"Ośrodek dla bestii" się zatkał

  Przedwczoraj [16.02.2021] w portalu RMF24 {TUTAJ} przeczytałam:

  "Ośrodek w Gostyninie jest przeludniony. Niebezpieczni przestępcy nie będą izolowani
Ośrodek w Gostyninie, do którego trafiali byli skazańcy, m.in. seryjny morderca Mariusz Trynkiewicz, jest przeludniony - podaje Onet. W związku z tym nie będzie przyjmował nowych pacjentów, a to oznacza, że niebezpieczni byli przestępcy nie będą izolowani, tylko będą wychodzili na wolność.".

  Wiadomość tę potwierdzono we wczorajszych Wydarzeniach Polsatu.  O co właściwie w niej chodzi?  Problem powstał za rządów PO, kiedy zorientowano się, iż najgroźniejsi przestępcy wkrótce wyjdą na wolność.  W okresie, gdy w Polsce zrezygnowano z kary śmierci, najwyższą karą w kodeksie bylo 25 lat więzienia [później dopiero wprowadzono karę dożywocia].  Te kary zaczęły się kończyć w połowie drugiej dekady XXI wieku.  Wtedy Platforma przeforsowała utworzenie specjalnego ośrodka w dawnym szpitalu psychiatrycznym w Gostyninie, rzekomo terapeutycznego, podległego Ministerstwu Zdrowia, do którego mieli być kierowami grożni przestępcy po odbyciu kary więzienia.  Co półroku sąd w Płocku mial oceniać, czy delikwent zasługuje na uwolnienie.  Psychiatrzy i psychologowie byli tej idei [przypominającej sowieckie psychuszki] na ogół przeciwni, ale PO się uparła, rozkręciła histerię w mediach i w 2013 roku uchwalono "Ustawę o bestiach",  W roku 2014 ośrodek w Gostyninie przyjął pierwszych "pacjentów".

  Już po kilku latach okazało się, że coś idzie nie tak, jak zakładano.  Dyrektorzy więzień chętnie kierowali do Gostynina niepoprawnych więźniów, natomiast płocki sąd dość zdecydowanie odmawiał ich zwalniania.  Przez sześć lat wypuscił tylko dwie osoby.  Warto przeczytać reportaż  Ewy Siedleckiej o Gostyninie w portalu Polityka.pl z 2018 roku {TUTAJ}  Już wtedy przeludnienie ośrodka powodowaly, że warunki życia tam były gorsze niż w większości więzień.  Teraz:

  "Obecnie przebywa tam aż 91 byłych skazańców, choć zgodnie z rozporządzeniem w placówce powinno być tylko 60 osób. W czasie samej epidemii koronawirusa trafiło tam kilka osób, m.in. zabójca i pedofil Henryk Kukuła. Decyzję o tym, że nie można już nikogo więcej przyjąć, podjęły władze ośrodka.(...) Już w styczniu Ministerstwo Zdrowia informowało o tym resort sprawiedliwości. Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski pisał w tej sprawie list do wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia.
Miłkowski wskazywał, że w obecnej sytuacji byli skazańcy są zmuszeni przebywać w małych pomieszczeniach, w związku z czym dochodzi do "licznych aktów agresji słownej i fizycznej". Zaznacza, że nawet budowa nowego ośrodka potrwa kilka lat, w związku z czym "ewentualne nowe przyjęcia" byłyby możliwe dopiero od 2024 roku." { op. cit}.

  Sytuację pogarsza to, że według kierownictwa ośrodka około 20 osób wcale nie powinno tam trafić.  Nie sa oni żadnymi "bestiami".  Najbardziej jaskrawym przykładem jest sprawa jedynej w ośrodku kobiety, chorej psychicznie, która powina być leczona w szpitalu psychiatrycznym.  Nikogo nie zabiła, odsiedziała dwa lata za napaść na dwie inne pacjentki [nic im się nie stało].  PO pozostawiła w spadku po sobie "potworka prawnego", prawdopodobnie sprzecznego z Konstytucją, który nie rozwiązuje problemu - co robić z groźnymi, niepoprawnymi przestępcami?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2021 [17:50] - Jabe | Link:

PO już nie rządzi od 5 lat.

