Izrael, czyli deja vu

  Od czterech dni odnoszę wrażenie, że czas cofnął się o siedem lat, jeśli chodzi o sytuację w Izraelu.  Tak jak w roku 2014 Żydzi i Palestyńczycy walczą ze sobą.  Ze strefy Gazy wystrzeliwane są tysiace rakiet [ok. 1500 od poniedziałku, 10.05.2021] na miasta i osiedla izraelskie.  Niszczy wiekszośc z nich izraelski system obrony przeciwrakietowej, czyli słynna "żelazna kopuła".  Wojsko Izraela odpowiada bombardowaniami Gazy.  Ostatnio zburzyło trzy wysokościowe budynki.  To wszystko zaczęło się od prób wysiedlenia Palestyńczyków z niektórych dzielnic Jerozolimy.  Wywołało to oczywiście protesty.  W ich efekcie policja izraelska zaataakowała meczet Al-Aksa w Jerozolimie bijąc i ogłuszajac modlacych sie wiernych.  Okolo 300 z nich zostało rannych.  Była to prowokacja z strony premiera Netanyahu, który sądził, że awantura z Palestyńczykami umocni jego władzę.  Chyba sie jednak przeliczył.

  Rzadzący Gazą Hamas wyczuł okazję i wystapił w obronie meczetu i wiernych.  Zapowiedział, że jeśli Izrael się nie uspokoi, to zacznie ostrzeliwać go rakietami.  Izrael to zlekceważył i ostrzał się zaczął.  Dr Wojciech Szewko udzielił wczoraj [12.05.2021] wieczorem wywiadu portalowi wPolityce.pl {TUTAJ}.  Według niego:

  "Dr Wojciech Szewko: Są dwa możliwe scenariusze. Pierwszy zakłada, że skutki przyniosą egipskie wysiłki mające na celu doprowadzenie do zawieszenia broni. A druga droga to dalsza eskalacja konfliktu. Hamas osiągnął już swój polityczny cel i udowodnił, że izraelska Żelazna Kopuła nie jest tak nieprzepuszczalna, jak mogłoby się wydawać. Po raz kolejny zrobił niedźwiedzią przysługę Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Ostrzał Izraela rozpoczął w momencie, gdy świat zobaczył bitych przez policję Palestyńczyków i był im przychylny. Wtedy pojawił się Hamas ze swoja „odsieczą dla Jerozolimy”, której skutek będzie niekorzystny dla Palestyńczyków - ale korzystny dla Hamasu. Tym co stanowi tu czynnik nowy to fakt, że praktycznie we wszystkich miastach terytoriów okupowanych tzw. okupacji 1948, dziś terytorium Izraela, doszło do zamieszek, minipowstań. W niektórych miejscach doszło nawet do wyparcia izraelskich sił z miasta. A tego nikt się nie spodziewał. O tyle właśnie te wystąpienia tak masowe i spontaniczne były zaskoczeniem. To nowy element tego konfliktu.".

  Na koncie twitterowym dr W. Szewki {TUTAJ} można znaleźć najnowsze informacje o przebiegu konfliktu.  Najnowsze, sprzed kilku godzin to:te mówiące o śmierci 83 Palestynczyków w Gazie [w tym 17 dzieci] oraz ostarciach miedzy Palestyńczykami a osadnikami żydowskimi w Akrze.  Trwają też akcje izraelskich słuzb specjalnych.  Twierdza one, że zabiły już 25 działaczy Hamasu.  Izrael przyznaje sie do 7 zabitych i kilkudziesięciu rannych.  Dr W. Szewko nagrał dwa wywiady dla telewizji internetowych {TUTAJ} oraz {TUTAJ}.

  Jakie są perspektywy zakończenia konfliktu?  Prezydent USA, Joe Biden rozmawial telefonicznie z Netaniahu i wyraził nadzieje, że zakończy się on szybka.  Oświadczył też, ze Izrael ma prawo sie bronić.  Rosja oświadczyła, że:

  " Moskwa po rozmowie z Hamasem zapowiedziała, że organizacja jest gotowa zaprzestać ataków na Izrael "na zasadzie wzajemności".
"Ugrupowanie jest gotowe przerwać wszelkie działania wojenne przeciwko Izraelowi na zasadzie wzajemności, przy czym społeczność międzynarodowa wywrze niezbędny nacisk na stronę izraelską, aby zaprzestała działań siłowych w meczecie Al-Aksa we Wschodniej Jerozolimie oraz sprzecznych z prawem działań wobec rdzennych arabskich mieszkańców" - przekazano w komunikacie rosyjskiej dyplomacji" {TUTAJ}.

