Wygraliśmy

Tak, w niedzielę wygraliśmy. I nie tylko prezydenturę na pięć kolejnych lat, dla obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Wygraliśmy jeszcze coś więcej.
Otóż trzydzieści lat temu, dzięki umowom okrągłego stołu pozbyliśmy się komunizmu. Jak bardzo wtedy cieszyliśmy się i chlubiliśmy się wtedy tą naszą pokojową rewolucją! Komunizm nie tylko upadł, ale upadł bez rozlewu krwi. Cały świat nas podziwiał. I wydawało się nam, że mamy w Polsce system demokratyczny, taki jak w krajach zachodniej Europy.
Ale niestety, jak mówi przysłowie każdy kij ma dwa końce. Faktycznie okrągły stół sprawił, że rozlewu krwi nie było. Ale w wyniku tych umów demokracji też nie było. To znaczy formalnie była. Co cztery lata odbywały się wybory. Ale tylko dla swoich, tych co się wywodzili z tamtego układu. Po jednej i drugiej stronie okrągłego stołu. Ale już nie dla tych co ich przy okrągłym stole nie było albo ten stół kwestionowali, gdy zobaczyli, że demokracja funkcjonuje, ale tylko dla ‘swoich’.
Co więcej w wyniku tej ‘reglamentowanej’ demokracji, zaczęło się upowszechniać przekonanie, że tylko jedna strona, ta okrągłostołowa jest uprawniona do sprawowania władzy. Ponieważ tylko oni mają patent na nowoczesność, europejskość i demokrację. Natomiast ta druga to zacofanie, zaścianek, ksenofobia i … faszyzm. A jeżeli chodzi o sprawowanie władzy to uzurpatorzy.
Różnice polityczne w demokratycznym społeczeństwie to rzecz normalna. Ale wykluczenie i stygmatyzowanie tej części społeczeństwa, która wizję rozwoju swojego państwa widzi nie w bezmyślnym naśladownictwie zachodu, ale w nawiązaniu do własnej tradycji i kultury już normalne nie jest.
I to właśnie wczoraj, oprócz drugiej kadencji dla Andrzeja Dudy, wygraliśmy. Równouprawnienie dla części społeczeństwa, tej dotychczas wykpiwanej, obrażanej i dyskryminowanej. Co więcej oskarżanej o faszyzm, bolszewizm (vide wpis Europejczyka D. Tuska ‘goń bolszewika’) itd. …
Ktoś zapewne się zdziwi. Jak to? Przecież to już druga kadencja, więc jak można mówić o dyskryminacji i wykluczeniu. Ano można. Kadencja była, ale akceptacji nie było. Przez cały czas trwała narracja dyskredytująca tę prezydenturę (wystarczy wspomnieć przezwiska Adrian i długopis). I nie tylko prezydenturę, ale i ludzi, którzy ją popierali. Natomiast w konfrontacji, narracja vs rzeczywistość potrzebny jest czas.
Czas na to, aby do świadomości innych ludzi (których myślenie uosabia pewna sędzia od nadzwyczajnej kasty), przebiła się rzeczywistość o tym, że Polacy którzy rozwój Polski widzą w nawiązaniu do polskich tradycji, mają takie samo prawo realizować swoją wizję rozwoju jak ci, którzy szansę dla Polski widzą w upodobnieniu się do reszty Zachodu. I mają prawo wybierać również Prezydenta, który będzie ich wizję rozwoju realizował.
Na jednym z profili fb przeczytałem dzisiaj dialog. Zadeklarowany zwolennik opozycji tak ujął swoje odczucia po wygranej PAD: „Tylko Juliusz Słowacki mi pasuje do tych nastrojów powyborczych połowy narodu: Smutno mi Boże! Dla mnie na zachodzie / Rozlałeś tęczę blasków promienistą / …  / Choć mi tak niebo ty złocisz i morze / Smutno mi Boże! / ...  / Choć wiem, że jutro błyśnie nowe zorze / Smutno mi Boże!"
A ktoś inny (z drugiej strony politycznej barykady) mu odpisał: „Ale spełniły się marzenia drugiej części narodu, tej obrażanej i wykpionej. Marzenia zawarte w wierszu C. K. Norwida: Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba / Podnoszą z ziemi przez uszanowanie / Dla darów Nieba ... / Tęskno mi, Panie ... / … / Do tych, co mają tak za tak - nie za nie / Bez światło-cienia... / Tęskno mi, Panie..."
Jak już wspomniałem, różnice polityczne to rzecz naturalna. Gdyby ich nie było nie byłoby demokracji. I nie na tym polega zło. Zło polega na braku równouprawnienia dla jednej ze stron.
Aby to zmienić potrzebna jest tolerancja dla odmiennych poglądów. Tak, jak to już trochę widać w przytoczonej powyżej, fejsbukowej rozmowie. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