Obrazek użytkownika Kaciszek

18-02-2021 [19:52] - Kaciszek | Link:

No właśnie! Skutki działań PO będziemy odczuwać jeszcze długo. Oddanie przez PO sprawy smoleńskiej Rosjanom to przykład dla wielu pokoleń jak demoralizować swoje własne społeczeństwo. Albo likwidacja stoczni, która jest przykładem niszczenia Polski i Polaków na długie lata...

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2021 [21:34] - Jabe | Link:

Najwyraźniej demoralizujące skutki rządów Platformy dotknęły rządzących, skoro są tak trwałe.

Obrazek użytkownika Kaciszek

18-02-2021 [22:35] - Kaciszek | Link:

O, całkiem dobra odpowiedź. Rzeczywiście zgadzam się, że PO była tak zla i demoralizująca, że jej wpływ dotyka i dotykać będzie kolejne rządy. Dziś zresztą PO odsłoniła swoją odrażającą twarz po raz kolejny - tym razem twarz mordercy dzieci nienarodzonych.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-02-2021 [17:14] - Jan1797 | Link:

:)

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2021 [23:54] - tricolour | Link:

Nie ma żadnej sprawy smoleńskiej. Zwykła katastrofa lotnicza.

Obrazek użytkownika Kaciszek

19-02-2021 [14:38] - Kaciszek | Link:

No jasne, zupełnie zwykła sprawa - nawet nie warto było robić śledztwa bo sprawa jest tak zwykła, że można było śledztwo spokojnie oddać Rosjanom. Zupełnie zwykła sprawa - nawet nie muszą oddawać wraku - to przeciez zwykła sprawa...

Obrazek użytkownika tricolour

20-02-2021 [19:16] - tricolour | Link:

Oczywiście. Gdy się we mgle przyrżnie autem w drzewo, to się nie robi śledztwa tylko pisze o niedostosowaniu prędkości do warunków drogowych.

Tu było to samo i nie ma dowodów, ze było inaczej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-02-2021 [11:14] - Tomaszek | Link:

@Tricolour 
Czyżby Ci mentor wyciągnął konspekt z lamusa ?

Obrazek użytkownika tricolour

21-02-2021 [13:08] - tricolour | Link:

Nie, ale lepszy mentor niż świr.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-02-2021 [10:15] - Tomaszek | Link:

@ Jabe
"PO już nie rządzi od 5 lat."
Ale nasrała na 50 .

 

Obrazek użytkownika Jabe

21-02-2021 [11:56] - Jabe | Link:

PiS, jeśli jest taka wola, potrafi przez noc ustawę przeprowadzić.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-02-2021 [17:48] - Tomaszek | Link:

Nie to co POpaprańcy . Chcieli w nocy lasy zajumać i dupa z króla . Magistry , doktóry , co drugi nauczyciel , elita z dużych miast a liczyć nie potrafili . Choć jedna fuszerka co na dobre wyszła . Co nie dotkną to się zesra .

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-02-2021 [17:55] - Pani Anna | Link:

Jak to co zrobic. Wyszczepic naturalnie. W ogole jestem za tym, zeby w ramach "paszportu zdrowia" do wiezien trafiali tylko wyszczepieni.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-02-2021 [18:12] - NASZ_HENRY | Link:

Cele  w tym Cela+ to nie jest priorytet ☺☻
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

18-02-2021 [19:39] - Guildenstern | Link:

Czarny chleb i czarna kawa, bum cyk, bum cyk, bum tarara ;)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-02-2021 [21:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

