Charakter Polaka i...

Andrzej Owsiński
 
Charakter Polaka i nur fuer Deutsche
 
Zdumienie jeszcze większe niż złość wzbudził u Niemców sprzeciw Polaków w stosunku do decyzji o usunięciu polskiej ekipy z narciarskiego kokursu “czterech skoczni”. Wobec zaangażowania polskiego rządu, pomijając sprawę merytotycznej słuszności, trzeba było ustąpić. Warto przy okazji nadmienić że w stosunku do zawodnika niemieckiego, u którego również ujawniono obecność koronawirusa, zastosowano jedynie indywidualną, chwilową izolację, którą natychmiast zniesiono po drugiej próbie z ujemnym rezultatem, bez jakichkolwiek konsekwencji dla niemieckiego zespołu.
Zdumienie mogło dotyczyć sprzeciwu wobec oczywistego faktu zróżnicowania traktowania Niemców i Polaków. 
Przypomina to wagony tramwajowe w czasie niemieckiej okupacji w Polsce “nur fuer Deutsche”, jako najłagodniejsza forma represji w stosunku do Polaków.
Ta tendencja jest zapisana w niemieckiej mentalności i daje o sobie znać na każdym kroku, gdyż  “niemieckie przepisy i polecenia powinny być odpowiednio szanowane i posłusznie wykonywane”.
 
We współczesnej Europie tak w zasadzie traktuje się niemiecką hegemonię, a wypadki sprzeciwu są rzadko notowane, jednak okazuje się że zdecydowany opór daje rezultaty.
Mamy zatem znakomitą lekcję jak należy postępować, ponadto uwieńczoną wielkim sukcesem polskich skoczków. Nie wykluczone, że niemiecka próba wyłączenia polskich skoczków była związana z obawą przegranej.
 
Dla mnie osobiście znacznie ważniejsze jest wykazanie się polskim charakterem  /nareszcie!/.
Dobrze byłoby wykorzystać to przy innych okazjach, a nadarzają się one na każdym kroku. Poza “praworządnością” mamy już następny temat w postaci mediów, a konkretnie przejęcie przez polski koncern niemieckiej własności “Polska Press” należącej do “Verlaggruppe Passau” co ma naruszać “wolność prasy” w Polsce. Niemiecki monopol na polską prasę oczywiście tej “wolności” nie narusza. Takich przykładów można zaliczyć znacznie więcej, problem polega na konieczności rozwinięcia akcji “repolonizacji” byłego polskiego stanu posiadania w wielu dziedzinach. Bowiem traktując jako pozytywny objaw zagraniczne inwestowanie w polską gospodarkę należy pilnować bezpiecznych proporcji ich udziału ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dominacją. W odniesieniu do niemieckich wpływów to już nie jest zagrożenie, ale to stan faktyczny. Mamy zatem ważne zadanie to zmienić.
Posiadanie własnej gospodarki i własnych mediów jest podstawowym warunkiem suwerenności państwa.
 
Trzeba wykazać się polskim charakterem uporczywej walki o niezawisłość, ten charakter wyrobiliśmy sobie między innymi na naszych wschodnich kresach.
Przy okazji można wyjaśnić jakie mogą być dalsze losy byłych ziem “Rzeczpospolitej Obojga Narodów”.
Musimy pamiętać że stworzenie tego państwa nie zawdzięczamy podbojom, ale wspólną sprawą obrony przed zewnętrzną przemocą dążącą do wymazania z mapy narodów polskiego, litewskiego, białoruskiego i ukraińskiego.
Dzisiaj się tego nie widzi, lecz gdyby nie było Unii to Moskwa, nie wykluczone, że z Niemcami, dokonałaby ostatecznej asymilacji całego obszaru między tymi krajami z ewentualnym udziałem Turcji i jej lenników.
W tej chwili toczy się walka o istnienie Ukrainy i Białorusi i nie jest wykluczone że doprowadzi ona do podobnych koncepcji obronnych.
Takich możliwości jest wiele mając na względzie wyjątkowo niestabilną sytuację za naszymi wschodnimi granicami. Nie chodzi zatem tylko o zwykły zwrot zagrabionego stanu posiadania, lecz też o wspólną sprawę obrony przed zagrożeniem, a nawet unicestwieniem.
 
