Jarosław Kaczyński- nowy Piłsudski czy Napoleon?

Jarosław Kaczyński jest geniuszem politycznym - to polski Napoleon bądź nowy Józef Piłsudski.

Rafał Ziemkiewicz mówił, że prezes PiS wierzy w cud- to znaczy, że PiS będzie mogło rządzić samodzielnie; a więc cud stał się faktem. Zresztą Ziemkiewicz tak jak wielu innych konserwatystów jest krytyczny wobec Kaczyńskiego. Panowie! Czy osiągnięcie prezesa PiS w warunkach III RP nie jest nie lada wyczynem? Któż inny oprócz niego potrafił z prawicowych polityków stworzyć ugrupowanie, które by się liczyło w polskiej polityce. Korwin, Jurek no pytam kto? Tylko Kaczyński i to wygrał wybory w taki sposób, że zdobył samodzielną większość. To jest prawdziwe polityczne dzieło. Pokłońcie się mu, bo wielu z was swoje istnienie medialne zawdzięcza mu.

Prawica istnieje tylko przy Kaczyńskim i tylko dzięki niemu. Przestańcie zatem bredzić, iż PiS jest z tego samego okrągłostołowego układu co PO. Ale rozumiem, że tak mówicie, gdyż takie są prawidła polityki.Uznajcie wielkość Jarosława Kaczyńskiego.Gdyby tak było jak mówicie to światowe media przyjęły by przyjaźniej nowy rząd. A tak znowu mamy faszyzm nad Wisłą. O polskojęzycznych mediach z "Wyborczą" na czele nie będę nic pisał, bo jak mówił Kaczyński leżących się nie kopie. Jak myślicie dlaczego tak się dzieje? Ponieważ Polska została odzyskana i trafiła w ręce obozu patriotycznego. I to wszystko dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu. Rozumiecie dlaczego lud pisowski śpiewa Jarosław Polskę Zbaw!? Dlaczego Rymkiewicz pisze peany na jego cześć. Kaczyński to postać wybitna, o której dzieci będą uczyć się z podręczników. Przyjrzyjcie się jego prezencji, sposobowi mówienia; kiedy analizuje się jego dokonania polityczne, kiedy myśli o jego talentach politycznych pierwsze co rzuca się na myśl, że mamy do czynienia z kimś wielkim- to polski Napoleon, naturalny następca Józefa Piłsudskiego, mąż stanu, który podniesie Polskę z kolan. Nawet Wałęsa powiedział, że Kaczyński jest wybitnym politykiem. A skoro on tak mówi, to znaczy, że ja nie przesadzam. Marzenie Jarosława Kaczyńskiego spełniło się- mamy Budapeszt nad Wisłą. Prezes PiS może urządzać Polskę jak tylko chce, a to oznacza, że Polska może być wielka tak jak kiedyś.

Kiedy Jarosław Kaczyński nie poleciał do Smoleńska i dzięki temu przeżył, pomyślałem sobie, że opatrzność nad nim czuwa i że przeżył, ponieważ go czeka jeszcze w życiu wykonanie poważnego zadanie. Myślę, że kiedy Jarosław Kaczyński schylał się nad trumną swojego brata obiecał mu, że nie spocznie póki nie zmieni Polski- jestem co do tego przekonany. To dlatego po zwycięstwie zameldował Lechowi wykonanie zadania. Zrealizował swoją obietnicę. Pierwszy krok został wykonany, teraz czas na działanie- na zmianę Polski.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Anka Murano

07-11-2015 [11:22] - Anka Murano | Link:

Choć nie zawsze się z nim zgadzam, też uważam, że Jarosław Kaczyński jest politykiem w y b i t n y m, m ę ż e m s t a n u w klasycznym, czyli najczystszym tego sformułowania znaczeniu. Jest porządnym człowiekiem - cnota, której rzadko dziś nawet oczekuje się od polityka.

Myślę, że ludzi wybitnych nie należy do nikogo porównywać, szczególnie że ci, do których ich się porównuje, mogą im w wielu dziedzinach ustępować. Ludzie wybitni są unikalni, wyjątkowi i nieporównywalni. I takim też jest Jarosław Kaczyński, przy całej gamie irytujących pomysłów i zachowań.

A gdyby ktoś chciał zarzucić mi wazelinę, to niniejszym oświadczam, że moje dobro osobiste, w sensie materialnym, w najmniejszym stopniu nie zależy ani od niego, ani od nikogo z PiS-u. Mogę więc sobie chwalić, kogo mi się podoba (cha, cha!). Za to dzięki panu premierowi i jego współpracownikom, wreszcie mam nadzieję, że Polska jeszcze nie zginęła i nie zginie.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

07-11-2015 [15:37] - 3rdOf9 | Link:

Tyle, że widzi Pan: co robić w sytuacji, kiedy nie istnieje w zasadzie konstruktywna opozycja? PO będzie teraz jęczeć i piszczeć, że "porządny złodziej, nie może dłużej kraść, to z czego on wykarmi swoich sześcioro dziatek" i takie tam...

Jednym słowem: nie sposób głosu opozycji brać na poważnie, bo opozycja gada - i prawdopodobnie będzie gadać - bzdury.

Ale każdej demokratycznej władzy opozycja jest potrzebna, żeby punktowała Rzeczywiste błędy... W związku z tym istnienie kogoś takiego jak Ziemkiewicz - niezależnie od tego, że bardzo się on czasami myli a jeszcze częściej przesadza i "przemądrowuje" - może się okazać pożyteczne.

Obrazek użytkownika Patrykp

07-11-2015 [18:20] - Patrykp | Link:

A czy to nie było tak, że katastrofa smoleńska utrzymała elektorat pisowski scementowany i na pewnym poziomie. Najprawdopodobniej gdyby nie Smoleńsk, Lech Kaczyński nie wszedłby do II tury wyborów a PiS pewnie nie miałby takiego poparcia. Ale mniejsza o to: to tylko gdybanie.

Z drugiej strony nie jest tak źle jak Pan mówi: PiS nie jest atakowany ze wszystkich stron. Co by szkodziło TK uznać kradzież pieniędzy z OFE za niekonstytucyjne. Rozwaliłoby to rządowi pisowskiemu finanse. I, o ile wina za to nie poszłaby bezpośrednio na PiS, to rząd nie miałby z czego realizować obietnic wyborczych itd. (może nawet wypłacać emerytur a cofnięcie wieku emerytalnego stałoby się mrzonką). Trudno powiedzieć czy to powaliłoby rząd PiS i doprowadziło do np. wcześniejszych wyborów parlamentarnych, ale dobrze by nie było.

Dlaczego więc TK w ten sposób nie postąpił.

To mówienie, że wszyscy przeciwko PiS bywa trochę śmieszne i prowadzi do tego, że każde wydarzenie jakie nastąpi można zinterpretować, że jest przeciwko PiS (co byłoby gdyby PiS nie uzyskał samodzielnej większości, wiadomo: wybory sfałszowane; w sondażach było inaczej, a pani Pawłowicz mówiła, że wysokie sondaże dla PiSu są po to żeby uśpić czujność to w końcu jak wysoki wynik sfałszowane i niski wynik sfałszowane:)

Obrazek użytkownika Anka Murano

08-11-2015 [02:57] - Anka Murano | Link:

To wcale nie przesiada, bo słyszałam na własne uszy jak różni politykierzy wyli do księżyca, zaklinając, że nie dopuszczą PiS-u do władzy.