Rafał Ziemkiewicz: Kaczyński jest obecnie komendantem Polski

Według Rafała Ziemkiewicza ludzie na najwyższych stanowiskach w Polsce słuchają się Jarosława Kaczyńskiego, z czego wynika, że prezes PiS jest obecnie komendantem Polski.

Nie od dziś wiadomo, że idolem na którym wzoruje się Jarosław Kaczyński jest Józef Piłsudski. Po ostatnich wyborach parlamentarnych i zdobyciu dużej władzy w Polsce prezes PiS zaczął być nazywany nowym naczelnikiem państwa. Stanisław Janecki z "W Sieci" stwierdził nawet, że takie stanowisko należałoby Jarosławowi Kaczyńskiemu stworzyć.

Z kolei Rafał Ziemkiewicz w swojej ostatniej audycji [a]https://www.youtube.com/watch?..."Plusy dodatnie plusy ujemne"[/a] porównał Jarosława Kaczyńskiego do komendanta: "Zastanawiam się kim jest obecnie Jarosław Kaczyński? Kolega Janecki żartował, żeby stworzyć urząd naczelnika państwa dla niego, a ja na odpisywałem, że nie trzeba tworzyć urzędu, bo nie urząd ale pojęcie komendanta jest silne w polskiej świadomości i mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński jest obecnie komendantem, który wprawdzie żadnego stanowiska nie piastuje, ale piastują je ludzie, którzy go słuchają- i to wystarczy."- powiedział.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

20-11-2015 [09:48] - Stoczniowiec | Link:

A napisał ten Ziemkiewicz czy to dobrze czy źle wg niego?
Ja bym to inaczej zinterpretował: Prawo i Sprawiedliwość jest partią na tyle zwartą, opartą na spójnej ideologii i wartościach, że wszyscy (ze świecznika) jej członkowie myślą podobnie. I dlatego ludzie na nich głosowali.

Obrazek użytkownika Dorota M

20-11-2015 [13:48] - Dorota M | Link:

@Stoczniowiec
Tego właśnie niektórzy dziennikarze także prawicowi zrozumieć nie potrafią. Ja też uważam sie za drużynę obecnej władzy w Polsce i z nia identyfikuje sie przynajmniej połowa Polaków, nawet tych, którzy w ogóle nie poszli do głosowania. Nie konkretnie z PIS-em, ale z proponowanymi przez nich zmianami w Polsce. jestem pewna, że jeżeli uda się to dokonać, kolejne wybory PIS wygra większościa konstytucyjną.

Obrazek użytkownika mada

20-11-2015 [18:18] - mada | Link:

Tylko szybko trzeba zrobić porządek w TVP i będzie dobrze.