Ponadto cała Europa znajduje się dopiero w stadium poszukiwania nowych form współżycia. Miejmy nadzieję że w tym dziele dobro zwycięży zło i uda się nam obronić naszą kulturę, która, wbrew dywersji uprawianej zawzięcie od wieków, nie wyczerpała jeszcze swoich witalnych walorów.
Jak zwykle na Polskę przypada szczególna rola i jestem pewien, że mimo wszystkich złych sił zmobilizowanych przeciwko nam, my tę rolę wypełnimy.
 
Przy okazji chciałbym wyjaśnić “pamiątkę” Tarasa Szewczenki, nie wiem czy to chodzi o pomnik, czy jakiś inny obiekt. Moja uwaga odnosiła się wyraźnie do pamiątek posiadających charakter materialny.
Natomiast nie pomniejszając ani też nie wyolbrzymiając znaczenia poety dla Ukrainy nie można tego jednego nazwiska zestawiać z mnogimi polskimi, ale też rosyjskimi, osiągnięciami na Ukrainie, nie tylko w dziedzinie kultury.
Ukraińcy zdając sobie sprawę z własnego ubóstwa przyswoili sobie niektóre postacie, jak np. “Hohol, wełykij Ukraińskij piśmennyk, piszuczy rosijskoju mowoju” (Gogol, wielki ukraiński pisarz piszący po rosyjsku),  bo można chyba pominąć enuncjację wychodzącego we Lwowie w latach 1939-41 “ukraińskiego” pisma “Czyrwonyj Prapor” (Czerwony Sztandar), że w “Lwiwśkim muzei nachodyccia żywopyś wełykoho ukraińśkoho żywopyśca z XVI stoliccia Iwana Matejki pid zahołowkom “Unia Lubelska” kotoryj ujawlaje zakabałynia Ukrainy Polszczeju” (W lwowskim muzeum znajduje się obraz wielkiego ukraińskiego malarza z XVI wieku Jana Matejki [sic!] pod tytułem Unia Lubelska, który przedstawia zagarnięcie /?/ Ukrainy przez Polskę). Pomijam jawne rusycyzmy gdyż jak pamiętam na Wołyniu malarz był “malar”, a obraz “malunok”, nie mówiąc już o tym “zakabałyniu”, ale trzeba przyznać że “ukrainizacja” dorobku kultury jest w tym przypadku imponująca.
 
A przecież można było wzorem Litwinów i Białorusinów, uznających Mickiewicza za swojego, nie kwestionując jego polskości, podobnie odnieść się do Słowackiego, Goszczyńskiego, czy Zaleskiego “lirnika Ukrainy”, jak też do wszelkich polskich osiągnięć w tym kraju wzbogacając w ten sposób jego kulturę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-01-2021 [12:25] - Ryszard Surmacz | Link:

"Musimy pamiętać że stworzenie tego państwa [Rzplitej Obojga Narodów- R.S.] nie zawdzięczamy podbojom, ale wspólną sprawą obrony przed zewnętrzną przemocą dążącą do wymazania z mapy narodów polskiego, litewskiego, białoruskiego i ukraińskiego.
Dzisiaj się tego nie widzi, lecz gdyby nie było Unii to Moskwa, nie wykluczone, że z Niemcami, dokonałaby ostatecznej asymilacji całego obszaru między tymi krajami z ewentualnym udziałem Turcji i jej lenników.
W tej chwili toczy się walka o istnienie Ukrainy i Białorusi i nie jest wykluczone że doprowadzi ona do podobnych koncepcji obronnych.
Takich możliwości jest wiele mając na względzie wyjątkowo niestabilną sytuację za naszymi wschodnimi granicami. Nie chodzi zatem tylko o zwykły zwrot zagrabionego stanu posiadania, lecz też o wspólną sprawę obrony przed zagrożeniem, a nawet unicestwieniem".

Oczywiście, z tym trzeba sie zgodzić. Ale po upadku państwowości na ziemiach zabranych Rosja właczyła proces ostatecznego wyrugowania wszelkiej polskści z tych ziem. ZSRS ten proces zakończył i dziś mamy już zupełnie inna sytuację. Kresów nie mogliśmy opanować ze względu na zbyt skromne proporcje pomiędzy ludności tubylcza a polska szlachta (!). To matematyka i fizyka. Widzimy to na przykładzie Koliszczyzny, a dokończyły mordy na Wołyniu i Podolu. Dziś na Kresach Polaków jest mało i nie maja tam żadnego znaczenia politycznego. Ale robotę dokończyć moga.

