Tak czy owak niewinny zawsze Nowak

 

 
Nie wiem, czy wiecie, że Nowak to najpopularniejsze nazwisko w Polsce? Co? Zatkało?
Nowak - takie nazwisko nosi 204 876 osób.
Następni – Kowalscy, to zaledwie połowa Nowaków. Dokładnie - 138 612 obywateli.
Potem są Wiśniewscy, Wójcikowie, Kowalczykowie....
 
Kamińscy w ostatnich czasach są dziwnie mniej płodni. Dziwne z powodu legendarnych w tej grupie chuci. Są daleko w tyle. :-(
 
Ale prawdziwy Kamiński Janusz jest tylko jeden i to właśnie on osobiście ten króciutki tekst pisze.
 
Proszę się nie denerwować, nie będą jakieś drzewka, jakieś genealogie – bo nie chodzi mi o Kamińskich, tylko o Januszów.
 
 
 
 
Chciałbym się zwrócić z apelem do wszystkich przyzwoitych, a przede wszystkim litościwych i współczujących Polaków, by w końcu dali sobie spokój z tym Januszem i Grażyną. Że tak powiem po januszowemu – enough is enough.
 
Na pewno wymyśliła to warszafka, która mnie nienawidzi i nie cierpi. To ich charakterystyczny styl. Lubią mieć wszystko poukładane i posegregowane. A jako w 99% słoiki, muszą odreagować swoje kompleksy. Więc hajda na Janusza i Grażynę.
 
Co to właściwie jest? Proszę bardzo. Ta dobrana para dorobiła się nawet hasła w Wikipedii,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_(określenie(link is external))(link is external) [ Sprawdziłem – nie ma jeszcze wersji angielskiej, ale pewnie wkrótce Trzaskowski, posiadacz sześciu języków, to niedopatrzenie zlikwiduje]
Posłuchajcie:
"Janusz – pejoratywne określenie osoby skupiającej na sobie stereotypowe(link is external) negatywne cechy Polaków(link is external)[1](link is external). Wyobrażany zazwyczaj jako wąsaty mężczyzna w średnim wieku, ubrany najczęściej w biały podkoszulek (zwykle na ramiączkach), noszący białe skarpety i sandały(link is external), z dużym brzuchem, często trzymający reklamówkę z dyskontu(link is external)[2](link is external)[3](link is external). Ulubione rozrywki janusza to picie piwa(link is external) i oglądanie telewizji. Janusz często przedstawiany jest z głową małpy (nosacza sundajskiego(link is external))[4](link is external).
Stereotypową partnerką janusza jest grażyna, która jest nieinteligentna, ma włosy w tapirze lub ondulowane, lubi robić zakupy oraz interesuje się plotkami. Zarówno janusz, jak i grażyna wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia, są cwaniakami(link is external) oraz nie znają zasad kultury[3](link is external). Dzieci januszy i grażyn, uosabiające stereotypy na temat młodszych Polaków, takie jak np. niechęć do pracy, życie z zasiłków i roszczeniowość, to karyna i seba[5](link is external)Niechęć do janusza jest określana jako niechęć do wszystkiego, co reprezentuje tzw. prowincjonalna Polska. Janusze spotykają się z pogardą ze strony klasy średniej(link is external) hipsterów(link is external)[3](link is external)."
[podkreślenie moje – jk]

 
Wspaniałe hasło. No pochwalcie się – kto z was ma własne hasło w Wikipedii?

 
Zaprzeczanie czemuś i tłumaczenie, nie mają najmniejszego sensu. Nie będą słuchać... Kto mądry słucha durnego, niedomytego Janusza w gaciach i białych skarpetkach do sandałów?
Aha – Hipsterzy to ci w rurkach, którzy aby kategorycznie odróżnić się od Januszów nie noszą skarpetek do sandałów. Czy codziennie myją nogi i obcinają paznokcie? Nie wiem.
Słowo hipster wywodzi się z języka afrykańskiego ludu Wolof(link is external), gdzie „hip” to ten oświecony, który ma oczy otwarte.
Hipsterów bardzo łatwo rozpoznać, bo demonstrując swoją oryginalność i indywidualność ubierają się w niemal identyczne mundurki. I jest ich mnóstwo, jak moda na hipstera, po opanowaniu słoików, tych biednych korporacyjnych niewolników trafiła już do Pcimia Dolnego, a bliżej mnie, w Borach Tucholskich do Swornigaci i Męcikału.
Dzisiaj już powoli robi się to passe, chociaż ciągle dominuje broda drwala i długie, podkręcane szuwaksem wąsy, oraz precyzyjnie ufryzowana i wyżelowana głowa; do tego kusa marynareczka i te sławne spodnie rurki, obowiązkowo kończące się 10 cm nad butem, by zademonstrować zdrową, atrakcyjną kostkę. Widzieliście? To wiecie. Nawet taki mądry i fajny dziennikarz, jak Sławek Jastrzębowski, tak się ubiera (zwróćcie uwagę na imię, bo to dalej będzie ważne).

