Szkodzą nawet tam gdzie chodzi o życie i zdrowie ludzi

1. Wczoraj pojawiły się w mediach informacje, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, postanowił o rozpoczęciu budowy szpitali polowych, w związku wyraźnym wzrostem zachorowań na Covid19 w ostatnich kilkunastu dniach.
Pierwszy z nich jest tworzony na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie, jak poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, który koordynuje to przedsięwzięcie, będzie to szpital na 500 łóżek, z tego 50 to będą łóżka respiratorowe.
Łóżka będą instalowane w salach konferencyjnych obiektu, a więc nie trzeba budować dodatkowej infrastruktury technicznej, takiej jak ogrzewanie, dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, co pozwoli na szybkie uruchomienie tego polowego szpitala.
2. Zaraz po pojawieniu się informacji o budowaniu szpitali polowych, pojawiły się w mediach ataki czołowych polityków Platformy, były przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna w jednym z wywiadów stwierdził, że to przejaw „paniki rządu, oraz chaosu” i „braku strategii” w walce ze skutkami pandemii koronawirusa.
Z kolei senator Adam Szejnfeld napisał „ stoją puste, ogrzewane hale targowe, stoją puste hotele...., a oni na zimę dla pacjentów z gorączką i chorych na płuca przerabiają nieogrzewany „trawnik” na szpital? Stadion narodowy stać się ma narodową umieralnią” (pisownia oryginalna).
Po długim okresie milczenia odezwał się na także Donald Tusk, napisał na Twitterze „stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami, kupili ich mniej, niż zbudowano Orlików”. (po aresztowaniu byłego ministra Nowaka, Tusk przez wiele dni milczał jak zaklęty).
3.Schetyna mówi o budowaniu szpitali polowych jako przejawie paniki rządu, w sytuacji kiedy rząd podejmuje decyzje z dużym wyprzedzeniem, kiedy w funkcjonujących szpitalach jest ciągle ponad około 50% wolnych łóżek covidowych w tym około 50% wolnych respiratorów.
Nawet gdyby liczba nowych zakażonych, dziennie oscylowała w granicach 8-9 tysięcy jak jest w ostatnich kilkunastu dniach, to rezerwa ta wystarczy na co najmniej 2 tygodnie, a więc tworzenie szpitali polowych jest realizowane z odpowiednim wyprzedzeniem, nie jest więc przejawem paniki, a precyzyjnie realizowanej strategii.
Z kolei senator Szejnfeld nie doczytał albo nie dosłyszał, że szpital na Stadionie Narodowym będzie tworzony w salach konferencyjnych i w związku z tym straszy, że łóżka dla ciężko chorych, będą stawiane na nieogrzewanej trawie, a więc nie będzie to szpital tylko „umieralnia” do tego narodowa.
Komentarz do słów Donalda Tuska powinien zaczynać się od słów wulgarnych ale żeby ich uniknąć napiszę, że jeżeli byłego premiera i szefa Rady Europejskiej stać tylko na kpiny wobec polskiego rządu walczącego z pandemią, to świadczy to tylko o tym, że bardzo nisko upadł.
4. Naprawdę czołowi politycy Platformy pozbyli się już wszelkich nawet moralnych hamulców, skoro nawet w tak trudnej sytuacji, przy ogromnym wzroście zachorowań na koronawirusa, potrafią mówić i pisać takie rzeczy, bez żadnej odpowiedzialności za słowo.
Zresztą atakują rządy Zjednoczonej Prawicy i to bez żadnych skrupułów już od 5 lat w kraju i za granicą, więc być może dla nich każdy kolejny jest wręcz codziennością ale tu przecież chodzi o zdrowie i życie ludzkie.
Apelował do opozycji o zaprzestanie tej absurdalnej wojny przynajmniej w sprawie pandemii premier Mateusz Morawiecki, ba w poprzednim tygodniu wprawdzie w formule zdalnej ale odbyło się jego spotkanie za całą opozycją i ponoć podczas jego trwania odbyła się całkiem merytoryczna dyskusja ale okazuje się, że w formule otwartej mogą być tylko ataki na rząd.
5. A przecież mimo gwałtowne zrostu zakażeń, a także zachorowań i niestety zgonów chorych mających także choroby współistniejące, Polska na tle innych rajów europejskich prezentuje się całkiem nieźle i to mimo tego, że w krajach Europy Zachodniej publiczne nakłady na ochronę zdrowia sięgają 10% PKB, a w Polsce przekroczyły w poprzednim roku 5% PKB, choć wzrosły w ciągu ostatnich 5 lat o ponad 30 mld zł (z 77 mld zł w roku 2015 do 109 mld zł w 2020 roku).
Polska zarówno z liczbą zakażeń jak i liczbą zgonów pacjentów z Covid19 na 1 mln mieszkańców, znajduje się w drugiej dziesiątce państw europejskich, większość krajów Europy Zachodniej ma te współczynniki kilkakrotnie wyższe (w Belgii, Hiszpanii, W, Brytanii, Włoszech, Francji są one 5-8 razy wyższe niż w Polsce).
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2020 [08:24] - Darek65 | Link:

