Nauczyciel zawieszony za naruszenie nietykalności ucznia

"Kilka dni temu, jeden z nekielskich nauczycieli został zawieszony za naruszenie nietykalności cielesnej ucznia. Anglista jednak twierdzi, że nic złego nie zrobił.
AK(rodo - moje wyciszenie), dyrektorka Szkoły Podstawowej w Nekli, zawiesiła nauczycielka w pełnieniu obowiązków 15 marca. To efekt wydarzenia, do którego doszło na szkolnym korytarzu w styczniu ub.r. i prowadzonemu przeciwko mężczyźnie postepowania dyscyplinarnego. To wtedy nauczyciel pełniący dyżur na przerwie popchnął w ramię szóstoklasistę, który chwilę wcześniej m.in. uderzył w twarz innego ucznia.
- Gdybym wiedział, że tak to będzie później wyglądało, pozwoliłbym bić temu chłopakowi to drugie dziecko. Nie zrobiłbym nic, ograniczyłbym się do mówienia: "spokojnie", "stop", "oj, oj". To jest smutna puenta, ale to jest to, czego nauczyła mnie polska edukacja - powiedział nam zawieszony nauczyciel.
Więcej na temat tej sprawy można przeczytać w aktualnym wydaniu "Wiadomości Wrzesińskich"."
https://wrzesnia.info.pl/pl/14...

Ciekawe są też komentarze pod notką, poniżej jeden z nich:
Nauczyciel: Uczeń powiedzial spie... bo ci wyj...
Matka ucznia: czasami przeklina
Nauczyciel: Uczeń miał sprawę sądową o zaatakowanie nauczyciela
Matka: Miał małe problemy w przeszłości

Inny ciekawy komentarz, pod tą notką, tym razem z facebooka:
ale kto nie kazał zareagować nauczycielowi? Za dużo oglądał filmów? Każdy ma swoje prawa, uczen został by i tak ukarany a nauczyciel przekroczyl swoje uprawnienia, jeśli jego kompetencje nie pozwalały na rozstrzygnięcie sporu powinien zareagować zgodnie z prawem a nie przeciwnie inaczej każdy ma na swoją rękę interpretować prawo i wymierzać sprawiedliwość??? Po większości komentarzy czytam że dobrze zrobił że złamał prawo bo ktoś inny je łamał???
*********************************************************]
 
 
"Polska ma wielkie bogactwo wspaniałych nauczycieli, których trzeba wzmacniać. Trzeba wzmocnić w polskim społeczeństwie przekonanie, że nauczyciele są niezwykle ważni w procesie wychowania młodych pokoleń, mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o przyszłość dzieci i młodzieży"
prof. dr. hab. Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki

"Zadaniem szkoły jest nauka i wychowanie, a nie indoktrynacja i demoralizacja jak chciałaby lewica"
dr Tomasz Rzymkowski - Wiceminister Edukacji i Nauki

"Przychodzicie do szkoły nie tylko, by zdobywać wiedzę, ale też po to, by być wychowanym na dobrych, przyzwoitych ludzi, dobrych obywateli i patriotów"
Dariusz Piontkowski - Minister Edukacji Narodowej, obecnie wiceminister MEiN

**************************************************************
UPD
A poniżej puenta z reportażu w TVN, tym razem z Pruszkowa:
https://uwaga.tvn.pl/reportaze...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-03-2021 [17:25] - NASZ_HENRY | Link:

Za patologiczne zachowania, dzieciom zabieramy 500+ i będzie spokój w szkole ☺☻
 

Obrazek użytkownika Czesław2

29-03-2021 [17:35] - Czesław2 | Link:

Z tego , co wiem, dyrektora szkoły powołuje samorząd w konkursie w porozumieniu z rodzicami i zatwierdza kuratorium. Stąd wniosek, że patologie w szkołach mają PEŁNE poparcie polaków.

Obrazek użytkownika foros

29-03-2021 [20:04] - foros | Link:

Mnie wydawało się, że Kuratorium nie zatwierdza, ale po prostu uczestniczy w komisji powołującej, w której większość i tak ma wójt/burmistrz, ale nie będę się spierać, bo nigdy nie interesowałem się tematem
Natomiast tutaj miała sprawę badać jakaś komisja dyscyplinarna i to już jest gestia ministra, wcześniej parlamentu, który tak uchwala prawo.

