Po co MatkaKurka tak usilnie zwalcza Pawła Kukiza?

  Pytanie to zadałam sobie dzisiaj po przeczytaniu ostatniego tekstu MatkiKurki "Był sobie Kukiz i to se ne wrati" {TUTAJ}.  Znany bloger stwierdza, że:

  "Pawłowi Kukizowi życzyłem jak najgorzej, gdy tylko się zorientowałem, że mamy do czynienia z kompletnym politycznym ignorantem, do tego człowiekiem, który z jednej strony pyskuje w Internecie, a z drugiej daje sobą miotać od lewa do prawa i gubi się w codziennych realiach życia. Wszystkie polityczne dyskwalifikacje uzupełnia skłonność do alkoholu i spontaniczne wyrzucanie żalów z wątroby, o ile nie zabraknie połączenia z siecią, bo inaczej się nie da. Jako posiadacz większości wymienionych wad charakteru, z wyjątkiem poddawania się mistrzom ceremonii, wiedziałem, że los Kukiza jest przesądzony. (...)

   Dobrze się stało dla Kukiza, dla mnie, dla Ciebie i dla Niej, dla nas wszystkich, że ta niedojrzała. występująca tylko w „murzyńskich” krajach, inicjatywa pseudo polityczna skończyła marnie. Wieszczę koniec nim koniec nastąpił, bo warunkiem istnienia wszelkich samozwańczych grup nieformalnych jest wsparcie centralnego układu. (...)  Kukiz był eksperymentem, nieświadomym narzędziem politycznej rozgrywki. Wyrósł całkiem przypadkiem, wyniesiony przez lokalnych cwaniaczków związanych z centralnym Grześkiem.".

  No cóż, MatkaKurka poświęcił wcześniej kilka notek Pawłowi Kukizowi, zarzucając mu, iż jest marionetką sterowaną przez "samorządowców" z Dolnego Ślaska [a w istocie przez Schetynę].  Gdy Kukiz odczepił się od tego towarzystwa i dobrał sobie innych ludzi - MatkaKurka ma o to pretensje i wieszczy koniec Kukiza.

   W rzeczywistości Kukiz zachowuje się raczej rozsądnie.  Panowie Raczyński i Hałaczkiewicz wykazali się skrajną niekompetencją na słynnym spotkaniu w Hybrydach {TUTAJ}.  Na miejscu Kukiza też bym ich pogoniła.  Kukiz zdolal dobrać sobie innych współpracowników  {TUTAJ}, a 30 lipca stworzył Radę Społeczną swego ruchu {TUTAJ}.  Powstal też Komitet Wyborczy i Komisje Referendalne.  Coś z tego może być.

  Ostatnie dni Kukiz spędził na Wybrzeżu koncertując tam i namawiając wczasowiczów do udziału w referendum {TUTAJ}.  Moim zdaniem Kukiz dał się nabrać Komorowskiemu na to referendum i za to zapłaci.  Mam tylko nadzieję, ze niezbyt drogo.  Zauważmy też, że mamy do czynienie z nagonką na Kukiza ze strony mainstreamu i sondażowni.  Nic dziwnego - w potencjalnej koalicji z PiS to on jest słabszym ogniwem.

  Nie rozumiem tylko, czemu tak rozgarnięty bloger jak MatkaKurka daje się używać "systemowi" w tym celu.  Rzecznik Kukiza powiedzial ostatnio {TUTAJ}:

  "Miłosz Lodowski, Rzecznik Ruchu Pawła Kukiza: Dziwaczne byłoby, gdyby system, z którym Paweł poszedł na wojnę, pozostał bierny. Szczególnie, gdy został zupełnie zaskoczony ogromnym poparciem dla Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich. Kukiz otrzymał 21 procent, a ten sukces stał się również katalizatorem wygranej Andrzeja Dudy. Sytuacja wymknęła się systemowi III RP spod kontroli, nikt się na to nie przygotował. Ogromną panikę widać w kręgach rządowo-medialnych. I dlatego na siłę szuka się haków, kłótni, próbuje się stworzyć wokół Ruchu Pawła Kukiza atmosferę aż ciężką od oskarżeń wobec lidera. W naszej ocenie to jednak nie jest w żaden sposób dziwne, ani zaskakujące.".