Tego się nie da już czytać, mam nadzieję, że Polacy Was rozliczą. Nigdy nie sądziłem, że może być ktoś gorszy od Tuska i PO. A jednak.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2020 [10:26] - sake3 | Link:

@Darek65.....Na czym opiera Pan swoje zdanie? Pewno na niemieckim,,Die Welt'',bo tylko chyba takie szmatławce Pan czyta.Moze Pan sobie wyobrazi jak Tusk i PO walczyliby pandemią i podzieli się z nami spostrzeżeniami.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

20-10-2020 [13:06] - hr.Levak-Levatzky | Link:

"​Moze Pan sobie wyobrazi jak Tusk i PO walczyliby pandemią i podzieli się z nami spostrzeżeniami.​"​
Wprawdzie pytanie nie jest do mnie skierowane,ale też chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami. w tej sprawie.Wprawdzie wczorajsza wypowiedź nowego ministra zdrowia świadczyłaby o tym, że widoczne został uchylony bezwzględny zakaz  przyjmowania wszelkich projektów ustaw i wniosków zgłaszanych przez opozycję, bo właśnie rząd wprowadza wiele projektów zmian w przepisach i nowych rozwiązań w walce z koronawirusem,a przynajmniej jego rozszerzaniem  się,od miesięcy przez opozycję zgłaszanych,ale... No,właśnie jest jedno "ale", bardzo duże i bardzo znaczące: czas wprowadzania tych zmian,a było na to dobrych kilka miesięcy. Rząd jednak w tym czasie zajmował się wszystkim, tylko nie przygotowaniem kraju na nową,groźniejszą jeszcze,ale przewidywaną falę zarazy na jesieni: szkoleniem personelu do obsługiwania respiratorów,a także lekarzy z innych dziedzin medycyny, budową tymczasowych szpitali zakaźnych dla pacjentów covidowych,podniesieniem płac medykom i pielęgniarkom pracującym bezpośrednio z zakażonymi. uchyleniem haniebnej ustawy o surowych sankcjach dla lekarzy popełniających nieumyślne błędy przy ratowaniu chorych. No i najważniejsze dla rządzących: zajmowanie się przede wszystkim walką o utrzymanie władzy i stołki dla siebie i swoich rodzin,wykorzystując w tym celu także wojnę  ideologiczną (wzmożone ataki na społeczność LGBT). Pani S.-X. oczywiście jako wyznawczyni ideologii psisizmu te wszystkie działania i to w takim trudnym czasie dla zaatakowanych epidemią obywateli, uzna z  pewnością za  prawidłowe i konieczne, zwłaszcza że premier zwany potocznie Mateuszkiem Kłamczuszkiem, nie tylko że w lipcu ogłosił koniec covida-19,którego nie trzeba się już bać,ale obecnie wciąż powtarza,że jesteśmy kilka kroków przed wirusem, a nie kilkadziesiąt za. A nasza wyznawczyni ideologii pisizmu w swoim pytaniu od razu sugeruje,a wręcz stwierdza,że rząd Tuska w ogóle nie zabrałby się do żadnych działań w walce z epidemią,zapewne więc miałby na sumieniu wiele żyć ludzkich. Tymczasem nieudolność,lekceważenie zagrożenia przez obecny rząd kosztowało życie o wiele więcej obywateli, niż gdyby działano sprawnie i możliwie jak najszybciej.

Obrazek użytkownika Darek65

20-10-2020 [13:52] - Darek65 | Link:

Stefan Kisielewski powiedział - Socjalizm, to taki ustrój, który dzielnie walczy z problemami, które sam stworzył. Nie czytam niemieckich gazet, ale mam swój rozum i widzę. Od lat głosowałem na PIS, ale PIS skończył się wraz z odejściem polskiego premiera Beaty Szydło. Nie kwestionuję obecności wirusa, ale wystarczy prześledzić statystyki i działania rządu. To jakaś tragedia. Jak to napisał jeden z blogerów, jeszcze troszkę takich działań rządu, a za chwilę Polska zostanie wstawiona za grosze do niemieckiego lombardu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-10-2020 [12:43] - Pani Anna | Link:

Szoł mast goł on... Ale już Dworczyk podobno stwierdził, że to był tylko taki tak pomysł...