  Mimo to Al-Jazeera informuje dziś {TUTAJ}, że Izrael gromadzi wojsko wokół Gazy, planując inwazję, a Hamas wystrzeliwuje wciąż nowe rakiety.

  "

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

13-05-2021 [20:09] - u2 | Link:

Ze strefy Gazy wystrzeliwane są tysiace rakiet [ok. 1500 od poniedziałku, 10.05.2021] na miasta i osiedla izraelskie.

Ktoś ich finansuje. Kiedyś rzucali kamieniami, używali noży w swojej intfiadzie przeciwko Izraelowi. Teraz atakują rakietami.Obrona meczetu i wiernych to zasłona dymna.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [20:43] - Pers | Link:

u2
//Ktoś ich finansuje.//
Oczywiście - Persja.
Masz z tym jakiś problem?

Obrazek użytkownika J z L

13-05-2021 [21:09] - J z L | Link:

 Ich finansuje Kreml
To nie tajemnica

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-05-2021 [21:40] - Marek1taki | Link:

To nie tajemnica ale też nie słyszałem żeby to była prawda. Hamas od dawna dostaje rakiety od Iranu.

Obrazek użytkownika u2

13-05-2021 [22:06] - u2 | Link:

@ JzL

A nie Iran z Syrią ? Rosji zależy na ciągłej wojnie na Bliskim Wschodzie. Wtedy ceny ropy naftowej idą do góry.

Obrazek użytkownika J z L

13-05-2021 [22:27] - J z L | Link:

I Egipt tez

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [20:22] - Pers | Link:

13 maja Brygady Izz ad-Din al-Qassam, wojskowe skrzydło Hamasu ogłosiły, że zaatakowały międzynarodowe lotnisko Ramon w południowym Izraelu.
Abu Ubaida, rzecznik frakcji palestyńskiej, ujawnił w oświadczeniu, że izraelskie lotnisko, które znajduje się 220 kilometrów od Gazy, zostało zaatakowane przez nowy ciężki pocisk nazwany „Ayyash-250”.
Nowa rakieta nosi imię Yahya Ayyasha, jednego z przywódców Hamasu i dowódcy batalionu Brygad Izz ad-Din al-Qassam na Zachodnim Brzegu, zamordowanego przez Izrael w 1996 roku.
Według rzecznika brygad Izz ad-Din al-Qassam, nowa rakieta ma zasięg ponad 250 kilometrów i jest uzbrojona w ciężką głowicę odłamkowo-burzącą.
„Wprowadzamy rakietę Ayyash-250 do służby i mówimy wrogowi: wasze lotniska i każdy punkt od północy Palestyny ​​na południe jest w zasięgu naszych rakiet, a oto kolejna odstraszająca broń, która leci na niebie Palestyny do każdego celu, który określimy i zdecydujemy z pomocą Boga ”- powiedział rzecznik.
Ponadto rzecznik wojskowy ostrzegł wszystkie zagraniczne linie lotnicze, aby odwołały loty na terytoria okupowane przez Izrael.
Izraelskie źródła potwierdziły, że rakieta wylądowała w pobliżu międzynarodowego lotniska Ramon. Nie zgłoszono żadnych szkód jednak lotnisko zostało zamknięte.

Kilka minut po ataku na Ramona brygady Izz ad-Din al-Qassam wystrzeliły rakiety na stolicę Izraela, Tel Awiw, miasta Beer-Szeba i Netivot oraz bazy wojskowe Tel Nof i Nevatim.
Ataki rakietowe prawdopodobnie nie ustaną w najbliższym czasie gdyż strona izraelska nadal odrzuca prośby o zawieszenie broni.

Wcześniej w ten czwartek Abu Obeida ostrzegł w oświadczeniu, że jeśli Izrael będzie kontynuował agresję przeciwko meczetowi Al-Aksa, ataki rakietowe Ruchu Oporu na izraelską elektrownię atomową Dimona i zachodnie miasto Aszdod wzrosną. M.in. z okupowanych terytoriów palestyńskich. https://southfront.org/hamas-a...

