Zaraza, aborcja i atakowanie kościołów ...

Przez ostatnie dni, faktycznie nie jest u nas fajnie.
Koronawirus szaleje, ilość zakażonych, to praktycznie codziennie nowy rekord. Jeżeli na wiosnę martwiliśmy się rekordami zakażeń, to martwienie to, było trochę takie teoretyczne. Wirus był, ale gdzieś daleko. Nas, naszych najbliższych, naszych znajomych nie dotyczył. Czy ktoś z nas znał wtedy osobiście osobę, która była zakażona? Ja nie znałem. A teraz znam, co najmniej dwie. Koronawirus stał się realny, zbliżył się i praktycznie podszedł już blisko do każdego z nas.
Co więcej, sytuacji nie poprawiają demonstracje zwolenników aborcji. Ok, każdy ma prawo do swoich poglądów w tej sprawie. Choć ja osobiście uważam, że człowiek nie jest panem życia drugiego człowieka. Nawet (a może tym bardziej), jeżeli ten drugi człowiek jest na etapie rozwoju, który medycyna nazywa okresem płodowym. Ale z drugiej strony, nie rzucę kamieniem w kobietę, która z badań prenatalnych dowiaduje się o tym, że jej ciąża nie jest ciążą szczęśliwą. A wręcz odwrotnie jest ciążą niewyobrażalnie nieszczęśliwą (i nie mam tu na myśli zespołu Downa ale genetyczne wady letalne). I decyduje się na przerwanie tej ciąży. Bo nie ma siły, aby z tą tragedią, która ją spotkała, żyć przez dziewięć miesięcy. Nie jestem kobietą i nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji. Ale myślę, że wiele kobiet też nie wie, co by zrobiły. O tym wiedzą tylko te, które z takim nieszczęściem się spotkały.
Co więcej kobiety a właściwie to nie tylko kobiety, ale rodzice, czyli mężczyźni również, stają twarzą w twarz z innym pytaniem. Dlaczego? Dlaczego ich spotkało to nieszczęście? Dlaczego w ogóle takie nieszczęście się zdarza? I na to pytanie nie znajdują odpowiedzi. Nie znajdują, bo tutaj na ziemi, nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Ale to wcale nie pomaga, wcale nie dodaje siły, aby z tym nieszczęściem się zmierzyć.
Dlatego protesty, które ostatnio mają miejsce, można zrozumieć.
Ale tego, co towarzyszy tym protestom, czyli wulgarności i agresji, zrozumieć już nie można. Czy to hasło ‘Wy……ć’, które stało się znakiem rozpoznawczym tego protestu, jest faktycznie wyrazem braku zgody na nieszczęście? A może wcale nie chodzi o nieszczęście, o aborcję i o wyrok Trybunału?
Rok temu, u nas w Trójmieście, zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Ile było wtedy pięknych słów o tym, żeby zatrzymać hejt, żeby skończyć z mową nienawiści. I co? Teraz ci sami ludzie w Gdańsku, krzyczą „Wy…….aj ch..u”. Gdzie teraz podziała się ich empatia, której wtedy mieli pełne buzie? Nie ma? No cóż, nie ma. Z czego wniosek, że tamta empatia i tamta mowa miłości były hipokryzją i zwykłym fałszem. Dzisiaj maski opadły. I naga nienawiść ujawnia się w całej swojej okazałości.
Że tak jest, świadczą o tym nie tylko wulgarne hasła. Demonstranci atakują to co w cywilizacji europejskiej uważane jest za święte i nietykalne. To, przed czym nawet komuniści mieli respekt. To było już ponad trzydzieści lat temu. Z jednej strony dawno, ale z drugiej wielu z nas jeszcze pamięta. Wtedy też były demonstracje. I gdzie uciekaliśmy wtedy przed ZOMO, przed ich pałkami i przed tym, aby nie złapali i nie zawlekli do zomowskiej nyski?
Do kościołów uciekaliśmy. A zomowcy stawali w drzwiach i nie ważyli się wejść środka.
Dzisiaj demonstranci nie uciekają do kościołów, nie idą tam, aby tam się chronić. Idą tam, aby je profanować i znieważać. Na to nie może być zgody. I na to nie będzie zgody. I taki ruch obrony kościołów już powstaje. Co więcej, są ludzie również po tamtej stronie, którym też się to nie podoba. Poglądy możemy mieć różne, na tym polega demokracja. Ale co do tego mają kościoły? Jedni ludzie wierzą w Boga inni nie wierzą. Czy zdarzyło się w Polsce, aby ci co wierzą atakowali tych co nie wierzą? Aby wchodzili do ich domów i odgrażali się, że ‘zrobią im dym’? Tak to wszystko dzisiaj wygląda. Niewesoło. Ale bądźmy dobrej myśli. W czasach zarazy ludzkie umysły ogarnia wzburzenie, zamęt i napięcie. I ujawniają się również takie, wynaturzone reakcje. Niemniej od naszych kościołów niech się trzymają z daleka. To nasza sprawa, czy my chodzimy do kościoła czy też nie, a nie ich.
Natomiast jeżeli chodzi o demonstracje, to w demokracji to rzecz normalna. Toteż nie ma co wpadać w katastroficzne nastroje. Że chaos, że państwo zagrożone. Jeszcze trochę polatają po ulicach i przejdzie im. Niedawno, we Francji, demonstracje były zdecydowanie intensywniejsze. I jak to mówią Francuzi 'niebo nie spadło na głowę', czyli po naszemu świat się nie zawalił. U nas też się nie zawali.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-10-2020 [08:32] - NASZ_HENRY | Link:

