Świr?

Jakie skutki wywołało to zdarzenie?

(i) Przekierowało uwagę z ważnej rocznicy, znaczenia Powstania, motywów bohaterów, przypomnienia ich heroizmu, historycznej więzi Polaków, odbudowy dumy narodowej, masowego oddźwięku wśród Polaków, zwłaszcza młodych, przypomnienia że byliśmy w tym zrywie podobnie jak w sierpniu 1920 r. sami, że  walczyliśmy od początku niemieckiej inwazji do końca i nigdy nie poddaliśmy się, że jesteśmy wspaniałym narodem.
(ii) Nastąpiło przebicie podobne w skutkach do przebicia prądu przez dielektryk - każde następne przebicie będzie coraz łatwiejsze aż do całkowitego przewodzenia zła. Wpisuje się to w proces dekonstrukcji cywilizacji, w tworzenie nowego człowieka-zwierzęcia, uwolnionego od wszystkiego co czyniło go człowiekiem, skoncentrowanego na robieniu sobie dobrze. Jest to szczególnie groźne dla osób młodych w swoim buncie nie odróżniających "wolności do" od "wolności od"
(iii) Agencje światowe wypełniły się interwencją policji i przekazem o "prześladowaniu" LGBT. Przygotowuje opinię światowa do całkiem już konkretnych działań komisarzy i parlamentu UE dyskryminujących Polskę,
(iv) W części światowej opinii publicznej wciąż kierującej się dziedzictwem kulturowym chrześcijaństwa, nie ważne czy świadomie czy nie, wywołało zażenowanie i obudziło fałszywe stereotypy o nas, podobnie jak działania Tuska i reszty gorszego sortu oczerniającego od 5 lat Polskę na forach międzynarodowych, podważające naszą zdolność do samostanowienia.
(v) Wpisało się w całą serię podobnych działań będących skutkiem przemysłu pogardy do wiary, do Wierzących, do Obozu Niepodległościowego, do Polski uruchomionego w 2005 r. na skalę znacznie większą niż w poprzednich 15-u latach, w których Walter, Wejchert, Urban i Michnik przygotowywali grunt. Kulminację skutków przemysłu pogardy obserwowaliśmy latem 2010 na Przedmieściu Krakowskim.

Wszystko to osiągnął jeden świr?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

02-08-2020 [14:16] - Jabe | Link:

Każdy próbuje coś ugrać. Gejofile mają okazję krzyczeć o prześladowaniu, popisowcy do rozniecania wzajemnej pogardy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-08-2020 [17:12] - Tomaszek | Link:

A Jabe ugrał trzy złote , a może kilka razy albo więcej .

Obrazek użytkownika sake3

03-08-2020 [06:23] - sake3 | Link:

Gnida została wynajęta przez Ratusz Warszawski do zrobienia skandalu zapewne przez panią Diduszko.Teraz pewnie Trzaskowski da mu posadę latarnika w szkołach,przecież piszą o uciśnionej rzekomo  przez reżim gnidzie już na całym świecie a zlepki komórek gorąco go bronią.Jaki paradoks-trzy miesiące bezwzględnego aresztu dla młodego człowieka ,który nie zakłócał parady równości a jedynie milcząc trzymał baner zasądzone przez sędziego Łukasza Czapskiego,teraz obrzydliwa kanalia pewnie dostanie odszkodowani. 

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2020 [08:28] - Jabe | Link:

Sądzi Pani, że „gnida” przed sąd trafi?

Obrazek użytkownika sake3

03-08-2020 [09:03] - sake3 | Link:

Możliwe,że nie trafi,bo UE już wczoraj ,,zawiadomiona'' weźmie go pod obronę i zagrozi sankcjami Polsce.

Obrazek użytkownika Jabe

03-08-2020 [10:41] - Jabe | Link:

No skoro unia...

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-08-2020 [16:13] - Pani Anna | Link:

No na to wygląda, że wszystko to osiągnął jeden świr. Widzi Pan jak mało trzeba? 
Wniosek z tego jest dla mnie taki, że środki podjęte do walki z ta plaga są zupełnie nieskuteczne i działaja wręcz odwrotnie. Kto zreszta ma się temu przeciwstawić? Młodzież kształcona online? Wykastrowani mentalnie politycy? Społeczeństwo, które karnie założyło namordniki ze strachu przed katarem, bo tak kazali w telewizji i jeszcze donosza jeden na drugiego? Słyszał Pan o wczorajszej demonstracji w Berlinie? Jak na Niemcy to prawie rewolucja. Wszystko się w świecie poprzewracało "naród bohaterów" to dzisiaj jak pokorne cielęta, a Niemcy bronią wolności osobistej i swobód obywatelskich...  Rząd PIS jak nie czuje bata nad dupą w postaci zbliżających się wyborów nie kiwnie nawet palcem. Następne wybory za 3 lata, strach pomyśleć co się zdarzy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-08-2020 [16:32] - NASZ_HENRY | Link:

Małpa w czerwonym ☺
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-08-2020 [20:08] - hr.Levak-Levatzky | Link:

- jak powiedział klasyk,zresztą świętej pamięci...

