Ziemkiewicz: nowy rząd PiS obala stare mity

W najnowszym numerze "Do Rzeczy" Rafał Ziemkiewicz analizuje nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Autor "Polactwa" dochodzi do wniosku, że nowy rząd różni się na korzyść od poprzedniego z lat 2005-2007, a przez to może być skuteczniejszy w rządzeniu i trudniejszy od zaatakowania.

Rafał Ziemkiewicz zawraca uwagę, że PiS obaliło mit, iż nie umie przyciągać do siebie ekspertów z różnych dziedzin oraz sprawnych menadżerów: "Sugerowano wielokrotnie, że PiS nie jest zdolny do zajmowania się inną tematyką niż ideologiczna, że ma, owszem, działaczy, ale nie ma – gorzej, nie może mieć – gotowych z nim współpracować menedżerów."- [a]http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl... Ziemkiewicz.

Konserwatywny publicysta na korzyść Kaczyńskiego zapisuje nominacje do rządu dla Mateusza Morawieckiego. Według Ziemkiewicza, PiS w ten sposób obalił mit, iż wśród biznesu widzi tylko aferzystów i złodziei: "Drugim mitem, z którym musi się pożegnać antypisowska propaganda, jest rzekoma niezdolność partii Kaczyńskiego do współpracy z ważnymi środowiskami i branżami. Ten mit kruszyć się zaczął jeszcze przed wyborami za sprawą biznesowego szczytu w Krynicy, ale obecność w rządzie Morawieckiego dowodzi, że PiS nie zamierza już, tak jak kiedyś, atakować biznesu ani instytucji finansowych jako en masse nienakrytych jeszcze ."- czytamy na [a]http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika lala

18-11-2015 [01:20] - lala | Link:

a kogos poza panem Morawieckim Ziemkiewicz potrafi wskazac?
o Krynicy nie warto wspominac, bo to był żenujący gest części środowiska biznesowego, które
woli by pan Kaczynski o nich dobrze myslał i w interesach nie przeszkadzał...
tyle jesli chodzi o stare mity,
a już najsatrszym mitem jest to, że ongiś Ziemkiewicz chciał zosatć wybitnym
pisarzem sf., po prostu drugim Lemem, tylko za krótki sie okazal