Wraca IV RP i bardzo dobrze

Obecność w rządzie : Macierewicza, Kamińskiego oraz Ziobry pokazuje, że Jarosław Kaczyński nie zaniechał walki z układem.

Jak zauważyli polityczni komentatorzy, PiS w kampanii wyborczej przyjął umiarkowaną twarz w osobach: Andrzeja Dudy oraz Beaty Szydło i wygrał podwójnie wybory. Obawiałem się tego, że PiS może stać się zakładnikiem tej strategii. Na szczęście nic podobnego nie nastąpiło: nominacje do rządu dla Macierewicza, Ziobry oraz Kamińskiego są dowodem na to, że Jarosław Kaczyński jeszcze raz spróbuje zbudować IV RP.

Co oznaczają ci ludzie w rządzie? Że będzie ostra jazda ... i bardzo dobrze. Pierwszym warunkiem odnowy Rzeczpospolitej i zbudowania normalnego państwa jest zlikwidowanie postkomunistycznej mafii. Z jakim rozczarowaniem te nominacje przyjęły: TVN oraz "Gazeta Wyborcza"- ja się im szczerze nie dziwię, układ postkomunistyczny którego broniły teraz jest zagrożony. A gwarantem tego są właśnie: Macierewicz, Ziobro i Kamiński.

Słyszałem, że Jarosław Kaczyński jest socjalistą? To dlaczego resorty finansowe oddaje liberałom? W latach 2005-2007 zarządzała nimi Zyta Gilowska teraz były UPR-owiec Paweł Szałamacha. Kaczyński mówił, że Polska potrzebuje takiego samego boomu gospodarczego jak na początku lat 90 i jego rząd będzie chciał to zrobić. Kaczyński chce stworzyć w Polsce wolny rynek, oparty na zdrowych zasadach. Żeby jednak to osiągnąć trzeba pokonać rozmaite układy i mafię, które ten rynek dławią. Dlatego Macierewicz, Ziobro i Kamiński są bardzo potrzebni.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika benn

10-11-2015 [08:19] - benn | Link:

Ten boom gospodarczy z początku lat 90 był następstwem tzw.Ustawy Wilczka (1988). Kto wie, czy nie wystarczyło by przywrócić tą ustawę i nie pozwolić nikomu przy niej majstrować.

Obrazek użytkownika ruisdael

10-11-2015 [08:35] - ruisdael | Link:

Sedno- dodam jedynie, że pierwszą rzeczą muszą być zmiany w mediach, bo bez nich nawet najlepsza zmiana będzie wyrechotana.

Obrazek użytkownika Patrykp

10-11-2015 [08:55] - Patrykp | Link:

Kandydaturze Macierewicza mogło tylko zagrozić to, że PiS oceniłby, że na tym straci wizerunkowo. Tzn. nie na samej obecności Macierewicza w rządzie, ale na tej szopce z Gowinem. I dobrze się stało, że nie Gowin został ministrem. Gowin to była taka kandydatura, że tylko ci co chcieli to uwierzyli.

Wiadomo teraz wszyscy dostali kociokwiku, że PiS oszukał itd. Już pojawiły się głosy, że największe oszustwo wyborcze od 89 (tak jak SKOKI największym przekrętem; jakby wszyscy o FOZZIE zapomnieli). Chyba ci wszyscy zapomnieli o obietnicach PO: nie było ani słowa o podwyższeniu wieku emerytalnego.

Co do Macierewicza to jednego nie mogę pojąć: dlaczego tak mało mówi się o procesach przegranych przez rząd po likwidacji WSI. Przecież one nie były przegrywane tylko ministerstwo (za władzy PO) szło na ugodę i dlatego te milionowe sumy, o których się mówi, że przez Macierewicza musiały zostać wypłacone. To jest chyba największe kłamstwo. A w środowisku PiSu o tym cicho. Dlaczego tego nie tłumaczą. Raz, tylko, widziałem jak Macierewicz to tłumaczył. A poza nim nikt inny (Można jeszcze wspomnieć o artykułach Leszka Szymowskiego, ale on nie jest przecież politykiem PiSu)