Na marginesie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego


Mariusz Kamiński. Fot. ddv.pl

Jak wszyscy, szczerze gratuluję i cieszę się z ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. Cieszy zwłaszcza ten rys decyzji prezydenta Dudy, który odbieram jako ostentację w odebraniu głosu pseudosądowi Trzeciej Rzeszy Pospolitej. Może to nadinterpretacja z mojej strony, sądzę jednak, że tak właśnie trzeba te bestie traktować: nie mogą mówić. Nie mają prawa głosu. Rzekomej "II instancji" nie wolno dać się wypowiedzieć. Nie tylko dlatego że oba orzeczenia byłyby szkodliwe - tak skazanie, jak i nawet uniewinnienie, by pseudosąd mógł się przyczaić; zalegendować się przed nową władzą - a dlatego, że zwyczajnie nie warto. Szkoda czasu na ich gierki esbeków. I oby taka właśnie zasada przyświecała - wbrew niegdysiejszemu programowi PIS niezmieniania niczego – w przyszłej reformie wymiaru niesprawiedliwości.
 
Gratulacje są szczere, bo zawiści bardzo szybko oduczą wszystkich atrapy „sądów”. Zwyczajnie dobrze jest, gdy ktoś uratuje się z tego piekła; i w dodatku tak ostentacyjnie. Pamiętam jednak, jak po jednej z haniebnych rozpraw w Katowicach rozżalony poszkodowany wybuchnął mi pytaniem, „Dlaczego moja sprawa ma być mniej ważna niż sprawa zamachu w Smoleńsku?” Myślę, że na pytanie to bez trudu odpowiem i ja, i większość z Państwa, i nawet sam zainteresowany gdy pomyśli o tym spokojnie i bez żalu. Najoględniej, zamach w Smoleńsku ma znaczenie zasadnicze dla przyszłości tego, co dziś zwiemy państwem polskim, a pośrednio – na indywidualne losy każdego z nas; pośrednio, co nie znaczy że nie dotkliwie. A w naszych indywidualnych sprawach? Ano zaciśniemy zęby; spróbujemy (znowu) jakoś przetrwać. Po zgotowanych nam doświadczeniach jesteśmy narodem wyjątkowo wręcz karnym. Cierpliwym.
 
Warto wszelako pamiętać, że czas, w jakim czekamy na ratunek, nieograniczony nie jest. Dla poszkodowanej w Kielcach upływa on 25 listopada. Inni też poczekają. Jednak ich karność i cierpliwość to wyraz solidarności, która nie może być jednostronna. W Polsce jest pod 100 tysięcy Mariuszów Kamińskich rocznie. Z całym szacunkiem. Oczywiście, uproszczenie jest to grube; w odróżnieniu od Mariusza Kamińskiego, tych 100 tysięcy nie walczyło z korupcją, ze złem Rzeszy. W tym sensie i wielu innych wymiarach sprawa Kamińskiego była - podobnie jak zamach w Smoleńsku - ważniejsza od losów indywidualnych, co znów zrozumie bodaj każdy poszkodowany. Ci wszyscy ludzie chcieli tylko normalnie żyć. Ot, jeden wdał się w kłótnię z niewłaściwym sąsiadem. Drugiemu komisja ZUS orzekła zdolność do pracy, choć niewidomy. Trzeciemu nawalony lekarz amputował nie tę nogę co trzeba. Takie tam zwykłe, ludzkie sprawy. Afery grube, korupcyjne, jak i drastyczne wyroki uwięzienia w obozach koncentracyjnych są bardzo liczne – tak liczne, że Rzesza utajniła dane ich dotyczące – ale bezprawie i przestępstwa państwa przeciw indywidualnym Polakom są tak powszechne, że stały się banalne.
 
I banalne dalej być nie mogą. Musimy dojść do krzywdy każdego Kowalskiego.
 
By słowo „solidarność” - jak i karność, i cierpliwość - miało w ogóle jakiś sens, nikt nie może zostać sam. Sam na pastwę „sędziowskich” bestii, co nigdy nikogo nie uniewinniły.
 
Bestie trzeba dopaść i wymierzyć im sprawiedliwość nawet doraźnie. Ich zbrodnie trzeba rozliczyć.
 
Ale w sprawie Mariusza Kamińskiego brakuje mi tego jednego, prostego, czytelnego przekazu: jak w marines: nie zostawimy nikogo.
 
