Przypadek Mariana Banasia

Pan prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, właśnie przedstawił społeczeństwu, jak niedojrzałość emocjonalna i poddawanie się takim paskudnym cechom, jak nienawiść, chęć zemsty i zajadłość, powinna wykluczać człowieka z zajmowania ważnych dla całego państwa, ale nie tylko, także dla każdych decyzyjnych stanowisk.

Pan Banaś pokazał także, że prezes i wicepremier Jarosław Kaczyński (taki sam był jego śp. Brat) czasami nie ma szczęścia w wyborze ludzi na ważne stanowiska. Lub mówiąc bardziej okrutnie – nie potrafi szybko i prawidłowo ocenić człowieka.

Pan Banaś, spoglądając na jego życiorys, musi być człowiekiem porządnie wykształconym, i to na wielu uniwersytetach i w różnorodnych dziedzinach.
Po dużej aktywności antykomunistycznej w czasach PRLu, dodam chlubnej aktywności, po transformacji, czy to za rządu premiera Olszewskiego, potem pierwszej władzy PISu i po roku 2015, pan prezes skoncentrował swoją aktywność w dziedzinie kontroli finansowej i służby celnej. Wiemy, że to niewdzięczna praca, bo kto lubi skarbówkę, albo celników. Szczególnie, my, marynarze nienawidziliśmy obu tych instytucji.

W świetle wczorajszej publicznej napaści na rząd Mateusza Morawieckiego, bardzo zaskoczyła mnie informacja, że Marian Banaś jest karateką. Coś tu się kupy nie trzyma.
Wprawdzie jestem (stare czasy, ale tego się nie zapomina) judoką; mam ciągle swoje jūdōgi, bo nie pozwoliłem żonie tego wyrzucić (a oficerski mundur galowy wyrzuciła), a i swoje obi też mam; ale przecież karate to pokrewna wschodnia sztuka walki i filozofie nie różnią się bardzo.
O co mi chodzi, może wyjaśni ten cytat z jednej ze szkół karate :

Masutatsu Oyama jako jeden z najwybitniejszych karateka minionego stulecia definiuje: "Karate jest sztuką i filozofią walki".
Tą sztukę walki można śmiało kojarzyć z perfekcją, i pełnym zaangażowaniem się.

[...]
Dlatego karate nie powinno być traktowane jako jedynie umiejętności pokonania przeciwnika, ale też jako droga do samorozwoju - tak w sensie fizycznym, jak i duchowym.

No właśnie... Czy prezes NIKu, jako karateka dokonał prawidłowego rozwoju w sensie duchowym? Uczono nas na treningach, jak ważna jest pokora, szacunek dla przeciwnika i niepoddawanie się złym emocjom.
Gdy ktoś z nas w czasie walki, czy tylko treningu demonstrował gniew, czy okrucieństwo, natychmiast był usuwany z tatami.

Nie użyję też tutaj słowa honor, bo jest ono tak wykorzystywane przez pseudo-patriotów twardogłowych, że powoli traci swoje honorowe znaczenie.

Pan prezes NIKu, Marian Banaś, działając tak, jak to widzieliśmy, działa destrukcyjnie wobec państwa, zdradza swoją, jeszcze niedawno, drużynę i przechodzi na pozycję wroga – totalnej opozycji. To też w kodeksie sztuk walki jest nie do pomyślenia i po czymś takim pozostaje tylko, jak to uczeni nazywają, akt definitywny, czyli po naszemu harakiri. Albo się inhumować.

Pan prezes NIKu, Marian Banaś, bo nie wątpię w jego wysoką inteligencję, świadomie oszukuje, przemilczając kontekst zaplanowanych na 10 maja ub. roku wyborów. Gdyby zechciał uczciwie i przyzwoicie spojrzeć i ocenić ówczesną sytuację, to musiałby stwierdzić, że odrzucając poufne polecenia z wiadomej Centrali, personalnie winny za bałagan wyborczy jest marszałek Senatu, pan Grodzki. To on wałkował i przetrzymywał ustawę o głosowaniu korespondencyjnym przez maksymalny, dopuszczalny okres, tylko po to by spowodować chaos w wyborach prezydenckich.

Jaka więc była wina rządu, a konkretnie premiera Morawieckiego i jego kancelarii, że dzisiaj rozhisteryzowane wrzaskuny z bolszewickiej opozycji drą japy, żeby natychmiast odwołać rząd i pogonić na Ziemię Ognistą? Żadna. Władza działała w sytuacji przymusu i stanu nieznanej kompletnie epidemii. Uczą w szkołach zarządzania kryzysowego, że należy działać natychmiast, nawet nie licząc się ze stratami, aby tylko ocalić całość. Fakt, brakuje takich paragrafów w polskiej konstytucji.