Obrazek użytkownika sake3

29-03-2021 [19:23] - sake3 | Link:

Jeszcze kilka gościnnych występów pani Lempart w asyście manifestantów rekrutowanych wśród dzieci i młodzieży a nie będzie już żadnych hamulców ani w szkołach ani w pracy.Podziwiać tu tylko należy gorliwość dyrektorki zawieszającej nauczyciela.Jak ma wyglądać jego praca z młodzieżą później?Mam pytanie,czy w szkole do której uczęszczał synalek RPO Bodnara,nożownik wymuszający na mlodszych uczniach haracze ktoś śmiał z nauczycieli nawet zwrócić mu uwagę bez konsekwencji?

Obrazek użytkownika foros

29-03-2021 [20:08] - foros | Link:

Gorliwość? Sprawa miała miejsce w styczniu ub. roku, czyli zawieszenie nastąpiło po 15 m-cach - o ile Redakcja czegoś nie pokręciła. Ale raczej ma rację bo w tym roku szóste klasy raczej były na zdalnym. A czemu to tak długo trwało? Jestem zdziwiony, bo mowa tu o komisji dyscyplinarnej, czyli jakieś badanie już było.
A jeśli chodzi o Bodnara juniora to cóż, może tam pracują nauczyciele, którzy już zmądrzeli i nie kopią się z koniem, bo w tej konkurencji mają iluzoryczne szanse.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-03-2021 [21:00] - Imć Waszeć | Link:

No dobrze ale czas na morał. No to kto w końcu zamienia nam sukcesywnie państwo w GWno?

Obrazek użytkownika foros

29-03-2021 [21:35] - foros | Link:

Pamiętam taką sytuację, niedługo po wprowadzeniu reformy Handtkego: starszy emerytowany nauczyciel dorabiał sobie do emerytury. W czasie jednej lekcji znany z krnąbrności uczeń wyciągnął rękę w kierunku kartkówek, nauczyciel myślał, że chce te kartkówki zabrać i - starym zwyczajem - dał mu po łapach. Dyrektorka zadziałała błyskawicznie: zamiotła sprawę pod dywan zwalniając nauczyciela. 
Od tego czasu rządziły już wszystkie partie, ale w tej sprawie nic się nie zmienia. Obowiązuje ten sam modus operandi (nie wiem czy przepisy) - mimo gromkich zapowiedzi różnych polityków, m.in. takich jak te tutaj przytoczone. Widać więc, że jest w tej sprawie konsensus sił politycznych, którego nikt i nic nie potrafi zmienić. Raczej więc będzie sie to pogłębiało, chyba, że dojdzie do zmów przestępczych i nauczyciele będą obowiązujące prawo ordynarnie łamać - tutaj jednak napotykają barierę w postaci kuratoriów. Zmowa przestępcza musiałaby więc być dość rozległa.

Dodam jeszcze jedno. Ten ostatni strajk nauczycielski, który PiS tak podstępnie, a elektorat PiS z proletariacką energią, tak chętnie zwalczali był przede wszystkim o to. By wróciły stare zasady, których podstawą był szacunek dla nauczyciela i szkoły. Widać to było dokładnie w tekstach tych tak bardzo wyśmiewanych piosenek o krowach świniach, strzałach pioruna w prącie itp. Postulaty płacowe podnoszone były głównie przez młodych nauczycieli czyli zdecydowaną mniejszość. Im bardziej doświadczony nauczyciel wypowiadał się, tym bardziej widać było element powrotu do dawnych zasad. 
W ten piękny sposób PiS i jego wierny elektorat stłumili ruch dążący do tego czego ten elektorat sam tak bardzo mocno chciał, że jedną z podstawowych obietnic partii była reforma edukacji. Polityka bywa groteską, tak jak w tym właśnie przypadku.

Obrazek użytkownika Czesław2

30-03-2021 [06:58] - Czesław2 | Link:

Ma Pan gdzieś link do postulatów Broniarza? Chciałbym w oryginale zobaczyć te propozycje zmian w prawie, w których to nauczyciel a nie uczeń rządzi szkołą.

Obrazek użytkownika foros

30-03-2021 [08:46] - foros | Link:

A kto tuta mówi o postulatach Broniarza? Broniarz i Zarząd ZNP nie mieli żadnych postulatów, chcieli tylko zaszkodzić PiS-owi, natomiast masowo uczestniczący w strajku nauczyciele postulaty mieli, choć wybrzmiewały one dopiero, gdy ich o nie pytano

Obrazek użytkownika Czesław2

30-03-2021 [08:59] - Czesław2 | Link:

To w końcu kto ich reprezentuje? Jaja se pan robisz?

