Czy Rosja stała się już imperium zła ?

Dawnymi czasy, czyli ponad 100 lat temu, mój Ukochany Żołnierz, Marszałek Józef Piłsudski na pytanie – które z dwóch państw Niemcy i Rosja są bardziej niebezpieczne dla nowo powstałej Ojczyzny Polski odparł – "oba państwa i narody są dla nas śmiertelnymi wrogami, na wczoraj, na dziś i na jutro"...

„Wiemy dobrze, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! Byliśmy głęboko przekonani, że przynależność do NATO i Unii zakończy okres rosyjskich apetytów. Okazało się, że nie, że to błąd” – powiedział w sierpniu 2008 roku śp. Lech Kaczyński, przemawiając na demonstracji w Tbilisi w obliczu wojennej agresji ze strony Rosji. Z dzisiejszej perspektywy widać dobrze, jak słuszne były to słowa…
Zachód był zbyt naiwny, wierząc w dobre intencje Włodzimierza Putina. Putin był nieszczery, kiedy zapewniał o swojej lojalności wobec systemu wartości wolnego świata. W rzeczywistości były to mrzonki, gdyż były pułkownik KGB zawsze gardził demokracją. Od pierwszych dni swojej prezydentury Putin z maniakalnym uporem przygotowywał się do wskrzeszenia autorytarnego imperium zła.

Jako przedstawiciel tajnych służb, Putin wierzył, że będzie w stanie odnowić imperium na postsowieckim obszarze przy pomocy swojej agentury. To było sprawą całego jego życia… I on dołożył wszelkich starań do tego, by agenci FSB i GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy) Federacji Rosyjskiej zajęli kierownicze stanowiska we wszystkich republikach byłego ZSRR. Lecz „kolorowe rewolucje” w Gruzji i na Ukrainie podważyły jego wiarę we wszechmoc tajnych metod wpływu politycznego. Narody Gruzji i Ukrainy okazały opór wobec prorosyjskich dyktatur.

Pamiętamy z mediów jak w pierwszym kanale rosyjskiej telewizji państwowej wyemitowano program publicystyczny, w którym dyskutowano między innymi na temat II wojny światowej. Były szef Rosyjskiego Kongresu Żydów, Jewgienij Satanowski, pochwalił w jego trakcie politykę Józefa Stalina i dokonane z jego rozkazu zamordowanie polskich oficerów w Katyniu.

Rosyjsko-żydowski politolog przypomniał wówczas na łamach Rosyjskiej prasy, że Stalin był dowódcą radzieckich sił zbrojnych zarówno w czasie Katynia, jak i Powstania Warszawskiego. Zdaniem Satanowskiego w obu przypadkach komunistyczny dyktator „miał rację”, dlatego „powinien był zrobić i pierwsze, i drugie”, czyli tym samym powinien był wymordować polskich oficerów oraz nie udzielić pomocy powstańcom.
Jeden z twórców „Nowiczoka”, Wił Mirzajanow, w wywiadzie udzielonym portalowi Glavcom.ua skomentował swój stosunek do Rosji, która obecnie aktywnie używa tej trucizny. Naukowiec został zmuszony do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych w latach 90., ale nadal aktywnie śledzi procesy polityczne zachodzące w Rosji, informuje Glavcom.ua.

„Imperium Rosyjskie to imperium zła. Wciąż zniewala mój naród tatarski i inne [narody] – baszkirski, naród Komi. I wszyscy wiecie, w jakim napięciu trzyma sąsiadów, jak podbija terytorium Ukrainy. Zagraża także krajom bałtyckim. To jest imperium zła, przede wszystkim tak oceniam Rosję”

 Dzisiaj kraje Zachodu przekonują się coraz bardziej, że polityka Rosji i Putina zmierza do odbudowy dawnej potęgi Związku Radzieckiego. Metody stosowane, by do tego doprowadzić, wielu już nazywa bandyckimi. A jak jest naprawdę?
Dlaczego Rosja staje się agresywnym wręcz bandyckim krajem?