 
Mariusz Cysewski
 
* * *
Jedynym portalem w Polsce wolnym od agentury jest Wolny Czyn (https://sites.google.com/site/wolnyczyn/ ). Wszystkie artykuły WCzynu publikowane są na innych portalach i na Facebooku. „Nasze Blogi” po zmianie administratora to portal antyukraiński - prorosyjski, putinowski. Autor nie ma wpływu na komentarze; stręczy je tu administrator. Optuje on nadto za anonimowością i swoją, i swej trzody. W efekcie są to na ogół komentarze motłochu – prorosyjskich żulików, endeckich dziadyg j sitwy kolesi i pociotków. To w PIS zwyczajowe. Apeluję więc o niekomentowanie moich artykułów na Naszych Blogach. Proszę korzystać z mejla, FB, lub telefonu (uwaga: najprawdopodobniej na podsłuchu!)
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pietrek

20-11-2015 [14:23] - pietrek | Link:

Panie Mariuszu jak Pana lubiłem za upor w pokazywaniu nieuczciwego wymiaru sprawiedliwości to wszystko mi przeszlo po KUKIZIE!
NIC SIE NIE SPRAWDZILO na razie z tego cos Pan gadal że Kukiz to NADZIEJA!!!
Obciachu se ino narobiłem za blogach wahając się komu dac głos..Kukizowi czy Pis...
Kukiz nie dając szansy Szydło okazal się wyjątkowa KANALIĄ...A PAN CO GO POPIERASZ...CÓŻ...pan się myli!!!!!!!!!!!!
Robisz pan dobrą robotę ukazując skorumpowany wymiar sprawiedliwości ale co do KUKIZA myli się pan okrutnie!!!
to czerwony pachołek.....
Z Panem Bogiem Panie Mariuszu
i oby Jezus dał panu OPAMIĘTANIE
cymbał pietrek

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

20-11-2015 [15:32] - Zygmunt Korus | Link:

To samo dotyczy ślepej adoracji wobec majdanowych Ukraińców, z pominięciem historycznej zaszłości zbrodniarzy OUN-UPA, których nowa władza w Kijowie gloryfikuje. To drugi punkt, w którym Waleczny Mariusz powinien dostać łaski opamiętania się.
Oczywiście piszę to jako AGENT PUTINA.
Pozdrowienia dla obu Panów - ZK

Obrazek użytkownika Andrzej W.

20-11-2015 [16:39] - Andrzej W. | Link:

Oczywiście, nie zauważył Pan, odnośnie do tej sytuacji (choć w innych Pan jednak zauważa), że nie mieliśmy w tym czasie rządu polskiego?

Obrazek użytkownika ue

20-11-2015 [23:25] - ue | Link:

Artykuł kontynuuje potrzebę wsparcia działań w sądach na rzecz praworządności, o czym była mowa w poprzednim artykule:
http://naszeblogi.pl/58669-pot...

Obrazek użytkownika ue

23-11-2015 [01:28] - ue | Link:

Oświadczenie POKiN w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego:

Kraków, dnia 19.11.2015 r.

Oświadczenie

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych popiera decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i 3 byłych funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Prezydent miał do tego pełne prawo o czym wyraźnie mówi art. 139 Konstytucji. Wyrok na Mariuszu Kamińskim był krzyczącym wyrazem niesprawiedliwości sądowej. Sędzia Wojciech Łączewski skazał człowieka o kryształowym charakterze, wyjątkowo uczciwego za to, że był skuteczny w walce z korupcją. Takich błędów nie wolno popełniać. Sędzia Łączewski powinien był być usunięty z grona sędziów i sam stanąć przed sądem, bo ten wyrok był zwykłym przestępstwem.

Niestety, wymiar sprawiedliwości jest pełen patologii przeniesionych z czasów reżimu komunistycznego, bo sędziów nigdy nie poddano lustracji i weryfikacji. I ci komunistyczni sędziowie przekazali swoje tradycje bezprawia i nieuczciwości szeregom swoich młodszych kolegów. Dlatego w środowisku sędziów orzekających nie znalazł się nawet jeden Reytan, aby zaprotestować przeciw temu wyrokowi opartemu o wzorce stalinowskie.

Dzięki swojej decyzji prezydent Andrzej Duda stał się symbolem walki z bezprawiem i niesprawiedliwością stworzoną w Polsce przez układ postkomunistyczno-platformiany, układ korupcji, bezprawia, nieuczciwości i kłamstwa.

Porozumienie jest niezwykle wdzięczne prezydentowi Andrzejowi Dudzie za to, że swoją decyzją wpisuje się w proces naprawy Rzeczypospolitej. Wszystkie decyzje prowadzące do budowy Polski uczciwej, sprawiedliwej i solidarnej będą się zawsze spotykały z aprobatą środowisk kombatanckich i niepodległościowych.

Sekretarz Porozumienia - Edward Jankowski
Przewodniczący Porozumienia - płk Tadeusz Bieńkowicz