Obrazek użytkownika J z L

13-05-2021 [21:10] - J z L | Link:

ta strona jest tak wiarygodna jak ty i twoj neon24r.u

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [21:12] - Pers | Link:

husky
Wiem wiem :)
Ty tylko Jerusalem Post i CNN :)))))

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [21:21] - Pers | Link:

husky
Obejrzyj sobie ten filmik jak pewien tłusty żyd chce interesy z Palestyńczykami robić.
Angielski chyba trochę znasz?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-05-2021 [20:43] - NASZ_HENRY | Link:

W Izraelu szczepili złą szczepionką ☺☻
 

Obrazek użytkownika J z L

13-05-2021 [20:51] - J z L | Link:

Podczas ostatniego wejścia Izraela do Strefy Gazy w 2014 r. zginęło 2251 Palestyńczyków, w tym 1462 cywilów, a po stronie izraelskiej 67 żołnierzy i 6 cywilów.
Teraz może być znacznie gorzej

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [20:57] - Pers | Link:

husky
//Teraz może być znacznie gorzej//
Cieszysz się, co?
Teraz zginie dużo więcej syjonistów. Hamas ma już trochę lepszy sprzęt.
Z Persji oczywiście :)
A jak jeszcze włączy się Hezbollah to syjonki już mogą skakać do morza.

Obrazek użytkownika J z L

13-05-2021 [21:23] - J z L | Link:

I jak jeszcze ty tam zawitasz to będzie się działo.
​Czyli jesień średniowiecza wam onuce Izrael z dupy zrobi

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [21:34] - Pers | Link:

husky
Dadzą sobie radę beze mnie.
Bawi mnie twoja bezsilność pisku :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [06:19] - Tezeusz | Link:

Jaruś vel Pers nie krepuj się,że masz żydowskie korzenie ( tyle o tym piszesz). To przecież powód do twojej dumy. Jesteś dumny - prawda ?

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-05-2021 [21:53] - Marek1taki | Link:

W radio Wnet słyszałem dzisiaj wypowiedź Pawła Rakowskiego.
https://www.youtube.com/watch?...
"Nie będzie wojny Izraela z Iranem. Izrael nie jest gotów na wojskową konfrontacje z Iranem"
Natomiast w poprzednim wywiadzie informował o kolejnych aktach sabotażu pomijanych w innych mediach. Z terytorium Syrii do Izraela dotarła też rakieta dalekiego zasięgu, która była w dodatku poz zasięgiem możliwości obrony Izraela. Dopiero potem poleciała ich setka. Jednocześnie żadna nie trafiła w punkt o znaczeniu strategicznym o ile mi wiadomo, czyli z celowaniem słabo.
A jak cofniemy się do pierwszych dni 2020r. to miał miejsce zamach na Kasima Sulejmaniego. Od tego czasu zginął też szef ds młodego narybku dla Gwardii Rewolucyjnej i szef badań nad bronią jądrową. Ciekawe, że Iran nie odpowiada zamachami na izraelskie figury. Może nie warto?

Obrazek użytkownika J z L

13-05-2021 [22:26] - J z L | Link:

Sulejmaniego widziano ostatnio w Obłoku Magelana.
Szuka dziewic i persa
Na Ziemi zostały po nim tylko uszy

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [23:45] - Pers | Link:

husky
Coś dla ciebie :)
Patrol rosyjskiej żandarmerii zablokował i rozlokował amerykański konwój w prowincji Haseke w północno-wschodniej Syrii.
W związku z tym informacja pojawia się w nowym ekskluzywnym raporcie korespondentów wojskowych „Rosyjska Wiosna” Syryjskiej Republiki Arabskiej.
Wojsko amerykańskie naruszyło istniejące mechanizmy przewidywania sytuacji konfliktowych i bez ostrzeżenia przeszło na stronę rosyjską w rejonie miasta Tell Tamr.
W rezultacie duża jednostka armii USA została zmuszona do wycofania się przez niewielką grupę rosyjskiego patrolu wojskowego, który zapewnia bezpieczeństwo ruchu na autostradzie M-4.

No widzisz jakie uprzejme chłopaki ci Ruscy? Mogli im przecież krzywdę zrobić :)
W Iraku tak się z ropokradami nie pieszczą, strzelają jak do kaczek.