Wielu komentatorów wypowiadających się obecnie w mediach porównuje obecne działania Rosji do działań na pograniczu „bandyckich”, przykrywających autentyczne problemy wewnętrzne tego kraju, czyli działania zmierzające w tzw. i znaną „ucieczkę w imperium”. A dlaczego tak się dzieje? Oto kilka stwierdzonych przez media przyczyn:

Po pierwsze skorumpowana gospodarka Rosji.
Rosja już zaczyna płacić za Krym, następuje powolna destabilizacja rubla i jego osłabienie w stosunku do dolara o min. 10 %. By nie dopuść do dalszego osłabiania rosyjskiej waluty Centralny Bank Rosji wydał już około 435 mld USD na jej ratowanie co jak wiemy nie przynosi zamierzonego efektu. Giełdowe spadki zaczynają odczuwać rosyjskie koncerny jak Gazprom, Łukoil ( powoli wycofuje sie z Polski), Rosnieft i inne.
Rosyjska gospodarka jest, jak podają znawcy rynków ekonomicznych, w ostatnim okresie czasu mocno skorumpowana i „ufamilijniona”. Robienie interesów w Rosji, jak wskakuje praktyka, uzależnione jest wprost od dobrych i bardzo kosztownych relacji z tzw. aparatem władzy, o czym wielu mieniących się jako niezależnych szybko się przekonało w więzieniach i łagrach Rosji. Według rankingów korupcji Rosja zajmuje 127 miejsce na 177 badanych państw (Polska jest na 38 pozycji). Większość wpływów do budżetu Rosji pochodzi ze sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego. Obniżka cen na te produkty może zachwiać gospodarką tego kraju, doprowadzając do krachu gospodarczego.

Po drugie problemy wewnętrzne Rosji.
Stary i odwieczny sposób pozbycia się problemów wewnętrznych to zainteresowanie społeczeństwa czymś nowym, więc Rosja „mocarstwowa” wygrażająca pięścią reszcie świata jest jak menel, któremu co prawda wysiadły nerki i wątroba, ale jest w stanie w bramie obić niejednego przechodnia. Każde odpuszczenie przez Putina dominacji uznawanej jako zawsze normalną, w tym wpływu na Ukrainę, byłoby szybkim zakończeniem kariery politycznej Putina. A tak działanie Unii Europejskiej na tym terenie wręcz zrodziło w Rosji chęć odwetu niezależnie od konsekwencji na arenie międzynarodowej.

Po trzecie agresywna polityka zewnętrzna Rosji.
Świat zachodni już przekonał się wielokrotnie, że Putin jest jednak partnerem mało przewidywalnym a nie jak dawniej widzieli go przywódcy UE - partnerem obliczalnym, z którym warto robić interesy. Jednak Rosja zawsze traktowała i traktuje po obaleniu ZSRR kraje będące wówczas pod jej dominacją jako tzw. „sezonowe odpryski powstałe po chwilowym osłabieniu mocarstwa” - co zresztą było i jest mocno lansowane w działaniu rosyjskiego KGB, którego przedstawicielem jest przecież nie kto inny jak przywódca Rosji - Putin.

Wnioski
Nie łudźmy się, że Rosja pogodziła się całkowicie z utratą swoich wielkomocarstwowych wpływów na arenie międzynarodowej głównie w Europie. Węgry, Polska, kraje nadbałtyckie to przyszłe cele wojny - może nie od razu militarnej, ale gospodarczej oraz dalszego uzależnienia gospodarczego od dostaw surowców z Rosji głównie gazu ziemnego i ropy naftowej, w tym także mocno i często stosowanego embarga na zakupy dóbr i towarów z tych właśnie państw.
Wielu polityków i ekonomistów europejskich oraz ze Stanów Zjednoczonych twierdzi, że takie działanie w zakresie szantażu militarnego i gospodarczego charakteryzuje bandyckie imperium zła, w tym obecnie i głównie Rosję.

Na te i inne problemy wynikające ze stosunków gospodarczych i politycznych między Polską a Rosją przedstawione graficznie na przestrzeni wieków w tym także i katastrofy smoleńskiej z dnia 10.04.2010 r. przedstawia i demaskuje w swojej książce Józef Szaniawski pt. „Imperium zła Rosja przeciw Polsce i Europie”. Zapraszam do zapoznania się z tą książką. Warto wiele pytań i wątpliwości w tym temacie zostanie wyjaśnionych.

