Kuba Rozpruwacz, czyli Adam Bodnar jako ginekolog

Coraz wonniej pachnie Kępa Potockiej, jak mawiano w kabarecie “Elita”, wkrótce zacznie rozsiewać zioła maj z harcerskiej piosenki, więc i we mnie wzrasta wiosenna skłonność do frywolnego komentowania spraw poważnych, której zresztą nie tracę przez cały rok. Tyle prologu.
Trybunał Konstytucyjny, dla awangardy progresu trybunał Julii Przyłęckiej, uznał, że kadencja Rzecznika praw Obywatelskich Adama Bodnara wygasła we wrześniu ubiegłego roku. A przepis ustawy zezwalający mu na pełnienie urzędu do czasu wyboru następcy jest niekonstytucyjny. Elyty III RP zawrzały. Nie referuję tego jazgotu, bo słychać go nawet przez dźwiękoszczelne okna. Przytoczę jedynie i rozwinę plastyczną argumentację wyroczni Temidy, profesora Matacza, sorry, Matczaka, który porównał Bodnara do ratownika na basenie. Na czwartorzędnym marginesie wspomnę, że “Przegląd Sportowy” unikał niegdyś tego określenia kojarzącego się ze szpitalnym nocnikiem. I na łamach królowała pływalnia. Jak zwał, tak zwał, ale porównanie trafiło do medialnego obiegu.
Otóż ratownik po zakończeniu dyżuru nie może opuścić posterunku do czasu przybycia zmiennika. Podobno pewien desperat ceniąc etos swego fachu pracował przez tydzień bez przerwy. I na szczęście nikt nie utonął. Niestety, dla postawionego w podobnej sytuacji ginekologa wierność przysiędze Hipokratesa skończyła się tragedią. I doktor niczym Kuba Rozpruwacz zamordował prostytutkę. Bo gdy opuszczając szpital po czterech dobach wytężonego wpatrywania się w sedna swych pacjentek marzył o widoku jakiejkolwiek twarzy, niedaleko lecznicy spotkał panienkę lekkich obyczajów oferującą za dychę prezentację swych wdzięków. Oto jakimi konsekwencjami grozi nadmierne przeciąganie kadencji.
Ale niechaj moderniści nie tracą animuszu. Adam Bodnar wciąż pozostaje tym, kim w istocie był od zarania swej misji, Rzecznikiem PO i całej reszty lewicowej opozycji.
 
Sekator
 
Ps.

- Ciekawe czy tęsknoty ginekologa działają też a rebours? – zastanawia się mój komputer. Spoglądam nań pytająco. - no, myślę o dentystach - precyzuje Eustachy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Centrystka

20-04-2021 [00:12] - Centrystka | Link:

Co za wykwit publcystyczno- feka(padon!)felietonowego mega talentu autora,ileż w tych linijkach zawiera się głębi myśli i wieloznaczności odniesień! Zaiste: rzadkość to nie lada mieć takowego za autora na blogu, ba! na łamach najpoczytniejszych opiniotfu!!rczych gazet!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-04-2021 [13:43] - Imć Waszeć | Link:

O, to on jest ginekologiem? A taki wydawał się zapalony LGBT i gender bezpłciowy. Może jego wygrzdałdzenie dotyczy tych siedemnastu ostatnich płci kulturowych? ;)