Raport o polskich obozach koncentracyjnych – „psychuszkach”


Opuszczony dziś Blok C obozu koncentracyjnego w Lublińcu. Fot. Wikipedia

Wszystko o psychuszkach co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć – lecz bałeś się pytać
 
Gdy delikwent zachowuje się „dziwnie” (a najczęściej, jest o to pomówiony przez: wredną sąsiadkę; żądną jego emerytury połowicę; wyrodnego a dorosłego bachora), przyjeżdża milicja i delikwenta „zawija” do polskiego obozu koncentracyjnego – czyli tzw. psychuszki.
 
Psychuszka może więzić ofiarę wbrew jej woli przez 10 dni - polscy hitlerowcy wydłużyli sobie ten okres; o ile pamiętam, kiedyś było dni 7. Po tym czasie:
 
A. ofiara pod taką czy inną presją wyraża zgodę na „leczenie” i pozostaje w psychuszce - czasem już na lata;
 
B. psychuszka o uwięzienie ofiary bez jej woli wnioskuje do „sądu”, a ten wniosek przyklepuje w 99% przypadków - na ogół nie oglądając nawet ofiary;
 
C. psychuszka rezygnuje z uwięzienia ofiary, zwłaszcza gdy nie jest majętna, nie ma emerytury albo nie jest ubezpieczona, tj. gdy nie ma jej z czego ograbić.
 
Część ofiar stanowią osoby rzeczywiście chore psychicznie. Jak dużą część? - tego nikt nie wie i nikt nie zbada do końca istnienia Trzeciej Rzeszy Pospolitej. Z pobieżnych obserwacji wynika, że osoby chore psychicznie to mniejszość ofiar; to logiczne - gdyż przemożne i znane bodaj każdemu są opisane na wstępie patologie prowadzące do zamykania w psychuszkach ludzi zdrowych. Są to często osoby starsze, samotne, zniedołężniałe. Łatwy łup dla zbrodniarzy.
 
Specyfika Rzeszy Pospolitej polega na masowym stosowaniu psychiatrii represyjnej w sprawach (pseudo)karnych. By zamknąć ofiarę w psychuszce, wystarczy wypełnić 3 proste formularze – ta nieskomplikowana formalność pozwala masowo umarzać śledztwa i procesy, które bez tego bywają żmudne i długotrwałe. Dlatego często jedyną czynnością policji i prokuratury Rzeszy jest wysłanie podejrzanego na rzekome „badanie” w celu spisania fałszywej opinii psychiatrycznej. Znane są też przypadki spisania opinii bez pozorowania badania ofiary. Spisanie opinii z gotowca i bez badania ofiary trwa 5 minut, a kosztuje ona 120 złotych (ceny z 2006 r.) od łebka dla każdego z biegłych. Biegłych zwykle jest trzech. Wprawny fałszerz spisze takich „opinii” kilkadziesiąt dziennie. Sprzedajni biegli zabiegają więc o zlecenia i rywalizują w dyspozycyjności względem organów. Proceder ten jest dla wszystkich zainteresowanych wygodny i lukratywny.
 
Naziści mówią czasem, że pragną jedynie dobra swych ofiar, pragnąc tylko zapewnić im… opiekę – i część z nich być może nawet sama w to wierzy. Pewnie wierzą zwłaszcza polscy Rosenbergowie, teoretycy „państwa i prawa” z uczelni Nazi Polszy, frakcja stalinowska lewnicy PIS z konferencji w Wannsee. Pamiętajmy, że wszyscy oni chcą jedynie zapewnić nam „sprawny sąd bliżej obywatela”. Przypomina to wiarę poprzednich nazistów, że Żydów należy odpowiednio skoncentrować dla ich własnego dobra. Z niepisanymi a praktykowanymi mitami nazistów kontrastuje teoretycznie w hitlerowskiej Polsce obowiązujące domniemanie poczytalności. Domniemanie to deklarują pierdziele z Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego Rzeszy. Ale teorie głupków zwykle przegrywają z pieniędzmi, władzą; siłą; deklaracje Wardęgów po swojemu realizują Szmaciaki, by odwołać się do Szpotańskiego. Deklaracje te są oczywiście gołosłowne. I muszą takie być – bo maksymalizacja zysków z opisanego procederu wymaga uprawiania go na skalę przemysłową, tj.  jak największej liczby ofiar.
 