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [06:57] - J z L | Link:

Po ile dzisiaj miska ryżu na Szambie 24r.u

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [22:35] - Pers | Link:

Marek1taki 
//Z terytorium Syrii do Izraela dotarła też rakieta dalekiego zasięgu, która była w dodatku poz zasięgiem możliwości obrony Izraela//
Spadła w okolicach centrum jądrowego w Dimonie. Podejrzewam, że Syryjczycy (Persowie?) chcieli tylko pokazać, że potrafią wysłać tam rakietę, której Izrael nie jest w stanie przechwycić. Takie ostrzeżenie. Na tym etapie eksplozja w tych zakładach byłaby bardzo źle odebrana przez świat.

Jeśli nawet przyjąć, że ta słynna izraelska "kopuła" przechwytuje 90% wrogich pocisków to np. Hezbollah może wysłać w krótkim czasie ok. 150 000 bardzo precyzyjnych rakiet. Nie takich zabawek jak z Gazy. Z tego wynika, że ok 15 000 doleci do celu a to już oznacza całkowitą demolkę Izraela.
Ostrzał z Gazy może być obliczony na uszczuplenie zapasów anty-rakiet Izraela. Z pkt widzenia ewentualnej eskalacji konfliktu to ma sens.

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [07:22] - J z L | Link:

Polska delegacja rządowa pojechała do Palestyny. Pod koniec wizyty odbyła się uroczystą kolacja. Podczas toastów jeden z palestyńskich ministrów wstał i oświadczył, że studiował w Polsce, kocha ten kraj i chciałby wznieść tradycyjny polski toast, jaki pamięta z czasów studenckich, po czym uroczyście wygłosił:
- Ribka lubi płiwać. Pij, pierdolony Beduinie!

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [16:41] - Marek1taki | Link:

@Pers Możliwe, że to tylko ostrzeżenie, ale uważam, że Persowie przesadzają z kurtuazją. Ostatecznie to jednak szachy:
"Według źródeł pisanych gra ta była już znana w Persji na dworze szacha Chosrowa I Anoszirwana w latach 70. VI wieku naszej ery, gdzie przywieziona została w darze od indyjskiego radży." https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2021 [22:23] - sake3 | Link:

W ferworze dyskusji zapominamy o źródłach konfliktu ciągnącego się od lat.

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [23:36] - Pers | Link:

//Raport wskazuje, że w każdym przypadku Islamska Republika Iranu jest w stanie wystrzelić około 20 000 pocisków przeciw Izraelowi w czasie krótszym niż dwie godziny.
 W razie potrzeby Iran może wystrzelić 20 000 pocisków w Izrael w mniej niż 2 godziny ” - czytamy w raporcie opublikowanym w czwartek przez rosyjski portal lotniczy  Avia.Pro.
Tekst odnosi się do niedawnej eskalacji napięcia między Izraelem a palestyńskimi grupami ruchu oporu w różnych częściach okupowanych terytoriów palestyńskich, podkreślając, że „ konflikt izraelsko-palestyński wykazał całkowitą bezużyteczność izraelskiej broni ”.
Podkreślając rosnącą potęgę militarną Republiki Islamskiej, w raporcie podkreślono, że reżim Tel Awiwu doskonale wie, że kraj perski jest w stanie przeprowadzić „masowy atak” na ich kluczowe pozycje.
Przerażająca i zaawansowana potęga militarna Iranu wymusiła sojusz USA-Izrael
Źródło, cytując anonimowych ekspertów, podaje też, że „ żaden z istniejących na świecie systemów obrony powietrznej czy przeciwrakietowej nie radzi sobie z jednoczesnym wystrzeleniem 20 tysięcy rakiet ”.
Rosyjski portal dodał, że w obecnym konflikcie zbrojnym Izrael decyduje się nie doprowadzać sytuacji do krytycznego punktu; Cóż, władze izraelskie wiedzą, że po deszczu pocisków i rakiet, które otrzymali od Palestyńskiego Islamskiego Ruchu Oporu (HAMAS) i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, jednoczesne wystrzelenie 20 tysięcy pocisków przez Iran, stworzy im wielki bałagan.
Od lat Islamska Republika odgrywa kluczową rolę w zakończeniu izraelskiej agresji na bezbronnych Palestyńczyków. Były dowódca irańskich sił IRGC Quds, generał porucznik Qasem Soleimani - zginął śmiercią męczeńską w 2020 roku podczas ataku USA w Iraku - był jedną z kluczowych postaci, która zawsze podkreślała potrzebę walki z reżimem Izraela i pełne wyzwolenie Palestyny, ścieżką, którą z większym rozmachem podążają jego towarzysze."
https://www.hispantv.com/notic...

