Pandemiczne sondaże

  Dzisiaj [29.04.2021] "Fakty" TVN opublikowały sondaż.  Zapytano o to: "Czy rząd zrobił wszystko, by zapobiec śmierci Polaków?".  Czytamy {TUTAJ}:

  ""Fakty" TVN zleciły sondaż z pytaniem do respondentów, czy polskie władze zrobiły wystarczająco dużo w pandemii, by Polacy nie umierali tak licznie.
Badanie telefonicznie przeprowadził ośrodek Kantar. Serwis największej komercyjnej stacji telewizyjnej zapytał o to, czy działania rządu PiS były wystarczające, by zapobiec śmierci wielu tysięcy ludzi.
Aż 29 procent ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie nie", a 30 procent, że "nie".
Z kolei w grupie, która odpowiedziała "zdecydowanie tak" znalazło się 8 procent osób. Odpowiedzi "raczej tak" udzieliło 21 proc. pytanych. 12 procent ankietowanych odparło: "nie wiem".
Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1001 osób powyżej 18. roku życia. TVN24 przypomina, że statystyki zgonów w trzeciej fali pandemii w Polsce należą do czołówki na świecie.".

  Dobrze jest porównać ten sondaż z badaniem CBOS opublikowanym tydzień temu {TUTAJ}: 

  "Badanie pokazało, że odsetek osób obawiających się zakażenia koronawirusem nie maleje w stosunku do marca, tylko wzrósł. W pierwszej połowie kwietnia zakażenia koronawirusem bało się 64 proc. respondentów, w tym 23 proc. podało, że bardzo się boi, a 41 proc, że trochę się boi. Zakażenia nie boi się 35 proc. respondentów, w tym 21 proc. raczej się nie boi, a 14 proc. w ogóle się nie boi.
W pierwszej połowie marca zakażenia się bało 61 proc. badanych, w tym 22 proc. bało się bardzo, a 39 proc. bało się trochę. 38 proc. podało, że nie boi się, w tym 21 proc., że raczej się nie boi, a 17 proc., że w ogóle się nie boi. (...)
 W pierwszej połowie kwietnia 43 proc. badanych oceniało, że rząd dobrze radzi sobie z ograniczaniem epidemii, w tym 9 proc., że zdecydowanie dobrze, a 34 proc., że raczej dobrze. Krytycznie politykę rządu w tym zakresie ocenia 49 proc. ankietowanych, w tym 27 proc. ocenia ją raczej źle, a 22 proc. zdecydowanie źle.".

  Oba sondaże są niekorzystne dla rządu, choć ten dla TVN jest bardziej krytyczny.  Trudno się temu dziwić.  W naszym kraju mamy już 1774 zgony z powodu Covid -19 na milion mieszkańców {TUTAJ].  Propaganda [np. w TVP Info {TUTAJ}] probuje przykryć ten fakt serwując horrory na temat epidemii w Indiach.  W rzeczywistości w Indiach jest 148 zgonów na milion mieszkańców, czyli prawie 12 razy mniej niż w Polsce.  W dodatku drugie tyle osob umiera u nas z powodu paraliżu naszej służby zdrowia spowodowanego "walką z pandemią".  Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to wyjdzie nam, że w Polsce zmarlo już ponad.3500 osób na milion z powodu pandemii.  To dlatego ludzie się boją i nie ufają rządowi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-04-2021 [20:34] - u2 | Link:

Oba sondaże są niekorzystne dla rządu

Sondaże nigdy nie będą korzystne, bo trwa pandemia. Rząd realizuje plan szczepień. Choć wcześniej pisałem, że się nie zaszczepię, to czytając komentarze w necie i nagonkę na szczepionkowców zdecydowałem sie zaszczepić. Już jestem po pierwszej dawce Astry Zeneki. Kobieta przede mną spanikowała i mówiła, że chciała Pfizerem, panie w punkcie szczepień poinformowały jak to zrobić. Pielęgniarz rozmawiając z jakimś znajomym, który był w kolejce żartował, że nie załapał się na szczepionkę z chipem od Billa Gatesa.

A moja reakcja na szczepionkę ? No niezbyt przyjemna pierwsza noc, kiedy zaczęła działać. Praktycznie nie spałem. Teraz również czuję, że organizm nie jest w normalnym stanie. Ale co mnie nie zabije, to może mnie wzmocni :-)

Obrazek użytkownika Pers

29-04-2021 [21:04] - Pers | Link:

u2
Fajnie jest tak być królikiem doświadczalnym?
Wyszczepiajcie  się na potęgę!
Zostanie więcej miejsca dla normalnych ludzi :)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-04-2021 [21:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Choć wcześniej pisałem, że się nie zaszczepię, to czytając komentarze w necie i nagonkę na szczepionkowców zdecydowałem sie zaszczepić."
Sprawdzić czy antyszczepionkowcy nie są na usługach żydokomuny, należało by. Toż to manipulacja wyższego rzędu.
Aby wcisnąć ludziskom szczepionkę płaci się celebrytom i pomniejszym aktorom za krzykliwe i pozbawione logiki manifesty skierowane przeciw szczepieniom.
Im bardziej absurdalny manifest tym większa pula stających okoniem wobec absurdu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-04-2021 [22:15] - Pani Anna | Link:

Przyznam szczerze, że  czuję  się  zaskoczona.  Motyw szczepienia się przeciwko smiertelnie groźnej pandemicznej chorobie tak na logikę powinien być tylko jeden, a tu proszę.  Szczepienie jako wyraz współczucia. 

Obrazek użytkownika u2

29-04-2021 [22:19] - u2 | Link:

Sprawdzić czy antyszczepionkowcy nie są na usługach żydokomuny

Całkiem możliwe, bo Prezydent Duda deklaruje, że się sie zaszczepi, choć nigdy się nie szczepił na grypę. Premier Morawiecki się zaszczepił, a ich trudno podejrzewać o pochwalanie żydokomuny. Choć mają związki rodzinne z żydami.

Obrazek użytkownika Walerian

30-04-2021 [13:43] - Walerian | Link:

Mój znajomy, lekarz szpitala "Bonifratrów" w Łodzi: od kiedy zaszczepiono mieszkańców DPS-ów, których jest dużo w okolicy szpitala, skończył się problem z chorymi na na coronawirusa. Zatem, kto twierdzi, że choroba ta jest wymyślona, myli się.