Wedle gru wkrótce będziemy konać na ulicach

Pandemia. Jesień. Wszystkich Świętych za pasem. Skrzecząca pospolitość skłania, by wystukać coś rapsodycznego. Aż tu nagle Iga Świątek wygrywa turniej wielkiego szlema, czego nigdy nie dokonała Agnieszka Radwańska, ani żadna inna Polka. Krakowianka miała pecha, bo grała w epoce Syreny Williams. Oby warszawianka stała się taką Syreną dla swych rywalek z kortu.
Naładowany sportową euforią zaczynam dostrzegać więcej powodów do optymizmu. Z generatorów rzeczywistości urojonej kaskadami tryskają pomysły opozycyjnych strategów jak skutecznie walczyć z kowidem. I po co panu, panie Morawiecki te sztaby kryzysowe, te nasiadówy? Wystarczy spisać, nomen omen, recepty zbawców ojczyzny i wcielić je w czyn. Inaczej bowiem polskojęzyczna ekspozytura amerykańskiego kapitału w mediach, TVN 24, doprowadzi swój, na szczęście topniejący, target, na skraj załamania nerwowego tłukąc od kilku miesięcy armagedoniczny dzień świstaka, czyli powtarzając na okrągło tę samą zdartą płytę.
Dla ścisłości funkcjonariusze stacji wspierani gadającymi głowami tzw. ekspertów wieszczą kataklizm od momentu przejęcia władzy przez zjednoczoną prawicę. Rypnąć się miała gospodarka, posypać szkolnictwo, załamać służba zdrowia, upaść kultura i w ogóle sczeznąć demokracja. A tu totalnego rypania wokół jakoś nie widać. Zaznaczam: wokół, bo z Brukseli, w oczach unijnych biurokratów, Polska przypomina Białoruś, Iran i na dodatek Trzecią Rzeszę z początku lat trzydziestych… A może czterdziestych?
Zatem jeśli premier Morawiecki natychmiast nie posłucha takich tuzów intelektu jak Czarzasty, Nowacka, Lis, Żakowski, Sawicki, wujek Henio z imienin u cioci i cała reszta klonów, będzie miał na sumieniu przerażonych spektatorów gru. No chyba, że co bystrzejsi zmienią kanał i to wcale nie na TVP Info, lecz jedynie na Polsat News. O mediach społecznościowych nie wspominam, bo tam każdy, płaskoziemców i negacjonistów ideologii LGBTitd nie wyłączając, znajdzie coś dla siebie.
 
Sekator
 
PS.

- Pamiętaj, nie pozwól, żebym konał na ulicy - prosi mój komputer.
- Nie bredź i zmień stację – radzę mu po dobroci.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-10-2020 [20:46] - NASZ_HENRY | Link:

PiSowi buty platformy za bardzo się sPOdobały ☺

Obrazek użytkownika angela

12-10-2020 [21:50] - angela | Link:

Henry, jakieś omamy Cię przesladują. Wróć do rzeczywistości. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

12-10-2020 [21:40] - RinoCeronte | Link:

Na pocieszenie dodam, że wcale nie musicie konać na ulicy. "Zmarł zakażony koronawirusem 31-letni Kamil Pietrzyk, nauczyciel z Zawiercia. Z informacji Onetu wynika, że mężczyzna nie miał chorób współistniejących. – Był zdrowym i silnym mężczyzną – słyszymy od jego znajomych."

Obrazek użytkownika mmisiek

13-10-2020 [01:16] - mmisiek | Link:

Wyszczepiony?