Wyobraźmy sobie, per analogiam, że to nie wredny wirus nas zaatakował nagle, tylko typowo ci z pod znaku Gott mit uns. Wtedy Sejm natychmiast by uchwali stan wojny dla kraju, ale... marszałek Grodzki ze swoją karykaturą Senatu, oczywiście po zastanowieniu i konsultacjach z tajemniczymi ekspertami, zdecydował zastanowić się ponownie i dokonać dalszych konsultacji, a ostateczną decyzję podejmie w przewidzianym okresie 30 dni.
Tymczasem najeźdźcy w operacji Drang nach Osten zatrzymali się na Bugu, bo nie mieli paszportów do dalszych państw, a uzbrojone i bojowe Wojsko Polskie, jak to się mówi, stało z bronią u nogi, czekając na ostateczny podpis prezydenta, pod aktem – Jest wojna!

Co jest z tymi niektórymi politykami naszymi, że w momencie pukającej do drzwi starości, oni nadal nie dorośli i ciągle są jak przedszkolaki? Sikorski, Budka, Biedroń, Jachira, Tuleya, no a teraz jeszcze postać na stanowisku, które wymaga wyjątkowej prawości i przyzwoitości. Jesteśmy nadal dosyć biednym narodem, więc raczej nie mozna powiedzieć, że jako dzieciaki zostali rozpuszczeni, jak jakieś Chihuahua. Choć raczej prezes Banaś bardziej przypomina ukochanego buldożka.

Jak znam życie, to już jutro Banaś zniknie medialnie. Źle wybrał, bo jutro PIS będzie popisówę odpalał. Będzie się działo. Łzy popłyną. A opozycyjne paznokcie zostaną ogryzione do łokci.
Więc prezes nic z naszym niehonorowym karatekom nic nie będzie musiał robić. Wystarczy, że nasze wspaniałe służby będą dzwonić do NIKu, że prezesowi firmy dom się pali. A to potrafi każdego rozwścieczyć. Nawet karatekę z zen i buddyzmem.
I już.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [18:09] - Pers | Link:

tenzgdyni
//prezes i wicepremier Jarosław Kaczyński (taki sam był jego śp. Brat) czasami nie ma szczęścia w wyborze ludzi na ważne stanowiska. Lub mówiąc bardziej okrutnie – nie potrafi szybko i prawidłowo ocenić człowieka.//

Ale jakoś odwołać go nie potrafi.
Ciekawe dlaczego...

Pan Banaś jest chyba najjaśniejszym punktem na polskiej scenie politycznej. Przywraca wiarę w ludzi.
Tylko dlaczego jest taki wstrzemięźliwy?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

14-05-2021 [20:42] - Marek Kudła | Link:

To jest najgłupszy komentarz jakiego kiedykolwiek czytałem ! Tyś jesteś Persie rzeczywiście stuknięty !

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-05-2021 [23:49] - jazgdyni | Link:

Niedługo stworzymy Top List najgłupszych komentarzy. Jak myślisz, kto wygra?

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2021 [00:00] - Pers | Link:

tenzgdyni
//Jak myślisz, kto wygra?//

Ja wiem.
1, tezeusz
2. husky (J z L)
3. tenzgdyni
4. Kudla
5. ryanek
6. u2
7. kaczysta
Kolejność przypadkowa.

Obrazek użytkownika Centrystka

15-05-2021 [16:14] - Centrystka | Link:

Ja głosuję na wrednego Kudełka!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-05-2021 [18:11] - RinoCeronte | Link:

Piękny opis! Tak właśnie wygląda karate po polsku. Jeszcze ten widelec trzeba wyjąć z nadgarstka.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-05-2021 [23:52] - jazgdyni | Link:

No, nie znają prawidłowego zastosowania sztućców. Do nadgarstka używa się delikatne polizanie, a nie widelec.

Obrazek użytkownika u2

14-05-2021 [18:15] - u2 | Link:

"Gdy ktoś z nas w czasie walki, czy tylko treningu demonstrował gniew, czy okrucieństwo, natychmiast był usuwany z tatami."

Nastały takie czasy, że odpowiednie służby, czyli np. CBA, sprawdzają oświadczenia majątkowe urzędników, polityków, samorządowców itp. To novum. Nie wszyscy do tego się przyzwyczaili. Atak na szefa NIK przypuściły media typu GW i TVN. Teraz liczą, że sytuacja znowu się zaogni, a Jarosław Kaczyński będzie zmuszony do negocjacji z szefem NIK, tak wczoraj słyszałem w TVN.

