Negatywne reklamy

  Staram się na ogół unikać oglądania reklam w telewizji.  Są one jednak wszechobecne i często się na jakąś trafia.  Zauważyłam, iż zaszła w nich pewna zmiana, zwłaszcza jeśli chodzi o reklamowanie produktów spożywczych.  Dawniej starano się podkreślać ich różne zalety - wyborny smak, cenne wartości odżywcze itp.  Obecnie zaczyna dominować coś, co nazywam "negatywną reklamą".  Mówi się w niej głównie o tym, czego w danym produkcie nie ma,

  Do napisania dzisiejszej notki skłoniła mnie reklama pewnych parówek.  Ich główną zaletą miał być jakoby "brak konserwantów".  To oczywiste kłamstwo - gdyby tak było, to zepsułyby się one po jednym, góra dwóch dniach i nie dałoby się nimi handlować.  Do kupna mięsa z kurczaków zachęca się twierdząc, że ptaki te były karmione paszą "bez dodatku GMO".  Czy to prawda - nie wiadomo.  To nie jest nowe zjawisko.  Od dawna reklamuje się żywność zawierającą "zero kalorii", a ostatnio napoje i słodycze "bez cukru".  O różnych, często podejrzanych, słodzikach się milczy.

  Mamy tu wyraźną sprzeczność.  Z jednej strony badania naukowe prowadzą do coraz skuteczniejszych metod konserwowania żywności oraz do modyfikowania roślin [także genetycznie] tak by dawały większe plony i były odporne na choroby.  Z drugiej strony efekty tych badań są przedmiotem agresywnych kampanii potępiających je w czambuł.  Nie jest jasne - czemu ma to służyć?  Zepsuta żywność jest groźniejsza dla zdrowia niż konserwanty, a pleśń jest dużo bardziej rakotwórcza niż GMO.

 Dużo osób wzruszy ramionami i powie, że przecież nikt nie wierzy reklamom.  To nieprawda - gdyby tak było, to nikt nie umieszczalby ich w telewizji, płacąc za to ciężkie pieniądze.  To, co głoszą reklamy ma znaczene.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-02-2021 [22:01] - Marek1taki | Link:

Negatywna reklama nie mogła ominąć nas przy promocji pandemii:
"Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, były funkcjonariusz GW i były rzecznik ZUS za rządów Tuska, w porozumieniu z ministrem Niedzielskim, wiecznym urzędnikiem zatrudnianym przez kolejne rządy od czasów Oleksego, za radą Horbana, byłego doradcy byłej minister Kopacz, ogłosił nowy etap walki z pandemią. Wstęp do ogłoszenia był tradycyjny, po pierwsze wszystko zależy od nas, po drugie Niemcy wprowadzają. A co konkretnie? Po dzielnej rocznej walce z „pandemią” okazało się, że przyłbice, szaliki i nawet maseczki szyte z taką pasją przez „szafiarki”, dyktatorów mody i znane firmy odzieżowe, nie chronią przed pomorem. Przez rok mówili o tym, nie eksperci, ale „płaskoziemcy” i tak historia zatoczyła koło. Wniosek? Musimy być odpowiedzialni, jak Niemcy i zakładamy maseczki chirurgiczne."
https://www.kontrowersje.net/n...
To jeszcze nie wszystko. Ten sam cytat ilustruje drugą negatywną kampanię rządu. Konkretni podwójną miarę wobec obsad instytucji. Miarę zgodną z mentalnością Kalego jak się mówiło w czasach gdy marksiści nie obsadzali swoimi ludźmi instytucji. Ilustruje dobór "państwowców" za rządów PiSu. Okazuje się, że dobra zmiana nie walczy z czerwonym morem. Ona go tworzy i firmuje.