13-07-2020 [21:53] - RinoCeronte | Link:

Demokracja opiera się na szacunku do oponentów...

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

16-07-2020 [10:35] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ RinoCeronte
Zgadzam się.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-07-2020 [22:54] - Tomaszek | Link:

I co dalej . Mamy w kraju 48,97 % Trefnej populacji . (mówiąc bardzo delikatnie). To nie jest  jakaś różnica zdań i poglądów . Większość tego to antypolskie darcie japy ,i pieprzenie takićh głupot , że Michnik tego nie wymyśli . Nasranie we łbie jest tu najlżejszą przypadłością .Ale cieszmy się bo jednak nasi górą . Pogratulujmy Czaskoskiemu srebrnego medalu .

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-07-2020 [05:35] - Pani Anna | Link:

Co dalej? Siąść i płakać naturalnie, albo od razu oddać władzę. Myślę, że ONI mając w kraju te 51% populacji pisowców nawet przez chwilę by nie mieli pańskich rozterek. I jak tu z tak zmotywowaną armią wygrywać wojny? Słusznie zrobił PAD dziekując na Jasnej Górze na kolanach za wygrana, bo to rzeczywiście zakrawa na cud.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-07-2020 [15:51] - Jan1797 | Link:

 Nikt nie będzie płakał, bo pracy i zadań dla rządzących jest na lata.
To patrząc z pozycji obciążonych pracą a znam wielu pracujących dużo więcej.
Syndrom krótkiej doby, stąd nie dyskutuję z hr. choć mija się z prawdą, zakładam, musi.
Jest duży problem zawiści i złośliwości w samorządach i elektoracie który nie poszedł
do głosowania, twierdząc, niech pokażą co zrobią. To elektorat telewizyjnyj, parapetowy
miejski od wczoraj :)) Jest też samorząd otwarty na współpracę z rządem i to jest droga.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

16-07-2020 [10:37] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Tomaszek
Jak pan wie nie jestem zwolennikiem Trzaskowskiego, ale przekręcanie nazwisk innych ludzi nie jest w porządku. Nie czyń bliźniemu swemu co tobie niemiłe.

Obrazek użytkownika angela

13-07-2020 [23:13] - angela | Link:

"Ktoś im powiedział, że są elitą"....? "Opozycji."
Nikt im nic nie powiedzial,  bo to tylko łobuzy z podwórka,  co wachają klej i kopią gałę, a jak podrosly, to ich poubierali w garnitury, ze względu na walory,   chamstwa, prostactwa i nieuczciwości,  bo na takich Partia Obłudy ma zapotrzebowanie. 