 
Przez te parcie na Januszy, wpędzono w głęboką depresję, zagrożony wyginięciem gatunek sympatycznej małpy – nosacza sundyjskiego z Borneo – który był bardzo dumny ze swego dużego nosa, właściwie nochala, a teraz jest obiektem kpin i śmiechów.
Biedny nosacz siedzi zazwyczaj u psychiatry zwierzęcego, bo już nie może wytrzymać wrzeszczących w ZOO dzieciaków – Janusz, Janusz, Janusz!

 
No dobra... więc ja bym chciał, drodzy Rodacy, żeby w końcu się od Janusza i Grażyny od.#&%!@@!!! Tym bardziej, nie wiem, czy zauważyliście, Janusze i Grażyny zawsze wygrywają każde wybory.

 

 

 
Bardziej reprezentacyjne na dzisiaj jest zupełnie inne imię, które najprawdopodobniej w przyszłości będzie symbolizować niechlubną Platformę Obywatelską.
A już ironią losu jest to, że imię to spopularyzował szef TVP, nobliwy mąż i katolik, Jacek Kurski.
No to już wiecie. Imię na dziś i jutro to Sławomir.
"Miłość, miłość w Zakopanem
Polewamy się szampanem
Rycerzem jestem ja, a ty królową noooocy ..."

 
Co to ma wspólnego z totalnymi? Bardzo dużo. Wtajemniczeni lemingowie twierdzą, że imię Sławomir, już samo w sobie jest przepustką do szybkiej kariery w PO.
To jest staropolskie imię, znaczące kogoś , kto osiąga sławę przez umiłowanie pokoju. Przypuszczam, że w ten sposób chciał odreagować swoje kompleksy ex-premier i król Europy Tusk, któremu złośliwy ojciec dał na imię Donald.
Widzicie upokorzenie i wściekłość smarkacza, który w dobie gdy w telewizji królował i śmieszył Kaczor Donald, musiał codziennie zbierać bańki od rówieśników, którzy kuksańce wzmacniali pokrzykiwaniem: - Donald, Donald?!
To autentycznie może zmienić człowieka na całe życie, a nawet zrobić z niego psychopatę.

 
Czy to nie dlatego w Platformie kluczowe role odgrywają Sławomiry – Sławomir Neumann, Sławomir Nitras. A kto był najczulszym i najbardziej zaufanym przyjacielem Tuska do specjalnych poruczeń. Oczywiście! SŁAWOMIR NOWAK!

 
Do specjalnych poruczeń... Czyli porucznik. A po angielsku lieutenant.
W opracowaniach naukowych dotyczących klasycznych struktur mafijnych możemy przeczytać: - "Lieutenant is a member of criminal organizations that use a codified rank structure who typically take their orders directly from the Boss" .[ porucznik jest członkiem przestępczości zorganizowanej, który rozkazy odbiera bezpośrednio i jedynie od szefa.]

 
Wychowani na "Ojcu chrzestnym" wiemy, że w amerykańskich mafiach przyjęto włoskie nazewnictwo, gdzie szef – boss, a dokładniej boss wszystkich bossów to capo di tutti capi, albo Padrino (Godfather).
A porucznik (choć niektórzy upierają się, że kapitan) – lieutenant z kolei, to caporegime, albo skrótowo po prostu capo.

 
Czy dużym błędem jest stwierdzenie, że mamy do czynienia ze strukturą mafijną, czyli przestępczością zorganizowaną?
A ostatnio ujawnione międzynarodowe przestępstwa (6 zarzutów) najgłówniejszego Sławomira, mogą wskazywać, że Nowak to wieloletni caporegime?
Osobiście mam pewność, że tak jest.
A Sławomiry to po kolei – Nowak = capo; Neumann = consigliere (główny doradca i załatwiacz spraw); a najmłodszy i najruchliwszy Sławcio – Nitras to tylko mafioso soldato. Taki rozrabiaka stale naszprycowany.
No dobrze, może ktoś mi wskaże kim wobec tego jest sam Capo di tutti capi?