Chcac stworzyć jakiś front przeciwko ponownie planowanej zagładzie Słowian PLBU, musimy postępować niezwykle delikatnie, bo cały rosyjsko/sowiecki nawis kulturowy jest tam wciaż żywy i nie wiadomo w czyja stronę się obróci ? 
Nie mamy ani polityki zachodniej, ani wschodniej - wszystko albo na kolanach, albo z góry. Nie mamy też tej inteligencji, która w 1918 r., dzięki znajomości wielu kultur, potrafiła wykorzystać szansę dana nam przez historię i stworzyć Niepodlagła. Ci ludzie zostali wyrżnięci lub zneutralizowani. Instytut Wschodni ma wielu wspamiałych ludzi, ale nie maja oni przełożenia na polska świadomość i stan wiedzy Polaków, nie mówiac już o budowaniu podstaw zbiorowej opinii. Wszystko zatrzymuje sie falach eteru. Zdecydowana większość Polaków jest kulturowo źle wykształcona, nie ma punktu odniesienia i nie ma pojęcia o grze politycznej. Nie mamy też instytucji "opinii społecznej". To wszystko powoduje, że musimy płacić Ukrainie za kierunek ich rozwoju i ulegać Litwinom, chociażby w pisowni nazwisk. Ponadto Polacy dziś kulturowo sa słabsi od Ukraińców, Litwinów, a także Białorusinów. A Białoruś jest dowodem na bajecznośc naszej polityki wschodniej. Tak przykleiliśmy się do UE, że zapomnieliśmy, iż z tyłu mamy powierzchnię do bicia i obijania. Zastanawiajace jest to, że w sprawach państwowych nie potrafimy sobie poradzić z Niemcami, ale w kwestiach sportowych, owszem. To stan umysłu, który mocniej reaguje w sprawach sportowych, niż państwowych.  I to jest problem.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

07-01-2021 [16:45] - Czesław2 | Link:

W stosunku do Niemiec, to nie tylko stan umysłu, ale i kasy. Polowa Polaków to mentalność niewolnika, ugruntowywaną tutaj przez wszelakie niemieckie fundacje dla polskich volksdeutschów.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-01-2021 [16:42] - Czesław2 | Link:

Dla mnie największym skandalem jest zgoda polskiego rządu na wyłączenie profesjonalnych elektrowni i ciepłowni węglowych. Przez kilkanaście lat po komunie wpompowano tam biliony ( państwowych i prywatnych ) pieniędzy w odpylanie i odsiarczanie spalin. Gdy coś tu osiągnęliśmy, okazuje się, że tę kasę możemy sobie teraz włożyć pod walec. Idę o zakład, że za 10 lat dokładnie stanie się to samo z gazyfikacją Polski.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-01-2021 [21:19] - Imć Waszeć | Link:

Bo na tym właśnie polega wykańczanie ekonomiczne kolonii niemieckiej.

Obrazek użytkownika Czesław2

08-01-2021 [08:07] - Czesław2 | Link:

Kolonia z radością się na to zgadza, ministrowie i Obajtek pieją z zachwytu, dziennikarze i politycy tez

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2021 [00:04] - tricolour | Link:

@Czeslaw

Proszę też zauważyć, że instalacje odpylające i inne były zachodniej produkcji. Sprzedano nam (a my kupiliśmy) rzecz o znaczeniu schyłkowym, bez przyszłości, często na kredyt (zachodni), a teraz trzeba będzie wyrzucić.

Niczym to się nie różni od sprzedaży (i radosnego zakupu) Golfa w tedeiku na alusach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-01-2021 [22:52] - Marek1taki | Link:

Ruś Kijowska i Rzeczpospolita Obojga Narodów to wzorce państwowości i cywilizacyjne dla Białorusi i Ukrainy.
Struże linii Curzona popierają banderyzm bo to gwarancja wrogości. Pomysł na Białoruś to zamykanie granicy i stosunków pod pozorami obrony praworządności.
Byle dzielić.
Poznać zdrajców po czynach.