Apel Kornela Morawieckiego - Solidarność


Kornel Morawiecki. Fot. Onet

Muszę przyznać, ponownie, że Ruch Kukiza przynajmniej deklaruje wolę zmiany ordynacji wyborczej i wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW). Zwolennicy JOW-ów bardzo je reklamowali. Moim zdaniem, nieumiejętnie. Na ogół pomijają bowiem lub nie zdają sobie sprawy ze związku tej ordynacji z niepodległością i bezpieczeństwem Polski, o czym pisałem w przeszłości (np. tutaj: http://naszeblogi.pl/54518-mierzymy-za-kukizem-ziemie-i-glebokie-morze-ilu-mordercow ) Środowisko KPN Niezłomni od lat głosi potrzebę wprowadzenia JOW, właśnie przez wzgląd na niepodległość i bezpieczeństwo Polski.
 
A jednak realizację programu JOW uważam za wtórną względem zastąpienia wymiaru niesprawiedliwości normalnymi sądami, tj. ławami przysięgłych. Ordynacja większościowa wpłynie na interesy Polski długofalowe i na kształtowanie realnych elit. Wpływ tych zmian na losy Polaków będzie aż nazbyt realny, ale i siłą rzeczy – tylko pośredni. Tymczasem terror pseudosądów dotyka bezpośrednio wszystkich Polaków i przekreślił sens istnienia tego państwa. I dlatego ławy przysięgłych są ważniejsze.  
 
Skoro postulatu ław przysięgłych nie ma w programach wyborczych to uważam, że Polakom nie mają nic do zaoferowania wszystkie uczestniczące w wyborach partie polityczne. Dlatego nadal wzywam do bojkotu wyborów. Bojkotu wydaje się wymagać nie co innego, a właśnie solidarność z ofiarami totalitarnego państwa.
 
We wszystkich tych ocenach i poglądach mogę jednak się mylić. W Polsce nieomylni są tylko pseudosędziowie rasy panów.
 
Jeżeli też uważają Państwo, że błądzę ;) lub jeżeli pragną Państwo poprzeć zmiany jakiekolwiek, nawet drugorzędne - choć i niezmiernie doniosłe, bo taki jest postulat JOW – proszę rozważyć kolejny apel wyborczy lidera Solidarności Walczącej Kornela Morawieckiego.
 
Kornel Morawiecki jest przywódcą opozycji niepodległościowej wybitnym. Ma prawo do własnej oceny priorytetów zmian jak każdy z nas, a co więcej, w swych odmiennych ocenach to On może mieć rację. Uderzę w kombatancki ton: w latach 80-tych kierowany przez pewien czas przeze mnie Obszar V KPN współpracował z Oddziałem Katowickim SW, nasze środowiska łączy więc braterstwo broni, by tak rzec. I Solidarność, przez duże i małe „s”, zwłaszcza w sytuacji medialnego bojkotu, co w końcu przypomina sytuację z lat 80-tych. Nie będę naśladował Michnika i przypomnę, że naturalnie, przeszłe zasługi (if any) to żadna gwarancja racji współcześnie; jednak Solidarności i Polski Kornel Morawiecki nie zdradził nigdy i trudno mi sobie wyobrazić, by i w przyszłości mogło to nastąpić.
 
Wolny Czyn popierał Kornela Morawieckiego w wyborach prezydenckich 2010 r. Poniżej filmowy zapis spotkania z kandydatem, jakie zorganizowaliśmy w katowickim Skarbku w 2010 r.
 
 
 
Szanowny Panie,
 
(Pani, Drogi Przyjacielu, Kolego itp.)
 
Zwracam się z prośbą o oddanie w czasie najbliższych wyborów głosu na moją osobę.
 
Zdecydowałem się kandydować z listy Kukiz’15, jak wspominałem, gdyż po wielu latach to w tej formacji odnalazłem ducha Solidarności. Po miesiącach wspólnych dyskusji, bliskiego współdziałania, przygotowywania politycznych i społecznych celów, wyznaczania strategii – nie mam wątpliwości: to właśnie to ugrupowanie jest wielkim „drugim echem” dziesięciomilionowego ruchu, który powstał w Sierpniu 1980 roku i zjednoczył nas w dążeniu do wielkiej polskiej przemiany.
 
W wyborach tych startują także inni członkowie Solidarności Walczącej. Nigdy jeszcze ludzie naszej organizacji nie byli jeszcze tak blisko wyborczego sukcesu. Nigdy szansa zaistnienia z programem Rzeczpospolitej Solidarnej w Parlamencie RP nie stawała się tak realna.
 
W czasach najtrudniejszych łączyły nas te same cele. Bez wątpienia wiążą nas dziś nie tylko wspomnienia, ale i ta sama wizja lepszej Polski.
 
Z całego więc serca proszę o oddanie głosu, który może nas posunąć o wyjątkowy krok naprzód. Oddany na mnie głos może przybliżyć do spełnienia tych idei, dla których tak wiele byliśmy w stanie poświęcić.
 
Pozdrawiam
 
Kornel Morawiecki
 
Kornel Andrzej Morawiecki (ur. 3 maja 1941 w Warszawie) – polski polityk, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki, nauczyciel akademicki. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2010. Więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kornel_Morawiecki
 
* * *
Jedynym portalem w Polsce wolnym od agentury jest Wolny Czyn, fizycznie znajdujący się na serwerze w USA (https://sites.google.com/site/wolnyczyn/ ). Wszystkie artykuły WCzynu publikowane są na innych portalach i na Facebooku. „Nasze Blogi” po zmianie administratora to portal antyukraiński - prorosyjski, putinowski. Autor nie ma wpływu na komentarze; stręczy je tu administrator. Optuje on nadto za anonimowością i swoją, i swej trzody. W efekcie są to na ogół komentarze motłochu – prorosyjskich żulików, endeckich dziadyg j sitwy kolesi i pociotków. To w PIS zwyczajowe. Apeluję więc o niekomentowanie moich artykułów na Naszych Blogach. Proszę korzystać z mejla, FB, lub telefonu (uwaga: najprawdopodobniej na podsłuchu!)
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com  
http://www.facebook.com/cysewski1

YouTube: