwalnie połączone i parka, która dawno temu wywiozła z USA i dała Stalinowi projekt bomby wodorowej, to tylko czubek góry lodowej.
1. https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Zarówno David Zaslav właściciel TVN, którego dane w Wiki skrupulatnie już wyczyszczono, jak i Sergey Mikhaylovich Brinn właściciel Googla:
2. https://www.salon24.pl/u/andrz...
"Właścicielem (prezesem) Discovery jest biznesmen żydowskiego pochodzenia Dawid Zaslav działający w USC Shoah Foundation. Jest także wpływowym członkiem Światowego Kongresu Żydów, organizacji „głęboko rozczarowanej" projektem ustawy reprywatyzacyjnej. David Zaslav kieruje firmą od 2014 r. po rezygnacji Johna S. Hendricksa. Oprócz TVN kierowana przez niego firma zakupiła Metro TV będące częścią Agory. W 2018 r w Stanach zostaje uchwalona i podpisana przez prezydenta ustawa 447 tzw. "JUST" dotycząca zwrotu pożydowskiego majątku, także w Polsce, co wywołuje ostry sprzeciw Polonii amerykańskiej. Ten sprzeciw trzeba czymś przykryć i temu mają służyć materiały TVN, jak ten o urodzinach Hitlera, czy tysiącach neonazistów uczestniczących w Marszach Niepodległości."
3. https://en.wikipedia.org/wiki/...
"Brin was born on August 21, 1973, in Moscow in the Soviet Union, to Jewish parents, Mikhail and Eugenia Brin, both graduates of Moscow State University (MSU)"

Obrazek użytkownika J z L

17-05-2021 [17:53] - J z L | Link:

Niemieccy politycy z całego spektrum politycznego potępili antysemickie hasła i pieśni podczas ostatnich pro-palestyńskich protestów i poza synagogami. Wczoraj wieczorem cmentarz żydowski w Berlinie został zbezczeszczony zieloną farbą. W ciągu weekendu w całych Niemczech odbyło się kilkanaście pro-palestyńskich protestów i pojawiły się doniesienia o antysemickich śpiewach i plakatach. W co najmniej dwóch przypadkach napadnięto na ludność żydowską. Większość protestów miała charakter pokojowy, ale doszło do starć, kiedy policja próbowała powstrzymać jeden protest, ponieważ nie przestrzegano ograniczeń Covid. W zeszłym tygodniu przed co najmniej trzema synagogami spalono izraelskie flagi.
Wolfgang Schäuble, przewodniczący Bundestagu, określił obrazy haseł antysemickich podczas protestów jako „nie do zaakceptowania”

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [17:58] - Pers | Link:

husky
Trzeba koniecznie postawić mocne zapory i patrole na Odrze i Nysie. Jak będą uciekać to niech kierują się gdzie indziej.
Tylko, że ich nikt nie chce...
Z Belgii już uciekają, z Francji. Teraz będą uciekać z Palestyny.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2021 [19:25] - Imć Waszeć | Link:

Niemcy się bawią w dobrego i złego policjanta, ale już wszyscy spostrzegawczy wiedzą czego oni chcą. Nasz interes polega na uwypuklaniu tego, do czego prą Niemcy. Nie ma to nic wspólnego z sympatyzowaniem z żydami albo z Palestyńczykami. jednak gdy żydzi popełnią zbrodnie wojenne lub zbrodnie ludobójstwa, to mamy ich. Cała ich narracja o polskim antysemityzmie w czasach IIWŚ idzie się je..., a wraz z nią ich propagandowo sączona do mediów światowych "moralna wyższość" pozwalająca wyciągać bezkarnie łapy po polskie ziemie i kamienice. I o to chodzi. A ściganie antysemityzmu to nie problem dla Polaka, tylko dla żyda. My mamy inne problemy niż wchodzenie im w du... jak elity USA.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

17-05-2021 [18:00] - Niezalogowany | Link:

Pадио Москва nadaje!

