Policja specjalnej troski

  Wygląda na to, że taka ona jest.  Delikatna, wrażliwa, woląca nie zauważać przestępstw i przestępców.  Walkę z nimi pozostawia naprędce sformowanym strażom obywatelskim, a w szczególności narodowcom i kibicom.  Zapewnia wprawdzie, iż będzie chroniła sama siebie, ale i to niechętnie.  Do takich wniosków doszłam po lekturze relacji na temat obrony kościołów przed atakami wściekłych lewaków - zwolenników aborcji [patrz {TUTAJ} i {TUTAJ}].

  Nie tylko ja mam takie wrażenie.  Bloger Kemir w dzisiejszej [28.10.2020] notce "Lewaku matole - kościoły obronią kibole" {TUTAJ} pisze miedzy innymi:

  "Ale tym miejscu pojawia się problem postawy policji w ostatnich dniach. Z jednej strony bowiem funkcjonariusze z narażaniem zdrowia, a może nawet życia, bronili – i chwała im za to! – wielu kościołów wręcz szturmowanych przez lewackich furiatów, a także miejsc publicznych czy okolic domów polityków, gdzie proaborcyjny tłum dopuszczał się chociażby rzucania kamieniami w pilnujących porządku mundurowych (także w policjantki, co rodzi kolejne pytania o prawdziwe intencje bojowników o "prawa kobiet”). Z drugiej jednak policja nie reagowała stanowczo na proaborcyjne wiece, jakie odbyły się w kilku miastach Polski. Trudno też zrozumieć, jak to jest, że w "czerwonej strefie” obejmującej aktualnie cały kraj różnego rodzaju wiece mogą liczyć co najwyżej… 10 osób, a w zadymach fanatyków uczestniczą tysiące ludzi. A to wszystko w sytuacji, gdy na protest przeciwników pandemicznych restrykcji służby zareagowały z całą stanowczością. Chętnie posłuchałbym Jarosława Kaczyńskiego wyjaśniającego dlaczego zamiast stanowczo rozganiać lewicowe towarzystwo, policja co najwyżej legitymuje uczestników nielegalnych zgromadzeń proaborcyjnych i niekiedy kieruje do sądów wnioski o ich ukaranie. Co warte są przepisy np. chroniące własność przed dewastacją, skoro do aktów wandalizmu (np. napisy na murach) dochodziło również w miejscach, w których aż roiło się od funkcjonariuszy. Doprawdy trudno odgadnąć powody takiej sytuacji?".

  Sądzę, że powodem jest przede wszystkim lęk przed oskarżeniami o brutalność, którymi lubi szafować lewica.  Policja wymigująca się od swoich podstawowych obowiązków nie jest jednak nikomu potrzebna.  Jej rolę przejmują rozmaite straże obywatelskie.  Ma to wprawdzie swoją dobrą stronę - zwiększa aktywność obywateli, ale jednocześnie sprzyja łamaniu prawa przez obie strony konfliktu.  Trzeba przyznać, że aktywność narodowców i kibiców okazała się skuteczna i odstraszyła lewaków.  Dziś w TVP Info ukazał się artykuł ""Olejmy na razie kościoły”. Strajk Kobiet zmienia taktykę, Bortniczuk pokazuje groźby" {TUTAJ}.  Czytamy w nim:

  "Po serii protestów przed kościołami i atakach na świątynie oraz pomniki, przeciwnicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego postanowili zmienić sposób protestów. W mediach społecznościowych Strajku Kobiet w nocy opublikowano adresy i numery telefonów, m.in. sędzi TK Krystyny Pawłowicz, prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza, posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego czy działaczki antyaborcyjnej Kai Godek.".

  No cóż, lewacy popełnili następne przestępstwa - ujawniając prywatne dane i wystosowując groźby karalne.  Mam nadzieję, ze tym razem policja będzie bardziej stanowcza.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

28-10-2020 [14:21] - Pani Anna | Link:

Policja sama z siebie taka nie jest. Takie sa odgórne wytyczne, nie czarujmy się. Kiedy z całą bezwzględnością ściga się starowinkę w tramwaju bez maseczki, kiedy 4osobowy patrol w kamizelkach kuloodpornych nakłada mandat na kobietę w widocznej, wysokiej ciąży za to, że spacerowała zupełnie sama i w ustronnym miejscu bez szmaty na twarzy, to zostaje już tylko żałość i pogarda dla takiego "państwa".