To się wyjaśniło dlaczego pedofili w koloratkach nie zamykają. Nie ma dla nich miejsca....spoko i na to przyjdzie czas.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-02-2021 [22:00] - Imć Waszeć | Link:

Czego się czepiasz koloratek, skoro lewusy z edukacja seksualną w przedszkolach są dużo skuteczniejsi w duraczeniu i bezkarności:
https://www.onet.pl/informacje...
Czteroletni Kacperek regularnie pakowany w pupę w przedszkolu przez nastoletniego zboka, który szybko seksualnie dojrzał. Reakcja policji i sądów bezprzykładna - sprawy nie ma. Tak się produkuje "elektorat" LGBT. Znów Der Onet chciał uderzyć w rząd pod hasłem "policja albo prokuratura nic nie robi", a pieprznął kowadłem we własną stopę.

PS: Jest reakcja: https://niezalezna.pl/381174-h...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-02-2021 [22:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jak widać jest natychmiastowa reakcja i słusznie, pytanie dlaczego pedofile w sutannach i ochraniający ich purpuraci są pod ochroną władz RP?
Oczywiście jest to pytanie retoryczne, wszak Prezes dał wyraźny komunikat iż na Kościół nie wolno podnosić ręki.

BTW
Ta ochrona to nie jest epizod pisowski to jest sprawa ciągnąca się dekadami, bez względu na pochodzenie sprawujących władzę.
 

Obrazek użytkownika Kaciszek

19-02-2021 [14:44] - Kaciszek | Link:

Jeszcze ciekawsze jest pytanie dlaczego Tusk oraz jego minister spraw zagranicznych Sikorski w czasie przyjazdu do Polski znanego międzynarodowego, skazanego  pedofila Polańskiego oddawali mu cześć już nawet na lotnisku. Był entuzjastycznie witany i rząd PO odmówił wydania go do USA gdzie jest ścigany listem gończym. Ta sprawa ciągnie sie już dekadami...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

19-02-2021 [23:17] - Roz Sądek | Link:

@wielkopolskizdzichu
Wiele razy zadałem wielu antykatolikom pytanie co ich skłania do obnoszenia się z tą przypadłością. Otrzymałem mniej lub bardziej poważne odpowiedzi. Ma Pan coś w zanadrzu?
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-02-2021 [16:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dlaczego antykatolików pytać się o przypadłości kapłanów katolickich. Pytania o to trzeba kierować do katolików, zwłaszcza klerykalistów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-02-2021 [10:12] - Tomaszek | Link:

@-Roz
A te poważne odpowiedzi to były pewnie o kasie .

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-02-2021 [22:49] - Tomaszek | Link:

Bo najczęsciej to jest tak jak w kawale o babie i lekarzu . Na przykład przyłazi Zdzicho do mentora , dostaje konspekt i sra na wszystkie strony . Reszta debili podłapuje , bo Zdzichowi magistra albo pałkownika dopisali do nazwiska albo jest skrzywdzony  i jest "świadkiem " co wie bo wie , w konspekcie tak było to było . Jak Borowieckiej w konspekcie napisali że ks Jankowski pod specjalnym nadzorem MO i SB z kindybałem po milicyjnej kamienicy córki milicjantów ganiał , to tak było . Jak powiedziała że tata oficer MO czy SB (jedna banda ) był na tyle tolerancyjny , że pozwolił jej nie pójść w wieku 13 do pierwszej komunii to też tak było . Na koniec sobie popłakała bo do kółka teatralnego to na prawdę należała . Zapewniła sobie przy tym właściwy entourage w osobie księdza i po wszystkim wyjechała do Australii czyli dalej niż w czarną dupę i kto jej co zrobi ? Nasrała jak Zdzicho na forum i pewnie się cieszy . Wpuścili chamów na salony i taki efekt .Ciekawe co na to inne milicjantówny z kamienicy ? Podobno było ich więcej . Konspektu nie dostały ? A tata co , jaja miał , tylko inwestował w córke ?
P.S. 
Co to po kałmucku BTW ?
I czy ktoś z tą pedofilią na Policję poszedł . Nie , bo tam nie płacą .  Panience co bańkę od kurii dostałć miała  powróciła trauma na wieść , że  może jej nie dostać . Faktycznie już była w ogródku , a tu dupa z króla . Każdy by się załamał bańką w plecy .
Wiesz co ? Mi to troche śmierdzi czy ty nie jesteś mr Hydem Tricoloura . Albo on twoim Dr Jekyllem . Wiesz , to jak dwie specjalizacje zawodowe . Masz dwa konspekty za jedną wizytą u mentora . A i Hyde Tricolour pozwala sobie na trochę lżejszy kurs .
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-02-2021 [20:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tomaszku.... zespół Tourette’a, w rodzinie twej mamusi czy tatusia najczęściej się pojawiał?