 

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

16-07-2020 [10:40] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ angela
Porządni też są.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

14-07-2020 [00:32] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Przy Okrągłym Stole przez kilka miesięcy zasiadali bracia Kaczyńscy,wkrótce zostawszy elytą z łaski Wałęsy,dzięki któremu weszli do parlamentu (te wspólne fotografie na plakatach!) i zostali jego ministrami. A co do zwolenników Dudy, to ostatnie wybory wykazały, że jest ich tylko o 2 % więcej, niż jego przeciwników - po ok.10 milinów.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-07-2020 [07:51] - RinoCeronte | Link:

Pożyjemy zobaczymy...Trochę zbukowate te Pana posty.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

14-07-2020 [00:55] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Oczywiście ostatnie wybory prezydenckie były demokratyczne,choć nie wszędzie powszechne i równe (skandal z głosowaniem korespondencyjnym Polonii i nierówną kampanią wszystkich kandydatów) i z pewnością pomimo licznych protestów wyborczych zostaną uznane za ważne przez SN i jego nową Izbę . A więc wybory zostaną uznane za ważne,niestety nie można o nich powiedzieć, że przyzwoite.

Chwalebna wgrana A.Dudy,minimalną ilością głosów, zawdzięcza jego wygraną odpowiedniej (zwłaszcza ogłupiającej) propagandzie wzbogaconej przed kampanią o 2 miliardy TVPiS (za pieniądze wszystkich abonentów i podatników), która od rana do nocy upiększała płynące od góry"przekazy dnia" o wylewanie hektolitrów hejterskiego szamba szkalującego i kłamliwie,a czasami nawet groteskowo oskarżanego kontrkandydata. Niemało też na sumieniu mają robiący Dudzie kampanię wszyscy ministrowie i wiceministrowie z premierem na czele (czyli cały rząd za podatników pieniądze,bo chyba nie cały rząd był na urlopie wypoczynkowym przez ostatnie 2 miesiące?) oraz wielu pisowskich posłów z marszałek Sejmu na czele.
Mało chwalebnie też przedstawia się elektorat nowego-starego prezydenta przyjmujący bezkrytycznie,a często i bezwstydnie przekazy tej propagandy, czego dowody można znaleźć choćby tu,na NB:

TYLKO SZUBRAWCY I IDIOCI GŁOSUJĄ NA TRZASKOWSKIEGO
**********************************************************
"Co więcej  trzeba nam Trzasnąć Trzaskowskim do Czajki a raczej jego czerwonej jaczejki .Niech ten członek sowieckiej jaczejki ( pies rewolucji LGBT) skończy tam gdzie jego miejsce W SZAMBIE HISTORII . Przeżyłem już wiele ale tak ORDYNARNEGO PSA rewolucji już dawno w Polsce nie widziano. Kłamca , manipulant, oszust ,leń , hipokryta i sodomita to tylko delikatne określenie tego gogusia z warszawki , który ma w dupie Polskę i jest tu po to by uniemożliwić Polakom polskie rządy."
*********************************
W pierwszej kolejności po wyborach, należy zrobić porządek,  z niemieckimi mediami w Polsce. 
Zeby w koncu Polska była Polską. 
Nastepnie ,  wszystkie klamstwa wyborcze kandydata rozliczone, i delegalizacja opozycji, jako organizacji przestepczej, która wprowadzała ludzi w błąd,  żeby wpływać na  wybory.
************************************************************
"... opisują współobywateli takimi oto słowami: wnuki przywiezionych na ruskich tankach, mendy, zdrajcy, szubrawcy, III pokolenie UB"
********************************************************************

 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-07-2020 [08:25] - RinoCeronte | Link:

Trzask prask i PO wszystkim Panie hrabio! A POza tym Zaścianek...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [00:45] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Faktycznie: to Zaścianek dał zwycięstwo Dudzie...

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

14-07-2020 [08:39] - Władysław Ludendorf | Link:

Trochę żałosne jest to wylewanie żalów na wybory korespondencyjne za granicą w sytuacji, gdy był to warunek narzucony przez państwa-gospodarzy. Można by odpowiedzieć parafrazując Cimoszewicza: trzeba było zapłacić za rzetelnego doręczyciela. Ale poważnie to problem wyborów korespondencyjnych dotyka wszystkich, którzy je w tej formie organizują. Wystarczy spojrzeć sobie na liczbę głosów nieważnych w USA o czym wspominał nawet przewodniczący PKW.
A co do głosujących na Trzaskowskiego to naprawdę głosują na niego idioci i szubrawcy. Dlaczego tak uważa moje serce? Po prostu słyszę, co ten człowiek mówi o pomocy i wsparciu dla słabszych, otwartej dłoni, a z drugiej strony widzę tych wszystkich mieszkańców kamienic i przypomina mi się pani Jolanta Brzeska, i ta bezsensowna, uparta postawa Trzaskowskiego, który nie chce im wypłacić żadnego wsparcia/zadośćuczynienia za tę gehennę. Z samej empatii powinien to zrobić, choćby ze względu na milczenie władz miasta za Gronkiewicz. Tak, szubrawcy i idioci. Nie chce mi się pisać o tych jego pełnych wspólnoty słów, by zaraz robić demona z Kaczyńskiego, czy pacynkę z Dudy, bo to są jego osobiste fobie. Albo o tym jak on to zrobi fundusz dla uzdolnionych dzieci prowincji. Przecież jako prezydent W-wy mógł i może taki fundusz stworzyć, ale tego nie zrobił i nie zrobi. I ostatnia rzecz. W-wa zanieczyściła Wisłę i jakoś nie widać, aby szlachetny włodarz choćby zapytał nadwiślańskie gminy, jak W-wa mogłaby im pomóc. Żałosny kandydat i żałośni jego wyborcy głosujący tylko i wyłącznie z nienawiści do Dudy? czy PiS? czy może tej niegramotnej części Polski, która ośmiela się mieć swoje zdanie? Glosując na Hołownię czy Kamysza czy nawet Biedronia w życiu nie zagłosowałbym na złotego chłopca. To tyle, żeby uświadomić tych szubrawców i idiotów, żeby wiedzieli, dlaczego nimi są, ale jest nadzieja...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [01:04] - hr.Levak-Levatzky | Link:

"A co do głosujących na Trzaskowskiego to naprawdę głosują na niego idioci i szubrawcy. Dlaczego tak uważa moje serce?"
Tak uważa Pańskie zatrute do cna bezrozumną nienawiścią serce,bo rozumu,jak widać,raczej Pan nie używa wypisując takie prostackie, chamskie inwektywy pod adresem 10 milionów wyborców, bądź-co-bądź Pana rodaków. Widać zresztą,że umysł Pański bardzo łatwo wchłania najgłupszą nawet propagandę,zwłaszcza jeśli się jej słucha całymi dniami w TVPiS. To tyle,żeby Panu uświadomić jakim nikczemnym,a zarazem durnym typem jest,czym się Pan pochwalił już w pierwszych godzinach swojego pobytu na NB.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

15-07-2020 [06:12] - Władysław Ludendorf | Link:

Szkoda czasu na takiego tramwajowego mędrka jak pan. Twarzą w twarz tego pan by mi nie powiedział, lepiej schować się za monikerem. No i gdzie ta propaganda? Pani Jolanta Brzeska nie została spalona? Trzaskowski wspiera tych biednych ludzi? Pan jest szubrawcą i idiotą w jednym, emanacja Head and Shoulders. Szubrawcą, bo nie widzi pan krzywdy ludzi, a idiotą, bo w bardzo zabawny sposób wydedukował pan durnia we mnie, podobnie z resztą do Trzaskowskiego, który nieustannie imputuje Kaczyńskiemu różne potworności. Psychiatryk. Emocje na bok i jeszcze raz zapytam, gdzie ta propaganda?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [16:32] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Dzięki za kulturalne i merytoryczne odniesienie się do mojego komentarza. Ale dziwnie jakoś takiego właśnie odniesienia się spodziewałem...I to już ostatni kontakt pomiędzy nami.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [17:32] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Admin
zechciałby łaskawie pouczyć nowego użytkownika,który zapewne został wyrzucony z niejednego forum, o obowiązujących tu zasadach,jak chociażby ta:
(...) eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

16-07-2020 [13:15] - Władysław Ludendorf | Link:

Tak, nikczemnik i dureń jest mową miłości, natomiast szubrawca i idiota posiada wszelkie znamiona mowy nienawiści. Ech... Doraźnie zalecam okład z lodu na głowę (choć trudno podejrzewać, że ma się tam co schładzać), a w perspektywie kilku dni wizytę u lekarza o specjalności psychiatria...ale póki życia póty nadziei i łotr na krzyżu się nawrócił. Było miło pana poznać.