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [07:16] - J z L | Link:

Idzie dwóch Arabów pustynią i dochodząc do Egiptu weszli do baru.
- Jest piwo albo wódka?
- Nie! Mamy tylko paliwo rakietowe.
- No to poprosimy.
Strzelili sobie pierwszy kubek, potem drugi i trzeci.
Po powrocie do domu jeden dzwoni z telefonu komórkowego do drugiego.
- Te stary, srałeś już?
- Nie, jeszcze nie!
- To jak będziesz srał, to trzymaj się kibla, bo ja dzwonię z Marsa.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [07:20] - Pers | Link:

husky
"Dowcip" w sam raz na twoim poziomie.
Gratulacje!

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [07:42] - J z L | Link:

Dwóch arabów jedzie starym autem po jakiejś bocznej drodze. Pierwszy mówi:- Zobacz, stary. Widzisz to drzewo w dolince? Pod nim po raz pierwszy uprawiałem seks.- Super - mówi drugi. - Jak było?- No, cóż. Pospacerowaliśmy trochę, potem padliśmy na trawę i kochaliśmy się przez kilka godzin.- No to super.- Gdzie tam super. Nagle podniosłem głowę i zobaczyłem, że patrzy na nas jej matka.- O, w mordę. I co powiedziała?- No co miała powiedzieć? "Meee"!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-05-2021 [08:39] - NASZ_HENRY | Link:

Spolegliwy @Adminie mógłbyś zdyscyplinować to hejterskie towarzystwo ☺☻
 

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [09:45] - Pers | Link:

Relacje mainstreamu dotyczące eskalacji konfliktu w Palestynie są przewidywalne jak zwykle.
W obliczu izraelskich zbrodni robi się wszystko by maksymalnie umniejszyć winę syjonistycznego reżimy apartheidu, który kradnie ziemie Palestyńczyków już od 73 lat. Nic sobie nie robią z ok 200 Rezolucji ONZ potępiających ten zbrodniczy proceder. Pokażcie mi drugie tak bezkarne państwo na planecie Ziemia. O tym dlaczego jest takie bezkarne będzie m.in w artykule poniżej. Wracając do przekazu głównego ścieku to należy zauważyć pewną kolosalną manipulację. Podaje się np. że "w wyniku ostrzału rakietowego z Gazy zginęło żydowskie dziecko". Dopiero gdzieś dalej w jednym zdaniu, że w tym samym czasie w Gazie w wyniku bombardowań zginęło 16 kobiet i dzieci. Do tego, że życie żydowskie jest dużo ważniejsze niż każde inne propaganda przekonuje nas już od wielu lat.
 W tych dniach widać znowu wyraźnie hipokryzję tzw. "wolnego świata". Robi się ogólnoświatowe aj waj bo "cudownie ocalony" od nowiczoka pajac mający uchodzić za "lidera opozycji w Rosji" poszedł siedzieć za swoje machloje. Wprowadza się sankcje, odwołuje dyplomatów a wszystko po to, żeby wprowadzić chaos i wymarzoną zmianę rządu w Rosji.

 Teraz w Palestynie ludzie są wyrzucani z domów, gazowani w świątyni, wreszcie zabijani a wszystko co może powiedzieć "wolny świat" to nieśmiałe "wyrażenie zaniepokojenia" podkreślając jednocześnie stary, wyświechtany slogan, że "przecież Izrael ma prawo do obrony". Owszem, każde państwo ma prawo do obrony ale nie ma prawa do segregacji własnych obywateli, bezprawnego wywłaszczania ich a wreszcie do bezkarnego zabijania. Widać wyraźnie, że te uniwersalne zasady cywilizowanego świata nie dotyczą Izraela.

 Kto jak kto ale my, Polacy, powinniśmy jasno i bezwarunkowo opowiedzieć się po stronie eksterminowanych Palestyńczyków. Upoważnia nas i zobowiązuje do tego nasza tragiczna historia. Żebyśmy w niedalekiej przyszłości nie stali się "Palestyńczykami" we własnym kraju. 