 
Jak wiele jest więc ofiar? Z moich szacunków wynika, że np. Prokuratura Rejonowa w Zabrzu przeznacza na biegłych psychiatrów większą część swego budżetu. Wielkości szacowane warto jednak precyzować. Dlatego swego czasu próbowałem ustalić choć przybliżone statystyki kierując pytania prasowe do co najmniej dwu prokuratur – Rejonowej w Zabrzu i Okręgowej w Gliwicach. Bez skutku. A ustalić zakres represji łatwo - wystarczy sprawdzić sposób rozchodowania budżetów by ustalić, ile zbrodniarze zapłacili biegłym. Zagadnieniami takimi nie zainteresuje się żaden reprezentant tłumnego w Polsce pogłowia „dziennikarzy śledczych” a tym mniej pseudoopozycji wygenerowanej przez Kiszczaka. Moje kierowane do prokuratur wnioski opatrywano sygnaturami w rodzaju IP 1/2010. Innymi słowy, nikt ich nigdy o nic nie pytał. Z kolei moje skargi na odmowę udzielenia informacji publicznej odrzucił w tym i zeszłym roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach. Bezprawnie. Zresztą, ten „sąd” nie uwzględnił ani jednej skargi dziennikarskiej w całej swej historii.
 
Na początku wymieniliśmy kilka zwyczajowych i najczęstszych przyczyn uwięzienia w psychuszce: 1) sąsiada, 2) bachora, 3) prokuratora i 4) rzeczywistą chorobę psychiczną. Uwięzienie w psychuszce prowadzi do ciężkich szkód na zdrowiu, często trwałego kalectwa. Z punktu widzenia podstawowych praw człowieka, wszystkie cztery rodzaje ofiar hitlerowska Polska poddaje „torturom i nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu” (Artykuł 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka), a pierwsze trzy - dodatkowo bezprawnemu pozbawieniu wolności (Art. 5 § 1 „e” EKPCz); w odróżnieniu bowiem od Rzeszy, w Europie w domach wariatów więzić można nie kogo popadnie, a jedynie osoby naprawdę chore psychicznie. Muszą one w dodatku spełniać pewne warunki. Sądzę jednak, że Trzecia Rzesza Pospolita łamie Artykuł 5 nawet względem ostatniej i mniejszej grupy, tj. osób rzeczywiście chorych psychicznie. Choć bowiem więzienie takich osób może być konieczne, to musi służyć ich leczeniu, a nie celom innym i nie może wykraczać poza ten jeden przepisany i ściśle (wąsko) interpretowany cel. Tymczasem w psychuszkach w Polsce powszechne jest np. odbieranie ofiarom telefonów komórkowych. Nadto w hitlerowskiej Polsce przyjęto - najzupełniej nielegalnie; prawem kaduka - że więźniowie mogą żądać zwolnienia co 6 miesięcy. Tymczasem każdy, w tym osoba chora psychicznie, ma prawo żądać uwolnienia w dowolnym czasie, o ile ustały przyczyny jej uwięzienia – i teoretycznie żądać tego może choćby codziennie.
 
 
Zwornikiem systemu zbrodni i zła również w tym wypadku są sądy. Osoby zdrowe, wrabiane przez sąsiadkę, bachora czy prokuratora w uczciwym procesie przed sądem naprawdę niezależnym - ławą przysięgłych złożoną z 12 osób losowanych do każdej sprawy z osobna - na ogół bez trudu wybronią się przed próbą bezprawnego uwięzienia. W procesie przed ławą przysięgłych nawet mało rozgarnięty adwokat puści też z torbami każdą psychuszkę, gdzie ktoś wpadnie na pomysł, by odbierać ofiarom telefony lub ograniczać im prawo do żądania zwolnienia w każdej chwili, gdy ustały przyczyny uwięzienia.
 
