Będzie sojusz Kaczyńskiego z Kukizem?

Według gazety "Fakt" doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Pawłem Kukizem na którym prezes PiS miał przekonywać muzyka do poparcia nowego rządu.

W Polsce panują nastroje prawicowe; świadczy o tym victoria Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich wyborach, ale nie tylko. Trzecią siłą nowego parlamentu został ruch obywatelski Pawła Kukiza, który otrzymał niemal 10% głosów poparcia. W jego skład wchodzą choćby narodowcy, ale również działacze UPR-u czy Kolibra. Analitycy sceny politycznej twierdzą, że Kukiz jest bardziej prawicowy niż Kaczyński. Najlepszy wynik w swojej karierze osiągnął konserwatywny Janusz Korwin-Mikke, weteran polskiej polityki- zabrakło mu niewiele do przekroczenia progu. Niewątpliwe w Polsce nastał czas dla prawicy.

Portal [a]http://wpolityce.pl/polityka/2... donosi , że Kaczyński chce zawrzeć sojusz z ugrupowaniem Kukiza. Nie jest pewny lojalności Jarosława Gowina i szuka dla nie go alternatywy. O koalicji PiS-u z Kukiz'15 mówiono w kontekście zmiany konstytucji.

O spotkaniu Kaczyńskiego z Kukizem doniósł również portal pressmix.eu. Według niego spotkanie to może być nagrywane przez służby rosyjskie lub WSI. Portal podkreśla, że są to prawdziwe informacje: "Czy oficerowie byłego WSI przygotowują od kilku miesięcy grunt pod spotkanie Kukiz - Kaczyński? Tak, nic nam się nie pomyliło i piszemy to z całą odpowiedzialnością! Wedle naszych informacji taka może być prawda! Nie wiemy, czy sami zainteresowani - wymieni powyżej liderzy ugrupowań: Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz 15 wiedzą, że mogą paść już w najbliższym czasie szykowanej prowokacji? A ich "przypadkowe", a zarazem tajne spotkanie może być nagrywane przez oficerów byłego WSI, bądź nawet służby rosyjskiego wywiadu"- czytamy [a]http://wpolityce.pl/polityka/2...