W dzisiejszej GW walą w premiera Morawieckiego, że niby łamał prawo. Ale nie podają jakie paragrafy i w jaki sposób. W TVN wczoraj mówili o niedopełnieniu obowiązków czyli art. 231 kodeksu karnego w powiązaniu z artykułem 7 Konstytucji, który mówi, że urzędnik ma obowiązek działania w granicach prawa i na podstawie prawa. Ale na czym to niedopełnienie obowiązków miałoby polegać nie podał redaktor Piotr Kraśko, syn Wincentego. Niby nie było podstawy prawnej do głosowania korespondencyjnego, bo wybory robi PKW, a nie rząd.

Tyle, że zabezpiecznie ewentualnego głosowania korespondencyjnego nie leży w gestii PKW, tylko właśnie rządu. W GW się cieszą, że poszły zawiadomienia do prokuratury na szefa Poczty Polskiej oraz PWPW (Państwowej Wywórni Papierów Wartościowych), a nuż przejdą te wnioski i będzie wojenka. :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:04] - jazgdyni | Link:

@u2

Jest duży problem. Usiłujemy gadać jak dziad do obrazu. Buda/Tomczyk/Sikorski, czy Tusek, jak ta martwa natura Oni nie mają niczego we własnych mózgach. Tylko czipa z centrali,kiedy puścić bąka. A oni potem dalej puszczają swoje bąki, a nasi ukochani komentatorzy łapiąc ulubiony (ymmm...) zapach, rozpoczynają walenie w klawiaturę. Tak - Banś to jest wielki człowiek. Bohater naszych czasów.. 

Obrazek użytkownika u2

15-05-2021 [09:33] - u2 | Link:

Tak - Banś to jest wielki człowiek. Bohater naszych czasów.. 

Tu nie chodzi o konkretną osobę, tylko o urząd, który sprawuje. Atak na szefa NIK przypuściły najpierw media TVN i GW, skoligacone ze sobą. Teraz nadal grają szefem NIK, ale w drugą stronę. Chodzi o wywołanie wojenki w obozie rządzącym.

To że szef NIK jest właścicielem kamienicy, która oferuje pokoje na godziny dla najstarszego zawodu świata to może jest mało etyczne, jednak nie jest niezgodne z prawem. Teraz doszły jakieś zarzuty wobec syna szefa NIK. Taką osobę łatwo rozgrywać medialnie, czego media zaprzyjaźnione z totalniakami nie mogą sobie darować :-)

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2021 [10:21] - Jabe | Link:

Istotne jest zwłaszcza, co robią media podporządkowane władzy i, co za tym idzie, tutejsi blogerzy. Nie obchodzi ich, czy pan Banaś zachował się, jak wymagał jego urząd, tylko że zaszkodził w ten sposób „drużynie”. Totalne zdziczenie obyczaju.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [18:23] - Tezeusz | Link:

Pamiętasz autorze w Gdyni na Świętojańskiej w czasie " Wypadków Grudniowych 1970" wspaniałą postawę naszych marynarzy i te wiwaty zebranych ludzi na ich cześć jak zawrócili do Portu Wojennego. Takich wiwatów nie dostaną POpaprańcy z totalnej głupoty, występujący obecnie przeciwko narodowi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:08] - jazgdyni | Link:

Tezzi

Spóść nieco pary z tej nachalne propagandy. Bo wkrótce staniesz je się podobnie jak PO  miniśladem w sondażach. Ludzie nie cierpią nachalstwa.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

14-05-2021 [18:27] - Marek Kudła | Link:

Z jednej strony Konstytucja mówi, że rząd musi przeprowadzić wybory o określonym czasie. Z drugiej strony pandemia Covid-19.  Premier podejmuje decyzję o wyborach korespondencyjnych, zgodnie z prawem  -  a Banaś, obecny prezes NIK mówi, że M. Morawiecki zrobił to bezprawnie !?!
Gotuje się we mnie ! Mamy następnego wrzoda na du-pie naszej Ojczyzny !  Polacy, czy my już nigdy nie pozbędziemy się tych wrzodów ?!!  Panie Kaczyński, trzeba do jasnej cholery coś z tym zrobić ?!!!
 

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [20:21] - J z L | Link:

Najśmieszniejsze, że idioci z opozycji w tym coraz bardziej skompromitowanej i  pogrążonej PO próbują obecnie podpiąć się pod Banasia, którego wcześniej chcieli zlinczować, żeby ponaparzać w rząd. 

Obrazek użytkownika Teutonick

14-05-2021 [22:21] - Teutonick | Link:

No przeca właśnie zrobił - powołał chłopa na kluczowe stanowisko:) A że potem sam ze swoimi przyplecznikami dał się zagonić do kąta przez lumpenliberalne media do tego stopnia, że ów Ronin, nie chcąc robić za kozła ofiarnego, się zbiesił jak kto dobry? Zawsze może powołać nowego, równie doborowego:) Taka to już genialna ręka do kadr... Widać im bardziej przystoi kury szczać prowadzać, nie politykę robić...