  Rowniez wypowiedzi samego Kukiza stają się coraz bardziej dojrzałe, na przykład te na temat manipulacji {TUTAJ}.  Uważam, iż Kukiz ma szansę uzyskania 10-12% głosów, wejścia do Sejmu i odegrania tam pozytywnej roli.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

09-08-2015 [23:01] - marsie | Link:

Może MK nie lubi jego piosenek? Właśnie oglądam Legendy Rocka na wrażym Polsacie i Kukiz w trakcie swego występu zachęcał do pójścia na Referendum - ładnie to tak? Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika elig

10-08-2015 [21:48] - elig | Link:

Dał się wrobić Komorowskiemu w to referendum - to teraz już musi agitować.

Obrazek użytkownika gorylisko

09-08-2015 [23:57] - gorylisko | Link:

wolno pani uważać pana Kukiza za kogo pani chce... ale tak naprawdę ten gość nie zrozumiał sytuacji w jakiej się znalazł...swego czasu nie tylko matkaKurka go podsumował, prof. K. Pawłowicz w swoim stylu...powiedziałbym po męsku ;-) napisała do niego kilka słów... facio dalej swoje... jak pani lubi żyć w matrxie to pani sprawa... dobrze będzie jak Kukiz załapie się na posadę w Sejmie... i to będzie najlepszy rezultat... na więcej bym nie liczył...

Obrazek użytkownika elig

10-08-2015 [21:44] - elig | Link:

Sądzę, że teraz już rozumie - stąd jego ostatnie posunięcia.

Obrazek użytkownika Zunrin

10-08-2015 [08:21] - Zunrin | Link:

Już wcześniej, zdaje się u goryliska, wskazywałem na niespójność wywodów MK w temacie Kukiza. Dobra, grupa lubińska się zgadza, ale to układ jakich pełno lokalnie. Cała reszta się nie kleiła - ani kasa KGHM, ani układ ze Schetyną, a tym bardziej dolnośląską PO.

Obrazek użytkownika Dorota M

10-08-2015 [11:23] - Dorota M | Link:

Myślę, ż Kukiz bardzo dużo sie nauczył w czasie od wyborów do teraz i jest szanasa jeszcze w tej materii do 25 X. jest tylko takie pytanie, czy potrafi się oprzeć naciskom wszechobecnych służb, kiedy znowu zacznie wzrastać jego poparcie, niezaleznie od nieważnego referendum. Dotychczas z tymi niewątpliwymi naciskami jakoś sobie dawał radę, a dowodem są te kłótnie w jego obozie. Jedno jest pewne, że lepiej byloby dla nas, żeby znalazł się w Sejmie.

Obrazek użytkownika elig

10-08-2015 [21:41] - elig | Link:

Zgadzam się z tym.

Obrazek użytkownika wandaherbert

10-08-2015 [12:33] - wandaherbert | Link:

po co i dlaczego Kukiz popieral PO i Komorowskiego,czy nie widzial tych swinstw ,tych atakow na śp.Lecha Kczynskiego ,a po 10.42010 tej nagonki ,tego przemyslu pogardy.Ja temu człowiekowi nigdy nie zaufam. Dziwie się tym ,ktorzy o tych faktach zapominają ,przeciez on tym czasie nie byl "malolatem"tylko dojrzalym człowiekiem.Wedlug mnie Kukiz mial za zadanie zebrać tych mlodych zbuntowanych by odebrac je Andrzejowi Dudzie ,aby Komorowski mogl wygrac w pierwszej rundzie.Przeliczyla się sitwa i była druga runda,w ktorej to sprawa im się wymkneła z rąk.Jego życiorys polityczny i otoczenie tez sa niepewne.Matka Kurka ,według mnie ,ma rację

Obrazek użytkownika angela

10-08-2015 [13:00] - angela | Link:

Dokladnie tak, P. Kukiz zmobilizowal młodych do wyborow,a niewiele odebral PiSowi. Razultat przeszedł wszelkie oczekiwania kombinatorow, następnie polowa Kukizowcow zagłosowala za PiSem, i cala sprawa się rypla.
I natychmiast rozpoczela sie mendialna NAGONKA na P.Kukiza.
Obecnie hurtem /ok. 10/ narejestrowali partii - PO,tworkow aby jak najwięcej rozproszyć glosy i PiS nie zdobyl większości sejmowej. Wg obecnych sondaży, PiS/Zjednoczona Prawica może osiagnac nawet większość Konstytucyjna, i swobodnie POusuwac, Potworki konstytucyjne, które szkodzą Polsce i Polakom.
GLOSUJCIE NA PiS i partie ZJEDNOCZONEJ PRAWICY!!!!!!!!!!!