Szczyt niezgody

  Jesteśmy świadkami osobliwego widowiska.  Już czwarty dzień od piątku 17 lipca 2020 trwa szczyt Unii Europejskiej poświęcony budżetowi UE oraz tzw, Funduszowi Odbudowy [po pandemii].  Kraje UE jak na razie nie są w stanie zgodzić się ani co do wielkości tego funduszu, ani co do jego struktury.  Jak pisała Deutsche Welle 11 godzin temu:

  "Dziś już czwarty dzień budżetowego szczytu UE, na którym unijni przywódcy nie zdołali uzgodnić nawet ogólnej wysokości Funduszu Odbudowy. A czeka ich jeszcze spór o praworządność i klimat. (...) zef Rady Europejskiej Charles Michel zapowiedział dziś nad ranem, że – planowane pierwotnie tylko na piątek i sobotę – obrady przywódców 27 krajów Unii zostaną wznowione w ten poniedziałek o godz. 16. Rozmowy o budżecie UE i Funduszu Odbudowy – prowadzone na przemian w mniejszych grupach oraz w gronie wszystkich premierów bądź prezydentów - zaczęły się w Brukseli już w piątek przed południem.
Choć Charles Michel zarządził w sumie dwie przerwy nocne (z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę), to ostatniej nocy próbował – jak się okazało, bez skutku - dociskać porozumienie w tradycyjny unijno-szczytowy sposób, czyli pozbawiając przywódców snu. W ostrym sporze o cięcia najważniejszej, czyli dotacyjnej części Funduszu Odbudowy (500 mld euro wedle pierwotnego projektu) najostrzej przez cały weekend spierał się „klub oszczędnych” z holenderskim premierem Markiem Ruttem na czele (plus premierzy Szwecji, Danii, Finlandii i Austrii) i z drugiej strony - próbujący wyhamować redukcje – prawdziwi pomysłodawcy Funduszu Odbudowy, czyli kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Emmanuel Macron. (...)
  Michel już w sobotę zaproponował ścięcie dotacyjnej części Funduszu Odbudowy z 500 do 450 mld euro, ale niektórzy „oszczędni” chcieli redukcji o blisko połowę (...)  Dopiero na posiedzeniu przywódców UE rozpoczętym dziś o godz. 5.45 Michel przedłożył nowy kompromis, czyli 390 mld euro dotacji z Funduszu Odbudowy, a potem po kilkunastu minutach przerwał obrady." {TUTAJ}.

  Ich ponowne rozpoczęcie przełożono na dziś [20.07.2020] godz. 18:00 {TUTAJ}.  W tej chwili jest już 19:00 i jeszcze się one nie zaczęły.  Nie jest jasne, czy dojdzie dziś do jakiegoś kompromisu i co z pozostałymi kwestiami spornymi?  Wszystko to dowodzi, że UE nie jest w stanie radzić sobie z kryzysami.  Było to jasno widać w 2015 roku przy okazji kryzysu migracyjnego a dziś w sprawie pandemii UE jest bezradna.  Każdy kraj musi sobie radzić na własną rękę.  Po co nam taka Unia - nie wiadomo.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Swisspola

20-07-2020 [20:34] - Swisspola | Link:

Jak to po co? A z czego będzie żyła banda nierobów i złodziei? Ronnież tych z Polski!

Obrazek użytkownika anakonda

20-07-2020 [21:28] - anakonda | Link:

Przeciez tu nie chodzi o " odbudowe " po " kryzysie " w zwiazku z wirusem Corony,
tu chodzi o ratowanie zadluzonych po uszy krajow poludniowej Europy.
Kraje te od lat wisza na " kroplowce " finansowej z EBZ i dzis otrzymane miliardy Euro
niczego nie zmienia.
Tu chodzi o cos powazniejszego, tu chodzi o dyscyplinowanie
nazywane " praworzadnoscia " za pomoca pieniedzy takich panstw jak Wegry
czy Polska.
Nie na darmo Orban powiedzial jeszcze przed szczytem, ze nie zgodzi sie
na zadne powiazanie wysokosci dotacji z tzw. " kwestia praworzadnosci ",
takze na szczycie powiedzial, ze zawetuje kazde porozumienie, jesli bedzie
w nim zapis o " praworzadnosci ".

Ponizej cos na ten temat:

„Rechtsstaatlichkeit“ – Feindbild Nr. 2

"Praworządność" - wrogi wizerunek nr 2

" In Polen, Ungarn und anderen EU-Staaten lässt die Regierung sich nicht den politischen Kurs von großen Medienhäusern oder NWOs diktieren. Für Merkel und viele andere sozialistisch geprägte Staatenlenker ein Unding. Entsetzen herrsch selbstverständlich auch darüber, dass in diesen Ländern Muslime nicht die Chance bekommen Stadtteile zu beherrschen oder öffentlich Plätze zu zerstören.
Auch der Rassismus soll dort stärker bekämpft und alle nicht linksfaschistischen Elemente aus Polizei und Militär entfernt werden. Nur Länder, in denen ungestraft „All Cops Are Bastards“ skandiert und Polizisten auf Müllhalden gewünscht werden dürfen, weisen klare demokratische Strukturen auf und sollen Corona-Hilfen erhalten."