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:12] - jazgdyni | Link:

Ja bym się tych wrzodów pozbył. raz na zawsze. A których bym nie złapał, pouciekali by natychmiast na Malediwy do redaktor byłej Lisowej. Czy jak.

Obrazek użytkownika tricolour

14-05-2021 [18:30] - tricolour | Link:

Zatem, jak na dłoni widać, że pierwszy sekretarz nigdy mylić się nie może, a każdy, który myśli inaczej i nie daj Boże jest w stanie swoje zdanie przeciwne wyartykułować, honoru godny nie jest i powinien zaraz, w te pędy, harakirim się rozpłatać na dwoje. Na dłoni wyraźnie równieź widać, że drużyny nigdy nie wolno zdradzć, nawet wtedy, gdy drużyna - przykładowo - zdolność kapłańską traci z czego śmiech prymicyjny być mógłby, ale trzeba go w sobie zdławić jak chęć huci w hotelu na godziny.

Na trzeciej zaś dłoni widać (bo niektórzy więcej niż dwie mają), że odpalana niebawem popisówa (nomen omen, ale to prawda, bo tyle warta ile cały POPiS) tyle efektu da, ile produkcji daje fabryka samochodów elektrycznych: obiecana lat sześć wstecz, przez najbliższy rok nie wyprodukuje ani jednego z obiecanych dwóch milionów ponieważ przez ten najbliższy rok szukana będzie łopata (a i tak zostanie kupiona w Chinach), która za rok zostanie wbita w ziemie, jako pierwsza łopata pod nową fabrykę samochodów elektrycznych, która - jak popisówa obiecywała - już od dwóch lat bije dwa miliony samochodów eletrycznych. W tej fabryce je robią, której nie ma i jeszcze długo nie będzie.

Popisówa zatem obiecać może, co chce. Na przykład łopatę za rok. A durnie i tak się cieszyć będą...

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [19:04] - Pers | Link:

tricolour
//Popisówa zatem obiecać może, co chce. Na przykład łopatę za rok. A durnie i tak się cieszyć będą...//

Teraz PiSmeni mają następnego "czarnego luda". POpaprańcy to już za mało, zresztą ich notowania lecą na pysk.
Mam tylko nadzieję, że Pan Banaś ma odpowiednią, zaufaną ochronę.
Głupio by było gdyby w środku Warszawy wjechała na niego wywrotka z piachem...

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [19:36] - Tezeusz | Link:

Persik uśmiechnij się kamera patrzy !
https://niepoprawni.pl/blog/mi...

Obrazek użytkownika tricolour

14-05-2021 [19:54] - tricolour | Link:

@Pers

To jest ten sam Banaś, o ktorym na tym forum pisali: murem za Banasiem. Teraz odwrotnie. Jak się nazywa najstarszy charakter świata?

Bo kurtyzana to zawód.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [20:15] - Pers | Link:

tricolour
//jak się nazywa najstarszy charakter świata?.//
Jest wiele określeń.
Najniżej w hierarchii jest qrva.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:17] - jazgdyni | Link:

@Tripie

Dlaczego znowu wykonujesz skomplikowaną pracę umysłową? Wiesz, że to ci nie służy i żona będzie wściekła, bo potem masz zespół niespokojnych nóg, a to nie służy prokreacji. Weź się ogarnij!

Ps. Znowu skacz?

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2021 [09:20] - tricolour | Link:

@JzG

Jesli ty znów o alkoholu, to znaczy, że było celnie.

Nadciąga nowy ład, będzie popis. Pampersy przygotowane? Dwieście tysięcy mieszkań i cztery miliony samochodów elektrycznych? A jak tam centralny port komunikacyjny? Drzewo pod trzonek pod pierwszą łopatę zasadzone?

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [13:03] - jazgdyni | Link:

Ty się nie bój. Coś taki rozedrgany? Widzę nowy ład cię wystraszył tak, że zaczynasz go histerycznie obśmiewać od startu.

I nie mów, że w piąteczek, piątunio nie pociągasz. I może coś jeszcze? Ja tam nie wiem, co u was w warszawce teraz jest modne.

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2021 [13:18] - tricolour | Link:

@JzG

To bzdety starego nieudacznika nazywasz ładem? Domek o powierzchni 70m2 będzie można budowac bez pozwolenia... hahaha. Siedemdziesiąt metrów, to ma moje przyziemie: garaż, suszarnia, kotłownia i pracownia. Dolna pracownia, bo mam jeszcze górną... Ja tego nie obśmiewam, mnie to rechocze do rozpuku. Aha - i ileczyć będą. To wspaniale. Co tam jeszcza? Aaaa - kwota wolna od podatku podniesiona do 30kPLN: no to dziękuję: w lutym ją osiągam, na początku. Bardzo dziękuję.

