Co powiedział rektor UPWr?

Co powiedział rektor UPWr?

Co możemy pomyśleć o rektorze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, który potępił wydarzenia do jakich doszło podczas wykładu Zygmunta Baumana w dniu 22/06/2013 r. i podpisał się pod oświadczeniem rektorów szkół wyższych, w którym czytamy m.in.:

„My, rektorzy wyższych publicznych uczelni Wrocławia, stanowczo potępiamy wydarzenia, do jakich doszło 22 czerwca 2013 r. podczas wykładu Pana Profesora Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Pragniemy przypomnieć, iż kształcimy, wychowujemy, prowadzimy badania naukowe, zgodnie z ideami humanizmu i tolerancji, w duchu szacunku wobec praw i godności człowieka, z poszanowaniem demokracji i honoru.(...)”,

a jednocześnie w dniu 30/09/2015 r. w czasie przemówienia inauguracyjnego obraził i poniżył wielu nauczycieli akademickich pracujących w UPWr oraz tych, którzy pracowali w tej uczelni przez wiele lat?

Powiedział m.in. tak:

„To właśnie na publicznej uczelni młodzi, zdolni ludzie mają być promowani, chronieni i wspierani. Jeśli ich kariery blokują zasiedzieli w instytutach i katedrach nierozwojowi adiunkci, prowadzący działalność naukawą, a nie naukową, których ochroniła przed zwolnieniem kolejna nowelizacja Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym, czy niektórzy przekwalifikowani na wykładowców zw względu na słabe osiągnięcia naukowe, blokujący etaty młodym i zdolnym doktorom, to też trzeba zmienić! Sądy, ich odwołania rozpatrują na naszą korzyść.
Zachęcam kierowników jednostek do uczciwej oceny indywidualnej pracowników i zespołów, którymi kierujecie. Nie wolno chronić przeciętnych, leniwych i aroganckich kosztem młodych, zdolnych, kreatywnych i pracowitych tylko dlatego, że są waszymi kolegami czy wyborcami.(...)”

***

Rektor zapomniał jednak, że zatrudnia i chroni wielu nauczycieli akademickich, którzy byli współpracownikami organów bezpieczeństwa państwa w latach 1944-1990! Czas na lustrację i dekomunizację już nadszedł!

Rektor zapomniał także, że 11% nauczycieli akademickich w UPWr (w tym wielu profesorów) otrzymało negatywną ocenę podczas bezprawnie wprowadzonej i przeprowadzonej oceny nauczycieli akademickich za okres 2009-2012 r., co udowodniłem w swoich poprzednich, bardzo licznych pismach i artykułach.

Żaden z dziekanów oraz rektor nie uwzględnili tej oceny przeprowadzonej przecież w 2013 r., w sprawozdaniu za 2013 rok. Czyżby jednak była nielegalna?

Dlaczego rektor nie podpisał się osobiście pod wynikami z tej oceny (Sprawozdanie liczy 27 stron), tylko prof. Józef Szlachta, który nie miał przecież oficjalnego powołania na pełnomocnika rektora, bo byłoby to niezgodne z Prawem o szkolnictwie wyższym i Statutem UPWr?

Dlaczego Sprawozdanie zostało utajnione przed pracownikami UPWr, a ja otrzymałem je osobiście,ale za pośrednictwem BIP?

Dlaczego zakazano mi publikacji tego Sprawozdania?

Wkrótce to uczynię, gdyż przedstawiłem ten dokument w Sądzie, jako dowód w sprawie X P 252/14.

Na stronie znajduje się tylko treść uchwały Senatu UPWr nr 97/2013.

Źródło:
http://www.up.wroc.pl/akty_pra...

***

Rektor zapomniał także powiedzieć w swoim przemówieniu o problemach, które przedstawił NIK po kontroli otyczącej wdrażania innowacji przez szkoły wyższe i parki technologiczne.

"Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w dniach od 25 czerwca 2012 r. do 16 stycznia 2013 r. kontrolę dotyczącą wdrażania innowacji przez szkoły wyższe i parki technologiczne.