" W Polsce, na Węgrzech i w innych krajach UE rząd nie pozwala dyktować kursu politycznego dużym domom mediowym czy NWO. Dla Merkel i wielu innych socjalistycznych szefów państw jest to absurd. Oczywiście przeraża również fakt, że w tych krajach muzułmanie nie mają szansy zdominować dzielnic ani zniszczyć miejsc publicznych.
Również rasizm powinien być tam zwalczany silniej i wszystkie nie lewicowe elementy mają być usunięte z policji i wojska.
Tylko kraje, w których "All Cops Are Bastards" można bezkarnie skandować, a policjanci mogą być pożądani tylko na wysypiskach śmieci,
mają jasne struktury demokratyczne i powinny otrzymać pomoc Corony. "

https://philosophia-perennis.c...

p.s.

Reszte tekstu mozecie sobie sami przetlumaczyc;

https://www.deepl.com/de/trans...

Obrazek użytkownika angela

21-07-2020 [09:09] - angela | Link:

Jest już po szczycie, i Polska NA SZCZYCIE.
Brawo premier Morawiecki.!!!!
https://www.tvp.info/49053632/...

https://wpolityce.pl/polityka/...

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2020 [10:24] - tricolour | Link:

@Angela

Przecież Unia była zła, sama to gadałaś w kółko. Teraz ma dać kasę to wielka radość.

Angela, jak się nazywa taki zawód?

Obrazek użytkownika Jabe

21-07-2020 [10:45] - Jabe | Link:

Klakierka to najstarszy zawód świata.

Obrazek użytkownika angela

21-07-2020 [11:18] - angela | Link:

Oooo. Tym razem Jabe nie , zapytał?

Obrazek użytkownika angela

21-07-2020 [11:10] - angela | Link:

Tricolour,  jak zwykle zmyśla. 
Mam nadzieję, że przytoczy  mój wpis na temat o którym pisze, i nie wypisuje bzdur. 

 

Obrazek użytkownika tricolour

21-07-2020 [12:03] - tricolour | Link:

@Angela

Przytaczanie twoich wpisów mija się z celem ponieważ nie ma czegoś takiego jak twoje wlasne zdanie. Jedyne, co jest, to zdanie partii podane przez telewizję.

Ostatnio europoseł Brudziński powiedział, że bez Kaczyńskiego PiS rozpadnie się jak domek z kart. W tym dniu zaczniesz wielbić innego pana wskazanego przez partyjną telewizję. Nawet Unię jesli będzie taka potrzeba, gdy Unia będzie miała być wrogiem, to będziesz wrogiem.

Obrazek użytkownika anakonda

21-07-2020 [10:31] - anakonda | Link:

@ angela

Nie chwali sie dnia przed zachoden slonca.

" Mit qualifizierter Mehrheit
In der neuen Formel heißt es, der Europäische Rat unterstreiche die Bedeutung des Schutzes der finanziellen Interessen der EU und des Respekts der Rechtsstaatlichkeit. Vor diesem Hintergrund werde nun ein System der Konditionalität zum Schutz des Budgets und des Corona-Plans eingeführt - das Geld soll also gegen Bedingungen vergeben werden. In diesem Kontext werde die Europäische Kommission bei Verstößen Maßnahmen vorschlagen, die dann vom Ministerrat mit qualifizierter Mehrheit angenommen werden müssten.
Als Grundlage dienen soll offenbar ein Vorschlag von EU-Ratspräsident Charles Michel. Demnach müssten Kürzungen von Geldern mindestens 55 Prozent der EU-Länder mit mindestens 65 Prozent der Gesamtbevölkerung zustimmen - was als schwer zu erreichen gilt. "

" Większością kwalifikowaną

W nowej formule stwierdza się, że Rada Europejska podkreśla znaczenie ochrony interesów finansowych UE i poszanowania praworządności. W tym kontekście wprowadza się obecnie system warunkowości w celu ochrony budżetu i planu koronnego - innymi słowy, pieniądze mają być przydzielane na warunkach. W tym kontekście Komisja Europejska zaproponuje środki w przypadku naruszeń, które następnie muszą zostać przyjęte przez Radę Ministrów kwalifikowaną większością głosów.

Podstawą do tego miałaby być najwyraźniej propozycja przewodniczącego Rady UE Charlesa Michela. Zgodnie z tą propozycją, cięcia w finansowaniu musiałyby zostać zatwierdzone przez co najmniej 55% państw UE posiadających co najmniej 65% całkowitej liczby ludności - co jest uważane za trudne do osiągnięcia. "

https://www.dw.com/de/br%C3%BC...

p.s.

Widze ze tvp takich szczegolow juz nie podaje,
zamiast rzetelnej informacji uprawia propagande sukcesu.
I jeszcze jedno, za pieniadze mozna kazdego kupic,
takze Orbana i Morawieckiego.

Obrazek użytkownika angela

21-07-2020 [11:15] - angela | Link:

@Anakonda. 
Spokojna głowa,  już Morawiecki, a szczególnie Orban,  wiedzą DOBRZE,  o co chodzi Unii i nie dadzą się ograć. 
A dolaczyli do nas jeszcze inni.