Obrazek użytkownika foros

30-03-2021 [13:41] - foros | Link:

czasami rzeczywistość jest skomplikowana. Jeśli 80% jakiejś społeczności stanowią kobiety to zwykła logika nie zawsze pomaga zrozumieć realia, czasem wręcz je zaciemnia. Stąd potrzeba takich odkryć jak inteligencja emocjonalna i takaż logika

Obrazek użytkownika sake3

30-03-2021 [10:03] - sake3 | Link:

@foros.......Strajk nauczycielski Pana oczami wyglądał jak wspaniałe,nader słuszne i oczekiwane działanie.Czyżby?I czy to PiS podstępnie jak głosi je zwalczał?Jak po tym strajku szanować nauczyciela czy przyznać mu rację oglądając pana krówkę,idiotyczne piosenki z idiotycznymi tekstami,dosypywanie środków przeczyszczających nauczycielom nie chcących brać udziału,wygwizdywanie,przeszkadzanie buczeniem w maturach.Jakoś nie było tam postulatów o reformie edukacji czy powrocie do zasad.Teraz większość komentatorów staje po stronie nauczyciela i nie od PiS-u zależy jak takie kwestie podnosić. 

Obrazek użytkownika foros

30-03-2021 [12:10] - foros | Link:

Myślę, że błędem jest oczekiwanie gejzerów intelektu od ludzi opłacanych na poziomie pracowników fizycznych - czyli od nauczycieli. Rozwój intelektu wymaga czasu i komfortu.

Dodajmy do tego system prawny, którego celem jest odebranie nauczycielowi w szkole roli podmiotowej - co było historycznym polskim dziedzictwem - na rzecz roli usługodawcy wobec rozproszonego podmiotu, na który składają się: uczniowie, rodzice, samorząd i państwo - oczywiście z ograniczeniem podstawowego przymiotu rzemieślnika: samodzielności, inwencji - a ujrzymy przyczyny kryzysu w szkole (inny wariant tej koncepcji: nauczyciele są elementem równoważnej trójcy: uczniów, rodziców, nauczycieli - którymi zarządza dyrektor reprezentujący interesy jednocześnie samorządu i państwa, ale bardziej samorządu, którzy go bezpośrednio zatrudnia i odwołuje). 

Generalnie rodzice, uczniowie i nauczyciele woleliby wcześniejszy, historyczny system, z podmiotową rolą nauczyciela. Państwo jednak konsekwentnie tego odmawia. Stąd kwiatki jak opisywany wyżej. Dlatego szkoła nie może sobie poradzić z krnąbrnym 12-latkiem bo potrzebuje do tego pełnej współpracy albo rodziców ucznia albo jego samego. Jeśli jej nie ma następuje impas. Dlatego też nauczyciel nie może samodzielnie, podmiotowo, rządzić w klasie i na korytarzu, może to robić tylko z delegacji dyrektora, do którego uczeń może się w każdej chwili odwołać, a jeśli dyrektor ociąga się to jest x instytucji, które go chętnie skontrolują i zawsze znajdą feler. I kółko zamyka się.  Bo w takim systemie podstawowym interesem i zadaniem dyrektora (który nie posiada działu prawnego) jest wykazanie w każdej chwili podstawowym podmiotom (rodzic, uczeń, wydział edukacji wójta, kuratorium), że postępuje właściwie (to jest główne źródło szkolnej biurokracji), albo tak się dogadać, by większość była zadowolona. A zadaniem nauczyciela jest nie podpaść, chyba że lubi się boksować. Tyle, że dyrektor jeśli mocno chce to znajdzie drogę by pozbyć się problemu.
Jeśli więc dodamy A(płace) do B(ramy) to jakich nauczycieli Pani się spodziewa?

