Kto zorganizował tę wycieczkę?

  Pytanie to postawił Jan Pospieszalski na zakończenie swego tekstu "List do tzw. uchodźców" opublikowanego w "Gazecie Polskiej" oraz w portalu Niezalezna.pl {TUTAJ}. Zwracając się do tzw. uchodźców zapytał:

  "Choć wszyscy piszą o Was i mówią od tygodni, ciągle nie usłyszałem odpowiedzi na jedno pytanie. Może Wy zdradzicie tę tajemnicę. Dlaczego tak nagle i jakby na jeden znak, na jedno wezwanie, z taką mocą ze wszystkich stron ściągacie do Europy? I kto organizuje tę wycieczkę?".

  Trzeba przyznać, iż mamy obecnie aż za wiele różnych odpowiedzi.  Oto fragment dyskusji na temat mojej notki "Oszukani migranci i uchodźcy" w portalu Blogmedia24.pl {TUTAJ}:

  "@UPARTYelig, pt., 18/09/2015 - 12:04
Kryzys przywództwa Niemiec jest oczywisty. Trudniej jednak odpowiedzieć na pytanie Jana Pospieszalskiego z "Gazety Polskiej": Kto zorganizował tę wycieczkę? Witold Gadowski twierdzi, że Państwo Islamskie, wielu komentatorów, że Putin, a Jakub Woziński z "Najwyzszego Czasu" - że USA. Ja pisałam o odczuciach jej zwyklych uczestnikow, którzy ewidentnie zostali zrobieni w konia, nie wiadomo tylko przez kogo. Pani Merkel zrobiła jednak wszystko, co mogła, by pogorszyć sytuację. Dlaczego? - nie wiem.

  Ja raczej szukałbym organizatorów w Europie
UPARTY, pt., 18/09/2015 - 15:34
i na północy. Tu raczej chodzi o to by rozbić struktury społeczne. Ci sami ludzie inspirują oderwanie się Szkocji od W.Brytanii, Katalonii od Hiszpanii, czy mówią o podziale Belgii (...) Myślę, że zbyt świadome społeczeństwa stwarzają za wiele przeszkód i nakładają zbyt wiele ograniczeń elitom, więc elity dążą do ich zniszczenia. Kto to pomyślał, żeby potężny bankier nie mógł zgwałcić pokojówki, skoro miał na to ochotę?
Myślę, że tak na prawdę to o to chodzi.".

  W dwóch komentarzach wymieniono aż czterech możliwych organizatorów kryzysu migracyjnego.  Witold Gadowski pisal o Państwie Islamskim {TUTAJ}.  Putina i Rosję podejrzewa wielu, np. prezydent Ukrainy Poroszenko {TUTAJ}.  Dziś [20.09.2015] w Salonie 24 ukazała się notka Jerzego Korytko "Czy za falą uchodźców stoi Kreml?" {TUTAJ}.  Bloger cytuje artykuł z "Washington Post":
 
  "Oto Washington Post w artykule   „Putin`s gambit, Obama`s puzzlement”[{TUTAJ}]  mówi o tym, że na najbliższym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ spodziewane jest wystąpienie Putina, który ma zaproponować rozwiązanie kryzysu z uchodźcami. Koniec wojny w Syrii w zamian za zatrzymanie fali uchodźców. W jaki sposób ma to osiągnąć, tego ma nie powiedzieć. I na tym ma polegać ów gambit. Ale redakcja wskazuje na to, że USA są wobec tego kryzysu bezradne i kto wie jak z tą propozycją Putina ostatecznie będzie.Dla mnie jedno jest oczywiste – w USA wiedzą, że za eskalacją exodusu ludności z terenów objętych działaniami wojennymi może stać celowe działanie – Kremla i Asada. Kto wie, czy również nie Turcji, która zainkasowawszy kilka miesięcy wcześniej środki na walkę z terroryzmem od USA ( w domyśle przeciw ISiS) obróciła je przeciw Kurdom.".

  O roli Turcji w całej sprawie pisze też izraelcki portal Erec Israel w artykule p.t. "Za falą uchodźców stoi turecki prezydent Erdogan" {TUTAJ}.  Czytamy w nim:

  "Konkretną osobą, która się wydaje odpowiedzialna za wytransferowanie problemu uchodźców z Bliskiego Wschodu do serca Europy, jest były turecki premier i obecny prezydent Recep Tayyip Erdogan, a Izrael osobiście nie ma mu tego za złe.