Polska jest rozchwiana - co tu kryć - nieudolnością rządu, słabością Kościoła i lewakami na ulicach. Ale Polska to miliony osób, które nawet jeżeli nie zgadzają się rządem, PiS i Jarosławem Kaczyńskim, to przenigdy nie pozwolą na hucpę firmowaną takimi miernotami jak Lempart, Scheuring - Wielgus, Nitras i niezdrowo podniecone funki Sorosa z  TVN ☺

 

Obrazek użytkownika sake3

29-10-2020 [10:56] - sake3 | Link:

@NASZ HENRY......Pan nazywa tę Lempart,Wielgusową,Nitrasa i wielbicielki kasy Sorosa z TVN tylko miernotami?Tak łagodnie?To są zbrodniarze którzy wypchali głupią dzieciarnię i mlodzież na ulicę samemu tłuste d..py sadzając na fotelach w kawiarniach i miejscach spotkań lewaków.Tam ,,obmyślali'' hasło ich walki i ustalili ,że ,,wyp....laj ch....u''będzie najbardziej nośne jak przyznała to bez żenady Nowicka.Koronawirus dla nich jest błogosławieństwem,bo pod jego pretekstem mozna podburzać społeczeństwo.bo już nie tylko znudzoną nadmiarem wolnego czasu dzieci i mlodzież.Jak dotąd nie padło pytanie dlaczego na ich ordynarne zachowanie i słownictwo nie reagują rodzice.Może po prostu boją się zwrócić im uwagę,bo odszczekną,że ..starzy''sa tylko od dawania jedzenia,ubierania i kupowania drogich gadżetów.Rozumiem wolność do demonstracji ale podburzać w sytuacji pandemii może tylko zbrodniarz taki jak lempart,Nowicka czy Nowacka. 

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-10-2020 [17:51] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ NASZ_HENRY
Polska niczym nie jest rozchwiana, Lewacy trochę pokrzyczą i tak jak napisałem, przejdzie im. Ale kościołów nie pozwolimy profanować.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-10-2020 [08:35] - Marek1taki | Link:

"nie rzucę kamieniem w kobietę, która z badań prenatalnych dowiaduje się o tym, że jej ciąża nie jest ciążą szczęśliwą. A wręcz odwrotnie jest ciążą niewyobrażalnie nieszczęśliwą (i nie mam tu na myśli zespołu Downa ale genetyczne wady letalne)"
Nie chodzi o rzucanie kamieniem. Nie chodzi o poszukiwanie szczęścia w nieszczęściu. To bardzo ładnie, że nie czyha Pan na życie Downów. Co Panu jednak zależy aby skrócić życie płodów z wadami letalnymi? One i tak same umierają.
Pewne światło rzuca określenie genetyczne. To nie jedyne choroby ale podobnie jak HIV i Covid są otoczone specjalnymi względami.
Zachował Pan właściwą postawę ideologiczną bo prezydent i jego dumy już się w ten sposób wypowiedziały, że heroizmu od kobiet nie należy wymagać chyba, że heroizmu życia ze świadomością przyłożenia ręki do śmierci swojego dziecka.
Jakieś SMSy chyba były jak "błąd pilota", bo dość duża synchronizacja wypowiadania własnego zdania nastąpiła.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-10-2020 [17:35] - Tadeusz Hatalski | Link:

