Korwin usprawiedliwia mord w kopalni "Wujek"?

"Jak się drwa rąbie, to wióry lecą."- napisał na Facebooku Janusz Korwin-Mikke.

W odpowiedzi na komentarze swoich sympatyków Janusz Korwin-Mikke zabrał głos na Facebooku. Znany ze swojego ambiwalentnego stosunku do PRL-u- a na pewno nie negatywnego- tak napisał o mordzie górników w kopalni "Wujek" : "Co do „mordowania niewinnych ludzi” - nikt nie kazał nikogo „mordować” - a jeśli przy paraliżowaniu 9-milionowej organizacji zginęło tylko kilka osób to jest to niemal cud. Przy budowie każdej dużej fabryki ginie więcej! Śp.gen.August Pinochet obalił socjalizm w Chile – i zrobił słusznie - ale zginęło tam ok.1500 ludzi. Jak się drwa rąbie, to wióry lecą. A czy gdyby przechodził Pan ulicą w St.Petersburgu w 1916 roku, miał przy sobie wiązkę granatów – i zobaczył w suterenie naradę KC bolszewików (jeszcze póki co niewinnych) – to nie wrzuciłbyś Pan tych granatów do środka?"- czytamy.

Lider partii Korwin znany jest ze swojego przychylnego stosunku do Włodzimierza Putina i współczesnej Rosji. Nic więc dziwnego, że Korwin-Mikke uważa, iż współczesna Rosja nie nawiązuje do dziedzictwa Józefa Stalina: "Odpowiadam od końca: Gdzie Pan w Rosji widzi gloryfikację Stalina? Wywalono Go z Mauzoleum i spalono. To w Gruzji Stalin jest uwielbiany (bo Wielkim Rodakiem był – i mnóstwo Ruskich wymordował...). Gdzie Pan w Rosji widzi zamordyzm? A mafie też mamy - tylko tam pomnażają prywatne pieniądze - a u nas rozkradają państwowe... "- pisze.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cassiodorus

08-11-2015 [02:06] - cassiodorus | Link:

''A czy gdyby przechodził Pan ulicą w St.Petersburgu w 1916 roku, miał przy sobie wiązkę granatów – i zobaczył w suterenie naradę KC bolszewików (jeszcze póki co niewinnych) – to nie wrzuciłbyś Pan tych granatów do środka?"- czytamy.

Czas się zmierzyć z historią i zapytać wprost pana Korwina, pana Ziemkiewicza a nawet panów Brauna i Cenckiewicza, czy 9 milionów ''solidaruchów'' to była banda bolszewików, zasługująca co jedynie na wiązki granatów..Korwinowi trzeba to oddać, że chyba tylko on jest szczery w tej kwestii