W wyborach proszę więc głosować na Ruch Kukiza. Paweł Kukiz jako jedyny deklaruje zamiar naprawy wymiaru niesprawiedliwości w Polsce przez powierzenie orzeczeń ławom przysięgłych. Wszyscy inni chcą kontynuacji sądów krzywoprzysiężnych.
 
Stawka i tu jest dramatyczna. Istnienie systemu polskich obozów koncentracyjnych o tajnej, a nawet nikomu nieznanej liczbie ofiar samo w sobie uważam za powód wystarczający, by tutejsze państwo rozwiązać. Nie powinno ono istnieć.
 
Mariusz Cysewski
 
* * *
Tytułem ilustracji niektórych tez artykułu:
 
Filmy 1 i 2: Trzecia Rzesza Pospolita utrzymuje, że represje psychiatryczne następują tylko w uzasadnionych przypadkach i dodatkowo są sporadyczne. Wszelako ukrywa statystyki tych represji. Oto dwa filmy z poradni zdrowia psychicznego w Zabrzu w 2011 r. i tłum na korytarzu przeczące  opowieściom o rzekomo sporadycznym charakterze represji psychiatrycznych.
 
Film 3 i 4: prokuratura masowo i każdorazowo stosuje represje psychiatryczne. Na filmach 3 i 4 Roman Sieroń i Mariusz Cysewski w śledztwie o brak szacunku do sądów w 2011 r. odmówili poddania się badaniu, w związku z czym prokuratura postanowiła ich wyprawić na przymusową obserwację psychiatryczną. Sąd do którego się odwołali pokrzyżował te plany. Natomiast sam proces w tej sprawie rozpoczyna się dopiero teraz (!!!) – po czterech latach przedbiegów! - wrzesień 2015 r.
 
Film 5: Cysewskiego na badanie wyprawił sąd w procesie o znieważenie pomnika NKWD w Katowicach
 
Film 6: Miernika na badanie wyprawił sąd przed rozpoczęciem procesu o brak szacunku do Wojciecha Jaruzelskiego
 
Film 7: fragment filmu P. Vegi „Służby specjalne”. Fabuła filmowa ma swe prawa i choć sytuacja więźniów psychuszek ukazana jest w miarę wiernie to warto pamiętać, że „sądy” Rzeszy właściwie nigdy nie widzą swych ofiar – „rozprawy” odbywają się bowiem zaocznie
 
Czytaj też:
http://naszeblogi.pl/41091-jak-usunac-z-polski-potwornosc-psychiatrii-represyjnej
http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/4314-skierowany-do-psychuszki-za-zniewazenie-pomnika-gen-czerniachowskiego-kafelek.html


Lato 2014 r. szpital w Czeladzi. Fot. Wolny Czyn

 
Człowiek człowiekowi zgotował ten los. Obóz koncentracyjny w Lublińcu. Fot. Panoramio.com

* * *
Jedynym portalem w Polsce wolnym od agentury jest Wolny Czyn, fizycznie znajdujący się na serwerze w USA (https://sites.google.com/site/wolnyczyn/ ). Wszystkie artykuły WCzynu publikowane są na innych portalach i na Facebooku. „Nasze Blogi” po zmianie administratora to portal antyukraiński - prorosyjski, putinowski. Autor nie ma wpływu na komentarze; stręczy je tu administrator. Optuje on nadto za anonimowością i swoją, i swej trzody. W efekcie są to na ogół komentarze motłochu – prorosyjskich żulików, endeckich dziadyg j sitwy kolesi i pociotków. To w PIS zwyczajowe. Apeluję więc o niekomentowanie moich artykułów na Naszych Blogach. Proszę korzystać z mejla, FB, lub telefonu (uwaga: najprawdopodobniej na podsłuchu!)
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn 
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pietrek

26-09-2015 [20:56] - pietrek | Link:

Panie Mariuszu
Ja mam wiele zastrzeżen do pisu ...ale teraz nie czas by je wylewać.Zrozumialem dosłownie niedawno że jak na razie tylko pis jest w stanie wygenerować odpowiednia liczbe wyborców by rządzić samodzielnie.Tego nam potrzeba by odsunąć od koryta mordercow z po i judaszy z psl... ci są bowiem ZDECYDOWANIE najbardziej winni rozkładu Polski na kawałki.Pan to powinien wiedzieć SZCZEGOLNIE.Jest pan wykształcony i madry nie jak ja cymbal z budowy po zawodówce.A jednak Pan pierdzieli farmazony do ludzi o Kukizie....Kukiz zrobił już co mógł i już po nim...jego nie ma zwyczajnie.Szkoda na niego głosów.
Ja pana cenię za to kim pan jest a przynajmniej podaje pan kim pan jest..ALE...dajmy już pokoj kukizowi bo glosowanie na niego tylko zabiera cegiełki pisowi które są nam Polakom tak bardo potrzebne teraz.JAK ROZMIENIMY SIE NA DROBNE TO JUZ PO POLSCE.Czy pan rozumie to...sadownictwo jest cale do zmiany ale ono nie jest NAJWAZNIEJSZE OBECNIE
Z Panem Bogiem Panie Mariuszu
pietrek

Obrazek użytkownika walD

26-09-2015 [21:02] - walD | Link:

Krótko - pytanie na dopowiedz?
- Czegoś Pan Goryla do prokuratury zapodał - skoro onna pana zapodała?
Proszę wytłumaczyć mnie ciemnemu__-

Obrazek użytkownika gorylisko

27-09-2015 [16:02] - gorylisko | Link:

panie kolego, spokojnie... jemu potrzeba odrobiny współczucia

Obrazek użytkownika gorylisko

27-09-2015 [05:52] - gorylisko | Link:

panie... a pan z tym kukizem tak na serio czy dla jaj ? jeżeli będzie pan produkować relacje o życiu w kurniku... to zrozumiem... naprawdę zrozumiem... i zwyczajnie zacznę panu współczuć...

Obrazek użytkownika ue

27-09-2015 [10:45] - ue | Link:

Program o pacjencie z Gliwic, Panu Krystianie Brollu. Okazuje się, że nie ma winnych jak zwykle, ale na koniec powiedział podstawowy postulat o odpowiedzialności realnej funkcjonariuszy państwowych.

"Osiem lat niesłusznie trzymany w szpitalu psychiatrycznym. "Sponiewierali mnie"":
http://www.tvn24.pl/wiadomosci...

"Bo to jest typowa bolszewicka metoda zamykania ludziom ust." powiedział.

Jak to jest, że mężczyzna zamknięty, prawie zawsze traci żonę i rodzinę ? Nie ma już prawdziwych Matek Polek, które są mądre, wierne i trwają ? Nie wiem, czy Pan Broll stracił żonę, ale wyraźnie jest powiedziane, że stracił rodzinę.

W materiale mamy kolejny przykład, że sądy są okupowane przez sędziny dwojga nazwisk, które wstydzą się przyjąć nazwisko męża. To one będą wdrażały nam GENDER. Po wojnie, dzisiejsi sędziowie byli ze stalinowskiego nadania, jak brat Adama Michnika, przez lata dzięki istnieniu korporacji zawodowych dopływ świeżej krwi był minimalny. Tak się straszliwie dla nas źle złożyło, że przez te lata system wypromował na stanowiskach sędziów kobiety, które mają biologicznie i społecznie mniejsze od mężczyzn predyspozycje do sprawiedliwego osądzania. To męską domeną jest poznawania systemów, poznawanie prawdy i układanie tych systemów dla dobra rodziny i społeczeństwa, dbałość o przyszłość, umiłowanie do prawdy i sprawiedliwości. W krakowskim sądzie cywilnym, który daje rozwodów, 85% sędziów, to kobiety (a jak w innych sądach?). Podsumowując, po wojnie stalinowscy sędziowie wdrażali nam KOMUNIZM, a teraz ich wykształcone wnuczki będą wdrażały nam GENDER.

I na koniec krótka ocena działania psychiatrów z materiału filmowego - Hitlerowcy też działali w ramach prawa.