@Marek1taki
Znowu pan bluzga żółcią i stara się obrazić. Ale nie zdaje pan sobie z tego sprawy, że pan się obnaża. W tym sensie, że przypisując mi niskie pobudki (chęć przypodobania się i dyspozycyjność) przyznaje pan, że tylko takie motywacje pan zna. Bo gdyby pan miał własne zdanie i był samodzielny i tym się kierował w życiu, to nie przyszłoby panu do głowy, że może być inaczej. Że można coś pisać, aby komuś się podlizać. Bo mnie coś takiego po prostu w pale się nie mieści. A tak przy okazji, inspiracją do napisania tego tekstu (pod którym dyskutujemy) był wpis na fb znajomej mi osoby. Ta osoba nie przepada za PiS-em, ale uważa tak samo jak ja, że wulgarność demonstracji i ataki na kościoły to jest rzecz poniżej wszelkiego poziomu.
 

Obrazek użytkownika paparazzi

29-10-2020 [23:01] - paparazzi | Link:

Panie Tadeuszu, po co mu się obnażać? To troll bolszewicki z którym dyskusja sprowadza do jego poziomu. A to wiadomo co znaczy! A wie pan czym można pokonać ta hałastrę bolszewicka? Aaaa, tymi samymi metodami co oni stosują przeciw nam! Ne ma trzeciego policzka!

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

30-10-2020 [07:08] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ paparazzi
Dzięki za wsparcie. Nie do końca jednak zgadzam się z pańską opinią :) Zarówno co do oceny osoby jak i metody postępowania ;)

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-10-2020 [23:43] - Marek1taki | Link:

@TH Jest Pan lobbystą to do kogo pretensje. Akurat się Pan zbiegł z kampanią medialną. Proszę odnieść się do moich pytań merytorycznie. Odwrotnie niż Pan pisze oczekuję od Pana własnego zdania.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

30-10-2020 [06:50] - Tadeusz Hatalski | Link:

@Marek1taki
Pod moim tekstem "TSUE i marynarze, czyli Unia zjada własny ogon, c.d." przez dłuższą chwilę rozmawialiśmy, w miarę normalnie, czyli pan pisał to co uważa na temat ubezpieczeń marynarzy a ja pisałem co ja uważam. Wykręcał się pan od odpowiedzi na pytanie, które panu zadałem, ale nie wyjeżdżał pan z aluzjami osobistymi. Teraz jednak widzę, że wszystko wróciło do normy ... znaczy się pańskiej normy. Czyli sprowadzić rozmowę do ubliżania i posądzania człowieka z którym się rozmawia o niskie pobudki. W poprzednim komentarzu odgryzłem się, ale tak jak mówiłem już panu wiele razy, taka rozmowa mnie nie interesuje.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-10-2020 [14:13] - Marek1taki | Link:

@HT Duża konsekwencja w unikaniu odpowiedzi. Równa zarzucaniu tego mnie - bezasadnym co łatwo sprawdzić.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2020 [08:52] - Pani Anna | Link:

30 lat temu Kościół miał jeszcze twarz i kręgosłup. Nie zamykali drzwi przed wiernymi. Co dzisiaj usłyszą wierni? Maski! Dystans, bo łamiesz V przykazanie! Starsi ludzie w ogole maja zakaz wychodzenia w domu, tylko w "słusznej sprawie". Zwolnienia z Eucharystii, msza online równie dobra jak ta prawdziwa, to niby czego maja bronić? Wszyscy tutaj  ubolewaja nad tym, co mamy dzisiaj, nad skutkami, nikt nie szuka przyczyn, a nawet jeżeli, to nie wyciągają  wniosków. Kiedyś wielu z nas również chodziło na demonstracje, tez wykrzykiwało się różne hasła w, jak nam się wtedy wydawało słusznej sprawie. A jak bardzo byliśmy oszukiwani, to wiemy dopiero dzisiaj. Nie walczyliśmy o żadną wolność, tylko o nową chałupę dla Wałęsy. Obecnie można rzec, PIS wychowuje sobie nowy elektorat. Bez szkoły, bez możliwości spędzenia pożytecznie wolnego czasu choćby na siłowni, za to na ulicy ciągle imprezy ( na których wirus nie zaraża, według najnowszych doniesień "dyżurnych" w różnych stacjach epidemologów...), można wziąć bezkarnie udział w zadymie, poczuć siłę i moc tłumu... Czy naprawde w PIS nikt już nie myśli, nie zdaje sobie sprawy co wywołał, czy też wręcz przeciwnie, o to właśnie im chodzi?