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2021 [00:02] - Ptr | Link:

Dwie notki niżej szanowni forumowicze rozpatrują naturę otchłani czyli czarnej dziury w jakiej jesteśmy, a więc kilka skojarzeń na czarno dotyczacych reklamy:
1. Wiadomośc z radia wnet dziś : bigtech stopniowo przjmuje prawie cały rynek reklamy. Wzrost rynku reklamy w internecie ( na przykładzie Australii) zasila przede wszystkim bigtech - 95%. 
2. Duża część reklam w Polsce nie spełnia standartu minimum kultury. To chyba oczywiste, szczególnie w TV.
3. Mam wrażenie graniczace z pewnością , że teksty ważne , wymagające powagi i uwagi są atakowane na portalach prawicowych przez towarzyszącą im reklamę nakierowaną na rozproszenie, zniesmaczenie a może i wyposażone w treści działające na podświadomość. I wcale nie wynika to z reklamy profilowanej pod odbiorcę. Po prostu pojawiają się obrzydliwe rzeczy  i psują wygląd. Portale prawicowe muszą z czegoś żyć, ale to wygląda jakby ktoś wrzucał do nich smieci. To jak reklama szamb platikowych wkopnych w tomiku poezji.  
4. Inwigilacja konsumentów jest faktem, inwigilacja naszego życia staje się faktem, inwigilacja naszych dusz puka do drzwi. 

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-02-2021 [07:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Portale prawicowe muszą z czegoś żyć, ale to wygląda jakby ktoś wrzucał do nich smieci. "
Goszczę na portalach prawicowych i śmieci nie zauważam.
Bo do takich nie zaliczam reklamy wyjazdów zagranicznych, kupna lornetek, sprzętu turystycznego,  kursów edukacyjnych etc. Nie oznacza to, iż korzystam z tych ofert.

Tak w ogóle, to nieładne świadectwo sobie, Komentatorze wystawiłeś, podobnie zresztą jak swojego czasu Redaktor Lis.

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2021 [10:36] - Ptr | Link:

Uderz w stól, a nozyce się odezwą. Przeglądam portale od lat i od święta i widzę , że reklama może stanowić anihilator treści. I nie chodzi o reklamę pozycjonowaną na mnie , bo nie  wywołuję tych tematów. Zwykle są to zdjęcia stanów chorobowych, zdegenerowanych narządów, jakieś biologiczne paskudztwa , zdjęcia tak zrobione ,że przypominają coś co kojarzy się z seksem itp.  

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-02-2021 [10:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

"zdjęcia tak zrobione ,że przypominają coś co kojarzy się z seksem itp.  "

Wyparcie się. Nieładnie się tak samemu oszukiwać.

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2021 [12:23] - Ptr | Link:

Człowieku , ile ty masz lat ? Jesteś nastolatkiem ? Albo starszym niezbyt mądrym, bo młody gówniarz nie wiedziałby co to wyparcie. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-02-2021 [13:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

W Pańskim wieku to może być nawet zaparcie.

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2021 [15:22] - Ptr | Link:

Masz wyobrażenia nastolatka co do życia , a bezczelność jak u młodego ideowego komunisty. 
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-02-2021 [21:32] - Tomaszek | Link:

@Zdzichu
Lusterka w monitorze nie masz , to nie widzisz . 

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2021 [11:32] - Ptr | Link:

A co dodaje się w komentarzach do bardzo istotnych artykułów ?  Dodaje się ogłoszenia pisane niejako przez niewinne panienki. Vide dzisiejszy tekst Jorgensena na Frondzie. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-02-2021 [13:15] - Imć Waszeć | Link:

Warto zobaczyć jakie reklamy obecnie podaje Google na portalach i np. na Youtube. Zmieniło się głównie to w jaki sposób traktowane są reklamy. Przedtem reklamy były związane z kliknięciasmi, okazaniami i tzw. monetyzacją, czyli zarobkiem dla właścicieli stron i autorów filmów. Obecnie reklamy są stosowane jako uciążliwość i stręczona jest usługa premium bez reklam. To pokazuje, że lewusy już wybiegają w przód i niebawem może pojawić się płatny dostęp do materiałów. Z drugiej strony wiele firm wpadło w zastawione sieci i żądają od pracowników lub kandydatów do pracy posiadania konta na lewackich portalach wypełnionego wrażliwymi informacjami o sobie, nieomal CV z życiorysem. Czas z tym w Polsce skończyć, bo to jest normalne szpiegostwo wymuszane przez miejscowych pracodawców w imieniu obcych służb.

