Prof. Wielomski: Ziemkiewicz to żołnierz Kaczyńskiego

Rafał Ziemkiewicz jest jednym z największych krytyków Jarosława Kaczyńskiego wśród prawicowych publicystów. Jednak w środowisku "Najwyższego Czasu" uchodzi za zdrajcę, który sprzedał się PiS-owi."Nowoczesny endek" żołnierzem Kaczyńskiego?

Doskonale ten pogląd przedstawił współpracownik "Najwyższego Czasu" prof. Adam Wielomski: "W odróżnieniu od wielu prawicowców w Polsce, nigdy nie zachwycałem się pisarstwem Ziemkiewicza. Uważam go za publicystę płytkiego, którego deklaracje różnią się od rzeczywistych intencji. To publicysta pozujący na "niezależnego", gdy w rzeczywistości jest dziennikarskim żołnierzem Jarosława Kaczyńskiego."- powiedział w wywiadzie dla portalu [a]http://www.konserwatyzm.pl/art....

Co ciekawe w dalszym wywodzie mówi dokładnie to samo co napisał Ziemkiewicz: między innymi stwierdził, że PiS nie jest prawicą i wywodzi się z tego samego kręgu kulturowego co Michnik( Ziemkiewicz napisał kiedyś, że Kaczyński ukradł Polsce prawicę) Zresztą prof. Wielomski bezpośrednio się do tego przyznał; powiedział tak: "Niestety, Ziemkiewicz ma wielki udział w skutecznym dokonaniu tej manipulacji, choć sam niegdyś pisał (z czym się zgadzam), że Kaczyński powinien był walczyć o polityczne przywództwo nad Unią Demokratyczną."- podkreślił profesor.

O jaką manipulację chodzi? Ziemkiewicz twierdzi, że w polskiej polityce podział na lewicę oraz prawicę jest specyficzny- prawicą są antykomuniści, a lewicą komuniści. Według Wielomskiego jest to podział fałszywy: "Aby ukryć to polityczne szalbierstwo politycy PiS i sympatyzujący z tą partią publicyści (sami siebie zwący, nie wiedzieć czemu, mianem "niezależnych") dokonują na naszych oczach gigantycznej manipulacji zastępując słowo "prawica" terminem "antykomunizm", a "lewica" słowem "komunizm". W ten sposób powstaje łże-prawica, która twierdzi, że socjalista może być prawicowy, gdyż jest antykomunistą, a autentyczny prawicowiec może stać się – odwrotnie – lewicowcem, gdyż np. z rozsądku kolaborował z PRL-em.- powiedział.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ewa G

08-11-2015 [21:50] - Ewa G | Link:

Ktoś na blogach słusznie napisał, że Ziemkiewicz nie jest publicystą prawicowym tylko komercjonalistycznym...