A strajk nauczycieli był od początku przegrany, o czym pisałem długo przed nim, i rząd postąpił dokładnie wg tego co przewidywałem. Dążenie do tego strajku przez Zarząd ZNP pokazuje jedynie w jak wielkiej pogardzie ma ta struktura zwykłych nauczycieli. Podobnie jak Zarząd ZNP działał PiS świadomie prowokując ten strajk (m.in. tym jak traktował Solidarność) aby przeciąć żądania płacowe innych grup. Wobec tego palącego problemu cała reszta ("takie mamy Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie") zeszła na plan dalszy. Aby wygrać strajk politycznie potrzebne było przekonanie opinii publicznej. Stąd zorganizowana kampania negatywna państwa oraz nakręconych propagandą struktur PiS wobec nauczycieli, wykorzystująca zresztą świadomie schematy propagandowe stworzone wcześniej przez PO, GW i rząd Olszewskiego (strajk z '93 i odbieranie wczesnych emerytur)  

Obrazek użytkownika sake3

30-03-2021 [12:31] - sake3 | Link:

@foros....Przypuszczam że wpis był skierowany do mnie.Pan za zaistniałą sytuację w szkolnictwie obwinia PiS.Nic w tym dziwnego,przecież i tak wszyscy i owszystko obwiniają PiS.Dobrze ,że Pan temat poruszył i stara się merytorycznie rozwijać i poddać dyskusji.Pomijamy jednak rolę rodziców i ich uprawnienia o ile są.Tyle,że rodzice czesto nie chcą współpracować,godzą się na wszystko bo tak wygodniej.Który rodzic przyzna że jego dziecko niestosownie się zachowuje?Który przeprosi nauczyciela czy szkołę? Który rodzic dziś osmieli się skrytykować indoktrynację dzieci,wleczenie ich na manifestacje,wciąganie w politykę? Żeby wszystko wkroczyło na dobre tory niemożliwością jest krytyka dotychczasowej linii,zawieszania nauczycieli z błahych powodów jak podniesienie glosu ,szarpnięcie.Tu więc potrzeba współpracy z rodzicami,żeby wiedzieli,że to nie osobowośc nauczyciela,nie jego nerwy a zachowanie nastolatka czy dziecka jest powodem konfliktu. 

Obrazek użytkownika foros

30-03-2021 [14:14] - foros | Link:

 [12:31] - sake3 
Nie obwiniam PiSu. Uważam, że w kwestii polityki szkolnej nie ma różnic między partiami. Jest jednolita polityka państwowa sprzeczna z oczekiwaniami społeczeństwa. Uważam, że jeśli chodzi o generalia nie będzie żadnych różnic między Biedroniem, Czarnkiem, Lubnauer czy Zandbergiem. Wszyscy ci politycy będą robili to samo. I pewnie Winnicki, czy Dziambor jeśli dojdą do władzy też, choć tutaj jest mały znak zapytania.
Jeśli więc stawiać tutaj zarzuty PiS to tylko w kwestii mamienia wyborców, że będzie inny.

A nadzieje niektórych, że Rady Rodziców zmienią szkołę uważam po prostu za wygodny pretekst do przerzucania odpowiedzialności. Co mogą zrobić Rady Rodziców - zwłaszcza pracujących, gdy w szkole rządzi dyrektor - jeśli chce, a dyrektorem samorząd? Owszem, lokalnie może zdarzyć sie skuteczny margines. To wszystko.
 

Obrazek użytkownika foros

30-03-2021 [12:58] - foros | Link:

CZ. II
jeśli zaś chodzi o opisywane przez Panią wybryki.
Moim zdaniem są one godne potępienia i bardzo źle świadczą o tych którzy się ich dopuszczali. Jeśli jednak słowa potępiające tę sytuację padają ze strony urzędników z Prawa i Sprawiedliwości to wzbudzają one jedynie żenadę i pusty śmiech. Bo właśnie ta partia na 100% realizuje koncepcję kupowania sobie przywilejami wybranych grup, przede wszystkim silnych (sztandarowy przykład mundurówka) głośno krzycząc o solidaryzmie społecznym. I nie jest to żadna przypadkowa koincydencja tylko świadoma polityka tej partii, której zresztą Kaczyński nie ukrywał jasno wypowiadając się przeciw generalnym jednolitym rozwiązaniom zmian płac budżetówki na rzecz odrębnych decyzji dla poszczególnych grup zawodowych.
Moim zdaniem ci nauczyciele, dysponujący intelektem jakim dysponują, po prostu próbowali być silni. I robili to takimi sposobami jakich nauczyli się od obecnych elit intelektualno - politycznych. I podstawowym problemem nie są tutaj naśladowcy mniej lub bardziej sprawni, lecz wzorce. Jeśli więc wzorce nawet nie próbują ograniczać swojej hipokryzji, co więcej jest ona ich podstawową metodą działania, to są po prostu żałośni. Być może współcześni tego nie zauważą ale potomni na pewno.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-03-2021 [21:27] - Imć Waszeć | Link:

