Bart Staszewski - o sukcesach prowokatora

  Bart Staszewski jest działaczem LGBT, znanym dotąd głównie z tego, iż popierał na Facebooku gościa, który podczas Marszu Powstania Warszawskiego łaził po balustradzie balkonu wymachiwał tęczowa flagą oraz klepał się po genitaliach.  Okazało się jednak, że zdołał on niedawno wymyśleć coś znacznie bardziej chwytliwego.  Zaczął bowiem jeździć po Polsce z tabliczkami "strefa wolna od LGBT", przyczepiać je do nazw miejscowości , fotografować i rozsyłać zdjęcia na cały świat.

  W Polsce nikogo to specjalnie nie zainteresowało, ale za granicą wielu uwierzyło iż takie strefy faktycznie istnieją w naszym kraju.  Nie zauważono, iż to fejk.  Efekty były zdumiewające.  Joe Biden, kandydat Demokratów na prezydenta USA, napisał:

  "Polska powinna zlikwidować „strefy wolne od LGBT”. {TUTAJ}.

    Ursula von den Leyen ostatnio wspomniała:

  "Chcę postawić sprawę jasno: strefy wolne od LGBT to strefy wolne od wartości humanistycznych. Nie ma dla nich miejsca w naszej UE" - powiedziała w Parlamencie Europejskim w Brukseli von der Leyen.  (...)  KE jeszcze w lipcu zdecydowała, że nie przyzna sześciu polskim gminom środków z unijnego programu "Partnerstwo miast". Unijna komisarz ds. równości Helena Dalli uzasadniała, że zaangażowane w nie były polskie władze lokalne, które przyjęły uchwały o "strefach wolnych od LGBTI" lub "prawach rodzinnych". {TUTAJ}.

  Wczoraj [23.09.2020] dowiedzieliśmy się z TV Republika {TUTAJ}, że:

  "We wtorek przedstawiciele organizacji All Out i Kampanii Przeciw Homofobii przekazali unijnej komisarz ds. równości Heleny Dalli petycję z 300 tys. podpisów. Wezwano w niej  do podjęcia działań ws. stref wolnych od LGBT i rzekomej homofobicznej nagonki w Polsce.
Kolejnym krokiem było  wyświetlenie na budynku głównej siedziby Komisji Europejskiej haseł i tęczowych iluminacji. Na fasadzie pojawiły się napisy w języku angielskim i polskim, nawołujące instytucje unijne do reakcji na sytuację w Polsce. "UE: Czas zamienić słowa w czyny. Stop 'strefom wolnym od LGBT' w Polsce!" i "Nie jesteśmy ideologią. Jesteśmy obywatel(k)ami Polski". – to tylko niektóre z nich.".

  Tak szeroki oddźwięk tej akcji nie byłby możliwy gdyby nie grupa eurodeputowanych KO i Lewicy, która ochoczo podchwyciła narracje o "strefach wolnych od LGBT".  Sam Bart Staszewski jest oczywiście zachwycony i grozi gminom, że spowoduje obcięcie tzw. funduszy norweskich {TUTAJ}.  Może on mieć jednak kłopoty.  W dniu 21.09.2020 TVP Info informowała:

  "Lewicowy aktywista Bart Staszewski sugerował w internecie, że gmina Zakrzówek ogłosiła się „strefą wolną od LGBT”. Teraz Reduta Dobrego Imienia poinformowała, że wspierając prawnie i finansowo władze samorządowe, wraz z wójtem gminy złożyła do Sądu Okręgowego w Lublinie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Staszewskiemu. W ich ocenie oskarżył on gminę o „segregację ludzi”, posługując się kłamstwem i powinien ponieść za to odpowiedzialność. (...)

Bart Staszewski od pewnego czasu pojawia się w gminach, które przyjęły uchwały wpierające rodziny i sugeruje, że nowe zapisy uderzają w lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe. Do tabliczek z nazwami miejscowości doczepia takie, które sugerują, że jest to „strefa wolna od LGBT”. Potem robi im zdjęcia, opisuje sprawę w języku angielskim i udostępnia w mediach społecznościowych. Mylna informacja idzie w świat.

Zdaniem części ekspertów aktywista narusza w ten sposób prawo, bo art. 85 kodeksu wykroczeń brzmi: „Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”. Kolejna sprawa, to wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

Jak czytamy, nowy pozew przeciwko Staszewskiemu dotyczy tego, że umieścił fałszywą tablicę, wyglądem przypominającą urzędowy znak drogowy, z napisem „strefa wolna od LGBT” w kilku językach poniżej znaku drogowego oznaczającego teren zabudowany i z nazwą miejscowości Zakrzówek.

„Zdjęcie tablicy zamieścił na swoim profilu na Facebooku, wraz z pseudo-wywiadem z wójtem gminy Józefem Potockim, w którym przytoczył wybiórczo jego wypowiedzi” – podkreślono." {TUTAJ}.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-09-2020 [23:51] - hr.Levak-Levatzky | Link:

A więc te wszystkie uchwały samorządów o "strefach wolnych od LGBT" to są wyssane z palca!? W ten właśnie sposób,czyli fakenewsami zwalcza się przeciwników "dojnej zmiany" w środowisku wyznawców ideologii PiS.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-09-2020 [10:22] - Tomaszek | Link:

Jeszcze jeden półgłówek co uwierzył w istnienie uchwał , których nie było ? Może tak powtarza żeby uwierzyć ?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-09-2020 [23:37] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Tomaszek jak zawsze odpowiada niezwykle dowcipnie, kulturalnie,szalenie merytorycznie czyli  w sposób typowy dla wychowanka TVPiS szerzącej ideologię PiS polegającą przede wszystkim na zatajaniu przed swoimi telewidzami prawdziwych zdarzeń,a w ich miejsce podając zmanipulowane. Przecież zawsze znajdzie się jakiś Tomaszek czy inny bidulek,który w to uwierzy...