Absurdy, absurdy...

  Kilka dni temu Ewaryst Fedorowicz opublikował notkę "Paradoks Kaczyńskiego" {TUTAJ}.  Stwierdził w niej:

  "Czas na puentę, czyli tytułowy paradoks Kaczyńskiego:
podległa Mu milicja, zamiast łapać zamaskowanych bandytów, łapie niezamaskowanych, normalnych obywateli.".

  Swoją tezę bloger ilustrował przykładami z Jabłonny oraz z Sopotu.  Poczucie absurdu zaczyna już docierać do samych funkcjonariuszy.  Oto w czwartek, 29 kwietnia 2021 w portalu RMF24.pl {TUTAJ} ukazał się artykuł Alicji Wyderki "Bunt strażników miejskich w Łodzi: Nie chcą kontrolować przedsiębiorców".  Czytamy w nim:  

  "Strażnicy miejscy w Łodzi zbuntowali się. Nie chcą wspólnie z policjantami tworzyć stałych posterunków przed lokalami gastronomicznymi w mieście. (...) Stałą obecność mundurowych łódzcy przedsiębiorcy odbierają jako nękanie, a strażnicy miejscy - poleceniem wojewody - zostali oddani pod komendę policji. Ci ostatni kontrolują restauratorów, którzy otworzyli lokale wbrew rządowym obostrzeniom, ale zgodnie z reżimem sanitarnym. Funkcjonariusze stoją przed restauracjami czy pubami, w mundurach lub po cywilnemu. Czasem siedzą w radiowozie, legitymują osoby wychodzące np. z podwórka, gdzie mieści się lokal gastronomiczny. 
Zdaniem przedsiębiorców, takie działanie ma ich zastraszać, nękać i odstraszać klientów.".

  Taka absurdalna działalność jest oczywiście na rękę przestępcom.  Obowiazek noszenia maseczek powoduje, iż nie musza oni się obawiać kamer monitoringu, a gdy policja i straż miejska sterczą przed restauracjami - to nie mają czasu  ścigać złodziei oraz bandytów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

01-05-2021 [15:00] - u2 | Link:

Obowiazek noszenia maseczek powoduje, iż nie musza oni się obawiać kamer monitoringu

Ale z kolei utrzymywanie dystansu to zmora dla kieszonkowców, którzy lubią tłum.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-05-2021 [17:14] - NASZ_HENRY | Link:

Te namordniki to źródło ciężkiego niedotlenienia powodujące ciężkie przypadłości!
Każdy może sobie sprawdzić!!!
Trzeba założyć maseczkę (porządnie nos zakryć) i pulsoksymetrem (może być z dostawy MZ) co 1/2 godziny sprawdzać natlenienie krwi i zapisywać dla potomności wyniki. Wyniki wysłać również  Ziobrze aby miał podstawę dla aresztowania Niedzielskiego i jego ekspertów ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-05-2021 [18:58] - Marek1taki | Link:

Dla większości nie gra to roli - mamy zapas wydolności krążeniowo-oddechowej.
W sytuacjach granicznych oczywiste, że zwiększenie oporów i martwej objętości oddechowej poskutkuje.
Tego uczą nawet ekspertów.

Obrazek użytkownika spike

02-05-2021 [09:00] - spike | Link:

"Te namordniki to źródło ciężkiego niedotlenienia powodujące ciężkie przypadłości!"
Czy Henry sam na sobie to sprawdził, ile w tym prawdy?
Ja mam oxymetr, własny z ciekawości sprawdzam sobie dotlenienie, sprawdzałem także w "namordniku" i to przychodząc z miasta, czyli po jakimś wysiłku, wskazania O2 na poziomie 96-98%
Wracając do namordnika, niech Henry oświeci nas i wyjaśni jak taka mała maseczka nas dusi, tylko proszę nie powielać głupot, że wdychamy wydychane powietrze spod maski, które nas dusi, bo zawiera CO2, coś podobnego ponoć twierdzą lekarze kliniczni, w co nie chce mi się wierzyć, by mogli takie głupoty mówić i pisać. Podobnie ma się sprawa z jakimiś chorobami jakie maseczka powoduje, od grzybicy, zaczynając.

Obrazek użytkownika Centrystka

01-05-2021 [19:11] - Centrystka | Link:

A tak na marginesie: jakoś brak komentarzy co do samej treści tego wpisu. A wpis jest ważny i prawdziwy i nie ma co chować głowy w piasek,gdy co dnia pojawia się jakaś podobna sytuacja,w której widać,że władza gnije od środka,a obywatele za to płacą.

Obrazek użytkownika spike

02-05-2021 [11:05] - spike | Link:

"a łasica mówi niemożliwe" :))
każda władza gnije, a najgorsze jest, że opozycja już jest zgniła i cuchnąca, a tak jakby dorwała się do władzy, to całą Polskę zarazi zgnilizną, to jest dramat. Co do samego tekstu, dlaczego łasica sama się nie odniosła i wszystkich oświeciła, ale to nie jest możliwe, bo o tym "fakcie" milczą nawet wasze media, przypomnę tylko, że Policjant jest na służbie jak wojsko, nie jest od myślenia, a od wykonywania rozkazów, odmowa jest równoznaczna z dymisją. Tak więc czekamy na oświecenie :)))))))

Obrazek użytkownika HenrykH.

01-05-2021 [21:26] - HenrykH. | Link:

"Stałą obecność mundurowych łódzcy przedsiębiorcy odbierają jako nękanie, a strażnicy miejscy - poleceniem wojewody - zostali oddani pod komendę policji". To fejk.
Wstawianie bzdur i ich komentowanie jest idiotyczne.

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-05-2021 [21:46] - Marek1taki | Link:

Możliwe, że ma Pan rację i wśród funkcjonariuszy nie ma już nikogo kto chce wykonywać ideologiczne rozkazy ale może są jednak jak wśród lekarzy.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

01-05-2021 [22:02] - Roz Sądek | Link:

Jeśli sama osobiście Alicja Wyderka i Ewaryst Fedorowicz coś napisali, to jak nic, coś musi być na rzeczy.
Einstein 20 lat życia stracił przekonując świat ( naukowy), do swoich teorii, a tu patrzcie Alicja i Ewaryst ciach i gitara.
Rozumiem, że wielu piszących tu ma fijoła na punkcie covida, ale czy to koniecznie musi się potęgować do skrajnego absurdu? Wczoraj Gadowski i Pospieszalski, dziś Wyderka, to jest jak nic przekaz podprogowy - w kierunku fijoła przez duże F.
 

Obrazek użytkownika Jabe

01-05-2021 [22:14] - Jabe | Link:

Wpadł Pan na trop spisku!

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-05-2021 [23:24] - Marek1taki | Link:

Roz... jak Rozkręca się!