Turcja była pierwszym krajem, który przyjął uchodźców, kiedy Syrię 4 lata temu rozdarła wojna domowa. Erdogan wcześniej uważał Assada za strategicznego sojusznika, ale Assad stał się jego wrogiem numer 1. Erdogan zakładał, że przyjmowanie uchodźców pomoże mu przekonać kraje NATO do bardziej zdecydowanej rozprawy z syryjskim rządem. Kiedy turecki prezydent zorientował się, że USA i zachodni przywódcy nie zachowują się z wystarczającą wg niego determinacją przeciwko syryjskiemu prezydentowi, to związał swoje nadzieje z czymś, co się okazało być Państwem Islamskim.

Tureckie media opisywały jak turecki wywiad wspierał ISIS. Potwierdza to też moje źródło w izraelskim rządzie. "On ich finansował" - usłyszałem.".

  Mamy więc dwie możliwości.  Albo tytułową "wycieczkę" zorganizowała Turcja do spółki z Państwem Islamskim, albo Putin wraz z Assadem.  Bardziej prawdopodobna wydaje mi się ta pierwsza możliwość.  Z dość prostej przyczyny.  Ta migracja nie jest spontanicznym "pospolitym ruszeniem". Jest ona zorganizowana przez tzw. "gangi przemytników ludzi".  Bloger MatkaKurka pisze {TUTAJ}:

 "Imigranci trafiają do Europy w ściśle określonych okolicznościach. Oni nie zrzucają się na zakup łódki i wynajęcie sternika, co kosztowałoby 1/10 tej kasy, która oddają… gangom. Trudno sobie w głowie pomieścić, żeby jakaś biedota płaciła 6 tysięcy dolarów za podróż dziurawą morską rykszą, ale dokładnie tak się dzieje. Wniosek? Ktoś opanował rynek i wycina konkurencję, tym samym zaplanowane prowokacje wymknęły się spod kontroli.".

 Premier Węgier, Orban oświadczył:

 "Wiemy, kto zorganizował atak przeciwko państwu węgierskiemu od strony terytorium Serbii (...) Z analiz wynika, że tą akcją kierowano po arabsku i angielsku, za pomocą głośników, że zorganizowanymi relacjami medialnymi." {TUTAJ}.

 Otóż owe gangi przemytników NIE MOGŁYBY transportować migrantów z tureckiego wybrzeża na greckie wyspy bez zgody tureckich władz.  Gdyby takiego pozwolenia nie było, turecka straż przybrzeżna bez trudu by się z gangami rozprawiła.  Wygląda na to, że muzułmańska inwazja na Europę jest efektem konfliktu miedzy prezydentem Turcji, Erdoganem, a dyktatorem Syrii, Assadem.  Oczywiście Putin stara się na tym skorzystać.
 :
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-09-2015 [17:46] - NASZ_HENRY | Link:

Finansowała fundacja posiadająca gotówkę i nie jest to fundacja Batorego ;-)

Obrazek użytkownika Józef Darski

20-09-2015 [19:25] - Józef Darski | Link:

KTO:
1. Arabia Saudyjska jako uwieńczenie ponad 20 lat propagandy, że Allach dał Europę muzułmanom
2. Turcja, by Unia zajęła się własnymi problemami i siedziała cicho gdy Ankara będzie dokonywała holocaustu Kurdów jak niegdyś Ormian
3. Niemcy by posłużyć się muzułmanami do wzmocnienia swej jawnej już władzy dyktatorskiej w Unii i zniszczyć w zarodku jakiekolwiek próby emancypacji naszego regionu pod przywództwem Polski po 25 października, wpychając nas w problemy z muzułmanami, co uczyni nasz opór wobec Niemiec i Rosji niemożliwym
4. Rosja by zmusić Unię do uległości i spowodować, iż nacjonaliści będą Rosję błagali na kolanach o pomoc, a cała Europa legnie u stóp Kremla.

Państwo islamskie jest tu pionkiem, a 4 czynniki się wspierają.

Obrazek użytkownika Ptr

20-09-2015 [20:00] - Ptr | Link:

A media za wszelką cenę popierające imigrację to tylko ślepa proniemieckość lub też tylko pożyteczni idoci ?
W tym szaleństwie jest metoda. Jest to zagrożenie. Jest to atak. A atak jest najlepszą obroną. I mają w tym tutaj jakiś plan. W każdym razie jakieś nadzieje na destabilizację w Polsce.

Obrazek użytkownika Józef Darski

20-09-2015 [20:26] - Józef Darski | Link:

Jest to atak wyprzedzający przed tym co stanie się 25 października. Ale Pan Bóg im rozum odebrał, więc skutki będą odwrotne od oczekiwanych przez nich. Trzeba sprawę muzułmanów wykorzystać do wzmocnienia polskiej tożsamości i wykluczenia ze wspólnoty wszystkich zdrajców - Arabia Saudyjska czeka na Szczukę i Bengowskiego razem z Biedroniem i TVNem. Tam zostaną uleczeni, to dla ich zdrowia.