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [17:42] - Pers | Link:

W tej chwili nie ma nadziei na pokój na Bliskim Wschodzie, wiem, że brzmi to pesymistycznie, ale można uczciwie powiedzieć, że oficjalnie rozpoczęła się nowa wojna. Agresywne zachowanie Izraela wobec Palestyńczyków, Libanu (Hezbollah), Syrii i oczywiście Iranu nasiliło się na przestrzeni lat. Przeniesienie ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy było kroplą, która przelała czarę ponieważ był to krok w kierunku rozszerzonej kontroli Izraela w jednym z najstarszych i najświętszych miast świata zarówno dla Arabów, chrześcijan, jak i Żydów.
Izraelska wizja hegemonicznej władzy w centrum świata arabskiego została zapisana w „Planie syjonistycznym dla Bliskiego Wschodu” Odeda Yinona, opisującym długoterminowy cel Izraela, jakim jest ekspansja poza jego granice w głąb terytoriów arabskich.
Ta obecna sytuacja jest wynikiem tego, co Theodore Hertzl (ojciec syjonizmu) przewidział dla narodu żydowskiego. Powiedział, że „obszar państwa żydowskiego rozciąga się "od Nilu do Eufratu ”.
Ekspansja Izraela na terytoria palestyńskie jest częścią tego planu i Palestyńczycy doskonale to rozumieją. Stany Zjednoczone pod rządami Bidena, jak każdy wcześniejszy reżim amerykański, będą wspierać swojego najbliższego sojusznika na Bliskim Wschodzie, czyli Izrael.

Można również wziąć pod uwagę fakt, że ekonomiści i politolodzy w izraelskich kręgach władzy zaalarmowani zostali upadkiem gospodarczym Stanów Zjednoczonych, które nie będą w stanie wesprzeć finansowo i militarnie przyszłości Izraela i dlatego Izraelowi kończy się czas.
W rezultacie będą nadal bombardować Palestyńczyków, a to ostatecznie doprowadzi do rozszerzonej wojny przeciwko Libanowi (Hezbollahowi) i Syrii. W międzyczasie Izrael będzie kontynuował wojnę przeciwko Strefie Gazy, ponieważ chce, aby Palestyńczycy ponieśli konsekwencje stawiania oporu siłom okupacyjnym na ich własnej ziemi. Syjoniści chcą całkowitego zniszczenia Gazy, Zachodniego Brzegu i innych obszarów, próbując znowu zmusić Palestyńczyków do ucieczki.

Ta nowa wojna doprowadzi w najbliższej przyszłości do katastrofy dla świata, i jest nieunikniona. Rzeczywistość jest taka, że ​​wojna już jest i będzie brutalna. Świat musi wypowiedzieć się przeciwko tej niesprawiedliwości i nie dopuścić, aby narastająca wojna w Gazie stała się wojną światową, która może wymknąć się spod kontroli.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2021 [22:37] - Imć Waszeć | Link:

Paradoksalnie oddanie żydom Jerozolimy jest w interesie reszty świata. Oni chcą zburzyć meczet Al Aksa i odbudować Świątynię. Liczą na to, że do tej świątyni natychmiast z niebios spłynie rakietą lub peleryną jak Superman ichni Mesjasz. Na to samo liczą te przygłupy protestanci. Jeżeli nic takiego się nie stanie, to będą tam siedzieć i rozkminiać do upadłego co zaszło. Cała reszta świata odetchnie z ulgą, a ST zostanie wreszcie odstawiony na półkę z Tytusami i Koziołkiem Matołkiem. Wkrótce to samo dotknie islamistów.

PS: Ortodoksi chasydzcy oprócz Lubawiczów będą próbowali wsadzać im kij w szprychy ile wlezie, bo uważają to za projekt Szatana ;)

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [18:14] - Pers | Link:

Izrael kontynuuje brutalną kampanię masowego bombardowania Strefy Gazy. "Najmoralniejsza Armia Świata" zagroziła teraz, że wysadzi dwie szkoły, które są używane przez przesiedleńców, którzy zostali bezdomni właśnie z powodu masowego bombardowania syjonistycznych sił zbrojnych.
Według Arabi21News, dwie szkoły, Al Aqsa i Al Bouraq, znajdują się na gęsto zaludnionych obszarach zachodniej Strefy Gazy. Media palestyńskie twierdzą, że groźby są bardzo niebezpiecznym problemem, ponieważ szkoły są częścią planu przyjmowania osób przesiedlonych w wyniku izraelskich bombardowań.
Gazeta Daily Sabah podkreśla, że ​​tylko w poniedziałek w atakach na Gazę zginęło co najmniej 8 osób, a ponad 40 zostało rannych. Izraelskie naloty uderzyły w Gazę po tygodniu brutalnych ataków na Palestyńczyków, w wyniku których zginęło prawie 200 osób. 
W sumie w Gazie zginęło 198 Palestyńczyków, w tym co najmniej 58 dzieci, a ponad 1200 zostało rannych od czasu, gdy Izrael rozpoczął kampanię powietrzną przeciwko Hamasowi 
 
Około 34 000 Palestyńczyków szukało schronienia w 40 szkołach prowadzonych przez UNRWA w Strefie Gazy podczas izraelskich ataków na terytorium przybrzeżne - informuje agencja ONZ UNRWA ds. Uchodźców, według agencji Anadolu. 
Philippe Lazzarini, komisarz generalny UNRWA, powiedział, że 34 000 Palestyńczyków znalazło schronienie w szkołach UNRWA „z ograniczonym dostępem do wody, bez jedzenia i opieki zdrowotnej”.
W Gazie nie ma miejsca na ucieczkę. Zanim wybuchły bombardowania, wybór padł między COVID a głodem. To już było dość ponure ”- powiedział Lazzarini na Twitterze.
Spędzenie spokojnie nocy jest tym, na co liczy większość rodziców” - powiedział, nadal prosząc o wsparcie UNRWA  w celu pomocy przesiedlonym i dotkniętymi bombardowaniami Palestyńczyków.

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2021 [20:35] - Kaczysta | Link:

Netanjahu: Chcemy, by Hamas zapłacił wysoką cenę. Naloty jeszcze potrwają
Izraelski premier Benjamin Netanjahu oświadczył w niedzielę, że działania wojenne w Strefie Gazy na pełną skalę "potrwają jeszcze pewien czas". Dodał, że przywódcy Hamasu mają zapłacić wysoką cenę za ostrzał rakietowy Izraela.

https://www.tysol.pl/a65779-Netanjahu-Chcemy-by-Hamas-zaplacil-wysoka-cene-Naloty-jeszcze-potrwaja

Obrazek użytkownika mada

17-05-2021 [19:09] - mada | Link:

Wszystko jest bardzo proste.
Muzułmanie potrzebują wojny, bo to dla nich otwarta furtka do ich raju.

Obrazek użytkownika J z L

17-05-2021 [22:19] - J z L | Link:

I 72 dziewice za free

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2021 [19:16] - sake3 | Link:

@mada....A co chce Izrael? Bo chyba nie pokoju.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [19:10] - Pers | Link:

Stany Zjednoczone są głuche na ostrzeżenia o zbrodniach Izraela przeciwko Palestynie i zatwierdzają sprzedaż broni wartej 735 milionów dolarów temu reżimowi.
„ Administracja Joe Bidena zatwierdziła sprzedaż do Izraela 735 milionów dolarów precyzyjnej broni ” - podała w poniedziałek amerykańska gazeta  The Washington Post .
Wiadomość wychodzi na jaw wśród narastających napięć między izraelskimi siłami okupacyjnymi a palestyńskimi grupami ruchu oporu w Strefie Gazy.
Gazeta amerykańska wyszczególniła również, że większość sprzedaży składa się z amunicji  ataku bezpośredniego (JDAM, od angielskiego akronimu).
W tym samym raporcie podkreślono, że Kongres Stanów Zjednoczonych został oficjalnie powiadomiony 5 maja o planach przeprowadzenia transakcji.

Źródło, cytując członka Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA, podkreśliło, że nowa sprzedaż broni reżimowi w Tel Awiwie „bez wywierania presji na Izrael, by zaakceptował zawieszenie broni, umożliwi jedynie nową rzeź ”.
W rzeczywistości, podczas gdy reżim w Tel Awiwie nadal zabija bezbronnych Palestyńczyków, głowa państwa USA przekazała swoje „ niezachwiane poparcie ” premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu w zeszły czwartek .