Aha - i kredyt będzie refinansowany w zależności od ilości dzieci - hahaha - no to wiadomo, że europejska kasa wróci do Brukseli, bo polskie banki mają mniej atrakcyją ofertę kredytową. A nie będzie wykluczenia obcych banków z definicji. Więc hahaha. I cena chałup wzrośnie - skoro pieniądze leżą na ulicy.

A najbardziej bawi mnie twoja reakcja, bo sam widzisz, że nowy ład, to pudrowanie trupa demografii. I propaganda. Więc się napij, dziadku. W kółko o tym gadasz więc jest z tym problem... Na zdrowie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [15:39] - jazgdyni | Link:

Musisz się Trikocie cieszyć ha, ha. Tyle rzeczy do obśmiania, tyle bzdetów dla Polaków. No - kabaret! Mówili - piniędzy ni ma i nie będzie !!! Ot co. To wiedzą wszyscy mundrzy ludzie.
A starego nieudacznika wkrótce jakaś zaraza zeżre. Choćbyśmy się posrali hahahaha. A nic nie było o psychiatrach. My potrzebujemy psychiatrów. hahahahahahahahahaha. Mamuuuusiu!

Puknij się w ten pusty kubeł co masz na szyi.

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2021 [15:53] - tricolour | Link:

@JzG

W każdym razie nie masz konkretnej odpowiedzi, nic, ani słowa za nowym ładem bo to bzdet jest. Powiedz żonie, że jej składke zdrowotną podniosą do 10% dochodu i jej nie odliczy od podatku - cieszysz się dziadku?

I po marynarzach polskich pozamiatane, bo nikt go nie zechce z takim obciążeniem kosztami pracy. I statków nikt nie kupi, bo azjatyckie tańsze o połowę. Mało was, nie to co żuli za najniższą krajową, to nie jesteście nikomu niepotrzebni.

Masz coś merytorycznego do dodania? Nie. Kopara leży.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [20:57] - jazgdyni | Link:

Nie mam odpowiedzi. A komu ja niby mam odpowiadać? Tobie?

Poczekamy aż wyjdziesz z paniki i powrócisz.
To przejdzie. Albo i nie.

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2021 [21:18] - tricolour | Link:

@JzG

Bardzo byś chciał, by to była panika. Tylko co ci po mojej panice?

Wychowałeś i wykształciłeś dzieci (ja to dopiero robię na poziomie szkoły podstawowej, nauczanie wczesnoszkolne) i chcesz, by pracując utrzymywały partyjne niedojdy? Które tylko po to są potrzebne, by za parę stówek zagłosowały jak Goebels karze raz na kilka lat? A po tym czasie wyborów traktowane były jak śmieci? Tego chcesz dla swoich? Takie masz standardy? Naprawdę uważąsz, że osiem tysięcy złotych to granica "klasy średniej" i już można frajerów strzyc?

Nie ma w Tobie radości z nowego ładu, choćby takiego, jaka była wczoraj nadzieja, że będzie popis i sukces. Bo i Ty, i cała twoja rodzina złożycie się na te partyjne, zdalnie sterowane niedojdy za najniższą krajową, którzy w ogień wskoczą gdy im się da parę groszy, a gdy będą sobie mogły kupić wytartego niemiecką pupą starego Gofla, to wszystkie Auschwitze zamienią na cokolwiek niemieckiego, co wręcz pokochają.

Tak mówił prezes wielkiego banku polskiego: mają pracować za miskę ryżu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-05-2021 [05:15] - jazgdyni | Link:

Sorki dyskutancie. Dyskusja z tobą nie ma sensu.
Cześć

Obrazek użytkownika tricolour

16-05-2021 [15:05] - tricolour | Link:

@JzG

Tak, niema sensu. Po Twojej wielkiej nadziej na nowy ład pozostał smutek, który czuc na kilometr.

Ile tracisz? Piećdziesiąt tysięcy rocznie za bezdurno, bo grosza nie zobaczysz z tej składki zdrowotnej. Nawet pięć minut kolejka do lekarza się nie skróci.

Zapałcisz 30% więcej u fryzjera, masarza, na bazarku, u dentysty, mechanika, malarza, brukarza, piekarza. Tak, tak to stąd ten Twój dzisiejszy smutek.

PS. I u mnie też będzie drożej...

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-05-2021 [22:14] - jazgdyni | Link:

Powiedziałem EOT. Ciocie Klocie przekonuj.