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [10:16] - sake3 | Link:

Ta wojna to element większej układanki,ktoś zapala i roznieca ognisko mając plan przebudowy świata.Te wszystkie dowcipy tu zaprezentowane tez są częścią tej gry bo nikt tej wojny nie komentuje a świat i organizacje demokracji pełne milczą patrząc na ludzką krzywdę..

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [16:18] - Pers | Link:

Dziś rano palestyńskie siły oporu zaatakowały izraelską fabrykę chemiczną za pomocą irańskich dronów kamikadze. Podano, że dron padł na jeden z magazynów chemikaliów, w związku z czym istnieje ryzyko wystąpienia sytuacji awaryjnej - liczne media podają, że w obiekcie stosowano lotne toksyczne chemikalia, takie jak chlor, amoniak itp.
Według danych dostępnych ze źródła Avia.pro atak padł na fabrykę chemiczną zlokalizowaną w pobliżu miasta Nir Oz w południowym Izraelu. Biorąc pod uwagę, że w pobliżu znajdują się duże izraelskie miasta, w przypadku uszkodzenia magazynów toksycznych chemikaliów istnieje bardzo poważne zagrożenie dla ludności.
Wiadomo, że dron wystrzelony przez Palestyńczyków był w stanie skutecznie ominąć izraelskie systemy obrony powietrznej / przeciwrakietowej, które nawet nie zareagowały na jego widok.
Obecnie nie ma oficjalnych komentarzy ze strony Izraela, jednak ponieważ Hamas może atakować takie cele, strona izraelska zaczyna mieć bardzo poważne problemy, ponieważ podejmowano wcześniejsze próby ataku na izraelskie obiekty nuklearne w Dimonie.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [16:54] - Pers | Link:

Głowa greckiego kościoła prawosławnego w Jerozolimie, arcybiskup Atallah Hanna, powitał we wtorek zwycięstwo Palestyńczyków w obronie Jerozolimy i miejsc świętych, poinformował Rai al Youm.
Podczas wycieczki po meczecie Al-Aksa i wewnątrz niego spotkaliśmy mistrzów, którzy nie zgadzają się poddać status quo” - powiedział.
Dodał: „Ci bohaterowie upierają się przy stawianiu czoła projektowi syjonistycznemu i mrocznej polityce okupacyjnej, która jest ich celem: muzułmanie i chrześcijanie”.
Arcybiskup podkreślił, że ci „bohaterowie bronią całej społeczności, przeciwstawiając się izraelskiej okupacji, kolonializmowi, uciskowi i dyktaturze”.
Hanna, który z powodu swojego nacjonalizmu cierpiał wiele izraelskich prześladowań i nacisków, powiedział, że ​​Jerozolimczycy mają przesłanie dla świata, że ​​bronią dziedzictwa i historii świętego miasta.
Kilka dni wcześniej Atallah Hanna oświadczył: „Jerozolima jest celem wszystkiego i nic nie jest z tego wykluczone. Tak jak celem jest świętość i islamskie dary, tak samo jest z naszymi chrześcijańskimi darami i świętością ”i dodał: "Jerozolima jest naszym najświętszym horyzontem. My, chrześcijanie, nie jesteśmy neutralni w kwestii palestyńskiej, jesteśmy z prześladowanymi i męczennikami Palestyny ​​”. https://www.middleeastmonitor....

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [17:54] - sake3 | Link:

@Pers....Na nic wysiłki Jana Pawła II by trzy wielkie religie były gwarantem pokojowej egzystencji nawet tak kruchej jak do tej pory.Wrzucenie granatów do meczetu w Jerozolimie-świetego miejsca dla muzułmanów pokazuje,że to historyczne miasto już nie będzie historyczne.

nawet tak kruchej jak do tej poryna

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [18:03] - Pers | Link:

sake3
//pokazuje,że to historyczne miasto już nie będzie historyczne//

Będzie. Tylko trzeba wygonić stamtąd syjonistów.
Przez wieki w Jerozolimie żyli zgodnie wyznawcy trzech religii monoteistycznych.
Dopiero inwazja wschodnioeuropejskich żydów zburzyła tę harmonię.

Wszyscy, którzy popierają zbrodnie syjonistycznego Izraela to dzieci szatana.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [19:16] - sake3 | Link:

@Pers......Trudno uwierzyć by było jeszcze tak jak kiedyś,milczenie opinii publicznej i organizacji jest nader wymowne.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [19:52] - Pers | Link:

sake3
Ja nie milczę i namawiam do tego innych.