Stanisław Karczewski apeluje o "wyjście z domu".

  Przeczytałam o tym dzisiaj [10.09.2020]w portalu Wp.pl {TUTAJ}:

  "były marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Polityk zaapelował do osób, które z powodu epidemii "zamknęły się w domu", by "z niego wyszły i kontaktowały się z innymi, zachowując wszelkie rygory". - Na pewno widać, że ta epidemia w dalszym ciągu jest - podkreślił Karczewski."

  Można z tego wnioskować, że przynajmniej niektórzy politycy zaczynają dostrzegać niebezpieczeństwa związane z zastraszeniem społeczeństwa.  Ja pisałam o tym już na początku kwietnia w notce "Rozmiar strachu" {TUTAJ}.  Zakończyłam ją słowami:

  "Wszyscy obawiają się kosztów epidemii i jej negatywnego wpływu na gospodarkę.  Ja jednak sądzę, że największe szkody zaraza wyrządzi w postawach społecznych.  Inni ludzie badą się podświadomie kojarzyć z zagrożeniem groźnymi chorobami, a tzw. kapitał społecznego zaufania [i przedtem katastrofalnie niski] zmaleje prawie do zera.  Każdy przyzwyczai się do obcowania ze swoim telewizorem i komputerem.  Izolacja może przejść w stan trwały.".

  Komentator UPARTY dodał do tego:

  "Przyzwyczajenie się do obcowania ze swoim telewizorem
UPARTY, pt., 03/04/2020 - 06:02
i komputerem jest jednym z największych zagrożeń ekonomicznych. Młodym ludziom do siedzenia przed komputerem wystarczy piwo i jakaś zagryzka, starszym herbatka i coś słodkiego i ...... więcej potrzeb w zasadzie nie ma. Olbrzymia część naszych wydatków jest zorientowana na innych ludzi. Kupujemy by się od innych nie odróżniać lub dla tego, że wydaje się nam, że innym jest dużo fajniej niż nam bo coś mają, więc i my chcemy, żeby było nam tak samo fajnie. Jak zamkniemy się w sobie, każdy w swojej norce, to straty gospodarcze będą olbrzymie, bo rynek zbytu zdechnie na nie wiadomo jak długo.
Ta epidemia to chyba jest lub najprawdopodobniej będzie wydarzeniem zmieniającym epoki historyczne.
uparty".

  Moim zdaniem należy zacząć traktować COVID-19 tak, jak każdą inną chorobę i skończyć z sianiem paniki i histerii.  Z powodu braku normalnego dostępu do służby zdrowia i powszechnego lęku umiera więcej osób w Polsce niż z powodu koronawirusa.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-09-2020 [20:49] - Marek1taki | Link:

Apel spóźniony i nie poparty rzetelną oceną sytuacji skoro mówi o szczepionkach.
Pandemia lenistwa i nie tylko.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-09-2020 [21:16] - Pani Anna | Link:

Niech się zdecydują, albo chcą ludzi trzymać za mordę i zarządzać strachem, albo chcą żeby kupowali i wydawali pieniądze. Ja tam zaczęłam doceniać ten komfort jaki daje zamknięcie się w domu i odiozolowanie się od idiotów. Plus jest taki, że teraz widać ich gołym okiem i to z daleka. Po namordnikach ich poznacie.

Obrazek użytkownika Jabe

10-09-2020 [21:54] - Jabe | Link:

Byle tubylcy mieli kojce zagwarantowane.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-09-2020 [10:29] - NASZ_HENRY | Link:

Lekarze zdalnie pracują bez maseczek a wolałbym aby lekarze pracowali w przychodniach, mogą w maseczkach  a pacjencji chodzili bez maseczek ☺

Obrazek użytkownika Zofia

11-09-2020 [13:55] - Zofia | Link:

Nie ma co robić problemu z siedzenia ludzi w domach. Domatorami byli ludzie przed,w czasie i będą po epidemii. Epidemia jest ogólnoświatowa. Ludzie w różnych krajach mają obowiązek nosić maseczki i noszą . U nas jak zwykle zawsze musi się to komuś nie podobać. Jedyną niedogodnością to komunikacja , bo jest ograniczona ilość pasażerów. Chcesz jechać na wczasy-jedziesz,chcesz iść do kawiarni-idziesz,na wesela i inne imprezy również.Tylko jest jedna zasada - musisz przestrzegać odległości i myć ręce.Trzeba ten czas cierpliwie przeczekać i tyle!

Obrazek użytkownika Jan1797

11-09-2020 [21:25] - Jan1797 | Link:

Tak Szanowna Elig,
Przyjdzie nam w Krakowie zapłacić za wszystko podwójnie, bo powielana mniemanologia
"tylko grypki" tak celuje, że turysty nie uświadczysz przy "miszczach" sterowanego rozumowania.
Tak lokalnie tak zadbali, że nic tylko pizza finansjerę w dyktę ubrać i w świat wysłać by, turystów
naganiać do powrotu mogli.
Pozdrawiam.