Obrazek użytkownika Centrystka

16-05-2021 [17:12] - Centrystka | Link:

@tyzgdyni
masz straszliwe parcie na wypisywanie horrendalnie durnowatych quasi ​tekstów i ​komentarzy - ​ależ​ z ciebie prostaczek, zaiste.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-05-2021 [22:15] - jazgdyni | Link:

No pewnie.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [18:58] - sake3 | Link:

Hm ,żeby tak łatwo i szybko mozna by poznać się na człowieku to nie byłoby rozwodów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:18] - jazgdyni | Link:

Dokładnie.
Ja chyba mam busolę i widzę was tu wszystkich.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

14-05-2021 [19:09] - Niezalogowany | Link:

Banaś to po prostu kolejny antypolski śpioch wybudzony przez swoich mocodawców, zapewne jakimiś hakami, sądząc po próbkach tego co wyrabia jego synalek. Im bardziej Polska jest czyszczona ze złogów agenturalnych i kastowych, tym większa panika w szeregach P.O.P.-ów i tym ciekawsze postaci z ławki rezerwowych zostaną wybudzone do akcji. Oczywiście kolumna propagandowa będzie wypisywać przyczynki hagiograficzne dla każdego takiego wybudzonego śpiocha, co widać nawet pod tym wpisem.

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [20:10] - J z L | Link:

Banasia zatopiła opozycja, dzisiaj go reanimuje bo pożyteczny idiota jest im potrzebny

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2021 [22:43] - Jabe | Link:

Za to totalna antyopozycja go najpierw wywindowała, a teraz topi. Precz z POPiS-em!

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:26] - jazgdyni | Link:

Czy antypolski śpioch? Dla mnie to kolejny głupek z ambicjami.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-05-2021 [19:32] - Trotelreiner | Link:

"czyli po naszemu harakiri."...tylko po naszemu...w Japonii byłbyś poproszony o opuszczenie pomieszczenia,albo odejście z towarzystwa.
To u nich dokładnie znaczy:rozciecie brzucha,a na południu wywalenie flaków. Seppuku...tak sie to określa.
Busido,tego sie uczą od kolyski [nawet dziś]....w powiązaniu z Buddyzmem,czy Zen...to wyższe studia...takie na 25 semestrów :-))

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:28] - jazgdyni | Link:

@Trocie

Mam obawy i nadzieję, że nie usiłowałeś się ciąć nożem do pizzy po brzuchu.

Ps. Wydatnym?

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [19:43] - J z L | Link:

Takich głupich jak Banaś, nasza nierozgarnięta opozycja potrzebuje,a on myśli że jest użyteczny. Zemsta to również broń przestępcow Okazało sie kim naprawdę jest Banaś Kiedyś krakowski burdel-tata a obecnie idol opozycji. W zemście za działania prokuratury wobec mętnych interesów syna, pisze raport , że wybory prezydenckie nie powinny były próbować odbyć się w konstytucyjnym terminie.
Niech dalej rżnie głupa i ośmiesza NIK
 

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [19:50] - Pers | Link:

husku
//Niech dalej rżnie głupa i ośmiesza NIK//
Jak na razie to ty ośmieszasz hasbarę.
I dobrze robisz :))))

Obrazek użytkownika Teutonick

14-05-2021 [22:29] - Teutonick | Link:

Patrz pan, taki głupi ten burdel-tata, że aż go szefem NIK-u zrobili:) To cóż o tychże arcydemiurgach-superdecydentach powiedzieć?:)

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:30] - jazgdyni | Link:

Masz rację JzL. Postać nieco skomplikowana,
Ale kiepski karateka,

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [19:51] - J z L | Link:

Czuję, że Polski Ład otworzy nowy rozdział w historii polskiej polityki. To będzie naprawdę duży przełom!
Warto jutro o 10.00 zasiąść przed TV albo komputerem.
Będzie się działo 

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2021 [21:00] - Jabe | Link:

Napieralski do rządu?

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-05-2021 [22:00] - Kaczysta | Link:

Tylko skończony idiota nie pojmie o co chodzi bandytom z PO.
Co jeszcze musi się stać by ten motłoch cokolwiek zrozumiał

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [22:10] - Imć Waszeć | Link:

To stanowczo zbyt duże uproszczenie, bo połowa PIS-u nic nie kumała na temat PO, a nawet wzajemnie się obwieszali medalami za "walkę z komunami" (NZS).
https://www.tygodnikprzeglad.p...

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:31] - jazgdyni | Link:

Tak jest. Jutro 10:00.
A ja jeszcze nie sypnę przez 10 godzin.