Obrazek użytkownika elig

21-09-2015 [00:17] - elig | Link:

Ad 1. Arabia Saudyjska, ma w tej chwili większe zmartwienia, a mianowicie wojnę z szyitami w Jemenie.
Ad 2. Zgadzam się.
Ad 3. Niemcy mieli takie zamiary, ale strzelili sobie w stopę. Ta inwazja udała się "za dobrze" i wzbudzila popłoch w samych Niemczech. Nawet oficjalna prasa krytykuje teraz rząd niemiecki [np. "Die Welt"]. Buntuje się CSU i landy. Merkel może tego nie przetrwać.
Ad 4. Wydaje mi się, że celem Putina jest w tej chwili utrzymanie reżimu Assada w Syrii. Wysyła tam broń, wojsko i buduje nową bazę wojskową. To powoduje, że nie może współpracować z Turcją - zdecydowanie wrogą Assadowi. Bez niej nie można było tej inwazji przeprowadzić. Putin ma na pewno wielkie wpływy w Państwie Islamskim, tak jak i w innych zinfiltrowanych przez rosyjskie służby radykalnych organizacjach islamskich. To jednak za mało.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-09-2015 [19:33] - Czesław2 | Link:

Wziąwszy pod uwagę, że rozwalają Europę rządy prawie wszystkich krajów i to bardzo różniących się ideologicznie stoi za tym prawdopodobnie drukarnia kasy. Są dwa główne ośrodki drukowania. USA i UNIA.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2015 [21:51] - Marek1taki | Link:

@autor
To jest sprawa najazdu muzułmańskiego na Europę a nie żadnych uchodźców i imigrantów jak to się próbuje nam wmówić.
Kto za tym stoi łatwo się zorientować ze stanowiska jakie zajmują w Polsce nasi zasiedziali okupanci - agentura międzynarodówki socjalistycznej. Nierzadko jest to agentura od wielu pokoleń, obecnie szczególnie aktywna w mediach. Dziennikarze głównego nurtu mediów wypowiadają się wszyscy w ten sam - nietypowy dla większości Polaków - sposób, czyli są za udzielaniu najeźdźcom gościny na specjalnych warunkach.
Niewątpliwie jest widoczny udział Turcji, z której terytorium ten atak został wyprowadzony oraz zbieg czasowy z włączeniem się Turcji w działania wojenne rzekomo w ramach NATO i być może przeciw państwu islamskiemu. Właśnie słyszałem wypowiedź posła Czarzastego, że politycy Europy powinni zwrócić się o pomoc do USA i Rosji oraz odpowiedź twierdzącą posła Gowina na pytanie dziennikarza o możliwość wysłania wojsk polskich. Niewątpliwie to nie Turcja inspiruje dziennikarzy i polityków Europy w tym względzie.
Sprawa ma dla naszych relacji międzynarodowych nieoczekiwany obrót. Rosja jest sojusznikiem Syrii w walce z terroryzmem. A ten międzynarodowy terroryzm jeszcze niedawno określany był w mediach mianem wyzwoliciela narodu syryjskiego spod reżimu Assada. Trudno nie mieć skojarzeń w kontekście kolejnej rocznicy wyzwalania Polaków przez Stalina w sojuszu z Hitlerem. Wiele się jeszcze wydarzy nim dojdzie do porozumienia nad naszymi głowami - może znowu w Teheranie? Tymczasem musi nam wystarczyć występ pt. Gadu gadu dla GG.

Obrazek użytkownika elig

20-09-2015 [23:54] - elig | Link:

Turcja wcale Państwa Islamskiego nie zwalcza, tylko robi z nim interesy. Udostępniła bazę Amerykanom, by ci przymknęli oko na naloty na Kurdów z PKK [którzy skutecznie walczyli z Państwem Islamskim. Bez Turcji cała ta inwazja migrantów byłaby niemożliwa. Trzeba pamiętać, że za czasów osmańskich to właśnie Turcja władała całym Bliskim Wschodem. Oni wyraźnie wracają do tych tradycji, co widać nawet w ich telenowelach

Obrazek użytkownika anakonda

21-09-2015 [05:26] - anakonda | Link:

@ elig / @ Józef Darski zapomnieliscie Panstwo wymienic role USA,
w koncu to Amerykanie rozwalili stabilne dyktatury na bliskim wschodzie,
zwalanie winy za to co sie aktualnie dzieje na Niemcy i Unie jest nieporozumieniem.