W rządzie PiS najbardziej podoba mi się to, że

   wicepremierami zostali: prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.  Niezależnie od tego co było powodem tych nominacji, jest to wyraźne dowartościowanie resortów, które zarówno w PRL, jak i w III RP były zawsze traktowane po macoszemu.

 Moje szczęście byłoby pełne, gdyby zamiast ministra rozwoju, Mateusza Morawieckiego, wicepremierami zostali: minister edukacji pani Anna Zalewska oraz Konstanty Radziwiłł - minister zdrowia.  Mam już bowiem dość panoszenia się ekonomistów, finansistów i bankierów traktujących Polaków jak mało ważny dodatek do gospodarczej machiny.  Kultura, religia, nauka, oświata i zdrowie są na dłuższą metę dużo ważniejsze od samej gospodarki.  To ludzie decydują o wszystkim.  Widać to było w Iraku, gdzie 1323 bojowników "kalifatu" na terenowych Toyotach rozbiło w Mosulu trzy uzbrojone po zęby dywizje armii irackiej i odebrało im całą supernowoczesną broń w jaką wyposażyli je Amerykanie.  Jeśli skoncentrujemy się tylko na ekonomii - staniemy się taką iracką armią, która nie ma ani o co, ani po co walczyć.

 Bardzo też podoba mi się nominacja Anny Strężyńskiej na ministra cyfryzacji.  Sprawdziła się ona uprzednio jako szefowa UKE.  Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński gwarantują, iż nowy rząd da sobie radę z wojskiem i służbami. Witold Waszczykowski wydaje się mieć jasną wizje polskiej polityki zagranicznej, a Konrad Szymański zajmie się sprawami europejskimi.. Nie wszystkie nominacje są, moim zdaniem, idealne.  Osobiście uważam, że Janusz Wojciechowski mógłby być lepszym ministrem sprawiedliwości niż Zbigniew Ziobro, a Piotr Naimski był lepiej przygotowany do pełnienia funkcji ministra energetyki niż Krzysztof Tchórzewski.  Zastanawiająca jest kandydatura Pawła Szałamachy na stanowisko ministra finansów.

 Należy życzyć rządowi pani Beaty Szydło powodzenia.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Obywatel

09-11-2015 [20:18] - Obywatel | Link:

Premier Gowin zaczął swoje małe expose od deklaracji, że... zawsze interesował się gospodarką, a poza tym należy zacieśniać współpracę uczelni z biznesem.
Jestem przeświadczony, że wszyscy etnografowie, językoznawcy i filozofowie powinni zgłosić swoje "projekty" szefom korporacji międzynarodowych. Ci będą zachwyceni; polska nauka rozkwitnie...

Obrazek użytkownika elig

09-11-2015 [20:17] - elig | Link:

Ojej! Moda na ekonomię poczyniła większe spustoszenia, niż myślałam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-11-2015 [22:23] - Marek1taki | Link:

@autor
Legendy założycielskie są potrzebne. Dlatego jako legendę traktuję ustawkę służb w Mosulu. Nawet na maluchach cabrio mogłoby by się to odbyć ale pewnie w Iraku trudno o malucha.
Przyznaję: skutecznie ostudziła Pani mój entuzjazm do nowego rządu tym porównaniem. Czyny przemawiają za Antonim Macierewiczem. Co do reszty trzeba mieć nadzieję, że są Wallenrodami naszej sprawy. Problem w tym jak rozumiemy "naszą sprawę". Idee nie są czymś rozbieżnym z prawami fizyki albo ekonomii.

Obrazek użytkownika ruisdael

10-11-2015 [06:40] - ruisdael | Link:

A mnie największą radość sprawiają ministrowie: Macierewicz, Kamiński i Ziobro.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-11-2015 [09:30] - NASZ_HENRY | Link:

Mnie przeszkadzają historycy ;-)

Obrazek użytkownika CMB

10-11-2015 [17:36] - CMB | Link:

"W rządzie PiS najbardziej podoba mi się to, że wicepremierami zostali: prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego."

A mnie to się najbardziej nie podoba bowiem to są (owi wicepremierzy)cerbery i delegaci Systemu, na których JK musiał się zgodzić aby mieć rząd i pewną swobodę ruchów.