Jakakolwiek przyszła reforma edukacji powinna zacząć się od ograniczenia wpływu klik lokalnych na zatrudnienie w szkołach. Tu znajduje się to bijące serce szamba w edukacji. Jeśli podnosi Pan argument "dobrych starych nauczycieli", to działanie lokalnego szamba powoduje dwa główne skutki: 1) nie ma już starych nauczycieli w placówce, bo zostali wyparci przez nowy, czyli młody układ, 2) są tylko tacy starzy nauczyciele, którzy nauczyli się żerować na wszystkim i nikomu nie podskakiwać. Chyba nie o taką edukację nam chodziło, prawda? Wszyscy okresowo rzucają się na tego Broniarza i ZNP, ale dla mnie jest to tylko zasłona dymna, która ma na celu przesłonięcie "lokalnych patologizacji" (podobnie tewulce SB i padalce z WSW nauczyli się za każdym razem prewencyjnie skakać do oczu "wszystkim z PZPR", żeby ukryć własną obecność). W efekcie w każdej placówce są tacy, których "nikt nie ruszy", bo mają plecy w gminie lub w powiecie. a także tacy, którzy są stale na wylocie, bo szykowana jest posada dla kolejnego Sykstuska, który dopiero robi studia. Nic, co bredzono w momencie przekazywania kompetencji władzy centralnej do samorządów, się nie spełniło. Z cała pewnością nie spowodowało to zwiększenia dbałości o poziom kształcenia dzieci w okolicy, a jedynie mocniej zabetonowało lokalne układy. To samo zjawisko wystąpiło najpierw po "sprywatyzowaniu" lokalnych kotłowni, pomów, gieesów i innych domów kultury, potem po reformie urzędów, a następnie "prywatyzacji" szpitali. Teraz mafie lokalne w wielu miejscach są nie do ruszenia, bo kontrolują wszystkie cztery nogi stolika, który ktoś politycznie narwany chciałby wywrócić. Nie ma to specjalnego związku z żadną partią, ale raczej z taktyczną wielopartyjnością politycznych ameb pełzających za żarciem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-03-2021 [19:47] - Marek1taki | Link:

Kto zawiesi dyrektorkę szkoły za zawieszenie nauczyciela? To niestety typowy przykład mentalności osób na kierowniczych stanowiskach.

Obrazek użytkownika foros

29-03-2021 [22:04] - foros | Link:

Dyrektorka postąpiła zgodnie z przepisami, za co ją zawieszać? A mógłby oczywiście burmistrz czy wójt (nie wiem czy zawiesić, ale na pewno odwołać) gdyby doszedł do wniosku, że narusza ona godność nauczyciela. Tak jak zrobił burmistrz Ostrowa Wielkopolskiego gdy na koncie twiterowym jednej z dyrektorek ukazały się twity mówiące np. że jeden z liderów opozycji to "dupek" a inny "ma twarz przygłupa". Dyrektorka została za to przez burmistrza skutecznie odwołana ze stanowiska.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-03-2021 [22:40] - Marek1taki | Link:

To są przepisy na to że ma się odciąć od podwładnego z powodu nagonki o ideologicznym - marksistowskim - charakterze?
Dyrektorzy szpitali też się zawsze odcinali od lekarza czy ordynatora bez dowodzenia winy. Umyją ręce i zachowają stołek. Dla mnie dzicz.

Obrazek użytkownika foros

30-03-2021 [19:13] - foros | Link:

Dziwna jest ta sprawa. Chronologia: zdarzenie: styczeń '20, skarga rodziców: marzec, w czerwcu przyjeżdża kuratorium, październik/listopad: początek sprawy, decyzja: marzec '21. 
W międzyczasie zmienia sie w szkole dyrektor.
Widać też, że całą sprawę nakręca poznańskie kuratorium - już za kadencji min. Czarnka.
Niżej link do krótkiej audycji radiowej z Radia Września z opisem sprawy.
https://radiowrzesnia.pl/radio...

