Nowy most w Genui

  Sądzę, że większość  Czytelników mojego bloga pamięta jeszcze katastrofę z sierpnia 2018 roku.  Zawalił się wtedy most i wiadukt w Genui, tzw most Morandiego [od nazwiska architekta, który to spartolił].  Zginęły wówczas 43 osoby.  Niezwykle widowiskowe zdjęcia zniszczonej przeprawy obiegły wtedy cały świat.  Zapadła potem decyzja o budowie nowego mostu w tym samym miejscu.  Zadania zaprojektowania go podjął się włoski architekt Renzo Piano.

  Budowa mogła się jednak rozpocząć dopiero po wyburzeniu resztek starego mostu.  Nastąpiło to w czerwcu 2019 r.  Od tej pory prace trwały nieprzerwanie, 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.  Nie powstrzymała ich nawet epidemia koronawirusa. W kwietniu 2020 zamontowano ostatnie przęsło.  Należało jeszcze wybudować jezdnię, kładąc beton i asfalt.  I oto 22 czerwca nadeszła radosna wieść: przez most przejechał pierwszy samochód {TUTAJ}.  Most jest już gotowy, ale czeka go jeszcze ostateczny odbiór techniczny oraz dopracowanie szczegółów jego eksploatacji.  Można go zobaczyć {TUTAJ} oraz zapoznać się z oświadczeniem  Renzo Piano.  Początkowo twierdzono, iż wszystko będzie gotowe w kwietniu 2020, a potem że w lipcu.  Galeria obrazów związanych z mostem w Genui jest {TUTAJ}.

  Musze powiedzieć, iż z przyjemnością piszę o tym.  W ciągu ostatnich miesięcy z Włoch dochodziły tylko ponure wieści na temat epidemii.  Sprawna budowa mostu - to miły akcent wskazujący na to, że i z koronawirusem można sobie poradzić.  Oby więcej takich wiadomości.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika nonparel

15-07-2020 [21:16] - nonparel | Link:

"W kwietniu 2019 zamontowano ostatnie przęsło" A nie w kwietniu 2020?

Obrazek użytkownika elig

15-07-2020 [22:18] - elig | Link:

  Dziękuję.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

17-07-2020 [13:59] - Roz Sądek | Link:

Jakiś wąskawy ten mostek,  My_y natomiast mamy, co prawda nie za wysoki i nie za długi, ale najszerszy most na świecie. W Mszanie na A1.