Ignoranckie stanowisko Bidena w sprawie izraelskiego bombardowania Strefy Gazy, w którym do tej pory zginęło ok. 200 osób, wywołało falę międzynarodowej krytyki.
W niedzielę Rada ds. Stosunków Islamsko-Amerykańskich (CAIR) potępiła,  prezydent Bidena za to, że „pomaga, podżega i usprawiedliwia” agresję Izraela na Palestynę.
Sprzedaż broni z Waszyngtonu do Izraela jest kwestionowana, zwłaszcza w tych dniach, kiedy wydarzenia na terytoriach okupowanych ukazują pilną potrzebę, aby społeczność międzynarodowa zażądała od Izraela zakończenia brutalnej przemocy wobec narodu palestyńskiego.

Obrazek użytkownika J z L

17-05-2021 [19:51] - J z L | Link:

https://youtu.be/oB2_j7c0d70

God Bless America 
Wishes from Poland to our friends in USA

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [19:54] - Pers | Link:

husky
I znowu 3 szekle ci wpadną :)))

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2021 [21:12] - Kaczysta | Link:

PERS
To wiecej niz te 3 ruble dla ciebie

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [21:57] - Pers | Link:

kaczysta
Zmień ciołku nick bo jak pan prezes się dowie to zawału ze wstydu dostanie.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2021 [22:09] - Pers | Link:

Syjoniści strzelają do dziennikarzy.
Palestyński Syndykat Dziennikarzy (PJS) ostrzegł przed „straszną masakrą” jaką Izrael planuje na dziennikarzy po tym, jak budynek mieszczący międzynarodowe biura medialne w Strefie Gazy, w tym Al Jazeera, został zniszczony przez Izraelski nalot.
PJS wezwał Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa do natychmiastowej interwencji i zagwarantowania ochrony dziennikarzom, którzy mogą stać się ofiarami „zbrodni wojennych” lub nawet być bezpośrednimi celami.
Związek zwrócił uwagę, że siły izraelskie dopuściły się ponad 100 wykroczeń przeciwko dziennikarzom, dodając, że bombardowanie budynku al-Jalaa jest rażącym atakiem na dziennikarzy, którzy donoszą o zbrodniach Izraela na dzieciach i cywilach.
PJS zauważyło również, że wojska izraelskie zaatakowały dziennikarzy na okupowanym Zachodnim Brzegu, strzelając bezpośrednio do nich gum0wymi i ostrymi nabojami, kanistrami z gazem łzawiącym i granatami ogłuszającymi.
Związek ostrzegł wówczas przed „straszną masakrą” palestyńskich dziennikarzy dokonaną przez izraelskie siły zbrojne.
Codzienne ataki izraelskich żołnierzy i osadników przeciwko dziennikarzom wyraźnie pokazują, że władze reżimu Tel Awiwu planują popełnić więcej przestępstw, aby uniemożliwić mediom relacjonowanie trwającej operacji wojskowej przeciwko Strefie Gazy i ukryć swoje okrucieństwa w Strefie Gazy przed całym światem. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-05-2021 [22:42] - Imć Waszeć | Link:

Na miejscu Palestyńczyków zamiast rzucać kamieniami w czołgi zacząłbym zwozić z krajów sąsiednich zbielałe kości i zakopywać je w masowych grobach na pustyni. Za trzydzieści lat przyjdą potomkowie i zrobią żydom takie Jedwabne, że się nie pozbierają. Do tego czasu lewactwo w USA może wykończy już armię oraz uniwersytety, to przeforsowanie arabskiej ustawy 447 stanie się dziecinnie łatwe.