 
Źródło :
https://wolna-polska.pl/wiadom...
https://jagiellonia.org/tworca...
https://www.fronda.pl/a/rosja-...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-05-2021 [14:10] - Marek Kudła | Link:

Ruscy nie dają za wygrane i znowu atakują ! Chcą od nowa pisać historię, manipulują i oczerniają Polskę wykorzystując internet.
A wszystko zaczęło się w 1610 roku, kiedy królewicz Władysław, syn Zygmunta III, został carem i zasiadał na moskiewskim tronie przez 2 lata.   Tej hańby ruscy nie mogą przełknąć do dziś !
W 1772 pierwszy, w 1793 drugi, w 1795 trzeci rozbiór Polski, i właściwie dopiero po 146 latach niewoli w 1918 roku za sprawą J. Piłsudskiego Polska uzyskała niepodległość.  Sowieci wytrzymali tylko 2 lata i już w 1920 najechali Polskę, ale Piłsudski dał im srogirgo łupnia, nazwanego „cudem nad Wisłą”.  Niestety, 17.09.1939 Rosja ponownie napadła na Polskę dzieląc się jej terytoriami z Hitlerem i czyniąc podwójny holokaust na ludności polskiej.  W 1940 sowieci wymordowali ponad 20 tys. polskich oficerów strzałami w tył głowy w Katyniu i innych miejscowościach. Katowano Polaków w łagrach i zsyłkach na Syberię.  W 1943 zamordowali  nam gen. Sikorskiego, a w 1945 NKWD oraz ruscy i polscy komuniści przeprowadzili obławę augustowską – największą zbrodnię na Polakach po II wojnie światowej. Od tego czasu rozpoczęła się okupacja Polski przez ZSRR. Dopiero w 1992 roku wojska radzieckie opuściły Polskę,  a już w 2010 przy pomocy ówczesnego, niemieckiego premiera Tuska, zamordowali nam Prezydenta L. Kaczyńskiego, jego żonę i 96 osób elity politycznej pod Smoleńskiem.
Polacy, rozliczmy wreszcie te długie czasy i nie pozwólmy nigdy więcej, żeby nas ruscy mordowali !  Sprowadźmy do kraju ostatnich Polaków z tej nieludzkiej ziemi  i zabierzmy im obwód królewiecki w ramach reparacji wojennych.  Silna i dobrze uzbrojona armia wojska polskiego, członkostwo w NATO oraz obecność wojsk amerykańskich są naszym gwarantem, by te wschodnie ścierwa trzymały się od nas z daleka.  For ever – für immer – nawsjegda - na zawsze !!!
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [15:02] - Tezeusz | Link:

Agentura Rosji w Polsce jest niemniej  grożna o czym piszę w swoich materiałach podając konkretne fakty i przykłady. Mam nadzieję że organy państwa wreszcie powiedzą stop tym wrogim działaniom przeciwko Polsce.

Obrazek użytkownika Es

03-05-2021 [01:57] - Es | Link:

Naiwność przedszkolaka. Gdyby chcieć traktować poważnie to tylko ręce załamywać.  

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [14:22] - Pers | Link:

tezeusz (zielonooki?)
Ta godzina a ty dopiero dwa "materiały" wkleiłeś?
Co tak się lenisz?  Publiczność NB nie może się doczekać twoich "materiałów" :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [15:12] - Tezeusz | Link:

Czarus wiedziałem że Ty towarzysz sowiecki przylecisz na słowo Rosja i się nie zawiodłem.Taki WSIowy człowieczek.
Zapraszam do czytania moich materiałów, jesteś ich fanem jak widzę to miłe.
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

02-05-2021 [18:51] - Guildenstern | Link:

Odnoszę wrażenie Panie Pers, że w ślad za Panem przywlekło się na NB jakieś komando klonów Adasia Hadacza, które się na pańskiej prorosyjskiej postawie legenduje jako tzw. Prawdziwki. Wszyscy z jakąś taką krótką historią na NB i z Ojczyzną przy awatarze. To ja bym chciał przypomnieć, że małżonek Pani Jabłońskiej miał przy wjeździe do swej posesji napis "Strefa zdekomunizowana" a Bolek nosił w klapie wizerunek Matki Boskiej. Mnie taka ostentacja w obecnym czasie załącza alarm. A jak ktoś jeszcze po raz kolejny wkleja tekst tego Adrianka, co od Coryllusa na kopach wyleciał za atakowanie Papieża Jana Pawła II to już sytuacja zaczyna mi nieładnie pachnieć.

