Kukiz: dobrze, że zmieniliśmy Trybunał Konstytucyjny

Według Pawła Kukiza dotychczas Trybunał Konstytucyjny bronił konstytucji, która stała na straży układu okrągłostołowego.

Ruch Kukiza wraz z Prawem i Sprawiedliwością zmienił ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Według lidera Kukiz'15 Trybunał Konstytucyjny w dotychczasowym kształcie był złem, ponieważ bronił obecnej konstytucji RP, która sankcjonowała układ okrągłostołowy: "Nie wyobrażam sobie większego zła niż Trybunał Konstytucyjny w kształcie uformowanym przez Platformę Obywatelską i kolegów pana Burego"- [a]http://www.tvn24.pl/pawel-kuki...ł[/a] u Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na jeden".

Wcześniej w "Kropce nad i" Kukiz mówił, że Trybunał Konstytucyjny działał w interesie PO. Jego wypowiedź oburzyła Monikę Olejnik, która powiedziała mu, że obraża sędziów trybunału. Kukiz stwierdził, że trybunał podobnie do różnych niezależnych ekspertów podtrzymywał główną linię władzy PO.

W czwartek nowelizację ustawy o TK Sejm przyjął głosami klubów PiS i Kukiz'15. Posłowie PO, Nowoczesnej i PSL opuścili salę Sejmu tuż przed głosowaniem. Kukiz nazwał ich zamachowcami.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-11-2015 [11:38] - NASZ_HENRY | Link:

Publiczne Radio i TVP. nadają, że opozycja opuściła salę obrad!
Łże media jeszcze przy korycie ;-)