Wszystko co najważniejsze prof. Witakowskiego

Szanowna Pani Profesor,
Szanowny Panie Profesorze,
Szanowni Państwo,
Dobiega końca rok 2020 i jak co roku rodzi się Pan. Znów przeżywamy ...w dzień Bożego Narodzenia radość każdego stworzenia... Ponownie rodzi się nadzieja na lepszą przyszłość, lepszy rok. Odchodzący w przeszłość rok obfitował zarówno w szereg zdarzeń szczęśliwych jak i niepomyślnych dla Kraju. Dziękujemy Bożej Opatrzności za zdarzenia szczęśliwe. Bardziej jednak dziękujemy za to, że Ojczyzna bez uszczerbku dla swej majętności i tożsamości przebrnęła przez zdarzenia niepomyślne. Wierzymy, że obie trapiące Kraj zarazy definitywnie znikną, a Prawda zacznie dominować w życiu publicznym.

Wierzymy, że w nadchodzącym 2021 roku zniknie niszcząca Kraj pandemia. Wznosimy prośby w suplikacji - „od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie”. Dzięki zapobiegliwości sterników nawy państwowej i boskiej Opatrzności nasza Ojczyzna przetrwała dotychczas zarazę z mniejszymi stratami niż jakikolwiek inny kraj europejski stając się przedmiotem zawiści ze strony nieprzyjaznych Polsce sił.

Inna zaraza, zwana tęczową, wyrządza Krajowi znacznie poważniejsze szkody. Nie materialne, lecz mentalne. Przelewająca się okresowo przez ulice polskich miast fala barbarzyństwa niszczy fundamenty naszej cywilizacji, zaprzecza kanonom kultury i podważa polskie tradycje. Celem jest zbrukanie wszystkiego co święte, w szczególności pamięci Św. Jana Pawła II. Celem jest demoralizacja młodego pokolenia i wyzbycie się wstydu. Wstyd jest naturalnym hamulcem przed demoralizacją. Trzeba usunąć wstyd.

Wspólnym wysiłkiem położymy tamę tej zarazie. Przykładem skutecznych działań jest „Apel ludzi nauki o prawdę i szacunek w pamięci o Janie Pawle II” (https://ekai.pl/apel-ludzi-nauki-o-prawde-i-szacunek-w-pamieci-o-janie-pawle-ii/), który podpisało 1700 profesorów, a także petycja „Stop szkalowaniu dobrego imienia Papieża Polaka” przygotowana przez Ordo Iuris, którą podpisało już ponad 33 tysiące. Wspieramy Instytut Ordo Iuris (ład prawny) w jego pełnej sukcesów działalności w obronie rodziny, wolności sumienia i praw obywatelskich. Wierzymy, że rozpoczęta przez Ordo Iuris działalność na forum Instytucji Unii Europejskiej i zapowiedziany przeciwko Unii Europejskiej pozew ukróci bezprawne działania wobec Polski.

Największe nadzieje wiążemy z przywróceniem Prawdy w życiu publicznym. Dla wszystkich, zaangażowanych w badanie Katastrofy Smoleńskiej, wiąże się ona z wiarą, że wyniki prac przedstawionych na Konferencjach Smoleńskich (http://konferencjasmolenska.pl) oraz w raportach Podkomisji Smoleńskiej przebiją się wreszcie do świadomości społecznej. Wierzymy, że w nadchodzącym roku znajdzie odpowiedź apel Akademickich Klubów Obywatelskich (http://ako.poznan.pl/9697/) w sprawie wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej, przerwane zostanie haniebne milczenie oficjalnych instytucji polskiej nauki i dadzą one wreszcie świadectwo prawdzie. Że rektorzy AGH i Politechniki Warszawskiej odpowiedzą na skierowany do nich w lipcu br. list otwarty (https://wpolityce.pl/polityka/510724-list-otwarty-do-profesorow-tadeusza-slomki-i-jana-szmidta) w sprawie wcześniejszego blokowania przez nich prac badawczych i wyjaśnienia konkretnych problemów naukowych, a Minister Nauki, Prezes PAN i Dyrektor NCBiR odpowiedzą na wezwanie i uruchomią stosowne programy badawcze oraz zapewnią niezbędne środki finansowe dla osób i zespołów pragnących włączyć się do badań. Liczymy w tym dziele na wsparcie Bożego Dziecięcia.