Obrazek użytkownika J z L

17-05-2021 [22:53] - J z L | Link:

Zburzyli im budynek?
To przykra sprawa
A mogli zabic

Obrazek użytkownika spike

18-05-2021 [09:24] - spike | Link:

Cytaty z talmudu:
-"potrzeba przede wszystkim przedostać się do społeczeństwa obcego, choćby obwarowanego jako forteca i wtedy dopiero można je pokonać" Potrzeba zatem przyswoić sobie wszystkie formy zewnętrznej asymilacji, tak co do narodowości jak i co do religii, pozostając w duchu żydem, by móc swobodnie rozkładowo działać od wewnątrz na rdzenne społeczeństwo, bo jak mówi Frank: "Powiadam wam, kto się nie pomiesza z narodami, daremna praca jego."

-""Musi być krwi przelewanie na świecie i podczas tego zamieszania odbierzemy zgubę naszą, za którą się teraz uganiamy. Podobnież, gdy woda mętna, wtenczas dobrze ryby łowić. Tak też, gdy się świat krwią zaleje, będziemy mogli ułowić rzecz, która do nas należy." "Skoro zejdzie zorza i poranek Abrahamowy, żadna władza nie pozostanie w ręku tych, którzy ją teraz posiadają".

-"W mowie rabina o gojach" czytamy: "Musimy się starać, by wszelkimi środkami zmniejszyć wpływ chrześcijańskiego Kościoła, który był zawsze naszym największym nieprzyjacielem i w tym celu musimy zasiewać w sercach jego wiernych wolnomyślne idee i wątpliwości, a nadto wywoływać niezgodę i spory religijne."

"Naturalnym przeciwnikiem Izraela jest Kościół chrześcijański, dlatego należy go podkopać. Ułatwiają to jego podziały. Musimy rozkrzewiać w nim wolnomyślność, powątpiewania, niewiarę i spory. Dlatego prowadzimy stalą wojnę w prasie przeciw chrześcijańskiemu duchowieństwu, rzucamy podejrzenia i szyderstwa z niego."

"Głównym nieprzyjacielem żydów jest Kościół Katolicki. Dlatego zasadziliśmy na tym drzewie ducha wolności i niekarności. Wznieciliśmy również walkę i niezgodę między poszczególnymi wyznaniami chrześcijańskimi. W pierwszej linii będziemy walczyć z największą zaciekłością przeciw klerowi katolickiemu. - Będziemy rzucać przeciwko niemu szyderstwa i skandale z jego życia, aby go narazić na obrzydzenie wobec świata."

Dodać należy, że narodu żydowskiego nigdy nie było, nie ma i nie będzie:
Szlomo Sand: „Kiedy i jak wynaleziono Naród Żydowski”
http://www.klubinteligencjipol...
 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-05-2021 [18:45] - Niezalogowany | Link:

Te "cytaty z Talmudu" to fejki.

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [18:54] - Pers | Link:

niezalogowany
Widzę, że znawca talmudu się znalazł :)))))))))

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2021 [19:24] - Kaczysta | Link:

Izraelskie wojsko przygotowuje się do uderzenia w więcej celów związanych z siecią podziemnych tuneli w Gazie grupy palestyńskiej Hamasu, donosi Jerusalem Post. Gazeta cytuje rzecznika Sił Obronnych Izraela (IDF), gen. Bryg. Hidai Zilbermana, opisującego „intensywną noc przed nami”, gdy jej operacje zmierzają do uderzenia w „nowe lokalizacje”. IDF twierdzi, że uderzyło w dziesiątki „celów terrorystycznych” i zniszczyło już ponad 15 km  sieci podziemnych tuneli należących do Hamasu. Systemy tuneli używane przez bojowników dżihadystów od dawna są ważnym celem nalotów izraelskich. Wcześniej generał brygady Zilberman powiedział izraelskiemu radiu wojskowemu, że IDF „nie mówi o zawieszeniu broni”, dodając: „Skupiamy się na strzelaniu”.

CNN

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [20:24] - Pers | Link:

kaczysta
//IDF „nie mówi o zawieszeniu broni”, dodając: „Skupiamy się na strzelaniu”.//
No właśnie! To bandyci i mordercy kobiet i dzieci są. Do tej pory zabili może z 10 Bojowników Hamasu. Ponad 200 to cywile, głównie kobiety i dzieci.
W zabijaniu kobiet i dzieci są najlepsi na świecie.