Obrazek użytkownika adarus2

20-10-2020 [12:54] - adarus2 | Link:

Dokładnie Darek65. Tamci kradli, byli nieudolni. Ci wprowadzili koronawirusowy totalitaryzm i zamach na podstawowe ludzkie wolności. Kuźmiuk, zawróć z tej drogi póki jeszcze nie masz krwi na rękach! Przecież ta ustawa o zwolnieniu z odpowiedzialności za błędy lekarskie to tak naprawdę zezwolenie na mordowanie przymusowych pacjentów tego dziwnego szpitala na stadionie.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2020 [14:45] - sake3 | Link:

@adarus2....Na jakie to podstawowe wartości jest ten zamach?

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2020 [16:21] - sake3 | Link:

Ciekawe jak opozycja odniesie się do inicjatywy prezydenta Dudy stworzenia Funduszu Medycznego.Polega ona na możliwości finansowania wyjątkowych świadczeń medycznych umożliwiająca leczenia nietypowych,rzadkich przypadków i chorób onkologicznych  głównie wśród dzieci.Przypuszczam,że ja zwykle z szyderstwem,pogardą ponieważ to pomysł jak nazywają prezydenta ,,Adriana''bądź ,,długopisa''.Ze zdwojoną siłą uderzą w prezydenta i PiS pod pozorem niezgodności z Konstytucją,brakiem umocowania prawnego,posądzeń o niegospodarność itp...Każdy pretekst będzie dobry zwłaszcza jeśli zaprzęgną do roboty celebrytów zdegustowanych,że fundusze mogą być trwonione na patologię w postaci Grażyn i Januszów.

 

Obrazek użytkownika tricolour

20-10-2020 [18:32] - tricolour | Link:

Można stworzyć fundusz łysych kurczaków, taki sam będzie efekt jak z tymi zabiegami onkologicznymi.

Obrazek użytkownika sake3

20-10-2020 [21:14] - sake3 | Link:

@tricolour.....Moze lepiej się przekonać zamiast spekulować przedwczesnie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-10-2020 [21:18] - Marek1taki | Link:

Dokładnie - nawet skubać nie trzeba. Chodzi o zobowiązanie by dać zarobić chemii amerykańskiej co już Duda podpisał wałęsowskim długopisem u Trumpa.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-10-2020 [21:10] - Marek1taki | Link:

To zależy czy ich układ na tym zarobi i czy mają udawać opozycję. Ostatecznie walka z pandemią jest kolejnym świadczeniem medycznym do opylenia na koszt państwa. Różni się rozmachem. O 3 rzędy wielkości. Co nie zmienia faktu, że jest zasłoną dla jeszcze większych przekształceń własnościowych i dla zdobycia globalnej władzy.

Obrazek użytkownika mmisiek

20-10-2020 [19:19] - mmisiek | Link:

Będzie można kręcić zdjęcia jak z Bergamo, zwłaszcza gdy ofiary wsadzi się pod respiratory i rzeczywiście będą tam umierać. Tu warto posłuchać relacji E.Wierzchowskiej o włoskich doświadczeniach z "pierwszej fali" - wygląda na to, że "nasza" władza zamierza świadomie powtórzyć dokładnie te same błędy bo sprawa jest tak poważna, że praktycznie natychmiast powinien zostać powołany jakiś zespół do jej rzetelnego zbadania, wyciągnięcia wniosków i opracowania ogólnopolskich zaleceń. Tymczasem nic takiego się oczywiście nie dzieje.

Poza tym nie wiem czy rząd zdaje sobie z tego sprawę i czy robi to celowo, ale ogólna histeria jest już na takim poziomie, że dalsze jej nakręcanie staje się już skrajnie niebezpieczne i może skończyć się tragedią.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-10-2020 [21:06] - Marek1taki | Link:

Moim zdaniem celowo. Nie ma możliwości by nie znali błędów Bergamo.
Matka Kurka pisze w podobnym tonie:
"Niedzielski i rząd PiS przyjęli model włoski, pomimo tragicznego bilansu, robili to z przyczyn czysto politycznych, chcą mieć alibi, że postąpili najrozsądniej, najsurowiej jak się da, tylko społeczeństwo nie dojrzało do ich mądrości. Wszystko można zrozumieć i starać się wybaczyć, ale nie to, że polskie władze z głupoty i dla taniej propagandy doprowadzają do tragedii."
https://www.kontrowersje.net/w...
Głównym agentem wpływu pozostaje moim zdaniem Szumowski. To on ustawił plandemię. Nic nie ujmując premierowi i koalicji POPiS, bez której by się to nie udało.

Obrazek użytkownika Jan1797

20-10-2020 [20:47] - Jan1797 | Link:

Ale się rozpisali czekający na listonosza.
Los ławeczkos.