Obrazek użytkownika Jabe

02-05-2021 [17:17] - Jabe | Link:

Myślę, że admin ich wynajął, żeby rozruszali towarzystwo, ale raczej zniechęcają wyzwiskami i pustą paplaniną.

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [19:36] - Pers | Link:

Jabe
"że admin ich wynajął, żeby rozruszali towarzystwo"

To jest jakiś sposób ale na bardzo krótką metę.
Ciekawe kiedy "zrezygnuje" z ich usług? 

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [19:22] - J z L | Link:

 Coryllus?
To ten galaktyczny bloger znany z kultury?
https://naszeblogi.pl/30094-reklamy-nigdy-za-wiele-grzegorz-braun-o-coryllusie 

Obrazek użytkownika Guildenstern

02-05-2021 [20:33] - Guildenstern | Link:

Pan się odniósł do autoreklamy Coryllusa i pyskówki pod nią, która za 1,5 m-ca będzie mieć 9 lat. Trudno to raczej nazwać newsem, chociaż akurat nie bronię postawy prezentowanej przez w/w w tamtych czasach. Nie będę się też do niej odnosił gdyż nie tego dotyczył mój komentarz. Odniosłem się przede wszystkim do kwestii blogera, którego Pan cytuje tj. rzeczonego Adrianka. Tenże bloger napisał kilka niefajnych tekstów na temat Kościoła Katolickiego i to akurat w dobie zmasowanych ataków na tenże Kościół. Pod wklejonym przez Pana tekstem umieściłem link, tak żeby każdy kto zechce mógł sobie wyrobić zdanie. Może się Pan zapoznać z twórczością cytowanego przez siebie blogera na portalu Szkoła Nawigatorów. Te teksty wciąż tam są. Chyba, że Pan go cytuje znając je. W takim razie nie mamy o czym rozmawiać.

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [20:47] - J z L | Link:

co ma religia (lub jej krytyka) wspólnego z tym co napisał o tym czerwonym bydle na neonie

Obrazek użytkownika Guildenstern

02-05-2021 [23:33] - Guildenstern | Link:

To może spróbuję bardziej bezpośrednio, klonie hadacza czy innego moskala. Inaczej mówiąc "łże-antykomunisto". Jeżeli dla ciebie szyderczy tekst na temat Papieża to jest pikuś i chcesz w ten sposób oddzielać dzieło od autora to dla mnie już się zidentyfikowałeś na podobieństwo gościa, który "był na sankach bo zrobił dziesionę z przedłużką". Słyszę lub widzę taki tekst i wiem z kim mam do czynienia. Ja nie mam jakiegoś wielkiego sentymentu do NB ale razem z @Tezeuszem i @Kudłą zachowujecie się tutaj jak jakiś tatarski podjazd z filmu Tarkowskiego pt. Andriej Rublow. Ta sama arogancja, hałaśliwość i przekonanie o własnej wyjątkowości. I ten styl jakby żywcem wyjęty z obrazu nakreślonego przez Herberta w "Potędze smaku":
"Zaiste ich retoryka była aż nazbyt parciana
(Marek Tulliusz obracał się w grobie)
łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy
dialektyka oprawców żadnej dyskryminacji w rozumowaniu
składnia pozbawiona urody koniunktiwu."

Obrazek użytkownika Ryan

03-05-2021 [07:53] - Ryan | Link:

> Guildenstern 

Genialny filozof Otto Weininger zauważył w swojej książce Sex and Character, że to, czego nienawidzimy w innych, jest tym, czym w sobie gardzimy.

Obrazek użytkownika Guildenstern

03-05-2021 [10:22] - Guildenstern | Link:

Znam to. Podręczny aforyzm homo-propagandzistów. A dlaczegóż to nazywa go Pan/Pani genialnym? Albo wedle jakich kryteriów.

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [19:28] - Pers | Link:

Guildenstern
"w ślad za Panem przywlekło się na NB jakieś komando klonów Adasia Hadacza"

To prawda, przywlekło się tutaj ostatnio kilka anonimowych trolli. Ale czy za mną to nie wiem.
To J z L (znany jako husky), tezeusz, Ryan, humpty dumpty. Kiedyś zostali wyrzuceni za chamstwo i donosicielstwo z neonu a ostatnio wylecieli z niepoprawni,pl.
Wyjątkowo nieciekawe towarzystwo. Uprzedzałem Administrację, że będą z nimi kłopoty.