Obrazek użytkownika ruisdael

29-10-2020 [10:41] - ruisdael | Link:

Pani Anno, całkowicie się zgadzam- bezrządnego rządu nie potrzebujemy, a KK dziwi się, że tak dużo ludzi (szczególnie młodych) odeszło. Odeszło od czego? Od tych wystraszonych biskupów, których wywleką z pałaców ci, którym tak starają się przypodobać. Aggiornamento zbiera straszne żniwo (dla idola młodych- Szustaka, największym wrogiem kościoła są tradycjonaliści, a nawet tego, progresywnego nienawidzi).

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-10-2020 [17:53] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Pani anna
Pani Anno, jakie pani ma propozycje, żeby było lepiej?

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2020 [18:06] - Pani Anna | Link:

@TH
obiektywnie rzecz biorąc, będzie coraz gorzej, jasno to już widać. I nie ma wiekszego znaczenia, która partia "jest u władzy", bo rządzą zawsze ci sami. PIS mogłoby jeszcze wrócić  na stare tory - teoretycznie, ale widać wypalenie, zapaść i niemoc, jedna zła decyzja goni jeszcze gorszą i tak codziennie. Jedyne, co pozostaje, to ratować siebie, swoje człowieczeństwo, wiarę chrześcijańską i niezależność myślenia, to możemy zachować nawet będąc niewolnikami. No i próbować mieć jakiś wpływ chociaż na własne dzieci... Przykro mi, ale tak to widzę.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-10-2020 [18:36] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Pani Anna
Kiedyś, dawno temu, będąc jeszcze młodym człowiekiem wymyśliłem sobie 'teorię', że lepiej się nie cieszyć przed czymś co ma być, żeby potem się nie rozczarować jak to co miało być, pójdzie źle . Po latach doszedłem do wniosku, że to była bardzo niedobra 'teoria'. Skutek był taki, że więcej się martwiłem niż cieszyłem. Teraz jestem mądrzejszy 😉 I trzymam się angielskiej zasady - always look on the bright side of live, co na nasze się tłumaczy tak - zawsze patrz na życie z dobrej strony 🙂

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2020 [18:54] - Pani Anna | Link:

@Tadeusz Hatalski
proszę, oto najlepsza ilustracja tego przesłania i naszej sytuacji: "https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika angela

29-10-2020 [12:21] - angela | Link:

A cóż wy chamskie i wulgarne lewaki, myślicie, ze księża będą z wami walczyć, będą przerzucać się z wami wulgaryzmami.
Ale społeczeństwo na pewno będzie się przed waszym bandytyzmem bronic.
Nie bedziecie ublizac, i kamienowac kogo chcecie, nie bedziecie niszczyc naszych kościołów i  pomników.
Tworzy sie Gwardia Narodowa, i pogoni to talatajstwo, które zwietrzylo rewolte, i bezrozumnych gowniarzy, którzy sami nie wiedzą,  o co walczą. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-10-2020 [13:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

angela. Nie popijaj kiszonych ogórków kwaśnym mlekiem, bo efekty tego przelewasz na klawiaturę.

Obrazek użytkownika angela

29-10-2020 [15:59] - angela | Link:

Zdzichu,  ja z twoich awarii zoladkowych nie korzystam.
 

Obrazek użytkownika ruisdael

29-10-2020 [13:23] - ruisdael | Link:

Oby Pani miała rację.

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2020 [13:50] - tricolour | Link:

@Angela

Społeczeństwo tak pogoni, jak latarki potrafi wyprodukować. Te społeczeństwo to takie leniwe Angele...

😛

Obrazek użytkownika angela

29-10-2020 [15:40] - angela | Link:

Podobnie jak tricol, co poczuł wiatr w żagle,  i ujada zadowolony.
Juz pisałam , nie cieszcie sie lewaki na zaś. 
Wiecej Polakow,  niz lewaków.
 