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2021 [20:40] - Jabe | Link:

Pan prezes Banaś zapewne po prostu wykonuje swoje obowiązki (choć pan Jazgdyni wzorem Czerskiej nie był łaskaw jasno napisać, o co chodzi, zanim prezesa NIK z gównem zmieszał). Oto jego czyn jest zdradą „drużyny” (a właściwie gangu politycznego), którego wszyscy żołnierze mają walczyć do ostatniej kropli godności.

Co do wyborów, powiedzmy, że pewien judoka z portowego miasta przyłapany na kradzieży w sklepie tłumaczy się, że nie zapłacił, bo ekspedientka się guzdrała. No i powiedzmy, że  ona istotnie się guzdrała, a jego przypiliło. Czy to wytłumaczenie można zaakceptować? Z marszałkiem Grodzkim jest podobnie. Senat nie jest od robienia w dyrdki tego, co wicepremier z wiceprezesem od niego oczekują.

Winnym nie przeprowadzenia wyborów przezydenckich w terminie jest ten, którego obowiązkiem było te wybory przeprowadzić. Winni są także jego mocodawcy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [22:57] - Imć Waszeć | Link:

No właśnie, dlaczego niby będą walczyć do ostatniej kropli krwi z Banasiem i Ziobrą, a nie potrafili równie zażarcie opowiedzieć się po polskiej stronie w walce z nadzwyczajną kastą i z Izraelem. Coś tu nie gra, albo raczej na tyle tylko wolności ktoś im zezwala. Ciekawe kiedy Banaś zastrzeli się na schodach do piwnicy, bo to standardowe metody "służb", które zawsze robią wcześniej takie upodlające przygotowania artyleryjskie w zaprzyjaźnionych mediach :))

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2021 [23:19] - Jabe | Link:

Chyba nie wzięto pod uwagę, że on ma pewne doświadczenie z patriotami z obcego nadania i tak łatwo się nie da zeszmacić. No ale fakt, są i na takich sposoby.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [23:35] - Pers | Link:

Imć Waszeć
// a nie potrafili równie zażarcie opowiedzieć się po polskiej stronie w walce z nadzwyczajną kastą i z Izraelem.//

Zadał Pan pytanie retoryczne i, proszę o wybaczenie, śmieszne.

Krótka smycz, na której chodzą nasi zarządcy, nie pozwala na zbyt śmiałe ruchy wobec suwerena.
Okazuje się, że NIK, dobrze umocowany w Konstytucji, jest obszarem nie do ruszenia dla zwierzchników naszych zarządców.
Nie można podważyć pozycji Prezesa Banasia bez wywołania skandalu konstytucyjnego. Jedyne co zostaje to opluwanie osoby i prześladowanie rodziny. Czyli stare, dobre UBeckie metody.
Oczywiście można go zabić, przysłać "seryjnego" (jak do śp. A.Leppera) ale to mogłoby wywołać niepotrzebne emocje, które mogłyby zwrócić się przeciwko zleceniodawcom.

Pan Prezes Banaś dał dopiero prztyczka w nos "dobrej zmianie" i dał im szansę na poprawę. Czy skorzystają? Nie wiem.
Gdyby chciał naprawdę wysadzić ich w kosmos to by to zrobił w 5 minut.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-05-2021 [23:46] - jazgdyni | Link:

Niestety Jabe , ujawniłeś ze masz mentalność podrzędnego biurokraty. Oczywiście rachunki i bilanse musza się zgadzać. Bo to właśnie potwierdził prezes Banas, ma którego niedawno plułeś z grubsza. Nie ważne... W swym patologicznym rozumowaniu starasz się użyć każdego argumentu wyłącznie by szkodzić. Bo wy, oczywiście!!!!, zrobilibyście wszystko lepiej.
Banaś jest małym  i paskudnym palantem. Wywindowany na stanowisko, działa jak zerwany z uprzęży borsuk, gryzący wszystkich w koło. To klasyczny przykład bardzo lichego Polaka z bandy liberum veto.

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2021 [23:53] - Jabe | Link:

[potrzebne źródło]

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:37] - jazgdyni | Link:

Jabe, ty przzziemny biurokrato.  Prezes Banaś wykonuje swoje obowiązki. Łoł! Jak by mi przyszedł stróż ostrzegając, że dobija się do mnie jakaś dziwka, której on nie chce wpuścić, mimo, ze zamówiłem ją wtedy, gdy jeszcze miałem ochotę.