 
Bardzo popularny, nie tylko u nas, był "Gang Olsena". Nie dało się ich nie lubić. I szef tam też palił cygara.
Czy kiedyś historycy powiedzą, że w pewnym okresie działał w Polsce, i to bardzo wysoko "Gang Sławomirów"?
Wobec nich taki Pruszków, czy Wołomin, albo "Gang obcinaczy palców" to niewinne pluszaki.
Ostatni, wczoraj ujawniony przekręt Sławomira Nowaka na ćwierć miliarda Euro, lub ponad miliard złotych to no, no... Nawet mafia vatowców spojrzy na Sławomirów z podziwem.

 
Wczoraj wieczorem zatrzymany, lecz nadal tylko rozmiękczany i dopiero dzisiaj przesłuchiwany Nowak rozpłakał się i długo nie mógł się uspokoić. Tak dobrze żarło... A teraz... Może nawet 12 lat... i to gdzie?! Możliwe, że - na Ukrainie! Lecz to nie bolało najbardziej – rano agenci rozpoczęli przeszukania i zabezpieczenie dla konfiskaty majątku. Całą kolekcję zegarków niewątpliwie funkcjonariusze rozkradną.

 
Moi Drodzy!
Skończmy śmiechy, chichy z poczciwych Janusza i Grażyny, poprzez których z przyzwoitych, aczkolwiek prowincjonalnych Polaków zrobiono ludzi obciachu w ramach budowania polityki pogardy. Do czego to aż doszło mieliśmy wątpliwą przyjemność po wygraniu przez nas już po raz szósty z kolei wyborów. Jednoznacznie pluto na nas, jako na tępą, niewykształconą masę. Ciemnogród.

 
Teraz nasza pora by symbolicznie pokazać przeciwników jako zakompleksioną mafię Sławomirów.
A cały ten ich hipstersko – korporacyjny elektorat jako papugującą zachód, w zasadzie wtórną i prymitywną i co tu dużo mówić, intelektualnie i kulturalnie niewydolną zbieraninę Sławomirów – szpanerów, chłopców na posyłki, tych przysłowiowych już słoików, bez silnych korzeni, zaściankowych marzycieli i prowincjonalnych, aspirantów do wielkiego świata, więc zrywających się i uciekających do miast, w tym do najbardziej zepsutych domen, gdzie uczą się korporacyjnej kutury neo-niewolników, wypruwających sobie żyły w tygodniu, aby w piątek chlać na umór, jak to widziałem na filmikach młode ładne dziewczyny, na wiślanej, warszawskiej promenadzie, pijące whisky prosto z butelki, aż padną nieprzytomne na glebę, nieskromnie obnażając swoje wdzięki. Albo wciągając nosem, nietanią przecież kokainę, nie mając pojęcia na co się narażają, bo już od dawna dilerzy, słabą rozcieńczoną na maksimum kokę, zaprawiają paskudną trucizną – strychniną, czyli tanią trutką na szczury, bo to daje potężnego kopa. Tylko małe drgnięcie ręki zaprawiającego narkotyk człowieka i miligramy więcej trutki, a klient kończy na tamtym świecie. Policja i doktor prowadzący autopsję stwierdzają – umarła z przedawkowania.
Tacy są nasi Sławomirzy. Przyszłe Nitrasy, Neumanny i Nowaki.

 
Era januszów jako symbolu obciachu przemija.
Nastaje era sławomirów. To z nich długo będziemy się śmiać. Bez nienawiści i pogardy. Nie mamy takich potrzeb. Lecz trzeba przyznać, że to niezłe błazny.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2020 [12:19] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Faktem jest szósta wygrana z rzędu. Faktem jest też, że ta szosta z rzędu wygrana jest po ośmiu z rzędu porażkach zatem do remisu z samym sobą jeszcze daleka droga przez cale lata.

I tym sie różni prawda od manipulacji, którą namiętnie uprawiasz, dobierając szczypty faktów do garnka zupy. Może dlatego takie pejoratywne, ale szalenie plastyczne i realistyczne opisanie Janusza i Grażyny.

PS. Dla równowagi dodam, ze nazwisko mojego przodka jest w każdym podręczniku naszej polskiej historii.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-07-2020 [16:37] - jazgdyni | Link:

Czujesz się już sławomirem?

Czy nadal zwykły korpo - hipster?
A tak na serio, całkiem poważnie - skąd pochodzisz?