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2020 [15:50] - tricolour | Link:

@Angela

Wiesz, z czego się najbardziej cieszę? Że się skręcasz, by mnie obrazić, a mnie to bawi wicę się nie zniżę do twego poziomu. Wiesz, kto ujada? Pies - to ja. Wiesz, jak się nazywa pies rodzaju żeńskiego? No właśnie.

W tych nieudolnych próbach obrażania nawet nie dostrzegasz swojej śmieszności... 

PS. Wiesz już, że piątka dla zwierząt została zdjeta z posiedzenia Sejmu? I po ptakach...

:)

Obrazek użytkownika angela

29-10-2020 [17:59] - angela | Link:

Tricol. Nie udawaj kulturalnego, wiem na co cie stać, dlatego się z toba nie liczę. 
Jak zwykle klamiesz i konfabulujesz. 

Niszczysz nasze dobre imie, opluwasz klamliwie najlepszy rząd, nie zasługujesz nawet na miano zwierzęcia, bo szkodzisz z premedytacją, a zwierzęta nie szkodzą.
I na tyle intelektualna POkrako.
Bez odbioru, bo ze szkodnikami  nie będę dyskutować. 

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2020 [18:50] - tricolour | Link:

@Angela

Kłamię i konfalbuluje?
Pamiętasz, jak mówiłem, przy dwóch tysiącach zakażeń dziennie, że pogadamy przy dwudziestu tysiącach? Uważałas to za bezsens i masz dwadzieścia tysięcy dzisiaj - co sie zmieniło w ochronie zdrowia? Nic - wirus nie jest groźny, nie trzeba się go bać i można iśc na wybory.

Teraż tez nie masz odwagi spojrzeć prawdzie w oczy, co sie stało z piątką dla zwierząt - to ci powiem: po cichu zdjęto z obrad sejmu. Ty jesteś z czasów komuny - rząd jest najlepszy nawet wtedy gdy po futro trzeba jeździć do Aten. Tak juz masz fabrycznie, boś z tamtych czasów. Podobnie będzie z aborcją, bo tematem dwustu tysięcy aborcji na życzenie, za kasę w prywatnych gabinetach nikt już sie nigdy nie zajmie po ostatnich wydarzeniach.

Owszem - bez odbioru, nie wytrzymałaś ciśnienia, bo nie radzisz sobie z prawdą. A prawda jest taka, że masz nie myśleć, nie czytać, tylko łykać gotowe z telewizora.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-10-2020 [17:54] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ angela
Proszę o umiar.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-10-2020 [12:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Choć ja osobiście uważam, że człowiek nie jest panem życia drugiego człowieka."
Życie nie składa się wyłącznie z aktu poczęcia i rodzenia, jak to usiłują przedstawić Prawdziwi Katolicy.
Składa się z podejmowanych decyzji i odpowiedzialności również za swoje zdrowie w tym psychiczne.
Sama teza, że wartość życia dziecka w łonie matki jest z racji swej słabości wartością wyższą niż zdrowie i poczucie bezpieczeństwa matki, jest tezą pozbawioną jakichkolwiek podstaw. Najczęściej jest lansowana przez osoby które nigdy nie będą w ciąży, nigdy jej nie miały + niewielka część zafiksowanych na punkcie rodzenia kobiet.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-10-2020 [17:37] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ wielkopolskizdzichu
Napisałem jedynie (i tak uważam) tylko to co pan zacytował. Więc po co dorabia pan ideologię? Nic z tych rzeczy co mi pan przypisuje nie napisałem.

Obrazek użytkownika angela

29-10-2020 [15:54] - angela | Link:

Żaden lekarz,  nie jest zdolny określić stanu żywotności,  ani matki, ani dziecka. 
Wiele dzieci zdiagnozowanych na śmierć,  zyje normalnie długie życie,  tak jak i matek.
Nikt nie powinien sądzić,  kto ma zyc, a kto nie, a tym bardziej wielu  sprzedajnych lewackich lekarzy, dla których wystawić kwit, aborcja, to żaden problem, jeszcze za dużą kasę. 
Przypadkow,  w których mamy do czynienia z totalnym kalectwem jest na prawdę bardzo mało. 
A rozwiazlosć wymaga aborcji, bo sobie że współżycia,  i ludzkiego życia sport urządzili. 
Zamiast zabijać dzieci, zastanów się jedno z drugim, czym skonczy sie chwila waszej przyjemności,  ŚMIERCIĄ  CZLOWIEKA. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-10-2020 [17:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

angela, gotowa tłuc pałami personel lotniczy, tylko dlatego, że zalecają w przypadku awarii nałożyć sobie maskę powietrzną , a dopiero w drugiej kolejności swemu dziecku.
Ot  mordercy. 