Weź się chłopie ogarnij.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-05-2021 [21:17] - AŁTORYDET | Link:

Niestety, Banaś to mały człowiek. Podbija bębenek totalniakom i zagrywa krótko i po ziemi do Ziobry. To z tym gościem będzie problem. Spijanie z dziubków w czasie wizyty u Roli, teraz te wnioski Banasia do prokuratury, niejasne i wątpliwe. Nawet koperciarz zgłosił chęć zaproszenia Ziobry do senatu, by przedstawił argumentację, dlaczego SP głosowała przeciw funduszowi odbudowy. Jeżeli złoty chłopiec się nie opamięta, to czekają nas wcześniejsze wybory. Jarosław nie pozwoli, by ZP, poszła drogą AWS-u. Przynajmniej mam taką nadzieję. Teraz, będziemy mogli je przeprowadzić na swoich warunkach i w wybranym przez siebie czasie. Potem, tego komfortu może nie być.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-05-2021 [22:46] - Jan1797 | Link:

Spokojnie, nie te czasy, nie to poparcie:)

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2021 [23:28] - Jabe | Link:

Wcześniejszych wyborów nie będzie, bo sojusznik się na nie nie zgodzi. Będzie nowa, stabilna większość złożona z nowych stuprocentowych polskich patriotów. U koryta trzeba się będzie trochę posunąć, ale deszcz pieniędzy pozwoli je powiększyć. Udany deal.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [00:40] - jazgdyni | Link:

"Banaś to mały człoweik:.

Prawda. Jeden z 2 milionów poparcia PO i 865 334 emerytów.

Pś I 8 internautów na NB

Obrazek użytkownika Centrystka

15-05-2021 [01:00] - Centrystka | Link:

Jaka więc była wina rządu, a konkretnie premiera Morawieckiego i jego kancelarii, że dzisiaj rozhisteryzowane wrzaskuny z bolszewickiej opozycji drą japy, żeby natychmiast odwołać rząd i pogonić na Ziemię Ognistą?
​I tak dookoła wojtek przez cały ten wpis autor używając języka​​ sowieckiej "Prawdy"​​ usiłuje spostponować, po prostu zgnoić postać Mariana Banasia (któremu przecież oddaje sprawiedliwość jeśli chodzi o jego zasługi w opozycji anty komunistycznej,czym się znacznie różni od obecnych bonzów przy korycie,a potem na stanowisku Min.Fin.)​​, bo po sprawdzeniu zarzutów,wręcz kryminalnych stawianych Banasiowi przez wolne media,ośmielił się on sprzeciwić swojej "drużynie,którą jak się okazało skompromitował,nie podał się do dymisji,wiedząc, że jest nietykalny przez całą długą kadencję.​​ I tak rozgorzała wojna buldogów i to wcale nie pod dywanem słowem: jak to w mafijnych organizacjach bywa.​​ Tym samym językiem moskiewskiej "Prawdy" podążyli ochoczo komentatorzy, przy okazji wyżywając się jak zwykle dość prymitywnie na opozycji,która miała być winna niedoszłych wyborów korespondencyjnych​​,choć cały rząd i sejmowa większość wiedzieli od początku, że Senat  zablokuje ten  wariacki pomysł​​, czyli ze strony władzy była to czysta prowokacja.​​Przeliczyli się tylko co do Gowina,który ostatecznie przerwał tę wariacką zabawę w wybory pocztowe.​

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [07:13] - jazgdyni | Link:

Idź popraw sobie makijaż. Tylko nie pudruj noska, bo nie wiesz, co wciągasz.

Obrazek użytkownika Centrystka

15-05-2021 [16:07] - Centrystka | Link:

@tyzdyni
dzięki za ja zwykle niezwykle merytoryczne i kulturalne odniesienie się do mojego komentarza!

Obrazek użytkownika J z L

15-05-2021 [07:09] - J z L | Link:

Dzisiaj całe PO usiądzie przed telewizorami i wysłucha w nabożnym skupieniu Nowego Ładu ; po tym będzie można parafrazując Długosza wygłosić następującą sentencję : I PJK własną ręką dobić ich raczył.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-05-2021 [07:16] - jazgdyni | Link:

Jak Prezes obcina paznokcie, to oni to potem zbierają, palą na łyżeczce razem z kwasem i tak ich skręca, że nawet nienawidzą siebie. I posła Sonika.

Obrazek użytkownika Centrystka

15-05-2021 [16:12] - Centrystka | Link:

@tyzgdyni
po raz kolejny popisujesz się swoimi możliwościami merytorycznej dyskusji na wysokim kulturalnym poziomie. Ot, i kwintesencja  PiS-owskiego elektoratu...

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2021 [18:06] - tricolour | Link:

@Centrystka

Bo nawet wazeliniarz ogarnął, że osoba prowadząca DG (czyli w tym przypadku żona z Gdyni) dostanie po kieszeni i to nieźle. Ale wazeliniarz się nigdy nie przyzna, że tak czekał na nowy ład, nie spał w nocy, a tu nowa kicha. Zapłaca kilka tysięcy składki zdrowotnej i dostaną to, co żul ma za friko.

I stąd te paznokcie...

Strony