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2020 [19:21] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Kiedys rolnik z mazur napisał, ze jestes najbardziej zakłamanym człowiekiem, jakiego zna. Ja uważam inaczej: że rozpaczliwie w jesieni zycia potrzebujesz znaleźć coś sensownego w otaczającej rzeczywistości. Ta rozpaczliwa potrzeba znalezienia prowadzi czesto na manowce, jak choćby wyśmiewanie sie z mojej korporacji, gdy sam pracowałeś dla obcego pana, by żona i dzieci nie gniotły się w gierkowskim betonie m4. To trochę żałosne, naprawdę, a stać Cię na wiecej. Ty chcesz mieć dom i ja też. Ty pracowałeś pod obcą banderą jako freelancer, ja pod amerykańską flagą też. Zostaw ten temat raz na zawsze, bo stać Cię na coś wiecej.

Nie bądź jak "nobliwy katolik i ojciec", który zdradza żonę i dzieci, bierze nowy model o urodzie pyska pekińczyka, w oprawie, ktorej wszyscy zazdroszczą, a za plecami rechoczą.

W sumie o to Cię prosze, bo stać Cie na wiecej.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-07-2020 [21:29] - jazgdyni | Link:

@Tri

To, gdzie pracujesz, co robisz i jak pracujesz jest na prawdę dla mnie nieistotne. Dlaczego ty zawsze wszystko bierzesz do siebie. Negatywny stosunek mam do korporacyjnego niewolnictwa, jako do całości. Do coraz bardziej zarysowujący się układ biegunowy, który już dziesięciolecia temu przedstawiało wielu autorów sci-fi.
Wyobraź sobie, jeśli może nie znasz, że już w 1895 roku Herbert George Wells przedstawił taką własnie biegunowość w słynnym "Wehikule czasu". Panowie - Marlokowie i reszta, nieświadomi, prymitywni Elojowie, traktowani jak bydło hodowlane. To oczywiści skrajność, ale idea jest ta sama i widzę ją w dążeniu do NWO.
Tak, czy inaczej - jest to problem ile daje ci się wolności.

Ty mnie nie analizuj, bo ja pisząc nie jestem z tych co wylewają swoje wnętrzności i cierpię nieustannie. Wprost przeciwnie niż ci się zdaje. Jestem człowiekiem szczęśliwym i spełnionym. I tyle.
Więc i ja coś powiem o Tobie. Cierpisz, co wcale nie jest rzadkie, choć destrukcyjne dla każdego, również w elemencie somatycznym - cierpisz na negatywizm. Nie w tym sensie którą używa psychologia dojrzewania, tylko postawa dorosłego człowieka, który nie potrafi być zadowolony, nie mówiąc o tym, żeby być szczęśliwym. Staraj się, początkowo nawet sztucznie, zmuszaj się by choć trochę być pozytywnym.  Gdybyś miał już ponad 60 lat, namawiałbym ciebie na medyczną marihuanę - tylko z frakcją CBD i bez THC.,

Ale jak zechcesz, sam sobie poradzisz.

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2020 [22:08] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Wiesz, co jest najbardziej zabawne? Że ja nie cierpię, wręcz przeciwnie. Nic, a nic.

Oczywiście można powiedzieć za pierwszym świrem PL, że brak dowodów, to dowód na to, że dowody zostały zniszczone i drogą indukcji twierdzić, że mój brak odczuwania cierpienia to dowód na moje cierpienie. Ale jak wiesz, ja jestem prostym człowiekiem i uważam, że jest inaczej jednak. Prościej.

Co do korporacyjnego niewolnictwa możesz mieć rację i się w dyskusję nie wydaję, bo się na tym nie znam. Z tego, co widzę u korpoznajomych to zielona ze zmęczenia buzia jest normą wiec Twoje zdanie może być bliskie prawdy.

Z tym, że ja mam inaczej. Diametralnie. Ale to też może być dowód... jak twierdzi pierwszy. Ja twierdzę inaczej.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

21-07-2020 [14:31] - SilentiumUniversi | Link:

Jak to drzewiej pisał Robert Mazurek: jedynym majątkiem hipstera jest kredyt (we frankach). Też byłbym na ich miejscu pewnie wyrzekał na Grażyny i Januszy

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-07-2020 [16:39] - jazgdyni | Link:

Po prostu zazdroszczą i ich uwiera. Jak nasz kolo na początku komentarzy.