Obrazek użytkownika angela

29-10-2020 [19:06] - angela | Link:

Zdzichu, może temat hierarchów kościelnych byś sobie darował, nie ogarniasz. Są  w zasiegu"dziela" Lenina , Marksa Engelsa,  to na nich sobie pozostań. 

https://m.niezalezna.pl/360569...

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

29-10-2020 [17:55] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ angela
Oni nie czytają tego bloga.

Obrazek użytkownika sake3

29-10-2020 [16:42] - sake3 | Link:

@wielkopolskizdzichu.....Pan zapewne był w ciąży i to nie raz ,z takim znawstwem bowiem o sprawach kobiet w ciąży ,ich bezpieczeństwu i psychice się wypowiadajac..

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-10-2020 [19:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

Taki Jędraszewski lub Pawłowicz ile to razy byli w stanie błogosławionym, zakończonym sukcesem lub tragicznym rozwiązaniem? Patrząc na ilość ich wypowiedzi można stwierdzić, że setki razy.
BTW
Bez zdziwienia konstatuję iż posłużyłeś/aś się argumentem z przepastnych zasobów feministek i to takich ortodoksyjnych, one też twierdzą, że wara od ich brzucha i psychiki.  One się nie różnią od Prawdziwych Katolików.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

30-10-2020 [03:22] - hr.Levak-Levatzky | Link:

No i co narobili nasi najlepsi z najlepszych synów Oyczyzny naszej biednej,co? Na szczęście mamy (tzn. ma ta lepszejsza połowa narodu czyli pierwszy sort) wspaniałego przy wódce,który zawsze potrafi rozpętać piekło,aby zwalić jego skutki na ten gorszy sort.Przeważnie mu się to udaje dzięki takim poplecznikom,jak  niektórzy autorzy niektórych tu tzw."komentarzy". Capo di tutti capi po to przecież wziął pod siebie resorty siłowe, żeby wreszcie działać wg. własnych planów (argumentując grożącą zagładą całego narodu), które to plany częściowo już zrealizował. Znowu posłużył się Kościołem po uprzednim rozpętaniu tęczowej wojenki ideologicznej i teraz nawołuje do walki w dosłownym tego słowa znaczeniu: obrona kościołów (nie Kościoła) przez  obywateli lepszego sortu.A przecież jako szeryf szeryfów ma instrumenty do takiej obrony i może i powinien je wykorzystywać w takich sytuacjach,a nie  wywoływać bratobójcze walki (ucieleśnienie ulubionej zasady divide et impera). Co do burd w kościołach, to oczywista robota prowokatorów,a młodzież jeszcze do wczoraj tego nie dostrzegała, na jutro już zostali ostrzeżeni  i zamierzają w swoich marszach obchodzić kościoły szerokim łukiem. Tymczasem pozostali z wierchuszki władzy dwaj również świątobliwi mężowie czyli prezydent i premier, usiłują na gwałt gasić ten pożar; jeden przez córkę,swoją doradczynię i żonę,drugi osobiście wypowiadając się absolutnie w poprzek podpalacza,którego "zasługi"  i  sedno sprawy pierwsi dostrzegli i prawdopodobnie się przestraszyli przewidywalnymi skutkami.Widać już wyraźnie,że jednak ten mały koronowany skurwiel covid19 stanie się  dla obecnych właścicieli Polski ostatecznym ciosem zadanym samym sobie przez skłóconych władców.Nie tylko z powodu nędznych wyników walki z epidemią i przewidywanej w najbliższej przyszłości katastrofy epidemicznej i dołożonej w dobrze wybranym momencie przez tego najważniejszego z nich zaplanowanej operacji "Aborcja". Walkę z zarazą już przegrywają, a tu jeszcze  skutki prowokacji kobiet i w ogóle młodych obywateli (po raz pierwszy protestujących aż tak licznie) przerosły wszelkie oczekiwania - straszenie siłowe tylko rozsierdza protestujących, których z każdym dniem przybywa...

