Frustracja Niemców

  Wczoraj [9.01.2021] polscy skoczkowie narciarscy świetnie wypadli w konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt.  Pięciu z nich znalazło się w czołowej dziesiątce, przy czym Kamil Stoch wygrał konkurs, a Piotr Żyła był trzeci.  Drugie miejsce zajął Norweg Granerud.  Doszlo jednak do rzeczy niesłychanej.  Podczas dekoracji zwycięzców nie odegrano polskiego hymnu.  Skomentował to Rafał Ziemkiewicz na Twitterze {TUTAJ}:

  "Nie było polskiego hymnu, bo przecież Polacy mieli być usunięci z turnieju. Niemcy to zorganizowany naród, ufają sobie nawzajem - nie wzięli pod uwagę, że ichni sanepid nie wywiąże się z zadania.".

  Ziemkiewicz przypomniał tu o szwindlu, jaki chciel. zrobić Niemcy przed Konkursem Czterech Skoczni.  Aby pozbyć się najgroźniejszego konkurenta. podrzucili Klemensowi Murańce fałszywie pozytywny test na koronawirusa i ogłosili, że odsuwają całą polska drużynę od uczestnictwa z zawodach.  Po ostrej dyplomatycznej interwencji Polski testy powtórzono i okazalo sie, że żadnego wirusa nie ma i nie było.  Niemiecka prasa gorzko ubolewała nad niepowodzeniem owej manipulacji {TUTAJ}.  W efekcie Turniej Czterech Skoczni wygrał Kamil Stoch, Dawid Kubacki był trzeci, a drugie miejsce zajął Niemiec Geiger.

  Wywołało to u Niemców silną frustrację, której skutkiem był właśnie ów brak hymnu.  Taka drobna złośliwość.  Warto jednak zauwazyć, że zachowując się w ten sposób Niemcy mobilizują Polaków, a przeszkadzają własnym zawodnikom.  Frustracja, złość i zawiść - to nie jest dobra motywacja..  Bardzo jestem ciekawa, jakie będą wyniki dzisiejszego konkursu w Titisee-Neustadt.  Zaczyna się on o 16:30 a kończy koło 18:00.  Pożyjemy - zobaczymy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-01-2021 [13:06] - NASZ_HENRY | Link:

Jak świat światem nie będzie Polak Niemcowi bratem ☺
 

Obrazek użytkownika mada

10-01-2021 [15:16] - mada | Link:

nie Niemcowi tylko Naziście bratem.

Obrazek użytkownika angol

10-01-2021 [13:33] - angol | Link:

A Tusk?

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2021 [13:34] - Marek1taki | Link:

Żyła dopiero się rozkręca. Na dzisiejsze zawody weźmie radiomagnetofon i odegra hymn. E, nie. W dzisiejszych casach to ze smartfona chyba.

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-01-2021 [14:38] - Tomaszek | Link:

I tak ma być . I jeszcze żeby ich ząb bolał .

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2021 [18:52] - Marek1taki | Link:

Dzisiaj skoki poniżej wyśrubowanych oczekiwań ale za to na luzie mogę kibicować rekordzistce w skoku na 10.000.000 wyświetleń.
I tu o żadnych zawodach nie ma mowy bo co wpis to popis. I nie POPiS rzecz jasna tylko wręcz przeciwnie.

Obrazek użytkownika angela

10-01-2021 [20:17] - angela | Link:

Późno się zorientowali, bo powinni sobie sami odspiewac, dopiero szwaby mialyby obciach.