Czy PKW będzie tolerować bezprawie RAŚ i mniejszości niemiec

W związku z tym, że na szeroką skalę i w zakresie dotyczącym wysokiej rangi spraw państwowych dochodzi do bezprawnych działań ze strony mniejszości niemieckiej i ruchu autonomicznego, przy biernej postawie urzędników Państwa Polskiego, Stowarzyszenie RKW zwróciło się do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej z żądaniem podjęcia stosownych działań wobec umieszczania na listach mniejszości niemieckiej obywateli polskich, którzy nie są mniejszością niemiecką. Na spotkaniu  Jerzego Targalskiego Prezesa Stowarzyszenia RKW w Kancelarii Prezydenta, 24 sierpnia 2015r., została przekazana Prezydentowi Andrzejowi Dudzie kopia pisma skierowanego do PKW:
 
Warszawa, dnia 24 sierpnia 2015 r.
 
 Pan Sędzia Wojciech Hermeliński
– sędzia Trybunału Konstytucyjnego
 Przewodniczący
 Państwowej Komisji Wyborczej
 ul. Wiejska 10
 00-902 Warszawa

ZAPYTANIE
 
 W związku z przyjmowaniem na listy kandydatów do Sejmu RP Komitetu Wyborczego Mniejszości Niemieckiej osób, które nie zadeklarowały narodowości niemieckiej, co jest niezgodne z obowiązującym ustawodawstwem, zwracamy się z pytaniem czy Państwowa Komisja Wyborcza zamierza tolerować tę sytuację.
Przypominamy, iż Rzeczpospolita Polska nie uznaje istnienia tzw. narodowości śląskiej, zaś na listach Komitetu Wyborczego Mniejszości Niemieckiej mogą figurować jedynie osoby, które zadeklarowały narodowość niemiecką. Kandydaci Komitetu Wyborczego Mniejszości Niemieckiej przy ostatecznym podziale mandatów sejmowych korzystają z preferencji przewidzianych w Kodeksie Wyborczym  (brak obowiązku przekroczenia limitu 5%). Naszym zdaniem jest oczywiste, że PKW powinna odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, czy na listach Komitetu Wyborczego Mniejszości Niemieckiej mogą znaleźć się osoby, które nie są narodowości niemieckiej. W przeciwnym wypadku PKW będzie tolerowała, a więc w praktyce legitymizowała łamanie prawa.
 
 Za Zarząd 
 Jerzy Targalski
 
 Prezes Stowarzyszenia RKW

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-08-2015 [15:03] - NASZ_HENRY | Link:

Strzał w 10 ;-)

Obrazek użytkownika Jabe

28-08-2015 [16:15] - Jabe | Link:

W jaki sposób deklaruje się, przynależność do mniejszości narodowej? Może rasiacy zadeklarowali?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

28-08-2015 [17:31] - Andrzej W. | Link:

I tu widać precyzję i konkretność działań Pana Targalskiego. Dobra robota. Szacunek.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-08-2015 [17:35] - jazgdyni | Link:

Brawo!

Proszę pilnować tych odszczepieńców. Widać, że chcą się wśliznąć do władz od dupy strony.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Sir Winston

28-08-2015 [21:20] - Sir Winston | Link:

Wielki szacun! :-)