Obrazek użytkownika tricolour

16-07-2020 [15:41] - tricolour | Link:

Trochę katolik, trochę cham, w sumie jedno i to samo.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

16-07-2020 [18:56] - Władysław Ludendorf | Link:

że zacytuję panią Izabelę:
"Żeby krytyka była bolesna krytykujący musi mieć autorytet. Dla  mnie jest Pan postacią anonimową. Nie zrozumiał Pan zresztą ani metafory ani tekstu. W metaforze chodzi o to, że nie ma sensu aby szewc nie spełniający warunku koniecznego zostania prałatem( bo nie tylko nie jest kanonikiem lecz w ogóle duchownym) zazdrościł awansu kanonikowi. Z jego strony to tylko zwykła ludzka zawiść. Podobnie nie ma zupełnie  sensu aby proboszcz który na pewno nie będzie rodził, zazdrościł jakiejś kobiecie lekkiego porodu."Pilnuj szewcze kopyta a proboszczu kropidła"-  jak mówią w górach. A o co chodziło  w tekście-  kto mógł i chciał to zrozumiał ".

Zanim zacznie pan zabierać głos w mojej sprawie, może najpierw popracowałby pan nad rozumieniem tekstu. To tak na początek, jakże ważny, którego raczej nie da się "wygooglać".

Obrazek użytkownika Jabe

14-07-2020 [07:13] - Jabe | Link:

Obaj kandydaci byli „okrągłostołowi”.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

15-07-2020 [00:06] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Ok, ale tylko jeden z nich zdaje sobie sprawę, jakie są konsekwencje okrągłego stołu. I stara się je przezwyciężyć. 

Obrazek użytkownika Jabe

14-07-2020 [16:55] - Jabe | Link:

To czcze przekonanie, czy stoją za nim jakieś obiektywne przesłanki?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

15-07-2020 [00:15] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Obiektywną przesłanką jest poparcie ludzi, którzy zdają sobie sprawę z konsekwencji okrągłego stołu. Gdyby PAD był zwolennikiem okrągłego stołu, to ci ludzie by go nie popierali.

Obrazek użytkownika Jabe

15-07-2020 [06:30] - Jabe | Link:

Obiektywną przesłanką okazało się być Pańskie wyobrażenie o cudzych stanach psychicznych.

Sądzę zresztą, że z okoliczności i skutków Okrągłego Stołu najlepiej zdaje sobie sprawę kiszczakowe towarzystwo.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

15-07-2020 [17:17] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
No, dobra. PAD jest za zreformowaniem sądów, ostatniej ostoi okrągłostołowego układu.

Obrazek użytkownika Jabe

15-07-2020 [19:49] - Jabe | Link:

Po czym Pan to poznał?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-07-2020 [22:11] - RinoCeronte | Link:

Jabe, wyluzuj trochę i zaczekaj  aż PAD pokaże co mu w sercu gra... Ja jakoś jestem optymistą czego i Panom rozgrzanym polemikami serdecznie życzę.

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2020 [07:48] - Jabe | Link:

Ciekawe, czy wówczas będzie z Pana taki luzak.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-07-2020 [10:32] - RinoCeronte | Link:

The future will show...

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

16-07-2020 [10:34] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'Po czym Pan to poznał'
Co to, na przesłuchaniu jestem czy co? Przesłuchuje mnie pan, niemalże jak esbecja w stanie wojennym.