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-10-2020 [14:58] - Trotelreiner | Link:

Policja będzie bardziej stanowcza...import z Paryża czy Mińska?
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-10-2020 [17:37] - NASZ_HENRY | Link:

Do usadzania Sorosa, jego ziomali i ich najemników oraz pożytecznych idiotów jest (a raczej powinna być) policja a nie straże narodowe. V-ce premier ds. bezpieczeństwa jest testowany w akcji bezpośredniej ☺
 

Obrazek użytkownika sake3

28-10-2020 [17:39] - sake3 | Link:

Na eekend zamówiono przybycie wsparcia w postaci niemieckiej Antify.Ta znana jest z tego,że bierze dużo za te swoje usługi czym sie zresztą szczyci,przecież za profesjonalizm się płaci a naszą opozycję przecież na to stac.Pewnie to oni mają się wedrzeć do wytypowanych przez opozycję domów.a polskie wyszkolone za 3,6 miliona oddziały warszawskich bojówkarzy opłaconych przez Trzaskowskiego z naszych podatków. 

Obrazek użytkownika u2

28-10-2020 [17:47] - u2 | Link:

"No cóż, lewacy popełnili następne przestępstwa - ujawniając prywatne dane i wystosowując groźby karalne."

Jak jest zgłoszenie na Policję, czy do Prokuratury to na pewno będzie odpowiednie postępowanie. Co do niszczenia mienia są kamery monitoringu, ale z drugiej strony sprawcy noszą maseczki, co utrudni ich identyfikację.

Sama Policja nie da rady wielotysięcznemu tłumowi, który zebrał się, aby wtargnąć do świątyni. Dlatego jestem pełen podziwu dla ONR i kibolom (którymi wiadome media straszą swoich czytelników), że w sposób stanowczy dali odpór bojówkom nasłanymi przez PO-KO i Lewicę.

A tak swoją drogą, bojówkarzom PO-KO i Lewicy marzy sie ustrzelenie dwóch zajęcy za jednym strzałem, czyli obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy oraz polskiego Kościoła.

Obrazek użytkownika angela

28-10-2020 [18:21] - angela | Link:

Policja nie musi rozczyniać rewolty, szczylom marzy się rewolucja francuska, tylko ze Polska, to nie Francja, a niewinarny  gamon na cienkich nóżkach,  to nie Robespierre. 
Gowniarzy spacyfikuje epidemia, a resztę dokonczą kibice i vot . 
Tak że o "poleglych" niech nie marzą. 
Pani Elig jak zwykle podjudza,  jest za, a nawet przeciw.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-10-2020 [18:40] - Marek1taki | Link:

Pani Angela jak zwykle prezentuje nieskazitelnie słuszny światopogląd.
Z tym WOT otworzyła mi Pani oczy. Mamy się przyzwyczaić do pacyfikacji zgromadzeń publicznych i terytorialsi też.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-10-2020 [18:37] - Marek1taki | Link:

Policja robi to samo co w USA podczas protestów BLM. Pilnuje aby nikt nie przeszkadzał.
Na Białorusi też z niewiadomego powodu nie wprowadzono pandemii i aresztowań pod tym pretekstem. Doradcy radzieccy zrobili co swoje.

Obrazek użytkownika mmisiek

28-10-2020 [21:26] - mmisiek | Link:

Policja działa według tego jakie dostała rozkazy - stanowczość wobec zwykłych ludzi, pałowanie patriotycznej młodzieży i ochranianie ekscesów lewicy.
Od pięciu lat mamy ten sam schemat działania. Właśnie w ten sposób PiS hoduje coraz bardziej rozwydrzoną lewicę i przygotowuje grunt pod lewacki przewrót w Polsce. Wszystko oczywiście okraszone górnolotnym i srogim gadaniem, tak jak obecnie. Dobra zmiana w praktyce.

 

Obrazek użytkownika ruisdael

29-10-2020 [07:36] - ruisdael | Link:

Nieskuteczny rząd nie jest nam do niczego potrzebny!

Obrazek użytkownika angela

29-10-2020 [16:08] - angela | Link:

A który skuteczny, pewnie Tuska,  z Nowakiem,  Trzaskowskiego,  może Budki , kto tam jeszcze Hołownia,  a może Nitras, szok.
Oni skuteczni, wiadomo do czego, jeżeli o taka skuteczność ci chodzi.