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-02-2021 [10:41] - Tomaszek | Link:

@Imć 
On się koloratek nie czepia , on realizuje cele konspektu metodami tamże wymienionymi. To się ogólnie profesjonalizm nazywa . Dziwisz się że murarz domy muruje ? Kałmucki POmiot trzeba glebić . Dość słodkiego pierdzenia .

Obrazek użytkownika Guildenstern

18-02-2021 [22:23] - Guildenstern | Link:

 Panie Zdzisławie, jak Pan jest biegły w wyjaśnieniach to może wyjaśni Pan, dlaczego taki np. pan Kamil D., który ma mieć sprawę o fałszowanie podpisu pod dokumentem bankowym, co ponoć jest zagrożone karą pozbawienia wolności  do wysokości tzw. ćwiary, nie jest obecnie tymczasowo aresztowanym tylko sobie kreuje wizerunek medialny na tle różnym? Gdzie przy tej sprawie to jego wypadki samochodowe po alko i prochach to jest Pan Pikuś, bo zwykle na sanki wsadza się przy znacząco mniejszych inkryminacjach . Dla mnie jedynym wyjaśnieniem jest to, że Pańska ukochana Komuna ma się jak najlepiej ale może Pan ma lepsze wyjaśnienie tej zagadki.

Obrazek użytkownika Sternik

18-02-2021 [21:12] - Sternik | Link:

@Autorka
Powoływanie się na doniesienia Onetu i Polsatu uważam za niestosowne, głównie dlatego, że są to media  lewackie. I to gdzie, na prawicowym forum! Szczególnie gdy w mediach przetacza się dyskusja na temat „podatku medialnego”. Przecież prawicowa strona piała z zachwytu, gdy media liberalne wstrzymały nadawanie swoich programów. Miałoby być tak cudownie gdy media te zamilkły na jeden dzień. Nie było „ujadania” na rząd i prawą stronę. I co się teraz okazało: blogerka prawicowa czerpie wiedzę z mediów liberalnych, podczas gdy istnieje prawicowa TV i prawicowe media. Jaki z tego wniosek? A może taki, że oba rodzaje mediów są potrzebne w takim samym stopniu. I to do widza powinien należeć wybór, jakie media ogląda i słucha. I że nie należy robić nagonki na każdy rodzaj mediów. Życzeniem autorki było, by wielu widzów TVN i podobnych stacji wyszło ze swej "bańki informacyjnej" i zaczęło się interesować ofertą TVP, rozszerzając swe horyzonty. Natomiast Autorka rozszerza własne horyzonty nie opierając się na TVP tylko na mediach przeciwnej strony.
 

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2021 [10:45] - Jabe | Link:

TVP przytakuje władzy za pieniądze podatnika i jako taka powinna zostać zlikwidowana. To kwesta zasad.

Obrazek użytkownika sake3

20-02-2021 [20:12] - sake3 | Link:

@Jabe...A komu ma przytakiwać za pieniądze podatnika?Hołowni,lewakom a może od razu Niemcom?