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [20:53] - J z L | Link:

Napisz za co leszczu wyleciałeś  jako i Pers i Ruszkiewicz z Niepoprawnych.Oraz kilkudziesieci innych nickow
Za co cię leszczu wyrzucono kilkadziesiąt razy z S24.
Za co cię leszczu wyrzucono z Niezależnej i wielu innych portali
Ile razy cię Opara i Repsol leszczu zbanowal i jak klękałeś na kolanach by cię przywrócili
​Ile razy się z tym ściekiem żegnałeś
No czekam pajacu
Napisz

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [21:23] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz jako szperaczka byłeś zwykłym chamem obrażających ludzi. Przeze mnie wylatywales z NP na zbity pysk czerwony trollu antypolski i.powiem za Lempart wyp......w podskokach. Mam nadzieję że bekniesz za opluwanie Polski, za szkalowanie WP. Dla mnie jesteś zwykłym miernym malutkim zakompleksionym człowieczkiem.
To ty :
https://niepoprawni.pl/blog/mi...
 

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [22:20] - Pers | Link:

zielonooka
Szperaczka?...
Czy to nie ta, która zrobiła porządek z twoim milionowym kontem na shalom24? Pamiętam, że wtedy poleciały ci w kosmos tysiące notek, miliony odsłon?
I to w sumie dzięki niej Gavrylienko was w końcu wykopał.
Zacna osóbka :))))))))))))))))))))))))
Ja taki sprytny nie jestem :)

Obrazek użytkownika Ryan

03-05-2021 [08:08] - Ryan | Link:

> Guildenstern
​Gawoli sprawiedliwości odnośnie Coryllusa,to niech Pan przypomni z ilu to portali wywalono go za chamstwo,wyzwiskai zwykły hejt.
Ja mogę Panu  przypomnieć
ps.
A tekst  A.Lenza o JPII jest skandaliczny

Obrazek użytkownika u2

02-05-2021 [14:24] - u2 | Link:

Dlaczego Rosja staje się agresywnym wręcz bandyckim krajem?

Dyktatorzy sądzą, że będą rządzić wiecznie. Do tego potrzebni są im wrogowie wewnętrzni i zewnętrzni, aby utrzymać w ryzach społeczeństwo. Nawet po upadku Związku Radzieckiego Rosja wmanewrowała się w wojnę z Czeczenią, którą przegrała. Tak powstał wróg wewnętrzny, którego pokonała w drugiej wojnie czeczeńskiej.

Teatr na Dubrowce, czy szkoła w Biesłanie tego wroga wewnętrznego tylko lepiej wyeksponowały.

Co do wrogów zewnętrznych to ich Rosji nie brakuje. Od wieków Rosja prowadzi politykę podboju i inkorporacji sąsiadów. Ostatnia lista wrogich państw dla Rosji ogłoszona w państwowej telewizji jest daleko niepełna. Oprócz tradycyjnego wroga Wielkiej Rusi, czyli cywilizacji anglojęzycznej, Rosja wybrała za cel państwa dużo mniejsze, typu Estonia, Litwa, Łotwa.

Novum jest uznanie Ukrainy za wroga. To mogą wykorzystać prawdziwi wrogowie Rosji jak Chiny. Rosja nigdy nie odważy się zaatakować Chin, ale w drugą stronę to już straszak atomowy za bardzo nie działa. Komuniści są nieobliczalni.

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [14:48] - J z L | Link:

Tymczasem w świecie równoległym mój wpis nabiera nowego znaczenia.
Nawet telefon J.R nic nie dał
https://www.salon24.pl/u/hardy/1131406,zdrastwujtie-radzieccy-towarzysze

Obrazek użytkownika spike

02-05-2021 [15:25] - spike | Link:

"oba państwa i narody są dla nas śmiertelnymi wrogami, na wczoraj, na dziś i na jutro".
jest jeszcze jeden samozwańczy naród, równie wrogi dla Polski i nie tylko, od zawsze, odziany w owczą skórę, jak był "dzień próby", pokazał po której stronie jest, kolaborując z agresorami, witając ich kwiatami. Co do samej Rosji Putina, to ma swoich ulubieńców, a szczególnie koty.

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [16:11] - Pers | Link:

spike
"jest jeszcze jeden samozwańczy naród, równie wrogi dla Polski i nie tylko, od zawsze"

Ty kolec uważaj, tezeuszek współpracuje z ADL :)

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [15:45] - Pers | Link:

tezeuszku zielonooka
Ameryki nie odkrywasz, toż nawet dzieci wiedzą, że Rosja to "imperium zła" więc po co się tak wysilasz po próżnicy?