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2020 [17:49] - Jabe | Link:

Zwracam tylko uwagę, że Pańskie słowa są wciąż bez pokrycia w faktach.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

16-07-2020 [20:46] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Daj pan spokój, pan wie swoje, ja wiem swoje. Gdybym nawet słonia tutaj pokazał a nie tylko fakty, to i tak by pan powiedział, że to nie jest słoń.

Obrazek użytkownika Jabe

16-07-2020 [20:50] - Jabe | Link:

Znów posiłkuje się Pan własnymi przekonaniami.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

16-07-2020 [22:36] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
A pan to niby czym się posiłkuje?

Obrazek użytkownika Jabe

17-07-2020 [07:13] - Jabe | Link:

Chodzi Panu o to, że nie wykazałem, że obaj kandydaci byli „okrągłostołowi”?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

17-07-2020 [20:08] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Tak, i w każdej innej naszej dyskusji ...

Obrazek użytkownika Jabe

17-07-2020 [21:49] - Jabe | Link:

Byliśmy zgodni, że to kandydaci „okrągłostołowi”.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

18-07-2020 [09:10] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'Byliśmy zgodni ...'
Nie, nie byliśmy zgodni. Chodziło mi o to, że posiłkuje się pan swoimi przekonaniami. A mi to samo zarzuca.

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2020 [09:46] - Jabe | Link:

Jabe — Obaj kandydaci byli „okrągłostołowi”.

TH — Ok, ale tylko jeden z nich zdaje sobie sprawę, jakie są konsekwencje okrągłego stołu.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

18-07-2020 [17:22] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Spór był o przekonaniach. Pan mi zarzucał, że opieram się na przekonaniach a nie na faktach. Pan też opiera się na przekonaniach. O to mi chodziło. A poza tym dajmy już spokój. Bo zaczynamy się droczyć jak smarkacze.

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2020 [17:58] - Jabe | Link:

Gdyby Pan zaooponował, gdy stwierdziłem, że do drugiej tury przeszli wyłącznie kandydaci „okrągłostołowi”, dyskutowalibyśmy o tym. Jednak Pan się zgodził, po czym jął tłumaczyć, że jeden z kandydatów zdaje sobie sprawę i ma poparcie nieokreślonych ludzi, którzy zdają sobie sprawę. No ale milczy Pan uporczywie na temat tego, co się zdarzyło, co by to potwierdzało, a jeśli faktycznie, to czemu to świadczy, że Andrzej Duda jest akceptowalnie okrągłostołowy w przeciwieństwie do oponenta.

W tym rzecz, że pomimo retoryki i ognia zaporowego propagandy, właściwie brak przesłanek, by twierdzić, że następuje odejście od układu pomagdalenkowego.

Do tego dorzucił Pan zupełnie gołosłownie, że Andrzej Duda jest za zreformowaniem sądów.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-07-2020 [12:20] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Golone, strzyżone ...  Pan ma swoje przekonania, ja mam swoje. Jeżeli zarzuca mi pan gołosłowność, to pańskie twierdzenie, że PAD jest przeciwko reformie sądów, jest tak samo gołosłowne a może jeszcze bardziej niż moje, że jest odwrotnie.
 

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2020 [13:10] - Jabe | Link:

Powiedziałem, że uważam, że PAD jest przeciwko reformie sądów? Zdaje sobie Pan sprawę, że znów jest gołosłowny?

Jest coś takiego, jak rzeczywistość, do licha!

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-07-2020 [17:43] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Jest również coś takiego jak mania grandiosa ... Jeżeli pan swoje przekonania uważa za rzeczywistość to ja nic na to nie poradzę.

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2020 [18:09] - Jabe | Link:

O jakich konkretnie przekonaniach mowa?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-07-2020 [18:53] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Znowu przesłuchanie ... ?

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2020 [19:30] - Jabe | Link:

Oj, nie zorientowałem się, że zaczął Pan trollować.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

19-07-2020 [22:55] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Ja? No, tak teraz wszystko jasne ... A ja pana taktowałem cały czas poważnie. Choć nie, raz już zabrzmiała fałszywa nuta ... A teraz się potwierdza.