Tour de France w czasach pandemii

  Wczoraj [20.09.2020] zakończyła się w Paryżu kolejna edycja wyścigu kolarskiego Tour de France.  Ta impreza to istna epopeja.  Trwa 23 dni, w tym 21 etapów i dwa dni wypoczynku.  W tym roku była inna niż zwykle.  Ze względu na pandemię została przesunięta i odbyła się we wrześniu, a nie w lipcu.  Znacznie skromniejsza była też jej oprawa.  Było też mniej kibiców przy trasie, a z niektórych miejsc, takich jak Łuk Triumfalny, czy szczyt Grand Colombier na mecie 15 etapu, zostali oni całkiem usunięci.  Największą jednak różnicę jednak robiły maseczki.

  Cała obsługa wyścigu oraz zawodnicy - poza samym ściganiem się - je nosili.  Kolarze zakładali je nawet podczas udzielania wywiadów.  Dziennikarze byli równie zamaskowani.  Kibice także.  Kolumna reklamowa ktora zwykle jedzie godzinę przez wyścigiem, była w tym roku skromna, ale za to niezwykle ekologiczna.  Towarzyszyły jej hasła o rezygnacji z plastiku.  Zrezygnowano także z tradycyjnego picia szampana na trasie ostatniego "etapu przyjaźni".  

  Trasa zawodów była w tym roku piękna, a pogoda na medal.  Można było podziwiać wspaniałe krajobrazy.  Tylko dwa etapy - 5 i 11 były raczej nudne.  Inne oglądało się z prawdziwą przyjemnością.  Jeśli chodzi o wyniki to zdecydowanie triumfowali Słoweńcy.  W klasyfikacji generalnej wygrał 22-letni Tadej Pogacar, a drugi był jego rodak Primoz Roglic.  Trzecie miejsce przypadło Australijczykowi z Tasmanii - Richie Porte.

  W wyścigu uczestniczył tylko jeden Polak - Michał Kwiatkowski.  Wygrał on etap 18.  Tylko czterem Polakom udało się wygrać etap Tour de France.  Dokonali tego: Zenon Jaskuła, Rafał Majka [trzy etapy], Maciej Bodnar i właśnie teraz Michał Kwiatkowski.  Wymienię na koniec wszystkich zwycięzców etapowych:

  Alexander Kristoff, Julian Alaphilippe, Caleb Ewan [dwa etapy], Primoz Roglic, Wout Van Aert,[dwa etapy], Aleksiej Łucenko, Nans Peters, Tadej Pogacar [trzy etapy], Sam Bennet [dwa etapy], Marc Hirschi,  Daniel Martinez, Soren Kragh Andersen [dwa etapy], Lennart Kaemna, Miguel Angel Lopez, Michał Kwiatkowski.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-09-2020 [18:19] - Marek1taki | Link:

Tour dr France o chlebie i wodzie też byłby ciekawą konkurencją. Musieliby być kwarantannowani od mięsiwa i innych zbytków.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

21-09-2020 [22:27] - RinoCeronte | Link:

Przede wszystkim od dopingu a na to nikt się nie zgodzi... Takie mamy czasy.