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

30-10-2020 [09:45] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ hr.Levak-Levatzky
Wie pan co mnie zadziwia? Wasza (przeciwników PiS-u) obsesja na punkcie JK. Każdą dyskusję sprowadzacie do jednego tematu - JK. Podziwiam pańską wiarę (i innych zwolenników opozycji) w wszechmocność, jeszcze niedawno  'zwykłego posła' a obecnie wicepremiera (co niektórzy elokwentni inaczej przekręcają na 'wiceministra').

Obrazek użytkownika tricolour

30-10-2020 [09:58] - tricolour | Link:

@TH

Tak po prawdzie, to pewnie nikt nie wierzy we wszechmocność rzeczonego, ale - gdy się chce zobaczyć - każdy może zauważyć służalczość otoczenia wobec niego.

A służalczość ma to do siebie, że fałszuje rzeczywistość pomniejszaniem tych negatywnych spraw, które idolowi psują humor. Mamy tego dowody z ostatnich dni, gdy np. tzw piątkę dla zwierząt po cichu zdjęto z agendy i dano do wiecznej zmarzliny.

Cicho, cicho, nic nie mówimy... A miał to być sztandarowy program cywilizacyjny. I co?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

30-10-2020 [10:18] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ tricolour - 'służalczość otoczenia'
Oo, widzę, że się pan przestawił, z Kaczyńskiego na jego otoczenie. Jak nie kijem to pałką, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika tricolour

30-10-2020 [10:41] - tricolour | Link:

@TH

Przyznam, że spodziewałem się więcej po Panu. Choćby z powodu sprawy, o którą od lat Pan bezskutecznie walczy - o tych nieszczęsnych marynarzy przegrywających własne zawodowe życie przez tanie bandery oraz upadek polskiej floty.

Proszę o realizm: całą tę sprawę i jej ambasadora mają w głębokim poważaniu, a przecież jej ranga jest o niebo wyższa od zdolności wyprodukowania kożucha czy też odpowiedniego mięska dla Araba.

Proszę tak uczciwie napisać: jaki priorytet ma to, o co Pan tak zabiega?

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-10-2020 [14:10] - Pani Anna | Link:

TH
Ja również widzę to zafiksowanie na osobie Kaczyńskiego, ale jednak nie możemy zamykać oczu na to, że wiek, choroby i przeżyte traumy robia swoje, od przynajmniej pół roku Prezes nie jest już sobą. Nie możemy również nie brać pod uwage natury polityków, a raczej "polityków", którzy zwyczjnie walczą o schedę, a przynajmmiej o ugranie jak najwięcej dla siebie. Ta degrengolada i zniechęcenie ma też wiele wspólnego z osobą Morawieckiego, człowiekiem, który zarówno w rządzie Tuska jak i PIS ma ogromne wpływy, bankstera posługującyego się korpometodami do realizacji celów, kogoś, kogo nie akceptuje przynajmniej połowa elektoratu i większość obozu PIS. Przyniesiony w teczce, od razu wywindowany na najwyższe stanowiska po prostu musi budzić naturalny opór i niechęć tych, którzy w PIS byli niemal od zawsze i od zawsze stali przy Kaczyńskim w najtrudniejszych chwilach. To zafiksowanie na osobie Morawieckiego i budowanie mu na siłę pozycji jako swojego następcy budzi i zdumienie i przerażenie. Nie można być na to ślepym. Takie działania w każdej organizacji podejmuje człowiek, który albo całkowicie oderwał się o rzeczywistości i nie widzi już pewnych skutków swoich działań, albo ktoś, kto wręcz chce te organizacje rozwalić. Przykre to, bo mam do tego człowieka najwyższy szacunek, za wszystko to, czego do tej pory dokonał i nie widzę innego polityka jego formatu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-10-2020 [15:24] - Marek1taki | Link:

@Pani Anna
Matka Kurka stawia dzisiaj tezę "Tego pożaru już nikt nie ugasi – schyłkowa AWS!" https://www.kontrowersje.net/t...
Pani wyjaśnia patomechanizm "... degrengolada i zniechęcenie ma też wiele wspólnego z osobą Morawieckiego, człowiekiem, który zarówno w rządzie Tuska jak i PIS ma ogromne wpływy, bankstera posługującyego się korpometodami do realizacji celów, kogoś, kogo nie akceptuje przynajmniej połowa elektoratu i większość obozu PIS. Przyniesiony w teczce, od razu wywindowany..."
Mało kto jeszcze wierzy, że PiS jest czymś więcej niż parawanem dla prowadzenia przez agenturę polityki na Polsce i Polakach.