Boże Narodzenie. W nas samych rodzi się chęć obdarzania innych wiarą, nadzieją i miłością. W te Święta wierzymy, że nadchodzący nowy rok zmniejszy podziały dzielące nie tylko polityków, lecz także nasze własne rodziny. Jakże często źródłem tych podziałów jest odmienne przekonanie co do przebiegu wydarzeń w Smoleńsku w dniu 10.04.2010. Trzeba wierzyć, że ci którzy mają inną opinię o Katastrofie Smoleńskiej, nie mają złej woli, a ich stosunek do tej Katastrofy wynika jedynie z braku informacji i nieufności do osób o innej orientacji politycznej. Dlatego tak ważne jest świadectwo oficjalnych instytucji nauki polskiej z Polską Akademią Nauk na czele.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia proszę przyjąć najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności. Życzę Pani/Panu, aby te Święta upłynęły w zdrowiu i radości w gronie rodzinnym wśród bliskich i życzliwych osób.
Piotr Witakowski
Warszawa, Wigilia Świąt Bożego Narodzenia 24 grudnia 2020 r.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jan1797

28-12-2020 [20:16] - Jan1797 | Link:

Gdyby to zależało od moich decyzji po wyczynach profesorów Tadeusza Słomkę
 wyrzuciłbym z pracy a Jana Szmidta, pozbawiłbym funkcji w Polskiej Akademii Nauk.

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-12-2020 [13:59] - Janko Walski | Link:

W jaki sposób człowiek z tytułem naukowym staje się wrogiem poznania? Jakie mechanizmy wyniosły tych cymbałów tak wysoko?
Jak to możliwe, że profesor prawa wymyśla "Kodeks etyki naukowca", w którym nieetyczne jest podważanie istniejącej wiedzy, w którym nieetyczne jest publiczne wypowiadanie się w dziedzinie, w której nie jest specjalistą, a wzorem postawy etycznej donoszenie o takich przypadkach ministrowi. Groteską jest, że ten kodeks powstał ...ze złamaniem kodeksu, gdyż stworzył go prawnik a nie etyk.
Kodeks-kuriozum, kodeks-hańba powstał po Pierwszej Konferencji Smoleńskiej pod koniec 2012 roku, został umieszczony na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa jako obowiązujący. Środowiska akademickie poza częścią środowiska poznańskiego i wrocławskiego nie zaprotestowały...
Na szczęście Profesorowie organizujący Konferencje Smoleńskie nie dali się zastraszyć i w kolejnych latach odbyły się jeszcze trzy. Zarówno prace jak i same konferencje były finansowane przez ich uczestników.

 

Obrazek użytkownika Jan1797

30-12-2020 [21:11] - Jan1797 | Link:

W jaki sposób? To raczej decyzja ich własna być może wynikająca z braku lustra lub„dyspozycyjność"
często urojona? Pamiętam kolejną wizytę znanego krakowskiego psora i jego oburzenie, że nie może
być natychmiast obsłużony, zapomniał się, myślał, że "w konsumie", otrzymał złotówkę i usłyszał do widzenia.
Nigdy nie żałowałem tego nietaktu.
 Okazuje się, niewiele wiem o tym, że środowiska akademickie środowiska Poznania i Wrocławia protestowały...
Podziwiam szczerze zarówno pracę, jak i ofiarność finansową uczestników konferencji.

Obrazek użytkownika Jabe

28-12-2020 [20:53] - Jabe | Link:

...Ojczyzna bez uszczerbku dla swej majętności... – Ta konkluzja nieco przedwczesna.

„od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie” – Na taką pandemię modlitwa nie pomoże.

Dzięki zapobiegliwości sterników nawy państwowej i boskiej Opatrzności nasza Ojczyzna przetrwała dotychczas zarazę z mniejszymi stratami niż jakikolwiek inny kraj europejski – No i niech Prawda zacznie dominować w życiu publicznym.