Obrazek użytkownika Jan1797

03-08-2020 [19:41] - Jan1797 | Link:

Z dzisiejszej perspektywy nie rozumiem, w czym problem, postępowanie zostało wszczęte
a procedura zachowana. Nie ma żadnej sensownej płaszczyzny porównania z sytuacją
w Niemczech a tamtejsze rewolucje, chroń nas Panie przed naśladownictwem.
Oczywiście są ośrodki władzy przychylne takiemu rozwojowi sytuacji, daleko nieprzychylne Polsce.

Obrazek użytkownika sake3

02-08-2020 [21:58] - sake3 | Link:

Wielki krzyk o zakłócenie ,,miru domowego''przez wkroczenie policji do mieszkania tej gnidy.Ale gdyby ta gnida zleciała z poręczy podczas swoich wygibasów to też byłby krzyk ,że policja nie zapobiegła.To zresztą nie żaden świr ,Sorosowe pieniądze własnie do taki kreatur trafiają,a kreatura jak ta na zdjęciu dla paru groszy i browara zrobi wszystko.Ciekawe jakie scenariusze będą realizowane 15-go sierpnia i w listopadzie.Może rozbierze się do naga,może nasika na ludzi z balkonu?

Obrazek użytkownika Zofia

03-08-2020 [10:09] - Zofia | Link:

Kilka lat temu młody chłopiec  powiedział,że człowiek pochodzi od małpy bo taką teorie przedstawił mu ojciec. Próbowałam z nim polemizować pytając go czy jestem podobna do małpy. Teraz po występie tego człekokształtnego osobnika iskającego się po kroczu niestety nie mam argumentów. Tak ,część osobników ludzkich pochodzi z buszu od małpy.

Obrazek użytkownika tricolour

03-08-2020 [15:11] - tricolour | Link:

@Zofia

Oczywiście jest Pani podobna do małpy, jak kazdy człowiek. Jeśli ma Pani wątpliwości, to proszę wymienić czym Pani się różni od małpy, a wtedy jasne się stanie, co to znaczy "pochodzi".

Obrazek użytkownika Zofia

03-08-2020 [20:10] - Zofia | Link:

@tricolour,nie jestem podobna do małpy ani nie pochodzę od małpy. Ten osobnik na balustradzie balkonu ma małpie geny.Choćby skoczność i iskanie. Gdyby nie ubrał majtek to zapewne i oddał by mocz tam gdzie urządzał harce.Może i tego niedługo doczekamy,że będą znaczyć swoje tereny.

Obrazek użytkownika tricolour

03-08-2020 [21:44] - tricolour | Link:

@Zofia

Przepraszam, ale pytam serio: od kogo Pani pochodzi?

Obrazek użytkownika Zofia

04-08-2020 [11:50] - Zofia | Link:

Jestem katoliczką i mnie uczono,że Bóg stworzył mężczyznę i kobietę aby zaistniał świat.I tego się trzymam jako homo sapiens. Każdy ma swoją teorię zaistnienia na tym świecie.Jeżeli ktoś zachowuje się jak małpa i uważa swoich praprzodków za małpy to tylko potwierdza swoja teorie o pochodzeniu.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika tricolour

04-08-2020 [12:17] - tricolour | Link:

@Zofia

To w Pani przypadku katolicyzm objawia się niechęcią używania rozumu i brakiem ciekawości. Na zasadzie: jakim mnie Boże stworzyłeś, takim mnie masz.

Tymczasem dojrzała wiara domaga się używania rozumu, by nie być ewangelicznym zakopanym talentem, z którego nie było pożytku, a który tylko leżał w ziemi. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-08-2020 [21:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tym bardziej będzie Pani zaskoczona jeśli dowie się iż budowa DNA człowieka niewiele się różni od DNA muszki owocówki. 
Z kolei serce świni jest bardzo podobne do serca ludzkiego.
Masę  przykładów można wymieniać które całkowicie stoją w opozycji do wyznawanego przez Panią kreacjonizmu, do którego nawet KK się nie przyznaje.
https://www.google.com/url?sa=...

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-08-2020 [22:03] - Pani Anna | Link:

To w końcu człowiek pochodzi od muszki, czy świnia od małpy, bo już się pogubiłam.

Obrazek użytkownika tricolour

05-08-2020 [08:48] - tricolour | Link:

@Anna

😀 A to tak pięknie opisano w Księdze Rodzaju, przed tysiącami lat i nic nie straciło na aktualności. Człowiek od muszki.