W związku z tą kontrolą (Informacja o wynikach kontroli Wdrażane innowacji przez szkoły wyższe i parki technologiczne, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otrzymał „ocenę negatywną”.

Źródło:
https://www.nik.gov.pl/kontrol...
http://naszeblogi.pl/45454-pry...

***

Mam nadzieję jednocześnie, że rektor wypowiadając swoje "złote myśli", mówił także o nierozwojowych profesorach/emerytach pracujących w UPWr, blokujących awanse adiunktów i zajmujących miejsce przewidziane dla młodych pracowników nauki.

Czy rektor myślał także o byłych prezydentach Polski, a którzy obecnie są przecież wykładowcami akademickimi?

Roman Andrzej Śniady,

***

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem” - Hrabia Aleksander Fredro herbu Bończa

„Nasze życie zaczyna się kończyć wtedy, kiedy zaczynamy milczeć w ważnych sprawach”- Martin Luther King

"Prawda jest tym, co władza uzna za wygodne dla siebie i demaskując władzę, dekonstruujemy prawdę” - Roger Scruton

"Aby urzeczywistnić to, co możliwe, trzeba wciąż próbować niemożliwości" - Hermann Hesse

"Jesteś zupełnie kimś innym, gdy się boisz" - Warren Zevon

„W czasach powszechnego oszustwa mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym” - George Orwell

***

Piśmiennictwo:

Oświadczenie wraz z podpisami rektorów pojawiło się na stronie internetowej UPWr w dniu 03/07/2013
http://www.up.wroc.pl/i/aktual...
http://www.glos.up.wroc.pl/akt...

Przemówienie inauguracyjne rektora
http://www.glos.up.wroc.pl/akt...

Ustawa z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów. (Dz.U. 2006 nr 218 poz. 1592, z późn. zm.)
http://isap.sejm.gov.pl/Detail...

Nowa fucha Komorowskiego. Będzie wykładowcą akademickim, 01/10/2015. REDAKCJA PAREZJA.PL
http://parezja.pl/nowa-fucha-k...

Uwaga studenci! Bronisław Komorowski wykładowcą!
1 października 2015 08:53:00
http://prostozmostu.net/kraj/u...

Nasz Głos w Uczelni
https://www.facebook.com/NaszG...

Nasz Głos w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
https://www.facebook.com/group...
https://www.facebook.com/group...

Społeczna Inicjatywa Obywatelska "Nasz Głos w UPWr"
https://www.facebook.com/Spo%C...

Kiedy stanie przed sądem akademicka grupa przestępcza
Józef Wieczorek, sob., 27/06/2015 - 14:19
http://blogpress.pl/node/21274

NIE dla dezaktualizacji lustracji i dekomunizacji
Józef Wieczorek
https://www.facebook.com/event...

Kiedy ustawiane konkursy na stanowiska akademickie znajdą się pod lupą ?
Autor Józef Wieczorek|Sierpień 28th, 2015
http://pressmania.pl/?p=18146

Niezalezne Forum Akademickie
Autor Józef Wieczorek
http://www.nfa.pl/

NIE dla dezaktualizacji lustracji i dekomunizacji
Posted on Wrzesień 21, 2015 by nfajw
https://lustronauki.wordpress....

Archiwum lustracyjne dysydenta akademickiego
Posted on Wrzesień 9, 2015 by nfajw
Józef Wieczorek – Moje Boje – Archiwum lustracyjne dysydenta akademickiego Tom A-C
https://lustronauki.wordpress....

Skutki negatywnej weryfikacji kadr akademickich trwają do dziś
Józef Wieczorek Posted on Październik 1, 2012 by nfajw
https://lustronauki.wordpress....

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

05-10-2015 [13:04] - Lektor | Link:

Ten prof przyrody przeszedł właśnie ewolucję. Ewaluował wstecznie z Homo Sapiens do Homo Erectus. I pamiętajmy, że takich jest dużo więcej w nauce polskiej.