Obrazek użytkownika angela

21-07-2020 [14:53] - angela | Link:

Niestety, nie tylko Sławomir, ale każdy na świecie powie,  że to Polak tak ograbil Ukraińców. 
Wstyd i przykro nam Polakom, że taką opinie wyrabiaja nam na świecie, ci co sami zwą się nteligentni.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-07-2020 [16:41] - jazgdyni | Link:

To prawda.
Tylko, jak w Stanach, Polack był synonimem głupoty. A teraz to może nawet będą mówić z podziwem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-07-2020 [19:58] - Imć Waszeć | Link:

To akurat miało trochę inne podłoże niż polityczne. Podłoże bardzo lingwistyczne ;)
W języku angielskim słowo "pole" oznacza po prostu "Polak, pręt, słup, pal, drąg, biegun, słupek, tyczka, kołek, pchać, popychać". Skojarzenie jest więc na poziomie amerykańskiej podstawówki :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-07-2020 [21:42] - jazgdyni | Link:

Czy ja wiem? Z moich amerykańskich obserwacji wynika, że taki stereotyp zbudowali i to skutecznie żydzi, którzy mają korzenie  na terytorium dawnej Rzeczypospolitej. I nieustanna, wewnętrzna kłótliwość Polonii, co dla innych jest niezrozumiałe.

Słyszałeś Imci, jak Tricky występuje teraz z Martą Złakowską?
https://youtu.be/tsMN9tLAM_0

 

Obrazek użytkownika Czesław2

21-07-2020 [15:56] - Czesław2 | Link:

Przypominam, że to Ukraińcy wybrali sobie elitę europejską w osobach Balcerowicza i Nowaka jako doradców biznesowych do przeprowadzenia transformacji. Przecież to nie przypadek.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-07-2020 [16:43] - jazgdyni | Link:

Nie tak Czesławie.
Ukraińcy ich nie wybierali. To była transakcja wiązana. Dostaniecie forsę z instytucji UE, ale musicie zatrudnić tego i tego.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-07-2020 [17:34] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@jazgdyni
Oczywiście byłeś przy tym i pewnie masz nawet jakieś zdjęcia z tymi panami - może pokażesz jako dowód Twojej tezy...?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-07-2020 [19:19] - jazgdyni | Link:

Wiem, wiem... Zawodowi funkcjonariusze szukają wyłącznie dowodów.
Zdradzę - dowody już mamy. Takie na 10 lat u nas, albo na 12 na Ukrainie. Tam w ciupie nie mają Wi-Fi, więc nie będzie mógł pan go pocieszać Hustlerem.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

22-07-2020 [18:17] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@jazgdyni
Racja,przecież wy stosujecie  starą,praktykowaną zasadę: "Dajcie mi człowieka, a ja już paragraf na niego znajdę" - nieprawdaż? Oj,prawdaż,prawdaż! 

Obrazek użytkownika Czesław2

21-07-2020 [17:56] - Czesław2 | Link:

Nie upieram się,bo nie jestem pewien. Jeśli było tak, jak Pan mówi, to znaczy, że unia jest organizacją złodziejską. Banalne stwierdzenie, ale jak inaczej?

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-07-2020 [18:03] - Marek1taki | Link:

@ Jazgdyni To tak jak w Polsce od lat i wciąż na nowo.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

21-07-2020 [16:04] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Widać,że się Autor napocił,aż stworzył lustrzane odbicie PiS. I co mu wyszło? Nie tylko Szydło z worka, ale po prostu  sławetny POPiS.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-07-2020 [19:21] - jazgdyni | Link:

Z pańskiego rozumowania wnioskuję, że ma pan poważne węzły w czaszce.

A neurony lustrzane akurat zajmują się czymś innym.

Obrazek użytkownika angela

22-07-2020 [06:09] - angela | Link:

Nie, to tylko tow. Levak.
Czy unia ograbila Ukraine?  
Jezeli przyjac, ze krol jewropy reprezentuje całą  Unie, to pewnie tak, ale i Unia pewnie się zdziwi. 
Ale jaja, ale jaja, ( to wg unijnej komisarz)
Poznalam, może 5 lat temu małżeństwo ukraińskie. Naprawdę przyzwoici ludzie.
On wojskowy, zwiał z Ukrainy, nie chciałam  wiedzieć dlaczego.
Co wyście zrobili Ukraińcy,  Balcerowicza wzieliscie???, który u nas wszystko sprzedal???
On mowi, ja nie wiem, rozlozyl ręce.
I na tym sie skonczylo. Zapewne teraz pomysli sobie. 

 

Obrazek użytkownika angela

22-07-2020 [09:27] - angela | Link:

Wszystko się zgadza,  to kto popierał Rafałka,  kto broni przekreciarzy. Stają na NB twardo w ich obronie.
A rzeciez oni tam w więzieniu będą u swoich, będą się czuć jak w rodzinie, sama górka przyszła do swoich, 
bohaterowie  swojego elektoratu.