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-03-2021 [22:13] - Marek1taki | Link:

Nie jest to jedyna sprawa gdy stawia się sprawy na głowie. Dla tresury w imię ideologii marksizmu. Słuszna uwaga w audycji, że gdyby stał z rękami w kieszeniach jak uważa za właściwe nowa dyrektor to powinien być ukarany za brak reakcji. Chyba nawet brak reakcji jest penalizowany w takiej sytuacji a działanie w obronie koniecznej tylko w razie przekroczenia granic.
Wygląda to na pedagogiczny Nangar Khel. W tych wypadkach cygan zawinił a kowala powiesili. O problemach z takimi agresorami pisał Pan wcześniej, że system nie ma na nich bata. Na nauczyciela ma.
Wniosek w rodzaju pobożnych jest taki, że kuratoria muszą mieć (w obecnym systemie) własne kuratorium, które przeprowadzi czystki ideologiczne i na podstawie analizy spraw wyśle z wilczym biletem na zieloną trawkę zainfekowanych kuratorów. W rodzaju pobożnych bo jak widać Czarnek nie da rady. Za duży brzuch albo co? Zresztą nie przeciwstawił się pandemii w szkolnictwie więc się nie nadaje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-03-2021 [21:30] - Imć Waszeć | Link:

Nikt nie zawiesi, bo najczęściej dyrektorka ma plecy w powiecie. Co najwyżej, gdy już mocno nabruździ, dostanie kopa w górę np. do kuratorium albo rozpocznie "studia podyplomowe".

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

30-03-2021 [01:00] - Kazimierz Kozio... | Link:

kiedys to uczniow zawieszali, nawet za watpliwe wybryki(po 2 tygodniach nas pieciu odwiesili). pozniej nastaly czasy o ktorych szerzej dowiedzielismy sie z nagrania jakie bandyterka zrobila podczas lekci linczujac nauczyciela kublem na smieci. przedostani etap upadku oswiaty to politpoprawne zawieszanie nauczycieli. ostatnim bedzie definitywne zlikwidowanie edukacji stacjonarnej na rzecz wirtualnej jak nie z powodow sanitarno-epidemiologicznych to zeby uczniow nie traumatyzowac procesem nauczania. 
jak zauwazyl Epiktet z Hierapolis 2 tys lat temu "tylko wyedukowani sa wolni". upadek edukacji jest jak najbardziej pozadany w obecnej narracji. 

Obrazek użytkownika foros

30-03-2021 [09:36] - foros | Link:

Pisze Pan "nastały czasy". Czasy nie nastają same z siebie. To ludzie je tworzą.
Ktoś ktoś konkretny zadał sobie trud by w szkołach nastąpiły radykalne realne zmiany - co nie było specjalnie łatwe. Ktoś za tym głosował w sejmie i w senacie. Ktoś też pilnuje, np. w ministerstwie, kuratoriach, by więcej zmian nie było - mimo przeciwnych deklaracji różnych partii politycznych.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-03-2021 [22:16] - Imć Waszeć | Link:

Słusznie, to są jacyś ludzie. Nie tylko u nas toczy się ta dyskusja. Tutaj jest dokument o fabryce konserw, zrobotyzowanej taśmie, wyrzucającej produkty jednakowe w każdym aspekcie. Te konserwy mają potem za cel konkurować ze sobą o najlepsze miejsce na półce.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jan1797

30-03-2021 [19:59] - Jan1797 | Link:

Jaki sens ma komentowanie, najlepiej pozostańmy przy tym, co mamy w spadku
PO liberalnie akceptowalnych przez lata a ostrzał nauczyciela kulkami z papieru
czy wspomniany kosz na nauczycielskiej głowie zarówno dla szacownego grona
jak rodziców stanowiących trzon minionego niedorozwoju, był normą.
Zmiany w zasadach wynagrodzeń według wyników osiągnięć nauczanych broń .... !
Tylko nie wspominać o młodych talentach, czy akceptacji dla reformy nauczania.
Rozwój Polski oprze się na miernych ale wiernych zakładając warunek tytułowy
jako standard przy pracy i fakt graniczący z pewnością, planowany brak rozwoju.
--------------------------
Więc się nie uczą, bo zrozumienia ni w domu Ani w szkole, po cóż pocić się ucząc
by się pocić, pracując?
W sam raz przykrywka, staram się :))
Absolutnie nie prowokuję, a jedynie przypominam i pozdrawiam.
PS
60 % pracujących (dział przemysłu) wśród przyczyn powyborczych „pieniędzy nie będzie”
wskazuje nieporadność gospodarczą, 30% uzasadnia to brakiem programu, patriotyzmu
gospodarczego kadr oraz pasywnym zachowaniem.