Klęska "przemysłu pogardy" i fałszerzy

  Jest tym, co najbardziej mnie cieszy.  "Przemysł pogardy" powstał po wygraniu przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów parlamentarnych 25 września 2005 roku i utworzeniu rządu koalicji PiS z Samoobroną i LPR.  Funkcjonuje więc już od 10 lat i jednego miesiąca, a biorą w nim udział wszystkie główne media III RP, czyli tzw. mainstream.  Mieliśmy ponad 10 lat nieustannej medialnej agresji przeciw PiS, sformatowanej według goebbelsowskika-stalinowskich wzorów.  Jaki był efekt tej odrażającej działalności?

 W wyborach 2005 roku Prawo i Sprawiedliwośc uzyskało 26,99% głosów i 155 mandatów {TUTAJ}.  W dziesięć lat później - 25 października 2015 - 37,58% głosów i 235 mandatów {TUTAJ}.  Straszenie partią PiS, szczególnie nasilone tuż przed wyborami, przynioslo dokładnie odwrotne skutki od zamierzonych przez nienawistników.  Również wybory do senatu poprawiły pozycje PiS.  W 2005 roku uzyskało 48 mandatów, a w 2015 - ponad 60, co stanowiło większość.  W roku 2005 prezydentem został Lech Kaczyński z PiS, a w 2015 - Andrzej Duda - także z PiS.

 Cała dziesięcioletnia, wytężona praca "przemysłu pogardy" poszla więc na marne.  Prawo i Sprawiedliwośc może teraz samodzielnie rządzić. Agresywna propaganda wszystkim już obrzydła i nic się nie da na niej ugrać.  A co się stało z hołubioną przez mainstream Platforma Obywatelską?  Po sukcesach w latach 2007, 2010 oraz 2011 powróciła da punktu wyjścia.

 W roku 2005 zdobyła 24,11% głosów i 133 mandaty w Sejmie, a w 2015 - 24,09% głosów i 138 mandatów.  Zarówno w 2005, jak i w 2015 uzyskała 34 miejsca w Senacie.  W rzeczywistości sytuacja PO jest obecnie gorsza niz w 2005 roku.  Wtedy była ona partia stosunkowo mlodą budząca nadzieje na przyszłość.  Obecnie jest to zdemoralizowana partia władzy, przypominajaca mafię, której chodz jużi tylko o koryto.  Pokazały to wyraźnie porsłuchane rozmowy jej polityków.

 Teraz kilka słow o fałszerzach.  Istnieją podejrzenia, że wybory w 2010 i 2011 roku były sfałszowane.  Jestem  przekonana, że stało się tak z wyborami do sejmików wojewódzkich w 2014 roku.  Działalność Ruchu Kontroli Wyborów i samego PiS pozwoliła na znaczne ograniczenie możliwości fałszerstw w wyborach prezydenckich i parlamentarnych.  Dzieki temu Andrzej Duda jest dzis prezydentem, a PIS wygrało wybory parlamentarne.  Przypuszczam jednak, iż machlojki komisji wyborczych zabrały PiS kilka-kilkanaście mandatów, lecz nie zdołały jednak zapobiec samodzielnym rządom tej partii.  Dobre i to.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-10-2015 [21:55] - Marek1taki | Link:

@autor
W 2005r. "przemysł pogardy" został skierowany przeciw PiS ale ta instytucja nie pojawiła się tak z dnia na dzień.
Ona istnieje w obecnej formie od 1989r. na mocy kontraktu z Magdalenki i betonującej media ustawy o KRRiT.

Obrazek użytkownika bolesław

27-10-2015 [22:13] - bolesław | Link:

"Działalność Ruchu Kontroli Wyborów i samego PiS pozwoliła na znaczne ograniczenie możliwości fałszerstw w wyborach prezydenckich i parlamentarnych."
Też tak twierdzę, jestem przekonany, że gdyby nie kontrola wynik byłby zupełnie inny. Rozmawiałem z dwoma osobami, które były w komisjach. Obecność osób z RKW bardzo ich denerwowała.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika elig

27-10-2015 [23:45] - elig | Link:

To bardzo dobrze. Te osoby z RKW były więc potrzebne.

Obrazek użytkownika goscaga

28-10-2015 [03:09] - goscaga | Link:

W przyrodzie nic nie ginie.

Co zainwestujemy w przeszlosci,pozniej dostaniemy spowrotem.Widocznie mali ludzie z PELO tego nie wiedzieli,co zreszta nie dziwi,jak widac funkcjonuja jedynie na plyciznie...forsa,forsa...to sie liczy,co zrobili ze swoimi sumieniami?

OH,jak mnie cieszy ich upadek!!!Ten sie smieje,kto sie smieje ostatni!Jaroslaw Kaczynski,z kolei, to wielka osobowosc,zupelne przeciwienstwo wspomnianej sitwy

Obrazek użytkownika xena2012

28-10-2015 [07:52] - xena2012 | Link:

czy coś się zmieniło z tym przemysłem pogardy wobec PiS jakoś nie widzę.Komentarze jak były zjadliwe takim pozostały.Michnik śle donosy po mediach całej Europy,PO nie straciła nic ze swej arogancji i nie nabrała pokory ani rozsądku.Budowana jest już koalicja antypisowska o czym skwapliwie donosi na Onecie ,,The Guardian'' ustami timothy Garton Asha.

Obrazek użytkownika ASPAL

28-10-2015 [09:06] - ASPAL | Link:

Przemysł pogardy ma się dobrze,niestety...

Obrazek użytkownika Freiherr

28-10-2015 [09:29] - Freiherr | Link:

Tak, klęska "przemysłu pogardy" to jeden z najbardziej satysfakcjonujących aspektów "naszej" wygranej. Może wreszcie będzie normalnie. Co do fałszerstw wyborczych sądzę - i na pewno nie jestem w tej opinii odosobniony - że wybory też zostały, częściowo oczywiście, sfałszowane. PiS zyskałby kilka/kilkanaście mandatów a PSL nie wszedłby do Sejmu (nie przekroczyłby progu 5%). Musimy więc stworzyć mechanizmy formalne i organizacyjne zapobiegające fałszerstwom i patrzeć na ręce aparatowi wyborczemu. Następna okazja to wybory samorządowe. Miejmy nadzieję, że uda się czerwone i zielone ludziki zmarginalizować, choć nie będzie to łatwe. Mam nadzieję, że Ruch Kontroli Wyborów okrzepnie i damy radę.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-10-2015 [10:15] - NASZ_HENRY | Link:

Powtórny cud nad Wisłą!
Prawica razem lewica osobno, choć z "Razem" ;-)