Obrazek użytkownika sake3

21-10-2020 [09:06] - sake3 | Link:

@Jan1797....To nie listonosze tylko zwolennicy i fanatycy opozycji.Dwa cytaty tu przedstawione :,,walka z pandemią jest kolejnym świadczeniem medycznym do opylenia na koszt państwa'', ,,polska władze z głupoty i dla taniej propagandy doprowadzają do tragedii''.Z nienawiści do tej władzy zaprzeczają sami sobie.Jest więc ta pandemia czy jej nie ma?Jeśli nie ma to czego atakują rzad o nie zapobieganie tej tragedii której nie ma rzekomo?Każda inicjatywa rządu jest skazana na krytykę,opozycja woli żeby nic nie powstało.Oczywiście w Polsce Giertychów,Budek i Czarzastych nie ma miejsca na opiekę zdrowotną ludzi.Przecież to tylko Grazyny i Janusze i ich,,bachory''.Dlatego listonosze już dostali bodziec do działania.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-10-2020 [12:02] - Pani Anna | Link:

Sake3
"pracownik umysłowy" czyli Sake3 po raz kolejny dała popis swoich możliwości. Można tysiąc razy pisać o sztucznie wywoływanej panice, o środkach niewspółmiernych do zwalczania czegoś, co ma symptomy i smiertelność zwykłej infekcji, a ta zapyta "to jest ta pandemia, czy jej nie ma". No i podstawa logicznego rozumowania, skoro krytykuje się rząd, to jest się "fanatycznym zwolennikiem opozycji". Tak wyglada właśnie przyszłość PIS i jego "zasoby intelektualne"...

Obrazek użytkownika sake3

21-10-2020 [18:19] - sake3 | Link:

@Pani Anna....Ulżyłaś sobie paniusiu?To dobrze,bo podwyżka cisnienia tylko z mojego powodu razem z grypą czy Covid19 to niedobre połaczenie.Może swoje ,,zasoby intelektualne ''skieruje paniuśka w jakimś innym niż ja kierunku bo widzę,że Pani wchodzenie w buty Pasierbiewicza i jego nasladownictwo ociera się już o kabotyństwo.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

22-10-2020 [00:28] - Roz Sądek | Link:

...widzę,że Pani wchodzenie w buty Pasierbiewicza i jego nasladownictwo ociera się już o kabotyństwo.

A może to jest Pasierbiewicz???

Obrazek użytkownika Jan1797

21-10-2020 [19:30] - Jan1797 | Link:

 @Sake3,
Przepraszam, dość długo pracuję, a wracając do uwag o dyskusji, czas się przyzwyczaić.
Tak mają nieujawnieni, przy aktywności pro państwowej, czy społecznej (vide, oczekujący
na listonosza). Wielkie hura zawiedzionych komentatorów NB, podobnie jak opozycyjna
wrzawa w sejmie kończy się jak zawsze. Z kilkudziesięciu hucznie zapowiadanych poprawek
zostały jedynie zajawki totalności. Dr Jacek Raubo wyjaśnia precyzyjnie jakie aspekty
bezpieczeństwa zawdzięczamy dzisiaj rządowi, zarazem pomaga określić kto zacz krytykanci.

Obrazek użytkownika Jabe

21-10-2020 [21:10] - Jabe | Link:

Jakie aspekty bezpieczeństwa zawdzięczamy rządowi?

Obrazek użytkownika Jan1797

22-10-2020 [19:40] - Jan1797 | Link:

Dylemat, odpowiedzi w paru słowach, zbycia, czy traktowania poważnie tak postawionego
pytania, tu obojętne czy w trakcie oczekiwania na listonosza, czy tuż przed lekcjami.
Komfort naszych obiboków w porównaniu do swych odpowiedników zachodniej Europy
polega na tym, że nasz wychodząc na spacer, bezpiecznie wraca do domu w porze
dowolnie wybranej. Oczywiście jak wyżej zaznaczyłem wolność krytyki, nie jest uzależniona
od głosowania na Wanie lub Mameta, czy jakiejkolwiek pracy dla bytu państwowego, czy jego
przychodów. W skrócie osobniki pasożytujące mają prawo krytyki, nikt ich nie młóci lolą po
plecach a wolność otrzymali od przez się krytykowanych free.
 

Obrazek użytkownika sake3

22-10-2020 [08:53] - sake3 | Link:

@Jan1797.....A do czego tu się przyzwyczajać?Że dyskusją nie jest dyskusją tylko wysmiewaniem,złośliwą oceną niedoborów intelektualnych myslących inaczej?Czym to skutkuje?Szumnym prezentowaniem Polaków? przed kamerami z nienawiścią i pogardą wypowiadających się o narodzie.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-10-2020 [19:37] - Jan1797 | Link:

@Sake3,
Ze smutkiem 100/100.
Pozdrawiam.