I jeszcze taki przypadek. Ostatnio próbowałem założyć hosting na darmowym serwerze. W efekcie po podaniu odpowiednich danych i konta poczty elektronicznej nie przychodziło żadne potwierdzenie rejestracji, a zamiast tego skrzynka zaczęła zapychać się tysiącami obcych reklam. Obecnie dostaję reklamy w co najmniej pięciu językach np. angielskim, japońskim i tzw. ruchomym, tzn. w języku kraju, którego strony odwiedziłem w przeciągu paru dni. To świadczy tylko o skali inwigilacji w prywatnym komputerze dokonywanym przez kompleks skryptów Googla czy innego FB. Nawet tutaj jest tego pełno.

Taki przykład: https://www.googletagservices....

PS: Mark Zuckerberg has no moral compass: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-02-2021 [13:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Z drugiej strony wiele firm wpadło w zastawione sieci i żądają od pracowników lub kandydatów do pracy posiadania konta na lewackich portalach wypełnionego wrażliwymi informacjami o sobie, nieomal CV z życiorysem."
Patrz Pan. To jakieś dziwne firmy. Znakomita większość tych znaczących na rynku wręcz żąda od swej kadry kierowniczej, prezesów etc. ograniczenia do minimum, a niekiedy likwidacji kont w mediach społecznościowych. Niektórych moich znajomych, podobnie jak ja, zajadłych przeciwników obecnej władzy, trochę to oburzało, ale czego się nie robi dla sutej wypłaty. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-02-2021 [14:03] - Imć Waszeć | Link:

To chyba tylko dlatego, że rządzi PIS. Jak wróci jakiś "Tusk", to wróci też zaraz zarządzanie kadrami na Fejsie. Uczą już tego w ogólniaku i na studiach jak zakładać sobie konta i zmuszać innych do założenia.

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2021 [15:40] - Jabe | Link:

Straszenie „jakimś Tuskiem” jest formą reklamy negatywnej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-02-2021 [18:36] - Imć Waszeć | Link:

Nie koniecznie reklamy. Jakbym kolesia spotkał kiedyś w ciemnej bramie, to na bank dostanie u mnie lakierek w d... A więc to nie żadna reklama tylko "oszczędne gospodarowanie wyrozumiałością" ;)

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2021 [19:56] - Jabe | Link:

Straszenie „jakimś Kaczyńskim” też zresztą jest formą reklamy negatywnej – tym razem Platformy. I tak od lat.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-02-2021 [01:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie ma znaczenia kto jest u steru władzy. Przykładowo członkowie zarząd na dany kraj w tym na Polskę, firmy która ma biznesy od RPA do Szwecji i od Hiszpanii do Chin, nie prowadzą blogów ideologiczno-politycznych, a ze względów bezpieczeństwa nie zamieszczają w necie aktualnych samojebek.
Między innymi z bardzo prostego powodu, konkurencja czyha, nie ma to nic wspólnego z PiS, ani z PO, bo jesteśmy mało wrażliwi.
Co innego gdy jakiś kolo, wysoko postawiony w drabinie decyzyjnej zamieści na fejsie pieczoną świnię na potajemnej imprezie w czasie Ramadanu w kraju muzułmańskim.
W Polsce Niemiec może wyrażać zadowolenie i pragnienie dokończenia działań Hitlera.  Nikt nie próbował zdyskontować tego skandalu.

Obrazek użytkownika angela

23-02-2021 [04:10] - angela | Link:

Ostatnio też,  przerzucili się na 'polskie produkty'.
W Lidl,  to juz  'same polskie',  ale  jak słyszę,   ' jak pracuja dla dobra  polskiej gospodarki',  to juz reka sama chwyta za pilota.