Rząd Stanów Zjednoczonych jest rządem sprawiedliwym. We współczesnej historii są jedynym krajem, który użył broni atomowej przeciwko ludności cywilnej (Hiroszima i Nagasaki), broni chemicznej, jak w Nassirya w Iraku i w Wietnamie. Ale musieli to zrobić, żeby bronić cały świat!

Jedną z zasług imperializmu amerykańskiego jest blokada ekonomiczna, praktykowana przeciwko krajom i narodom. Nawet jeśli nazywa się to „embargo”, jest dobrodziejstwem dla świata choć zagraża życiu, wolności, prawu do żywności i opieki jak również godności ludzi. Blokady, sankcje i embargo to formy dobrotliwej wojny imperializmu. Te zbożne działania są obecnie popełniane przeciwko Jemenowi, Syrii, Wenezueli, Kubie i innym krajom, które "niesłusznie" nie uległy hegemonii Waszyngtonu.

Oblężenie ludności w celu pogodzenia się z głodem i chorobami i zmuszenia ich do wprowadzenia zmiany reżimu jest tym czego cały wolny świat oczekuje  od USA. 
Chwalebne jest zachowanie Europy i innych krajów zachodnich (w tym Polski), które dołączają się do tych blokad ustalonych przez Waszyngton, demonstrując postawę obywatelskiej odpowiedzialności i przyjaźni wobec USA. W ten sposób bowiem realizowane są "Prawa człowieka”, które niosą dobrobyt i zaufanie ludności wolnych krajów.

Zwalczanie blokad, embarga i sankcji przez "imperium zła" czyli Rosję, pomoc rzeźnikowi z Damaszku czy islamskiej Persji to przykład bezprzykładnego bandytyzmu, który my, świadomi i wolni ludzie zachodu musimy zwalczać z całą stanowczością i mocą!
Upadek imperium rosyjskiego, który wiąże się z postępującą utratą wpływów politycznych i potencjału gospodarczego sprawia, że wolny świat może żyć spokojnie, przyjmować szczepionki i nosić dumnie maseczki.

Jeszcze trochę i pokonamy reakcyjną Oś Oporu na usługach Moskwy i Pekinu złożonej z Wenezueli, Kuby, Syrii, Iranu, Hezbollahu i bojówek Huti w Jemenie. 
Tylko nasza internacjonalistyczna czujność i współpraca z USA i ich wszystkimi sojusznikami w tym dziele budowania pokoju może zapewnić Polsce pomyślność i bezpieczeństwo.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [16:27] - Tezeusz | Link:

Czarus R.vel spityto libero z antypolskiego portalu Neon24.pl  przeczytałem twoje antypolskie materiały szkalujecie WP i nasz kraj wręcz wasalne do Rosji. Linki do nich zamieściłem w moich materiałach na tym portalu także.
https://naszeblogi.pl/58502-an...
Inni też.pokazali kim jesteś
https://niepoprawni.pl/blog/hu...
https://niepoprawni.pl/blog/mi...
Będą kolejne o antypolskich blogach. Zobaczymy wówczas kim naprawdę  jesteś. Wkrótce. 

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [16:01] - Pers | Link:

tezeuszku zielonooka
Naprawdę zamieściłeś?
To super! Dzięki!
Uwielbiam darmową reklamę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [18:39] - Tezeusz | Link:

Czarus masz reklamę jak jesteś chyba jednak po spożyciu.....ta.mina.hehehe 
Taki pikny i powabny.....
https://niepoprawni.pl/blog/mi...
Hahahahabuhahahah

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [16:07] - Pers | Link:

tezeuszku
A powiadomiłeś już prokuraturę, kancelarię premiera i prezydenta oraz ADL?
Oni tak liczą na ciebie!

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [17:31] - Tezeusz | Link:

Wiesz Jarosławie Ruszkiewicz  jaka jest między nami różnica. Ty szkalujesz Polskę  i jej Siły Zbrojne, na co są dowody - twoje wypowiedzi  i materiały oraz oceny twojej osoby przez wielu ludzi. Zapatrzony jesteś w Rosję popierasz i zachwalasz jej wrogą naszemu krajowi politykę.Ja jestem patriotą co można potwierdzić w moich materiałach. 
Nie można opluwać Polski.w nieskonczonosc.
Wolnosc wypowiedzi ma też swoje ograniczenia.
 

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [17:28] - Pers | Link:

tezeuszek
"Ja jestem patriotą co.można potwierdzić w moich materiałach."

Już dobrze tezeuszku, dobrze... W twoim stanie nie wolno ci się tak podniecać.
I nie smuć się, jutro znowu będziesz napoleonkiem i dostaniesz konika na biegunach :)

Do jutra poćwicz trochę j.polski. 
Nie piszemy "co.można potwierdzić w moich materiałach"
Poprawnie będzie - "co znajduje potwierdzenie w moich materiałach".
Ale widzę, że się starasz!

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [16:32] - Pers | Link:

tezeuszku zielonooka

E tam... Powtarzasz się.
Nic nowego nie znalazłeś? 
Jak chcesz robić za mojego agenta prasowego to musisz wykazać więcej inicjatywy :))
No!

A

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [18:41] - Tezeusz | Link:

Ciebie znalazłem hehehehe ta twoja mina.hahahaha
https://niepoprawni.pl/blog/mi...

Obrazek użytkownika u2

02-05-2021 [16:15] - u2 | Link:

"Jemenowi, Syrii, Wenezueli, Kubie"

Nie znasz widać powiedzenia, jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie :-)

Kuba przed dorwaniem się Castro do władzy nie była rajem na ziemi, ale też nie była miejscem przeklętym. Batista był znienawidzonym dyktatorem, USA położyła lachę na Kubę sądząc, że nawet po obaleniu Batisty Kuba obierze kurs ku demokracji i prawom człowieka, ale Catro miał inne zamiary, które wdrożył w życie.

Co do Wenezueli, to każdy widział co wyprawiał Chaves, teraz tam nadal nie jest dobrze, bo u władzy są twardogłowi.

Syria jest od dekad rządzona przez krwawych despotów, choć na zewnątrz może wyglądać jako względnie spokojna demokracja.

Jemen jest w stanie wojny z Arabią Saudyjską. Widać pewne przewartościowanie w polityce USA wobec Jemenu, ale nadal Jemen jest beczką prochu.

 

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [17:38] - Pers | Link:

u2
No właśnie!
Przecież napisałem, że to bandyckie kraje na usługach Rosji i Chin.
Ech... Gdyby nie nasi sojusznicy z USA to nie wiem co by się z nami stało...

"Jemen jest w stanie wojny z Arabią Saudyjską."
To Jemen napadł na naszego sojusznika Arabię Saudyjską?!
Przecież AS to kraj postępowy szanujący prawa człowieka (zwłaszcza kobiet) najbardziej na Bliskim Wschodzie.
Oczywiście zaraz po Izraelu.

Obrazek użytkownika u2

02-05-2021 [18:04] - u2 | Link:

"bandyckie kraje na usługach Rosji i Chin."

Nowoczesne Chiny działają globalnie, zapóźniona Rosja straszy globalnie. Nieunikniona jest militarna konfrontacja tych dwóch krajów.

Wcale twoja Rosja nie jest skazana na pożarcie. Pożyję, zobaczę jak to się wszystko skończy :-)

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [18:50] - Pers | Link:

u2
"twoja Rosja"
Ba! Żeby ona była moja...
Plemię koczownicze chciałoby ją posiąść ale Putin pogonił najbardziej chytrych, innych wsadził do gułagu i ma spokój :)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-05-2021 [19:42] - Imć Waszeć | Link:

Że co zrobił Putin? :))
Chyba pogonił tylko liberałów czyli zasymilowanych, bo ci pozostali tam praktycznie rządzą. To tylko wojenka w rodzinie, a nie nadzieja białego człowieka:
https://klubjagiellonski.pl/20...

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [20:00] - Pers | Link:

Imć Waszeć
Ja tam nie wiem...
Trochę jednak koczownicze plemię przetrzebił.

Obrazek użytkownika u2

02-05-2021 [19:44] - u2 | Link:

ma spokój

Do czasu, jego los jest tragiczny. Tylko on o tym jeszcze nie wie.

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [22:01] - Pers | Link:

u2
" jego los jest tragiczny. Tylko on o tym jeszcze nie wie."

O kurcze, to już poważna sprawa...
Zaraz nadam telefonogram na Kreml :))))))))))

Obrazek użytkownika sake3

02-05-2021 [16:55] - sake3 | Link:

Polityka mocarstwowa Rosji ma się dobrze pomimo kłopotów gospodarczych i ekonomicznych.Putin ma bowiem to czego nie osiągnęli żadni obecni rządzący w swoich krajach.Ma bezkrytyczną miłość swojego narodu która w Rosji jest zakorzeniona od wieków,nawet jeśli to raczej strach niż milość.Trzeba przyznać,że robi wszystko by na tytuł ojca narodu zasłużyć propagandą swego obrazu ,,macho''.A to wydobywa z niebytu cerkiew,a to pokazuje goły tors na koniu,a to głaszcze tygrysa albo nurkuje i za pierwszym podejściem znajduje starozytną grecką amforę.To się podoba.

 

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [18:00] - J z L | Link:

i kilogramy botoksu

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [18:12] - Pers | Link:

husky
Co tam kilogram botoksu?
Pewna pani ambasadorzyca, która zarządzała do niedawna Polską składała się prawie cała z botoksu.
A swoją drogą to jestem ciekawy ile waży wieczorem pampers pewnego prezydenta pewnego "mocarstwa" upadającego? Tego wiesz, za wielką wodą.

Obrazek użytkownika J z L

02-05-2021 [20:42] - J z L | Link:

tyle co ty  zrobisz jednorazowo do kuwety

Obrazek użytkownika sake3

03-05-2021 [12:22] - sake3 | Link:

@Pdrs.....Ciekawość jest rzeczą ludzką,ale żeby az tak......

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [19:52] - Pers | Link:

tezeuszku zielonooka
Podajesz się za wielkiego polskiego patriotę a zapomniałeś o ważnej dacie.
2 maja 1945r zakończyła się operacja berlińska. Blisko 200 tysięczna Armia Wojska Polskiego u boku 2.5 milionowej Armii Czerwonej zdobyła szturmem Berlin- stolicę naszego odwiecznego wroga. Polska flaga dumnie powiewała na pruskiej kolumnie zwycięstwa w niemieckim Berlinie.

Czyżby ci bohaterscy żołnierze polscy nie zasłużyli choć na jedno zdanie od patriotycznego kronikarza tezeusza?

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [21:27] - Tezeusz | Link:

Widzisz trollu czerwony na Ablicli zamieściłem.stosowny tekst..Pudło. A co czy już  Putinowi .......?Jak zwykle !

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [21:34] - Tezeusz | Link:

Pisząc ten materiał liczyłem się z tym, że ujawni się agentura rodem.z Moskwy. Nie przeliczyłem sie. Stąd wniosek, że temat ten będę kontynuował pokazując tych co plują na Polskę. PRAWDA Persie ? Materiały te cieszą się wzięciem na Fb. Może ktoś się nimi.zainteresuje ? Czas pokaże.

Obrazek użytkownika Pers

02-05-2021 [21:50] - Pers | Link:

tezeuszek zielonooka
Łoł... To ty taki sprytny "ujawniacz" jesteś? Szacun :))))))

A na żadne albicle nie zaglądam. Jakieś marne podróby pejsbuka mnie nie rajcują.
Ale ty krzew tam patriotyzm, krzew!

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [22:30] - Tezeusz | Link:

Persie vel szperaczka vel Ruszkiewicz szybko uczę się.....od ciebie !! ale donosicielstwo  przecież to twoja domena nie moja. Tyle razy o tym pisałeś. Nie pamiętasz. Słabo ciebie jednak wyszkolili skoro się tak gubisz. A fe ! Wolę jednak polowanie na koty głównie Persy.
Napisałeś już skargę do Ławrowa po Rosyjsku jak donosi Scierwoneon antypolski.

Szperaczka vel Pers uśmiechnij się jesteś w lustrze:
https://niepoprawni.pl/blog/mi...

Obrazek użytkownika Ryan

02-05-2021 [22:50] - Ryan | Link:

Jak napiszę, że WSI obudziło śpiocha to każdy się domyśli kogo mam na myśli?

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-05-2021 [22:13] - Tezeusz | Link:

Jak na 4 dni ?
Liczba wpisów: 14
Liczba wyświetleń: 7,619
Liczba komentarzy: 191

Niezły start.
Dzięki !!